FOK!forum / Gaming / Sid Meiers Civilization III deeltje 2
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 10:14
Post hier alles wat je kwijt wilt over het geniale spel Civilization III!

Het vorige topic:
Sid Meiers Civilization III
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 10:19
@JedaiNait: nee, een elite unit in een army kan nooit een nieuwe leader genereren. Stop daarom altijd elite* of veteran units in je army.
du_kedonderdag 13 mei 2004 @ 10:59
*Meldt .
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 11:22
quote:
Op donderdag 13 mei 2004 10:59 schreef du_ke het volgende:
*Meldt .
Ik dacht al, wat is het rustig!
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 12:32
Als iedereen nou eens wat leuks ging vertellen over zijn huidige pot.

Ik ben bezig met een five city challenge met de Arabs op een small map op Warlord. Ik heb dus vijf steden gebouwd en toen ben ik opgehouden met bijbouwen. Al kreeg ik op 'n gegeven moment wel een culture flip in de schoot geworpen. Dat kon ik niet laten liggen, dus heb ik nu zes steden.

De kunst is ervoor te zorgen dat de andere civs in balans blijven. Want als er eentje duidelijk de sterkste wordt, ben ik geen partij meer voor hem, met mijn zes stadjes. Verdeel en heers! Dus als er een civ wat zwakker dreigt te worden, doneer ik hem een luxury, een paar techs, of soms zelfs een strategic resource.

Vanochtend heb ik de Amerikanen uitgeroeid. Die zaten maar te klieren en settlers naar mijn Fur colonies te sturen. Omdat ik geen steden bij mag bouwen, moet ik natuurlijk veel met colonies werken, die ik dan zwaar bewaak.

Ik ga voor een spacerace victory. Ik ben momenteel tech leader, maar het gaat me toch niet snel genoeg. Ik zit er dus over te denken om al mijn kennis weg te geven, zodat de anderen weer bij zijn en we elkaar een beetje kunnen helpen qua uitvindingen. Aan de andere kant wil ik ze natuurlijk ook niet té slim maken, dus het is nog even afwachten hoe het uitpakt.
Numdonderdag 13 mei 2004 @ 13:20
Ik moet die CD toch maar eens terug vragen!
du_kedonderdag 13 mei 2004 @ 13:37
Ik ben nu een vrij simpel potje aan heet doen met Japan. regent niveau geloof ik (een na makkelijkste) en accelerated bouwen. Het is nu 1580 ofzo en de meeste technolgiën zijn wel zo'n beetje binnen (ik ben halverwege m'n spaceship. Ook bij mij waren de amerikanen vervelend die heb ik dus al lang geleden gesaneerd. Daarna waren de mongolen aan de beurt omdat ze op mijn kolen stonden . Het volgende slachtoffer worden denk ik de Indiërs. Korea is al bijna even ver ontwikkeld als ik dus die gaan daarna dood. Ik moet het in principe al ruim voor 1700 uit kunnen spelen door de space race maar daar heb ik nog niet zo veel zin in. Eerst nog wat meer vechten enzo .

Overigens zit in dit potje ook capture the princess maar daar is niet zo veel aan.
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 14:19
Ook leuk: paar workers achter de hand houden tot het moment dat je Sanitation krijgt. Hospital gebouwd? Waarom wachten tot ze vanzelf groeien? Nee hoor, meteen als een gek workers adden. Zo heb ik in één beurt al mijn size 12-steden naar size 15 of hoger gepompt!
JedaiNaitdonderdag 13 mei 2004 @ 14:35
Ik ben nu dus met een PBEM (2 vs 6ai) potje bezig. En zoals in mijn vorige posts al duidelijk was, ben ik net onverwachts aangevallen door hitites. Die had het sterkste leger dus dat was een klein probleem. Ik had echter een klein mazzeltje. Ik ben namelijk Dutch en in deze fase van het spel kan ik daarom vrij snel Swiss Mercenaries bouwen. Intussen ben ik 1 stad kwijt, maar heb ik alweer een andere terug veroverd, bovendien zijn mijn leger en dat van hitites nu ongeveer even sterk. Het voorlopige doel van mij en mijn ally is dan ook de complete verwoesting van hitites. Eigen schuld lijkt me.

@Frollo. Ik vond dat ik geen keuze had, dus ik heb toch 2 elite cavalry in mijn army geplaatst. Geen slechte keuze geweest, want die army raast nu als een gek door de legers van hitites heen (die nog voornamelijk medieval infantry ed heeft).
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 14:58
quote:
Op donderdag 13 mei 2004 14:35 schreef JedaiNait het volgende:
Ik ben nu dus met een PBEM (2 vs 6ai) potje bezig. En zoals in mijn vorige posts al duidelijk was, ben ik net onverwachts aangevallen door hitites. Die had het sterkste leger dus dat was een klein probleem. Ik had echter een klein mazzeltje. Ik ben namelijk Dutch en in deze fase van het spel kan ik daarom vrij snel Swiss Mercenaries bouwen. Intussen ben ik 1 stad kwijt, maar heb ik alweer een andere terug veroverd, bovendien zijn mijn leger en dat van hitites nu ongeveer even sterk. Het voorlopige doel van mij en mijn ally is dan ook de complete verwoesting van hitites. Eigen schuld lijkt me.
Zo is dat. De Hittieten zijn echt mega-etters, dus weg ermee! Ik had in mijn Mesoptamia conquest ook veel last van ze. In een gewoon spel ben ik ze echter nog niet tegengekomen.
quote:
@Frollo. Ik vond dat ik geen keuze had, dus ik heb toch 2 elite cavalry in mijn army geplaatst. Geen slechte keuze geweest, want die army raast nu als een gek door de legers van hitites heen (die nog voornamelijk medieval infantry ed heeft).
Tja, als je echt niets anders had dan elite cav om in je army te stoppen, dan heb je gewoon gedaan wat nodig was. Simpel.
Maar toch he, ik zou persoonlijk die elites bewaard hebben om nóg meer leaders te genereren. Zeker tegen medieval inf. is dat goed te doen.
JedaiNaitdonderdag 13 mei 2004 @ 15:07
Tja....nouja ik was er ook niet helemaal zeker van he? Iig heb ik nu voldoende units om in theorie nog wel wat leaders te produceren.
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 15:08
Welke conquests hebben we trouwens afgerond?

Ikke Mesopotamia en Rise of Rome, beide op Regent. Ik wil ze per se in chronologische volgorde doen, maar Fall of Rome is eigenlijk best vervelend.
Dus zit ik nu min of meer vast en ben ik maar weer gewone potjes aan het doen.
JedaiNaitdonderdag 13 mei 2004 @ 15:09
Trouwens weet iemand een mooie manier om screenshots te maken in civ3? Printscreen vind ik nogal omslachtig en fraps schijnt niet echt te werken.

Qua conquests heb ik die ene gedaan waar the dutch in zitten (naam ff vergeten) , maar dat verliep alles behalve soepel en heb ik dus niet gered. Na een keer of 2 niet weer geprobeerd
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 15:18
Ik doe het gewoon met PrtScr. Plakken in PSP, beetje bijknippen indien nodig, works like a charm
JimmyJamesdonderdag 13 mei 2004 @ 17:19
Weten jullie misschien of een Amerikaanse versie van Civ3 het doet met een Europese versie van de uitbreiding : Conquest ?
Frollodonderdag 13 mei 2004 @ 17:35
quote:
Op donderdag 13 mei 2004 17:19 schreef JimmyJames het volgende:
Weten jullie misschien of een Amerikaanse versie van Civ3 het doet met een Europese versie van de uitbreiding : Conquest ?
Volgens mij bedoelen ze met 'Europese versie' gewoon een gelokaliseerde versie, bijvoorbeeld een versie met Franse of Duitse teksten. Als jouw Conquests Engelstalig is, is het dus gewoon de Amerikaanse.
Maar ik kan me vergissen. Probeer het, zou ik zeggen.
Mr_Brownstonedonderdag 13 mei 2004 @ 21:34
*tvp*
Frollovrijdag 14 mei 2004 @ 09:57
quote:
Op donderdag 13 mei 2004 21:34 schreef Mr_Brownstone het volgende:
*tvp*
Hey joh, plaats liever een leuk verhaaltje
Heb je je cd al terug trouwens?
Mr_Brownstonevrijdag 14 mei 2004 @ 12:16
nee nog niet en daar baal ik best wel van.

Ik heb besloten om hem even te cracken zodat ik alsnog kan spelen (als je het spel hebt gekocht moet het mogen, vind ik). Nu nog even de juiste cracks vinden.

Overigens ben ik met Conquests (daar heb ik de cd gelukkig wel nog van) bezig op een Europa map (misschien bekend: Marla Singer's Europe map). Met authentieke startlokaties en aangepaste civilizations. Er doen 20 Civ's mee in deze game, en ikzelf ben met Nederland begonnen. Doormiddel van verschrikkelijk snel uitbreiden heb ik het gebied van Nederland/Belgie/Noord en Oost-Frankrijk/West en Zuid-Duitsland/Zwisterland binnen mijn grenzen liggen. Een brede strook van de Noordzee tot de rand van de Alpen om precies te zijn.

Ik ben nu ergens rond 100BC. Op Tech lig ik er steeds 2 voor op Rome, en de rest ligt een stukje verder achter. Spanje, die het grootste gedeelte van Iberie in bezit heeft (Portugal ook een klein stukje), heeft me net de oorlog verklaart, dus heb ik een pact gesloten met 6 andere Civ's (Frankrijk, Portugal, Rome, Duitsland, Engeland, Griekenland) om ze maar even van de aardbodem te verdrijven.

De map is niet te groot en je moet heel erg snel spelen. Afmetingen weet ik niet meer precies, maar ik denk iets van 150x110 o.i.d. Je kan hem vinden op het forum van http://www.civfanatics.com

Hopelijk kan ik vandaag ook eens beginnen met dat andere potje.
SuperSiemvrijdag 14 mei 2004 @ 13:25
quote:
Op donderdag 13 mei 2004 14:58 schreef Frollo het volgende:

[..]

Zo is dat. De Hittieten zijn echt mega-etters, dus weg ermee!
Haha, dat soort zinnen moet je wel in een Civ-context lezen.

Heb helaas de hele week geen tijd gehad om de savegame uit het vorige topic te proberen. Maar aan de reacties van anderen te lezen, was dat niet echt de leukste map om op te spelen. Wellicht probeer ik het volgende week nog een uurtje (lees: nachtje ).

Zo, ik vind deze terugvindpost wel weer kwalitatief goed genoeg.
Mr_Brownstonevrijdag 14 mei 2004 @ 13:27
Voor diegene die het interessant vinden, op deze pagina is die Europa map te vinden die ik nu speel: http://forums.civfanatics.com/showthread.php?s=&threadid=69013

Mooi plaatje van de map:


Dat is wel, geloof ik, al een redelijk oud plaatje. Er zijn al een paar kleine veranderingen geweest. Denemarken is nu bijvoorbeeld iets dikker. De franse buik steekt iets meer uit, dat soort dingen
Frollovrijdag 14 mei 2004 @ 13:47
Wow. Wat een schit-te-ren-de map!
Nog nooit gezien, hoewel ik toch vrij regelmatig op CivFanatics kom

Zo te zien hebben Frankrijk en Duitsland de beste startpositie, met de nodige grasslands om snel te groeien in het begin, en veel ruimte om uit te breiden. Nederland ziet er ook goed uit, maar je loopt snel tegen de zee aan, dus ik snap dat je uitgebreid hebt in ZO richting.
Ha, en je hebt oorlog met Spanje? Wat voor jaar is het? 1568 zeker?

O ja, en hoe zit het met de resources? Zijn die realistisch verdeeld (weinig voor Nederland dus) of is het minder realistisch, maar wel eerlijk?
SuperSiemvrijdag 14 mei 2004 @ 14:02
Errug mooie map inderdaad! Mijn vingers jeuken om te gaan spelen.

Maar als die map inderdaad zo klein is, is het nu, nog meer dan normaal, van belang om echt superstrategisch te spelen. Overhaast iets beslissen of iets gokken kan je de kop kosten geloof ik.

En komen de Kelten oorsponkelijk uit Zuid-Frankrijk? Ik associeer ze meer met Bretagne en Ierland eigenlijk.
Mr_Brownstonevrijdag 14 mei 2004 @ 14:09
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 13:47 schreef Frollo het volgende:


O ja, en hoe zit het met de resources? Zijn die realistisch verdeeld (weinig voor Nederland dus) of is het minder realistisch, maar wel eerlijk?
Wel aardig realistisch. Zo ver ik kan zien (en ik heb even de kleine Bos Atlas erbij gepakt ) zijn alle resources redelijk accuraat neergezet. Het enige wat ik er zelf aan heb gedaan is dat ik 2 Uranium resources in Frans grondgebied heb geplaatst. eentje op het centraal massief en eentje vlak er boven, net ten westen van de Rhone.

Nederland heeft dus bijv. alleen een stukje Coal. Voor andere resources moet je je een redelijk stukje uitbreiden.
Mr_Brownstonevrijdag 14 mei 2004 @ 14:11
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 14:02 schreef SuperSiem het volgende:
Errug mooie map inderdaad! Mijn vingers jeuken om te gaan spelen.

Maar als die map inderdaad zo klein is, is het nu, nog meer dan normaal, van belang om echt superstrategisch te spelen. Overhaast iets beslissen of iets gokken kan je de kop kosten geloof ik.

En komen de Kelten oorsponkelijk uit Zuid-Frankrijk? Ik associeer ze meer met Bretagne en Ierland eigenlijk.
Ja, dat had ik tot voor kort ook. Maar zij hebben vanuit het zuiden van Frankrijk toendertijd de opstand tegen de Romeinen 'geleid'

En je moet inderdaad alles supersnel doen. Weinig ruimte voor fouten.
Mr_Brownstonevrijdag 14 mei 2004 @ 14:16
Ik vraag me trouwens iets af.

Ik weet dat wanneer je een resource of een luxury in een bos hebt, en je kapt het bos, dat dan de resources en luxuries gewoon blijven staan. Maar hoe zit dat eigenlijk met bijvoorbeeld een resource als Rubber of Uranium. Als je nog niet de juiste Techs hebt om ze te zien en je kapt het bos waar deze resources later op verschijnen, verschijnen ze dan nog wel?
Frollovrijdag 14 mei 2004 @ 14:25
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 14:16 schreef Mr_Brownstone het volgende:
Ik vraag me trouwens iets af.

Ik weet dat wanneer je een resource of een luxury in een bos hebt, en je kapt het bos, dat dan de resources en luxuries gewoon blijven staan. Maar hoe zit dat eigenlijk met bijvoorbeeld een resource als Rubber of Uranium. Als je nog niet de juiste Techs hebt om ze te zien en je kapt het bos waar deze resources later op verschijnen, verschijnen ze dan nog wel?
Heb ik in het vorige deel beantwoord, maar het kan best dat je daar overheen gelezen hebt

Alle vindplaatsen van de strategische resources liggen aan het begin van het spel vast. (En de AI weet wáár, daarom zie je soms stadjes in de toendra -- daar blijkt later oil te zijn).
Dus je kan gerust bijvoorbeeld een stuk jungle omhakken; als vooraf was bepaald dat op dat specifieke vakje rubber zou verschijnen, dan gebeurt dat ook, ook al is de jungle inmiddels weg.

Echter, sommige resources hebben de neiging om 'op te raken' en dan op een andere plek te verschijnen. Om te bepalen waar de nieuwe vindplaats is, kijkt het spel wél naar het vereiste terrein.
Kap dus gerust bos om je steden te laten groeien, maar kap geen bos dat niet in de weg staat, want je weet nooit hoe waardevol het nog kan zijn.

(Overigens kunnen Horses en Rubber niet op raken.)

[ Bericht 2% gewijzigd door Frollo op 14-05-2004 14:31:56 ]
SuperSiemvrijdag 14 mei 2004 @ 14:30
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 14:11 schreef Mr_Brownstone het volgende:

[..]

Ja, dat had ik tot voor kort ook. Maar zij hebben vanuit het zuiden van Frankrijk toendertijd de opstand tegen de Romeinen 'geleid'

En je moet inderdaad alles supersnel doen. Weinig ruimte voor fouten.
* SuperSiem is lekker bezig.
Dat was mijn eindexamenonderwerp Latijn. Ambiorix enzo. Dat waren dus de Kelten.
Mr_Brownstonevrijdag 14 mei 2004 @ 14:52
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 14:25 schreef Frollo het volgende:

[..]

Heb ik in het vorige deel beantwoord, maar het kan best dat je daar overheen gelezen hebt

Alle vindplaatsen van de strategische resources liggen aan het begin van het spel vast. (En de AI weet wáár, daarom zie je soms stadjes in de toendra -- daar blijkt later oil te zijn).
Dus je kan gerust bijvoorbeeld een stuk jungle omhakken; als vooraf was bepaald dat op dat specifieke vakje rubber zou verschijnen, dan gebeurt dat ook, ook al is de jungle inmiddels weg.

Echter, sommige resources hebben de neiging om 'op te raken' en dan op een andere plek te verschijnen. Om te bepalen waar de nieuwe vindplaats is, kijkt het spel wél naar het vereiste terrein.
Kap dus gerust bos om je steden te laten groeien, maar kap geen bos dat niet in de weg staat, want je weet nooit hoe waardevol het nog kan zijn.

(Overigens kunnen Horses en Rubber niet op raken.)
Thanks
Mr_Brownstonevrijdag 14 mei 2004 @ 14:53
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 14:30 schreef SuperSiem het volgende:

[..]

* Mr_Brownstone is lekker bezig.
Dat was mijn eindexamenonderwerp Latijn. Ambiorix enzo. Dat waren dus de Kelten.
En de Galliers. Die zaten wel een stukje meer richting Bretagne (als ik het me goed herinner tenminste)
SuperSiemzaterdag 15 mei 2004 @ 19:53
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 14:53 schreef Mr_Brownstone het volgende:

[..]

En de Galliers. Die zaten wel een stukje meer richting Bretagne (als ik het me goed herinner tenminste)
Als je de stripboeken mag geloven wel.
JedaiNaitzaterdag 15 mei 2004 @ 20:22
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 13:27 schreef Mr_Brownstone het volgende:
Voor diegene die het interessant vinden, op deze pagina is die Europa map te vinden die ik nu speel: http://forums.civfanatics.com/showthread.php?s=&threadid=69013

Mooi plaatje van de map:
[afbeelding]

Dat is wel, geloof ik, al een redelijk oud plaatje. Er zijn al een paar kleine veranderingen geweest. Denemarken is nu bijvoorbeeld iets dikker. De franse buik steekt iets meer uit, dat soort dingen
Die map ziet er erg mooi uit

Ik verwacht komende week mijn PBEM game af te sluiten, maar ben eigenlijk niet van plan om dan meteen verder te gaan, aangezien er ook nog tijd voor andere dingen moet zijn.

Over die PBEM game. We hadden de Hitites, eindelijk uitgemoord bevrijd, dus besloot ik de oorlog met de Zulu maar weer te hervatten. Blijkt dat die ineens een MPP met India gesloten heeft en dat India een groot en modern (naar mijn maatstaven dan) leger heeft. . Overigens ben ik intussen al vrij zeker van de overwinning en zon uitdaginkje op het einde vind ik wel leuk. Over een turn of wat val ik ook France binnen, aangezien die zonder reden zomaar een stad geculture-flipped hebben. Het tuig
zakjapannertjezondag 16 mei 2004 @ 22:10

ik ben in de game zo ver dus, heb intussen oa de Azteken ontmoet en zij zitten nogal aanwezig op mijn eiland, als ik de kans heb zal ikzelf denk ik de Azteken van hun eiland verdrijven ik wilde eerst de Iroquois de oorlog verklaren, mijn leger is sterker dan die van hen, hun sterkste unit was de Spearman, ik heb Legionairs, maar ik had een technologische achterstand in vergelijking met hen, nu sta ik gelijk met hen, maar de Azteken zijn makkelijker te bevechten denk ik omdat ik in vergelijking technologisch verder ben en een sterker leger heb. Dat kan nu niet omdat ik nog geen zee en oceaanunits heb, wel voldoende landunits.

Verder heb ik mot met de Germans (alweer: in een andere game ook al ): zij eisen voortdurend mijn territory map en wat gold, ik heb tot nu toe hun eisen ingewilligd, ik kan wel een oorlog riskeren want mijn leger is even sterk als die van de Germans, maar ik denk dat voor mij verder niet veel valt te winnen in een evt. oorlog, dus laat ik het maar zo voorlopig

[ Bericht 0% gewijzigd door zakjapannertje op 16-05-2004 22:20:08 ]
Mr_Brownstonemaandag 17 mei 2004 @ 19:14
Ik heb eindelijk mijn CD terug dus misschien ga ik vanavond nog met die game beginnen.

Welke moeilijkheidsgraad is het eigenlijk?

En iets totaal anders: Hoe maken jullie van die screenshots waarop jullie hele rijk te zien is. Ziet eruit alsof er gewoon uitgezoomd is, maar die optie zie ik nergens in de game. I'm completely clueless.
Monidiquemaandag 17 mei 2004 @ 19:25
quote:
Op maandag 17 mei 2004 19:14 schreef Mr_Brownstone het volgende:
Ik heb eindelijk mijn CD terug dus misschien ga ik vanavond nog met die game beginnen.

Welke moeilijkheidsgraad is het eigenlijk?

En iets totaal anders: Hoe maken jullie van die screenshots waarop jullie hele rijk te zien is. Ziet eruit alsof er gewoon uitgezoomd is, maar die optie zie ik nergens in de game. I'm completely clueless.
Met 'z' zoom je in en uit. Overigens, het is wel leuk om wat screenshots aan elkaar te lijmen, zo krijg je een heel beeld van je rijk, .
Mr_Brownstonemaandag 17 mei 2004 @ 20:15
Wat een ontzettende klote map! Je bent 3 millenia bezig om alleen al die klote jungle weg te krijgen. Maargoed, dat maakt het ook wel weer een uitdaging
Mr_Brownstonemaandag 17 mei 2004 @ 20:44


Mijn werk tot nu toe. Die jungle Hierdoor gaat alles zoveel langzamer. Maar opzich heb ik niet zoveel te klagen. Ik heb net twee deals gesloten met de Germans. Ik krijg horses en Incense, en zij krijgen van mij Silks en een andere luxury (dat bruin/witte goedje) en 80g. Dus nu even snel een zooi Horsemen bouwen en dan als eerste Nuremberg en Bonn overnemen zodat ik voet op hun continent heb, en wat meer bewegingsvrijheid krijg.
Mr_Brownstonemaandag 17 mei 2004 @ 22:05
Toch nog even verder gespeeld. De ronde na deze post kwamen de duitsers inene mijn grondgebied op bij mijn meest noordelijke stad (Neapolis). Dus heb ik gezegd dat ie op moest tiefen of oorlog moest verklaren. Hij deed dus het tweede. Ik ben toen eerst Neapolis kwijtgeraakt. Daarna terugveroverd. Toen ben ik even een zooitje Legionares gaan bouwen en heb ik, zoals beloofd, Nuremberg en Bonn veroverd. Wel heb ik per ongeluk Nuremberg gerazed, dus heb ik er mijn eigen stad maar gesticht Bismarck, die miet, wou daarna natuurlijk meteen vrede. Dus heb ik ook weer die twee extra luxuries erbij.

Ook heb ik op dat kleine eilandje nog een tweede stad geplaatst. En tijdens mijn mini oorlog brak ook mijn Golden Age aan. Ik ruik voorspoed
Mr_Brownstonewoensdag 19 mei 2004 @ 23:42
Is er niemand meer aan het spelen?

Ik ben nog even verder gegaan met de bovengenoemde game, en het gaat best redelijk. Ik ben nu in 1835 (ofzo) en de Azteken zijn door de Persians het spel uitgeslagen, maar niet voor ik nog even snel twee steden kon inpikken. Dus nu heb ik op het noordelijk continent twee steden erbij gekregen. De Iroquis zijn vele honderden jaren geleden al geelimineerd door de Egyptenaren.

De ranking (+ score) op dit moment:
Germany - 1117
Egypt - 875
Greece - 858
Persia - 832
Rome - 606
America - 441
Aztecs - 318 (Al uitgeschakeld)
Iroquis - 226 (Al uitgeschakeld)

Aangezien de eerste vier te sterk zijn voor mij, denk ik dat ik America maar moet gaan aanvallen om toch een paar extra steden te scoren en zo hopelijk via de Spacerace winnen. Overigens doe ik het, volgens de Demographics, niet zo heel slecht. Ik sta 2e wat betreft Approval Rating, Population, GNP, Mfg. Goods en Productivity (En deze zijn wat mij betreft de belangrijkere demographics)

Zoals het er nu uitziet:


Oja, de twee steden die ik van de Duitsers had veroverd waren na een paar beurten alweer gecultureflipped, dus dat was ook lekker nutteloos
zakjapannertjedonderdag 20 mei 2004 @ 01:30

ik zit nu zoals je ziet in het jaar 1500, het er heerst nog steeds wereldvrede . De Germans komen minder vaak nu op bezoek om nu Silks op te eisen. Dat komt vast ook omdat ik samen met de Germans het sterkste leger heb. Alhoewel zij nu Riflemen hebben en ik nog steeds met Legions zit Technologisch loop ik nog steeds hopeloos achter, nu ook achter de Aztecs. Maar ik hoop dat er nog wat in zit voor mij.
du_kedonderdag 20 mei 2004 @ 10:31
Ik gaf het op een bepaald moment maar op omdat de Persians (altijd al tuig geweest ) mijn mooie continent aanvielen terwijl ze technologisch en militair een flink stuk voor liepen .
evil_cupidodonderdag 20 mei 2004 @ 10:41
quote:
Op vrijdag 14 mei 2004 14:11 schreef Mr_Brownstone het volgende:

[..]

Ja, dat had ik tot voor kort ook. Maar zij hebben vanuit het zuiden van Frankrijk toendertijd de opstand tegen de Romeinen 'geleid'

En je moet inderdaad alles supersnel doen. Weinig ruimte voor fouten.
De Celten hebben altijd in (Zuid) Frankrijk gewoond. Tijdens de " volksverhuizing " 4de eeuw n Chr. zijn alle volken verhuist, zo zijn celten, saksen en angelen naar groot brittannie verhuist..
zakjapannertjewoensdag 26 mei 2004 @ 09:07

in de 16e eeuw kwam er oorlog: de Germans verklaarden de Iroquois de oorlog, spoedig daarna stond de hele wereld in brand, momenteel zijn de Iroquois en de Americans de grote verliezers: de anderen zijn zo'n beetje hen alleen aan het bestrijden. Mij durft men niet aan te vallen, wel dingen op te eisen, waar ik nog steeds op inga Ik kan niet anders, ik sta qua technologie ver achter de anderen. Industrial Age is voor iedereen behalve mij bekend of bijna bekend. Mijn leger gaat ook achteruit qua sterkte, weak tegenover die van de Germans en de Persians, die ik uiteindelijk ook heb ontmoet toen een Galleon van hun mijn kant op kwam. Mijn leger is nog steeds wel sterker dan die van de 5 anderen, ook de Greeks, die klop krijgen vd Germans. Ik heb nu bij iedereen een ambassade, maar gebruik het nu nog niet volop met allianties ed, want dat vergroot alleen de kans op deelname in oorlogen wat in mijn huidige toestand niet is aan te bevlen. Qua power ga ik steeds meer achteruit, hoewel ik met technologie bezig ben een inhaalslag te maken, profiterend van chaos door de oorlogstoestanden buiten mijn land. Nationalism is a great thing
MrBeanwoensdag 26 mei 2004 @ 09:20
Hoe is het mogelijk. zakjapanner's Nederland is net het werkelijke Nederland.
Mr_Brownstonewoensdag 26 mei 2004 @ 13:14
Als ik jou was zou ik in rap tempo naar Sanitation toewerken, en dan hospitals gaan bouwen. Grotere steden = meer commerce = meer science.

Ik ben trouwens gestopt. Ik had Amerika uitgeroeid, maar daarna was ik heel erg zwak. Toen gingen de Persians en Duitsers samenwerken... tegen mij
Ik had geen enkele kans meer om te winnen, op welke manier dan ook
snijdermaandag 31 mei 2004 @ 18:42
Kan iemand mij zeggen of dit spel onder XP draait?

Ik heb van de week de goldeditie geprobeerd (3 uur) en dat smaakte naar meer.
JedaiNaitmaandag 31 mei 2004 @ 20:12
Jahoor, geen enkel probleem.

Ik heb vandaag mijn PBEM game afgerond. We speelden met 2 man tegen 6 ai. Nog aardig wat weerstand gehad van de ai. Hitites en India waren knap irritant, maar toch ruimschoots gewonnen.

Nu eerst maar een civbreak van een maand of 2, want de verslavingsfactor is toch wel erg groot
zakjapannertjedonderdag 3 juni 2004 @ 18:35
quote:
Op woensdag 26 mei 2004 13:14 schreef Mr_Brownstone het volgende:
Als ik jou was zou ik in rap tempo naar Sanitation toewerken, en dan hospitals gaan bouwen. Grotere steden = meer commerce = meer science.

Ik ben trouwens gestopt. Ik had Amerika uitgeroeid, maar daarna was ik heel erg zwak. Toen gingen de Persians en Duitsers samenwerken... tegen mij
Ik had geen enkele kans meer om te winnen, op welke manier dan ook
ja, ik had mijn bevolking eigenlijk teveel verwaarloosd, men was ontevreden en de bevolking groeide niet erg hard in vergelijking met die van mijn buren. Ik focuste teveel op mijn leger, maar nu heb ik dat een beetje gecorrigeerd, met science zit ik niet ver van de Aztecs meer af, men zegt dat ik op gelijke voet met hen staat maar ik moet nog enkele essentiele innovaties krijgen om de Aztecs beter in het vizier te krijgen. Iedereen is verder gevorderd ook in Science, ook bv de Americans.

Mijn leger ben ik nu aan het moderniseren, want die is verzwakt ten opzichte van de Aztecs: nu zijn we even sterk. Wel moest ik Saltpeter en Horses daarvoor importeren. De Germans en Persians hebben een sterker leger, en zij doen wel eens lastig, maar tot nu toe ben ik niet in een oorlog verwikkeld geraakt. De Iroqois en de Americans zijn gespaard gebleven van volledige vernietiging, en nu zijn de Germans en Persians met elkaar slaags geraakt , terwijl het even naar uitzag dat de Greeks met bijna iedereen in oorlog raakte. Nog steeds is de situatie nogal woelig dus.

Rahldonderdag 3 juni 2004 @ 19:07
-110 per turn? niet zo best.. toch?
du_kedonderdag 3 juni 2004 @ 20:35
Tja maar hij staat dik 1500 in de puls en dan kan het zeker als je steampower aan het ontwikkelen bent weinig kwaad . (overigens heb je geen coal als ik het me goed herinner ).
Frollovrijdag 4 juni 2004 @ 09:38
Ik zou dat Azteekse stadje innemen als ik zakjapannertje was. Zie ik daar geen Spices bij, hoe heet het, Tiampan? En daarna z.s.m. weer vrede sluiten natuurlijk. De échte oorlog komt later wel, maar dan heb je intussen wel mooi het hele continent!
(Wel opletten of je geen pacts activeert natuurlijk, anders ben je zuur.)
JedaiNaitvrijdag 4 juni 2004 @ 11:03
Dan zou ik 'just for fun' dat andere azteekse stadje ook meteen ff confisceren, als je dan toch bezig bent...
Rahlzondag 6 juni 2004 @ 08:50
Is het goed als je 12.000 gold hebt?
JedaiNaitzondag 6 juni 2004 @ 14:26
Lijkt me een beetje zinloos eigenlijk, een reserve van 2000 is meer dan genoeg. Tenzij je je spies actief wilt gebruiken natuurlijk. Dat zijn dure geintjes.
Rahlzondag 6 juni 2004 @ 14:41
quote:
Op zondag 6 juni 2004 14:26 schreef JedaiNait het volgende:
Lijkt me een beetje zinloos eigenlijk, een reserve van 2000 is meer dan genoeg. Tenzij je je spies actief wilt gebruiken natuurlijk. Dat zijn dure geintjes.
K was gewoon lekker aan het spelen en opeens had ik +160 gold per turn drbij en zat ik al op 12.000!!
Ben nu gestopt met die game. Was de Persians en de enige andere civs waren babylonië, china en zululand, die samen de hele wereld behalve noord amerika bezet hadden en een pact tegen mij gesloten hadden. Geen beginnen aan.
Tootmaandag 14 juni 2004 @ 16:56
Ik heb in de kast van mijn broer het spel 'Civilization call to Power gespeeld' en ik vind het bijzonder leuk, al is het me nog nooit gelukt uit te spelen Ik ben nu Civilization 3 aan het downloaden, ben benieuwd.

Trouwens, als ik met civilization call to power een mulltiplayer game wil spelen, vindt hij helemaal geen spellen. Bestaat dat niet meer, of ligt het aan mijn computer? En begreep ik nou goed dat Civilization call to Power een illegaal spel is? Ik snap er niks van.
Frollomaandag 14 juni 2004 @ 17:22
Het is illegaal in de zin dat het niet hetzelfde is als de Sid Meier's Civilization-serie, en om die reden ook de naam 'Civilization' niet mag voeren. Volgens mij heet het tweede deel dan ook slechts 'Call to Power II'.
Tootdinsdag 15 juni 2004 @ 13:33
Ik ben het nu aan het spelen en vind het verdomd moeilijk! Ik snap alleen niet hoe je snel door wat 'beurten' heenklikt. Want het spel leerde mij dat ik met spatie naar de volgende beurt ga, alleen bij mij gaat hij dan eerst alle units in mijn stad af. Dat is vervelend. Doe ik iets fout?
Frollodinsdag 15 juni 2004 @ 13:58
quote:
Op dinsdag 15 juni 2004 13:33 schreef Toot het volgende:
Ik ben het nu aan het spelen en vind het verdomd moeilijk! Ik snap alleen niet hoe je snel door wat 'beurten' heenklikt. Want het spel leerde mij dat ik met spatie naar de volgende beurt ga, alleen bij mij gaat hij dan eerst alle units in mijn stad af. Dat is vervelend. Doe ik iets fout?
Als je een unit een plek (in jouw voorbeeld dus een stad, maar het kan ook een stuk terrein aan de grens zijn) wilt laten bewaken, kun je op de F (van 'fortify') op je toetsenbord drukken. Dit heeft twee voordelen.
Ten eerste 'slaapt' de unit dan en je komt hem dus niet meer tegen als het spel alle units afgaat die nog mogen zetten. (Je 'unfortifyt' een unit weer door er met rechts op te klikken en Wake up te kiezen).
Ten tweede heeft een gefortificeerde unit 25% meer defense.

Wat je ook kan doen, is op Y drukken. Dit heet sentry. De unit slaapt dan ook, maar krijgt geen defense bonus. Wel wordt hij automatisch wakker als er een vijandelijke unit binnen zijn bereik komt, en dan kun je er dus meteen mee aanvallen als je dat wilt.
Rahlmaandag 28 juni 2004 @ 17:05
Wat doet de science "Future Tech" ?

Ben al bij Future Tech 5 maar ik weet niet wat ik eraan heb
Frollomaandag 28 juni 2004 @ 17:18
quote:
Op maandag 28 juni 2004 17:05 schreef Rahl het volgende:
Wat doet de science "Future Tech" ?

Ben al bij Future Tech 5 maar ik weet niet wat ik eraan heb
Future techs heb je helemaal niks aan.
Ja ok, je krijgt er wat bonuspunten voor aan het eind van het spel, maar dat is te verwaarlozen.

Je kunt nu naar F1 gaan en gewoon science op 0% zetten. Zet daarentegen de entertainment slider wat hoger. Dat levert je blije gezichtjes op, en die zijn meer punten waard dan alle future techs bij elkaar.
Rahlmaandag 28 juni 2004 @ 17:20
quote:
Op maandag 28 juni 2004 17:18 schreef Frollo het volgende:

[..]

Future techs heb je helemaal niks aan.
Ja ok, je krijgt er wat bonuspunten voor aan het eind van het spel, maar dat is te verwaarlozen.

Je kunt nu naar F1 gaan en gewoon science op 0% zetten. Zet daarentegen de entertainment slider wat hoger. Dat levert je blije gezichtjes op, en die zijn meer punten waard dan alle future techs bij elkaar.
Ah tnx!
Ik hoopte dat er nog 1 of andere über tech achteraan kwam, maar dat is niet zo dus
Frollomaandag 28 juni 2004 @ 17:41
quote:
Op maandag 28 juni 2004 17:20 schreef Rahl het volgende:

Ik hoopte dat er nog 1 of andere über tech achteraan kwam, maar dat is niet zo dus
Nope, ze wisten gewoon niks meer te verzinnen
Rahlmaandag 28 juni 2004 @ 19:25
quote:
Op maandag 28 juni 2004 17:41 schreef Frollo het volgende:

[..]

Nope, ze wisten gewoon niks meer te verzinnen
Sengoku map is
Rahldinsdag 29 juni 2004 @ 12:14
iemand nog wat leuke LOTR modjes? die lijken me wel leuk maar ik kan er geen vinden
Onderbroekvrijdag 9 juli 2004 @ 22:47
*duwtje

eindelijk het goeie Civ3 topic gevonden, toen straks perongeluk in een Civ2 topic gepost
Maja...

Ik heb Civ3 PTW/Conquest...ik vind die conquest erg leuk omdat alles al kant en klaar is (ongeveer dan). Vooral die napoleon oorlog in europa is erg vet ..maar toch wil ik wat anders.
Ik ben op zoek naar een WO1 en WO2 conquest mod. Dus dat je met de Engelsen/Fransen/Italianen/Nazis/Russen e.d. kan spelen.
Heel google heb ik al zo'n beetje gehad maar zonder succes...ook op de officiele Civ site staat niks bijzonders.

Ik heb ook voor PTW een world map gehad waar je verschillende grote mogendheden had zoals: USA-Europa-Rusland-China e.d....maar die heb ik niet meer (heb Civ3 sinds paar dagen weer geinstalld, vandaar dat ik em niet meer heb )

Dus; weet iemand een site waar ik die WO1/2 conquest mod kan downen (die heb ik nl het liefst)...die Worldmap met die kant en klare mogendheden zou ook fijn zijn als iemand die heeft
zakjapannertjevrijdag 9 juli 2004 @ 22:52
heb je al bij www.civfanatics.com gekeken, zie ik net een WO1-scenario staan nl
Onderbroekzaterdag 10 juli 2004 @ 00:59
quote:
Op vrijdag 9 juli 2004 22:52 schreef zakjapannertje het volgende:
heb je al bij www.civfanatics.com gekeken, zie ik net een WO1-scenario staan nl
heb ik gezien ja..maar tijdens het laden van de map bleef ie bij mij hangen
zakjapannertjezaterdag 10 juli 2004 @ 01:56
mja bij mij ook, en blijkbaar moet het toch aan dit liggen, van de ReadMe:
quote:
...
The load time is decent, you may have to wait around 20-60 mins for it to finish depending
on the computer used. Enjoy!
...
blijkbaar een lange loadtijd...
Onderbroekmaandag 12 juli 2004 @ 00:14
oke
Ik ben aan het spelen met de persians...ben nog bezig met opbouwen enzo...lbalbal
Maar wat echt rete irritant is dat m'n gold terugloopt zodra ik 'republic' heb gekozen.
Onder dispotism (oid) is alles nog oké...per beurt +2 ofzo...maar zodra ik 'republic' word dan heb ik ineens -30 ofzo
Er is echt geen stoppen aan...als ik mijn science balkje terugschuif dan kan ik daar hooguit 10% insteken want als ik hoger ga zitten dan 'shrink' ik
Wat moet ik eigenlijk doen om onder republic gewoon geld te blijven verdienen?
du_kemaandag 12 juli 2004 @ 00:18
Je zou kunnen proberen je luxery iets hoger te zetten. dat maakt je inwoners blij en levert vaak ongeveer evenveel extra geld op als je daling in inkomsten.

Een andere belangrijke reden van je gestegen uitgaven is vaak je leger. In een republic kost elke eenheid 1 gold per turn.
Ik zorg dan meestal ook dat ik vrij snel marketplaces bou en zorg dat je wat hebt om aan je buren te verkopen.
Bijsmaakmaandag 12 juli 2004 @ 00:19
quote:
Op maandag 12 juli 2004 00:14 schreef Onderbroek het volgende:
oke
Ik ben aan het spelen met de persians...ben nog bezig met opbouwen enzo...lbalbal
Maar wat echt rete irritant is dat m'n gold terugloopt zodra ik 'republic' heb gekozen.
Onder dispotism (oid) is alles nog oké...per beurt +2 ofzo...maar zodra ik 'republic' word dan heb ik ineens -30 ofzo
Er is echt geen stoppen aan...als ik mijn science balkje terugschuif dan kan ik daar hooguit 10% insteken want als ik hoger ga zitten dan 'shrink' ik
Wat moet ik eigenlijk doen om onder republic gewoon geld te blijven verdienen?
Meer marketplaces bouwen, excess resources proberen te verkopen, minder troepen etc.
zakjapannertjemaandag 12 juli 2004 @ 00:23
ligt er ook aan welke versie je speelt, in Conquests kost een unit je 2 golds per turn in Republic dacht ik

ik zou niet met de Luxuriesrate spelen, dat vergt teveel van je Sciencerate naar mijn smaak, maar gewoon van andere Civs Luxuries kopen/eigen luxuries met roads naar je steden verbinden als je dat niet gedaan hebt, wel nadat je gebouwen zoals Temples, Colloseum hebt gebouwd die je als eerste moet bouwen wil je je bevolking tevreden houden en zo je steden groter kan worden (als je van de Luxuryrate af wilt blijven tenminste), en nog een voordeel: hoe groter je stad hoe meer units je gratis kan hebben, in Conquests geldt dit ook voor Republic
Litphovrijdag 16 juli 2004 @ 12:53
Vraagje: is er onder de Fok!-Civ3/Conquests spelers animo voor een Fok!-PBEM?

Lijkt mij op zich best een leuk idee (en ik heb voorlopig de tijd er wel voor over ).
Onderbroekvrijdag 16 juli 2004 @ 13:46
quote:
Op vrijdag 16 juli 2004 12:53 schreef Litpho het volgende:
Vraagje: is er onder de Fok!-Civ3/Conquests spelers animo voor een Fok!-PBEM?

Lijkt mij op zich best een leuk idee (en ik heb voorlopig de tijd er wel voor over ).
wat is dat?
Frollovrijdag 16 juli 2004 @ 13:52
Prima idee Litpho!

Ik moet wel meteen even zeggen dat ik niet veel tijd heb. Meer dan één beurt per dag kan ik echt niet doen, en waarschijnlijk nog niet eens elke dag. En dan kan zo'n PBEM wel eens langer dan een jaar gaan duren...

Als mensen mij er om die reden niet bij willen hebben, dan heb ik daar alle begrip voor.

Maar goed, ik wil wel meedenken en -praten.
Waar zat je aan te denken Litpho? Vanilla, PTW of C3C? Welke patch? Een epic game of een conquest?

Zelf geef ik de voorkeur aan vanilla of PTW, beide nieuwste patch, omdat ik vanwege een lopende PBEM met iemand anders, mijn C3C niet kan patchen.

Verder lijkt een epic mij leuker dan een conquest, omdat de conquests allerlei gewijzigde regels hebben -- leuk om je in singleplayer in te verdiepen, maar niks voor een multiplayer game.

Maar goed, ik ga waarschijnlijk toch niet meedoen, want ik zal het spel waarschijnlijk alleen maar ophouden
Litphovrijdag 16 juli 2004 @ 13:53
quote:
Op vrijdag 16 juli 2004 13:46 schreef Onderbroek het volgende:
wat is dat?
Multiplayer over email. Je speelt een beurt, slaat die op en stuurt de save file door naar de volgende speler. Niet geschikt voor mensen zonder geduld dus .
Onderbroekvrijdag 16 juli 2004 @ 14:11
quote:
Op vrijdag 16 juli 2004 13:53 schreef Litpho het volgende:

[..]

Multiplayer over email. Je speelt een beurt, slaat die op en stuurt de save file door naar de volgende speler. Niet geschikt voor mensen zonder geduld dus .
haha...ai...dan wordt het moeilijk voor mij
is het niet beter om op de normale manier te multiplayen?
Monidiquevrijdag 16 juli 2004 @ 14:25
Ik zou het wel willen, ja. Multiplayer vind ik sowieso leuk, maar op de een of andere manier kunnen sommige spellen bij mij niet online gespeeld worden. Conquests is er één van.
du_kevrijdag 16 juli 2004 @ 14:51
Op zich heb ik wel belangstelling.
zakjapannertjevrijdag 16 juli 2004 @ 18:33
ik heb ook interesse
Litphozondag 18 juli 2004 @ 17:51
Zo, even een late reply (cd-plundermeet tussendoor).
quote:
Op vrijdag 16 juli 2004 13:52 schreef Frollo het volgende:
Prima idee Litpho!

Ik moet wel meteen even zeggen dat ik niet veel tijd heb. Meer dan één beurt per dag kan ik echt niet doen, en waarschijnlijk nog niet eens elke dag. En dan kan zo'n PBEM wel eens langer dan een jaar gaan duren...
Tja, zeker in het latere spel wil ik eigenlijk ook niet meer dan 1 beurt per dag spelen, en so wie so mag je met een X-aantal spelers allang blij zijn als je 1 mail per dag krijgt. Reken maar op ongeveer 2 spelers per dag gemiddeld.
quote:
Maar goed, ik wil wel meedenken en -praten.
Waar zat je aan te denken Litpho? Vanilla, PTW of C3C? Welke patch? Een epic game of een conquest?

Zelf geef ik de voorkeur aan vanilla of PTW, beide nieuwste patch, omdat ik vanwege een lopende PBEM met iemand anders, mijn C3C niet kan patchen.
Mijn voorkeur ligt bij C3C (meer opties zijn leuk), maar daar valt uiteraard over te praten. Vanilla bevat bij mijn weten geen PBEM optie, dus die zou dan afvallen.
quote:
Verder lijkt een epic mij leuker dan een conquest, omdat de conquests allerlei gewijzigde regels hebben -- leuk om je in singleplayer in te verdiepen, maar niks voor een multiplayer game.
Mee eens. Epic, bij voorkeur zonder computerspelers, lijkt me prima .
Boomstammaandag 19 juli 2004 @ 05:32
ik doe nou civ3 conquest, biggest map, meest aantal computer spelers, victory space race maar ik probeer de conquar uiteraard. moeilijkheid nr 4, alleen ik denk dat ik opnieuw ga beginnen want ik zit op een klein kut eiland
Bijsmaakmaandag 19 juli 2004 @ 10:14
quote:
Op maandag 19 juli 2004 05:32 schreef Boomstam het volgende:
ik doe nou civ3 conquest, biggest map, meest aantal computer spelers, victory space race maar ik probeer de conquar uiteraard. moeilijkheid nr 4, alleen ik denk dat ik opnieuw ga beginnen want ik zit op een klein kut eiland
Dat probeer ik ook altijd vermijden. Liefst wil ik mijn startpositie zo ver mogelijk van het kust, zodat ik optimaal geburik kan maken van mijn palace.
Frollomaandag 19 juli 2004 @ 11:44
quote:
Op zondag 18 juli 2004 17:51 schreef Litpho het volgende:
Tja, zeker in het latere spel wil ik eigenlijk ook niet meer dan 1 beurt per dag spelen, en so wie so mag je met een X-aantal spelers allang blij zijn als je 1 mail per dag krijgt. Reken maar op ongeveer 2 spelers per dag gemiddeld.
In dat geval kan ik best meedoen
quote:
Mijn voorkeur ligt bij C3C (meer opties zijn leuk), maar daar valt uiteraard over te praten. Vanilla bevat bij mijn weten geen PBEM optie, dus die zou dan afvallen.
Tja, C3C kan ik zoals gezegd niet naar de nieuwste patch omzetten, omdat ik al met een andere pbem bezig ben. Maar PTW is wat mij betreft geen probleem.
quote:
Epic, bij voorkeur zonder computerspelers, lijkt me prima .
Dan hebben we nog een paar menselijke spelers nodig. Anyone?
zakjapannertjemaandag 19 juli 2004 @ 11:49
ik wil meedoen maak niet uit welke variant
Litphomaandag 19 juli 2004 @ 11:51
quote:
Op vrijdag 16 juli 2004 14:11 schreef Onderbroek het volgende:
haha...ai...dan wordt het moeilijk voor mij
is het niet beter om op de normale manier te multiplayen?
Dat is leuk voor een kort spelletje schieten, maar zie jij maar eens 4-6 Civ-spelers 10/12 uur gekluisterd aan hun beeldscherm te houden (en ja, met multiplayer zijn dat heel redelijke tijden). Dat laat nog even buiten beschouwing dat de "standaard" multiplayer nog niet eens al te stabiel is.

Bovendien is het gewoon luxe om in de latere fase van het spel een half uur over je beurt te kunnen doen

[ Bericht 0% gewijzigd door Litpho op 19-07-2004 12:27:16 ]
Litphomaandag 19 juli 2004 @ 11:52
quote:
Op maandag 19 juli 2004 11:44 schreef Frollo het volgende:
In dat geval kan ik best meedoen
Uiteraard is het wel prettig om in de beginfase van het spel even een avondje ervoor te gaan zitten zodat we een heleboel van de echte doorklikbeurten alvast gehad hebben, maar daarna moet dat allemaal lekker geleidelijk door kunnen lopen .
mrkanariemaandag 19 juli 2004 @ 11:57
lijkt me op zicht best een mooi spel, wat voor een genre is het? rts?
Litphomaandag 19 juli 2004 @ 12:01
quote:
Op maandag 19 juli 2004 11:57 schreef mrkanarie het volgende:
lijkt me op zicht best een mooi spel, wat voor een genre is het? rts?
Turn based strategy. Real time strategy is naar mijn mening een stuk leuker als je inderdaad de beschikking over een militaire staf hebt zodat je alleen maar de strategie hoeft te doen ipv ook alle details in realtime hoeft te doen. Maar dat is uiteraard off-topic.
Frollomaandag 19 juli 2004 @ 12:24
quote:
Op maandag 19 juli 2004 11:52 schreef Litpho het volgende:

Uiteraard is het wel prettig om in de beginfase van het spel even een avondje ervoor te gaan zitten zodat we een heleboel van de echte doorklikbeurten alvast gehad hebben, maar daarna moet dat allemaal lekker geleidelijk door kunnen lopen .
Idd.
Eén avondje moet wel lukken. Het liefst een zondag, maar goed, dat zien we wel als het echt zover is.

Wie doen er nu mee?
  • Litpho
  • zakjapannertje
  • Frollo

    Op zich zouden we met één persoon erbij al een tiny map kunnen doen
  • du_kemaandag 19 juli 2004 @ 12:30
    Ik wil wel mee doen . Ik ga echter volgende week op vakantie, en heb het daarna ook vrij druk. Dus het liefts geen al te lang spel .
    Litphomaandag 19 juli 2004 @ 12:58
    quote:
    Op maandag 19 juli 2004 12:30 schreef du_ke het volgende:
    Ik wil wel mee doen . Ik ga echter volgende week op vakantie, en heb het daarna ook vrij druk. Dus het liefts geen al te lang spel .
    Binnen een week een spelletje uitspelen wordt lastig. Dan is het volgens mij makkelijker om even je vakantie af te wachten en daarna ergens een gaatje te prikken. De bedoeling was vervolgens toch om er niet al teveel tijd per dag aan te besteden in verband met diverse sociale (en andere) levens .
    du_kemaandag 19 juli 2004 @ 20:38
    Tiny moet haast kunnen lukken maar je hebt gelijk . Maar na m'n vakantie heb ik het ook al weer zo druk .
    Refragmentalmaandag 19 juli 2004 @ 23:00
    Misschien een stom vraagje tussendoor... maar is er al iets bekend over Civ 4?
    Ik heb er tot nu toe nog werkelijk 0,0 over gehoord, maar ik volg het dan ook niet meer echt actief.
    Bijsmaakdinsdag 20 juli 2004 @ 01:36
    quote:
    Op maandag 19 juli 2004 23:00 schreef Refragmental het volgende:
    Misschien een stom vraagje tussendoor... maar is er al iets bekend over Civ 4?
    Ik heb er tot nu toe nog werkelijk 0,0 over gehoord, maar ik volg het dan ook niet meer echt actief.
    Die komt er aan. In civ4 worden de units nog meer rpg-achtig, zoals nu in civ3 met experience -> veteran en elite. Helaas heb ik geen bron.
    Rahldinsdag 20 juli 2004 @ 10:31
    quote:
    Op dinsdag 20 juli 2004 01:36 schreef Bijsmaak het volgende:

    [..]

    Die komt er aan. In civ4 worden de units nog meer rpg-achtig, zoals nu in civ3 met experience -> veteran en elite. Helaas heb ik geen bron.


    HEAVEN!!
    Frollowoensdag 21 juli 2004 @ 12:39
    Hoe staat het met de plannen voor een all-Fok! PBEM? Ik ben nog steeds geïnteresseerd hoor!
    Litphowoensdag 21 juli 2004 @ 12:46
    quote:
    Op woensdag 21 juli 2004 12:39 schreef Frollo het volgende:
    Hoe staat het met de plannen voor een all-Fok! PBEM? Ik ben nog steeds geïnteresseerd hoor!
    Wat mij betreft laten we het nog even open staan om evt. extra spelers te regelen (bijv. Monidique) en in ieder geval even te wachten tot du_ke terug is van vakantie. Discussiëren over de instellingen kan natuurlijk gewoon doorgaan (formaat en type map, moeilijkheidsgraad, wel of geen AI, wel of geen Barbarians, etc. etc. ).
    Mr_Brownstonewoensdag 21 juli 2004 @ 12:58
    Opzich lijkt het me wel leuk. Maar mezelf kennende ben ik het na 5 rondes al zat. Dus beter van niet
    Frollowoensdag 21 juli 2004 @ 12:58
    quote:
    Op woensdag 21 juli 2004 12:46 schreef Litpho het volgende:

    Wat mij betreft laten we het nog even open staan om evt. extra spelers te regelen (bijv. Monidique) en in ieder geval even te wachten tot du_ke terug is van vakantie.
    Eens.
    quote:
    Discussiëren over de instellingen kan natuurlijk gewoon doorgaan (formaat en type map, moeilijkheidsgraad, wel of geen AI, wel of geen Barbarians, etc. etc. ).
    OK!

    - Formaat map hangt af van het aantal deelnemers. Ik zou zeggen, de kleinst mogelijke, anders gaat het allemaal zo lang duren.

    - Type: continents vind ik het leukst. Bij pangaea hebben de expansionist civs te veel voordeel. Bovendien heb je dan nauwelijks schepen nodig, en die zorgen juist voor afwisseling. Op een archipelago hebben de seafaring civs te veel voordeel, plus er is minder kans op vroege contacten, en die zijn juist zo leuk. Bij continents is alles wat meer in evenwicht. Je kunt dan al lekker vroeg knokken op je eigen continentje als je wilt, maar voor de ontdekkers met suicide galleys is er ook genoeg te doen.

    - Moeilijkheidsgraad: maakt natuurlijk niet uit als alle spelers human zijn. Zo niet, dan regent of monarch graag.

    - Wel of geen AI: 't is wel vlotter traden met de AI. Traden met een menselijke tegenstander duurt altijd een beurt langer. Dus een of twee AI's mogen er van mij wel bij, als cash cow of target practice Maar zonder AI vind ik ook best.

    - Wel of geen barbs: helemáál geen barbs betekent ook geen goody huts, dat zou heel lullig zijn voor expansionist civs. Bovendien zijn barb camps ideaal om je troepen te laten oefenen, en dan heb ik het nog niets eens over die 25 gold gehad, wat héél veel geld is in de eerste anderhalve age. Ten slotte maken barbaren het spel gewoon een stuk spannender. Alle reden dus om voor barbs te kiezen, wat mij betreft, maar ook weer niet de allerhoogste instelling (Raging?).
    tvlxdwoensdag 21 juli 2004 @ 13:02
    Ja, ik doe mee, hoor.

    edit:

    Oh, Monidique maakt ook gebruik van mijn computer, lang verhaal, maar zet mij maar onder de naam "Monidique".

    Toch, zakjapannertje?
    Litphowoensdag 21 juli 2004 @ 13:08
    quote:
    Op woensdag 21 juli 2004 12:58 schreef Frollo het volgende:
    - Formaat map hangt af van het aantal deelnemers. Ik zou zeggen, de kleinst mogelijke, anders gaat het allemaal zo lang duren.

    - Type: continents vind ik het leukst. Bij pangaea hebben de expansionist civs te veel voordeel. Bovendien heb je dan nauwelijks schepen nodig, en die zorgen juist voor afwisseling. Op een archipelago hebben de seafaring civs te veel voordeel, plus er is minder kans op vroege contacten, en die zijn juist zo leuk. Bij continents is alles wat meer in evenwicht. Je kunt dan al lekker vroeg knokken op je eigen continentje als je wilt, maar voor de ontdekkers met suicide galleys is er ook genoeg te doen.
    Eens . (volgens mij gaat deze term nog erg vaak voorbij komen zo ).
    quote:
    - Moeilijkheidsgraad: maakt natuurlijk niet uit als alle spelers human zijn. Zo niet, dan regent of monarch graag.
    Da's niet helemaal waar. Als het goed is bepaalt de moeilijkheidsgraad oa ook de happiness in je steden. Dat heeft dus zelfs zonder AI spelers best wel een behoorlijke impact.
    quote:
    - Wel of geen AI: 't is wel vlotter traden met de AI. Traden met een menselijke tegenstander duurt altijd een beurt langer. Dus een of twee AI's mogen er van mij wel bij, als cash cow of target practice Maar zonder AI vind ik ook best.
    Als we voldoende spelers hebben, dan vind ik AI-loos spelen wel prima. Geeft ook geen tradevoordeel aan spelers die AI naast zich hebben ipv menselijke tegenstanders.
    quote:
    - Wel of geen barbs: helemáál geen barbs betekent ook geen goody huts, dat zou heel lullig zijn voor expansionist civs. Bovendien zijn barb camps ideaal om je troepen te laten oefenen, en dan heb ik het nog niets eens over die 25 gold gehad, wat héél veel geld is in de eerste anderhalve age. Ten slotte maken barbaren het spel gewoon een stuk spannender. Alle reden dus om voor barbs te kiezen, wat mij betreft, maar ook weer niet de allerhoogste instelling (Raging?).
    Ergens in de middensetting klinkt goed .
    Litphowoensdag 21 juli 2004 @ 13:10
    Lijstje update:
  • Frollo
  • zakjapannertje
  • Monidique
  • du_ke
  • Litpho
  • Frollowoensdag 21 juli 2004 @ 13:37
    quote:
    Op woensdag 21 juli 2004 13:08 schreef Litpho het volgende:

    Da's niet helemaal waar. Als het goed is bepaalt de moeilijkheidsgraad oa ook de happiness in je steden. Dat heeft dus zelfs zonder AI spelers best wel een behoorlijke impact.
    Scherp!
    Nou, als we dan toch zonder AI doen, zouden we een zeer lage moeilijkheidsgraad kunnen overwegen. Dan hebben we allemaal weinig heibel aan het thuisfront en kan er lustig oorlog gevoerd worden terwijl de economie toch doordraait. Aan de andere kant is er dan weer minder behoefte aan luxury resources, en dus tammere handel en minder territoriale conflicten. Dat zijn nou juist leuke aspecten van het spel. Ik blijf dus bij mijn eerdere suggestie: regent of monarch. (Hoger kan ook, mits er geen AI meedoet.)
    quote:
    Als we voldoende spelers hebben, dan vind ik AI-loos spelen wel prima. Geeft ook geen tradevoordeel aan spelers die AI naast zich hebben ipv menselijke tegenstanders.
    Eens!
    tvlxdwoensdag 21 juli 2004 @ 13:44
    Zonder AI lijkt mij ook wel een stuk beter. De dynamiek die tussen menselijke spelers plaatsvindt, wordt dan niet getemperd door een niet-sociale/emotionele computer.
    tvlxdwoensdag 21 juli 2004 @ 15:47
    Hm, via irc.fok.nl kunnen we in #civilization altijd praten, etc.
    Frollowoensdag 21 juli 2004 @ 15:50
    Liever via het forum a.u.b. Ik chat niet.
    tvlxdwoensdag 21 juli 2004 @ 15:51
    quote:
    Op woensdag 21 juli 2004 15:50 schreef Frollo het volgende:
    Liever via het forum a.u.b. Ik chat niet.
    Da's goed. Maar soms kan het wel es handig zijn, denk ik, .
    du_kewoensdag 21 juli 2004 @ 21:17
    quote:
    Op woensdag 21 juli 2004 12:46 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Wat mij betreft laten we het nog even open staan om evt. extra spelers te regelen (bijv. Monidique) en in ieder geval even te wachten tot du_ke terug is van vakantie. Discussiëren over de instellingen kan natuurlijk gewoon doorgaan (formaat en type map, moeilijkheidsgraad, wel of geen AI, wel of geen Barbarians, etc. etc. ).
    Ben er nog even en kan dus nog wat zeuren .

    Op zich gaat mijn voorkeur uit naar een eerste potje dat vrij kort en overzichtelijk is. Een tiny map b.v. met wat standaard regels. Gewoon om het uit te proberen en te wennen. Gaat dat goed dan is een complexer spel wel te doen.
    SuperSiemvrijdag 23 juli 2004 @ 13:30
    Ik ben ook wel geïnteresseerd in een Fok!-Civ3-potje. Vanaf half augustus ben ik wel beschikbaar ivm vakanties en dergelijke. Mijn voorkeur gaat uit naar Conquests, aangezien ik nog nooit met andere versies heb gespeeld. Evt. kunnen de andere versies ook wel, ik weet alleen niet hoeveel er veranderd is in Conquests tov de ouders versies?
    kastanovavrijdag 23 juli 2004 @ 19:40
    Hmmmz, ben nu al 2 dagen met het spel aan het klooien (conquests) maar snap er de ballen van...

    Zou iemand me de basisprincipes uit kunnen leggen?
    Waarom worden mijn beste vechters telkens afgeslacht?
    Moet ik de workers nu wel of niet de cities laten joinen?
    Enz. enz.
    Mr_Brownstonevrijdag 23 juli 2004 @ 19:46
    Het beste wat je kan doen, is ergens tweedehands de handleiding op de kop proberen te tikken. Je hebt hem er echt voor nodig om hem goed te spelen (200+ blz)

    Verder kan je het beste even hier kijken: http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/game/31518.html
    kastanovavrijdag 23 juli 2004 @ 19:48
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 19:46 schreef Mr_Brownstone het volgende:
    Het beste wat je kan doen, is ergens tweedehands de handleiding op de kop proberen te tikken. Je hebt hem er echt voor nodig om hem goed te spelen (200+ blz)

    Verder kan je het beste even hier kijken: http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/game/31518.html
    Tja, nofi, maar ik heb geen zin om uren te lezen voordat ik met een spel kan beginnen.
    Ik begrijp dat ik dan nooit het spel perfect zal beheersen, maar dat boeit ook niet echt...
    Als ik de basisprincipes maar een beetje onder de knie heb, zoals de workers en de belangrijkste te bouwen gebouwen .
    Mr_Brownstonevrijdag 23 juli 2004 @ 20:00
    Het is niet simpel uit te leggen - zo simpel is het Ten eerste hangt heel veel af van welke strategie je hanteert. Aan de hand daarvan bouw je bijv. bepaalde gebouwen wel, en bepaalde gebouwen niet (ieder gebouw heeft z'n eigen voordelen, maar ze kosten ook geld).

    Maar met workers doe ik zelf hetvolgende: In het begin van het spel laat ik ze alleen wegen aanleggen (alle steden zijn bij mij met elkaar verbonden). Door het aanleggen van wegen heb je twee voordelen: je krijgt meer commerce (geld) op de tiles waar wegen liggen. En als je een luxury resource hebt, dan zijn je onderdanen een stukje vrolijker. Ik heb ze nog nooit een city laten joinen. Verder kan je op dit moment in het spel nog weinig anders doen met je workers, want je zit nog in Despotism (om hier uit te komen moet je Monarchy of Republic researchen. Maar eer dat je daar bent, zit je waarschijnlijk al rond het jaar 0). Hierdoor krijg je geen bonussen op de tiles die je bewerkt hebt (mijnen bouwen of het land irrigeren).
    Mr_Brownstonevrijdag 23 juli 2004 @ 20:04
    Overigens zou er bij het spel ook een Civilopedia moeten zitten (één van die knoppen linksboven in het scherm) Daarin staat ook uitgebreid beschreven wat sommige units kunnen, wat het nut van gebouwen is, wat voor bonussen je voor welk terrein e.d. krijgt.
    Bijsmaakvrijdag 23 juli 2004 @ 20:06
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 20:00 schreef Mr_Brownstone het volgende:
    Het is niet simpel uit te leggen - zo simpel is het Ten eerste hangt heel veel af van welke strategie je hanteert. Aan de hand daarvan bouw je bijv. bepaalde gebouwen wel, en bepaalde gebouwen niet (ieder gebouw heeft z'n eigen voordelen, maar ze kosten ook geld).

    Maar met workers doe ik zelf hetvolgende: In het begin van het spel laat ik ze alleen wegen aanleggen (alle steden zijn bij mij met elkaar verbonden). Door het aanleggen van wegen heb je twee voordelen: je krijgt meer commerce (geld) op de tiles waar wegen liggen. En als je een luxury resource hebt, dan zijn je onderdanen een stukje vrolijker. Ik heb ze nog nooit een city laten joinen. Verder kan je op dit moment in het spel nog weinig anders doen met je workers, want je zit nog in Despotism (om hier uit te komen moet je Monarchy of Republic researchen. Maar eer dat je daar bent, zit je waarschijnlijk al rond het jaar 0). Hierdoor krijg je geen bonussen op de tiles die je bewerkt hebt (mijnen bouwen of het land irrigeren).
    Je bent vergeten als steden met de hoofdstad zijn verbonden, minder corruptie ervaren.
    kastanovavrijdag 23 juli 2004 @ 20:13
    Tja, maar ik moet dus wel elk gebouw in elke stad bouwen?
    En wegen en mijnen bouwde ik overal direct op, maar wat moet ik doen met al die workers als alles eenmaal aangelegd is?
    Snap sowieso niet wat het nut is van het laten joinen van cities van de workers...
    En ik las ook wat over leaders bij je leger, maar ook dat ben ik nog nooit tegengekomen...
    Ik ga trouwens voor de agressieve tactiek, zoveel mogelijk steden veroveren... .
    Mr_Brownstonevrijdag 23 juli 2004 @ 20:19
    Nee, het moet niet, maar kan wel. In het begin bouw ik bijvoorbeeld alleen Granary (je stad groeit sneller) en een temple (j1 extra blij persoontje in je stad), voor de rest alleen militaire eenheden. Je kan ook je stad op 'Wealth' zetten. Dan krijg je meer inkomsten (je productie wordt omgezet in geld). Maar ik geloof dat je daar eerst een bepaalde technologie voor moet onderzoeken.

    Eerlijk gezegd weet ik niet eens precies wat er gebeurt als je een worker je city laat joinen. Ik gok dat hetgene wat je in die stad aan het bouwen bent, een kleine productie 'boost' krijgt. Zelf disband ik mijn workers altijd als er niets meer te doen is voor ze. Workers tellen namelijk ook als militaire eenheden, en met bijna iedere regeringsvorm moet je daar geld voor betalen.

    Leaders kun je krijgen bij iedere overwinning die een Elite eenheid behaald. Ik geloof dat er ook een beetje geluk bij komt kijken. Het dobbelsteen effect. Verder heb je een grotere kans op het krijgen van een leader als je Militaristic bent. Dit kies je aan het begin van het spel.
    Monidiquevrijdag 23 juli 2004 @ 21:39
    Workers en Settlers tellen voor respectievelijk 1 en 2 wanneer je hen een stad laat joinen.

    Ik heb Civ3 niet geleerd via een handleiding, maar ik speelde hiervoor ook al Civ 1 en 2, AC en Colonization, dus ik had het al rap door, . Het beste lijkt mij om gewoon te beginnen op het gemakkelijkste niveau, waar geloof ik ook tool-tips tevoorschijn komen en proberen. Ga het spelen, kijk welke knoppen er zijn, wat ze doen, lees de Civilopedia door, dan kom je al iets verder.
    kastanovavrijdag 23 juli 2004 @ 23:06
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 21:39 schreef Monidique het volgende:
    Workers en Settlers tellen voor respectievelijk 1 en 2 wanneer je hen een stad laat joinen.

    Ik heb Civ3 niet geleerd via een handleiding, maar ik speelde hiervoor ook al Civ 1 en 2, AC en Colonization, dus ik had het al rap door, . Het beste lijkt mij om gewoon te beginnen op het gemakkelijkste niveau, waar geloof ik ook tool-tips tevoorschijn komen en proberen. Ga het spelen, kijk welke knoppen er zijn, wat ze doen, lees de Civilopedia door, dan kom je al iets verder.
    1 en 2 wát
    Monidiquevrijdag 23 juli 2004 @ 23:07
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 23:06 schreef kastanova het volgende:

    [..]

    1 en 2 wát
    'Inwoners', zeg maar. De grootte van je stad.
    kastanovavrijdag 23 juli 2004 @ 23:10
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 23:07 schreef Monidique het volgende:

    [..]

    'Inwoners', zeg maar. De grootte van je stad.
    Oh, daar heb ik nog nooit op gelet
    Wat is daar precies zo belangrijk aan dan
    En hoe "bestuur" ik eigenlijk een stad? Ik laat nu gewoon alles door de Governor zelf doen .
    Tijnvrijdag 23 juli 2004 @ 23:14
    Ik heb in m'n vakantie 3 potjes Civ3 uitgespeeld. Het was lang geleden dat ik het had gespeeld en het was toch wel weer even erg leuk

    Het lukt me alleen nooit om op vreedzame manieren te winnen of om uberhaupt enigszins ver te komen in de techtree Winnen op basis van conquest of domination lukt me altijd wel (vooral in de vroege stadia van het spel zijn computerspelers makkelijk uit te schakelen), maar ik blijf technologisch altijd een beetje verloren.

    Wel jammer, want ik zou best wel eens een spacerace ofzo willen doen. Maar de keren dat ik me probeer te concentreren op technologie, verlies ik meestal voortijdig
    Monidiquevrijdag 23 juli 2004 @ 23:15
    Ah, kijk. Nou, elke 'inwoner' 'beheert' een stukje grond (maar kan ook een specialiteit hebben, nog niet belangrijk). Zo'n stuk grond kan zorgen voor food, commerce en/of shields. Shields verhogen je productie en commerce je inkomen en je inkomen heb je nodig om gebouwen te betalen of legers te onderhouden of te onderhandelen of gewoon mee te pimpen. En food zorgt voor meer 'inwoners'.
    Tijnvrijdag 23 juli 2004 @ 23:15
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 23:10 schreef kastanova het volgende:

    [..]

    Oh, daar heb ik nog nooit op gelet
    Wat is daar precies zo belangrijk aan dan
    En hoe "bestuur" ik eigenlijk een stad? Ik laat nu gewoon alles door de Governor zelf doen .
    De grootte van je stad bepaalt het aantal blokjes wat de stad kan gebruiken voor resources. En zo produceren grotere steden dus ook meestal meer geld en shields. Daar staat wel tegenover dat grotere steden ook meer kans hebben op corruptie en ontevredenheid.

    Oh en je bestuurt je stad door erop te dubbelklikken.
    Monidiquevrijdag 23 juli 2004 @ 23:18
    Ik speel nu trouwens een spelletje online met onder andere een zekere moderator van dit forum. Uiteraard laat ik 'm nu winnen, want zijn toorn is voor mij niet bestemd naar mijn mening.
    kastanovavrijdag 23 juli 2004 @ 23:20
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 23:15 schreef Tijn het volgende:
    De grootte van je stad bepaalt het aantal blokjes wat de stad kan gebruiken voor resources. En zo produceren grotere steden dus ook meestal meer geld en shields. Daar staat wel tegenover dat grotere steden ook meer kans hebben op corruptie en ontevredenheid.

    Oh en je bestuurt je stad door erop te dubbelklikken.
    Tja, dat had ik dus gedaan, dat dubbelklikken, maar ik kan dus nergens iets veranderen daar, alleen kiezen wat ik wil bouwen en wat de governor allemaal moet regelen...
    Monidiquevrijdag 23 juli 2004 @ 23:22
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 23:20 schreef kastanova het volgende:

    [..]

    Tja, dat had ik dus gedaan, dat dubbelklikken, maar ik kan dus nergens iets veranderen daar, alleen kiezen wat ik wil bouwen en wat de governor allemaal moet regelen...
    Je kan ook klikken op dat kaartje in je City Screen.
    Tijnvrijdag 23 juli 2004 @ 23:23
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 23:20 schreef kastanova het volgende:

    [..]

    Tja, dat had ik dus gedaan, dat dubbelklikken, maar ik kan dus nergens iets veranderen daar, alleen kiezen wat ik wil bouwen en wat de governor allemaal moet regelen...
    Nee lul, je kan bovenin de vakjes rondom je stad zien. Als je op een vakje klikt, gaat 1 eenheid citizens daar de resources vandaan halen en zo regel je hoe je je inwoners gebruikt. Je kunt er ook voor kiezen om minder inwoners in te zetten om resoucers op te halen en de citizens die je dan niet gebruikt, gaan de werkende citizens entertainen om ze blijer te maken.
    Monidiquevrijdag 23 juli 2004 @ 23:27
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 23:23 schreef Tijn het volgende:
    de citizens die je dan niet gebruikt, gaan de werkende citizens entertainen om ze blijer te maken.
    En op deze specialists kan je dan weer klikken, zodat het een entertainer, een wetenschapper of een deurwaarder ( ) wordt. Daarnaast kan je met Conquests na verloop van tijd ook nog twee andere specialists gebruiken: een politieambtenaar tegen corruptie en een soort bouwvakkker voor shields.
    Tijnvrijdag 23 juli 2004 @ 23:29
    quote:
    Op vrijdag 23 juli 2004 23:27 schreef Monidique het volgende:

    [..]

    En op deze specialists kan je dan weer klikken, zodat het een entertainer, een wetenschapper of een deurwaarder ( ) wordt. Daarnaast kan je met Conquests na verloop van tijd ook nog twee andere specialists gebruiken: een politieambtenaar tegen corruptie en een soort bouwvakkker voor shields.
    Oh, dat wist ik niet

    *gelijk gaat proberen*
    kastanovazaterdag 24 juli 2004 @ 01:04
    Goh, lekker dan, ik heb alles al uitgevonden, maar deed kennelijk te weinig aan research, dus heb nu slechts de keuze uit een vraagteken...
    Nu zit ik dus vast in het "nieuwe tijdperk" scherm, omdat ik niets aan kan klikken om uit te vinden...
    Het scherm sluiten kan niet, dan gaat dat kutventje klagen dat ik iets nieuws moet kiezen, als ik op iets ouds klik gaat ie zeiken dat we dat al gedaan hebben .
    Lekkere bug als je bijna de hele wereld veroverd hebt, moet ik nu het spel geheel afsluiten?

    Tijnzaterdag 24 juli 2004 @ 01:06
    Huh? Dat is raar. Heb je wel de laatste patch enzo?

    Kun je dat vraagteken niet gaan uitvinden?

    Nou ja, dit soort problemen heb ik dus sowieso nooit omdat ik, zoals ik net al schreef, zelden tot het eind van de techtree kom
    Monidiquezaterdag 24 juli 2004 @ 01:08
    Kastanova, je speelt kennelijk een Conquest. Dat is een scenario voor Conquests. Raar wat er nu te zien is, maar goed, 't zal wel.
    kastanovazaterdag 24 juli 2004 @ 01:08
    quote:
    Op zaterdag 24 juli 2004 01:06 schreef Tijn het volgende:
    Huh? Dat is raar. Heb je wel de laatste patch enzo?

    Kun je dat vraagteken niet gaan uitvinden?

    Nou ja, dit soort problemen heb ik dus sowieso nooit omdat ik, zoals ik net al schreef, zelden tot het eind van de techtree kom
    Patch 1.22 heb ik, dus inderdaad nogal vaag...
    Helemaal aangezien ik nog niet eens zo heel ver ben qua uitvinden; ik zit bij Age of Empires > Republic...
    kastanovazaterdag 24 juli 2004 @ 01:11
    quote:
    Op zaterdag 24 juli 2004 01:08 schreef Monidique het volgende:
    Kastanova, je speelt kennelijk een Conquest. Dat is een scenario voor Conquests. Raar wat er nu te zien is, maar goed, 't zal wel.
    Het zal best, maar ik koos er dus voor om door te spelen terwijl de conquest al afgelopen was, daar hadden de mensen van infogrames kennelijk toch niet helemaal rekening mee gehouden ofzo...
    Monidiquezaterdag 24 juli 2004 @ 01:12
    quote:
    Op zaterdag 24 juli 2004 01:11 schreef kastanova het volgende:

    [..]

    Het zal best, maar ik koos er dus voor om door te spelen terwijl de conquest al afgelopen was, daar hadden de mensen van infogrames kennelijk toch niet helemaal rekening mee gehouden ofzo...
    Ja, kijk, wellicht een bug, maar niet geheel érg. Als je het spel wilt kennen, moet je eerst maar gewoon New Game doen.
    Tijnzaterdag 24 juli 2004 @ 01:13
    quote:
    Op zaterdag 24 juli 2004 01:12 schreef Monidique het volgende:

    [..]

    Ja, kijk, wellicht een bug, maar niet geheel érg. Als je het spel wilt kennen, moet je eerst maar gewoon New Game doen.
    En geen scenario's spelen, maar gewoon een open game.
    kastanovazaterdag 24 juli 2004 @ 01:13
    quote:
    Op zaterdag 24 juli 2004 01:12 schreef Monidique het volgende:

    [..]

    Ja, kijk, wellicht een bug, maar niet geheel érg. Als je het spel wilt kennen, moet je eerst maar gewoon New Game doen.
    Ej, ik ben inmiddels verder in het spel dan de makers zelf, dus new game is niet meer nodig .
    du_kezaterdag 24 juli 2004 @ 12:01
    Om het spel door te krijgen zou ik beginnen met gewoon een potje op het laagste niveau zonder bijzaken als conquests enzo (als dit allemaal zie wordt het wel tijd voor mij om conquests ook eens op de kop te tikken . Gewoon een beetje aankloten om het spel door te krijgen. Mijn workers ze ik zelf meestal op auto, ben te lui om ze elke keer orders te geven.
    Frollodinsdag 27 juli 2004 @ 12:50
    Tijn, ook geïnteresseerd Litpho's PBEM misschien? Ook anderen zijn welkom natuurlijk!
    Lees dit topic maar ff door om te zien welke suggesties er al gedaan zijn.
    Frollovrijdag 30 juli 2004 @ 09:35
    Nog even over die all-Fok PBEM he. Ik stel voor dat we PTW gaan doen, want Conquests is zelfs met de huidige patch nog te buggy. Denk aan een Forbidden Palace dat de corruptie juist verhoogt i.p.v. verlaagt, Scientific Golden Ages die niet werken, het feit dat je automatisch oorlog verklaart als je per ongeluk over een submarine heenvaart, etc.

    PWT is redelijk bugvrij en derhalve de beste optie. (En vanilla heeft geen multiplayer-mogelijkheden dus die valt sowieso af natuurlijk.)
    Georgeszondag 1 augustus 2004 @ 19:07
    Ik ben nu met een spel bezig waarin ik rond de 120 steden heb en 1000 units. Als ik het spel wil opstarten krijg ik steeds vaker 'DATA IO operation system error'.
    Kan het zijn dat ik niet genoeg beschikbaar geheugen heb of heeft het daar niets mee te maken?
    Tijnzondag 1 augustus 2004 @ 19:08
    Ik speel Civ3 op m'n Mac, Frollo, dus vanilla is de enige optie die ik heb.

    No multiplayer for me
    Georgesmaandag 2 augustus 2004 @ 18:21
    Weet iemand wat het maximum is dat Civ aan kan als het gaat om populatie en uniteenheden?
    Ik zou wel een keer op een 'very huge' map willen spelen als dat mogelijk is.

    Is het mogelijk om zo'n grote map via de editor te maken?
    Frollodinsdag 3 augustus 2004 @ 09:32
    Het maximumaantal steden is 512 en het maximumaantal units is 2048, heb ik gevonden met een beetje zoeken op CivFanatics.com. Maar of die cijfers kloppen, weet ik niet 100% zeker.
    Monidiquemaandag 23 augustus 2004 @ 23:12
    Nou ja, ik weet niet hoe het met de PBEM zit, maar Sidekick, zakjapannertje en ik spelen PTW online. We zijn dus al zo'n twintig uur bezig, in het jaar 1430 AD.

    Alleen, het is zo lullig, : ik kwam terecht op een continent met jungle, bergen en woestijn. De hele tijd gevochten tegen een aI, terwijl zij met nog een AI op een ander eiland zaten. Een groen eiland.
    Litphomaandag 23 augustus 2004 @ 23:27
    quote:
    Op maandag 23 augustus 2004 23:12 schreef Monidique het volgende:
    Nou ja, ik weet niet hoe het met de PBEM zit, maar Sidekick, zakjapannertje en ik spelen PTW online. We zijn dus al zo'n twintig uur bezig, in het jaar 1430 AD.
    du_ke zou onderhand weer van vakantie terug moeten zijn dus ik wilde van de week weer eens erover gaan rondvragen en mailadressen van nog steeds geïnteresseerden uitwisselen .
    quote:
    Alleen, het is zo lullig, : ik kwam terecht op een continent met jungle, bergen en woestijn. De hele tijd gevochten tegen een aI, terwijl zij met nog een AI op een ander eiland zaten. Een groen eiland.
    Tja, da's pech. Ik heb net een PBEM met een vriend van me afgerond op Warlord (eerste om even te proberen) en hij bouwde zo snel mogelijk Statue of Zeus en nam twee AI's over. Dat haal je dus nooit meer in .
    Frollodinsdag 24 augustus 2004 @ 09:42
    Ik ben nog steeds geïnteresseerd hoor!
    Wel ben ik eind september een weekje weg, maar dat zou toch geen probleem moeten zijn.
    Monidiquevrijdag 27 augustus 2004 @ 11:34
    Even uit het vorige topic: Sid Meiers Civilization III Conquests

    Ik vind Civ I niet de beste. Ja, hij is leuk, ja, hij is nostalgisch en, ja, het is gewoon een superspel. Maar! Civ III is gewoon beter, vind ik. De resources zijn simpelweg subliem, de diplomatie is beter, hoewel niet perfect, en... ja... daarom eigenlijk.

    Over Fall of Rome. je moet niet iedereen uitroeien, nee, je moet dus, zoals je al zegt, Victory Points behalen. Dus laat dat uitroeien maar lekker staan op de achterkant van een bierviltje en probeer die VP's te halen. Af en toe een stad innemen, richten op wetenschap, etc... Steden innemen is in feite een teken van onmacht, .
    Monidiquevrijdag 27 augustus 2004 @ 11:47
    http://www.rawstory.com/e(...)ents_civ_III_818.htm
    du_kevrijdag 27 augustus 2004 @ 12:24
    Heb ook nog wel zin in een pbem hoor .
    du_kevrijdag 27 augustus 2004 @ 12:38
    Overigens heb ik aan CIV I heel wat uurtjes besteed waarschijnlijk nog wel meer dan aan de latere versies.
    Sidekickvrijdag 27 augustus 2004 @ 13:58
    PTW online is okay.

    PBEM is mij onbekend, maar lijkt mij erg, tja, niets. Het zou beter zijn om een vast uur in de week of per dag af te spreken om te spelen.
    Litphovrijdag 27 augustus 2004 @ 14:06
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 13:58 schreef Sidekick het volgende:
    PTW online is okay.

    PBEM is mij onbekend, maar lijkt mij erg, tja, niets. Het zou beter zijn om een vast uur in de week of per dag af te spreken om te spelen.
    Ik was tot dusver nog niet bijzonder onder de indruk van de stabiliteit van PTW (of Conquests) online en zeker in het eindspel is het wel erg prettig om even de tijd voor je beurt te kunnen nemen. Daarnaast is een PBEM wat makkelijker er even tussendoor te doen en ga ik so wie so geen vast uur in de week afspreken (wat al gauw uitloopt naar anderhalf uur omdat iedereen online moet komen, problemen heeft met de verbinding, even naar het toilet gaat etc.). Maar smaken verschillen natuurlijk .
    Frollovrijdag 27 augustus 2004 @ 14:13
    Ook ik doe liever PBEM dan online. De redenen hiervoor heeft Litpho al prima uiteengezet
    Monidiquevrijdag 27 augustus 2004 @ 14:14
    Nou, wanneer beginnen we, !
    Sidekickvrijdag 27 augustus 2004 @ 14:34
    Ik zou een PBEM ook wel eens willen proberen/uittesten.
    Frollovrijdag 27 augustus 2004 @ 14:35
    Litpho, jij ging 'm opzetten toch? Dan zou ik ff een lijstje punten maken als ik jou was, teneinde te inventariseren wat iedereen wil. Bijvoorbeeld:

    - PTW/Conquests
    - wel/geen AI erbij
    - moeilijkheidsgraad
    - map size
    - land form/climate/age
    - en natuurlijk welke Civ iedereen wil zijn!
    Sidekickvrijdag 27 augustus 2004 @ 14:44
    Ik heb enkel PTW.
    Een paar AI is een leuke bindende factor voor ons menselijke spelers.
    8 spelers op een normale kaart is leuk.
    Normale onmstandigheden.
    Ottomanen ruleren ontzettend ende ontiegelijk.
    Barbarians zijn ook erg leuk.
    Monidiquevrijdag 27 augustus 2004 @ 14:47
    Ja, ik wil ook de Ottomanen zijn, . Of, is die slechts voor C3C?
    Frollovrijdag 27 augustus 2004 @ 14:55
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 14:47 schreef Monidique het volgende:
    Ja, ik wil ook de Ottomanen zijn, . Of, is die slechts voor C3C?
    De civs staan hier netjes opgesomd:

    http://mywebpages.comcast.net/proc/civ3/meetcivs.htm

    edit: mmm, volgens mij klopt die info niet helemaal. Deze datasheets zijn betrouwbaarder:

    http://www.civfanatics.ne(...)ence/Civ3PTWdata.zip
    http://www.civfanatics.ne(...)ence/Civ3C3Cdata.zip

    [ Bericht 29% gewijzigd door Frollo op 27-08-2004 15:01:16 ]
    Frollovrijdag 27 augustus 2004 @ 15:03
    Ik wil de French wel zijn. Commercial en Industrious, en een fijn getimede UU
    Frollovrijdag 27 augustus 2004 @ 15:05
    Ook belangrijk: hoe vaak kan iedereen spelen? Ikke maar een keer per dag. Hooguit.
    Monidiquevrijdag 27 augustus 2004 @ 15:08
    Ik kan altijd wel eventjes mijn e-mail checken. Minimaal één keer per dag dus, maar als ik van half negen tot zes werk, zit ik er dus slechts om, zeg, half acht achter. Maar dat is eigenlijk de essentie van PBEM, natuurlijk.

    Persians, dat lijkt mij wel wat. Die wil ik wel zijn.

    Overigens wil ik nog steeds, met #POL ook, een keertje Diplomacy spelen. Ik heb de handleiding doorgelezen en een programma er voor gedownload en 't lijkt mij wel wat, maar dit alls redelijk off-topic, natuurlijk.
    Tijnvrijdag 27 augustus 2004 @ 15:09
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 15:03 schreef Frollo het volgende:
    Ik wil de French wel zijn. Commercial en Industrious, en een fijn getimede UU
    Ha, ik ben ook graag de French vanwege die combinatie Het enige vervelende is dat het leaderplaatje altijd een vrouw is
    Frollovrijdag 27 augustus 2004 @ 15:12
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 15:09 schreef Tijn het volgende:

    [..]

    Ha, ik ben ook graag de French vanwege die combinatie
    Dan moeten we erom vechten, Tijn.
    Vanavond 20.00, CS Utrecht. Alleen blote vuist.

    Het maakt me niet zoveel uit hoor, er zijn nog zat civs die ik nog graag eens wil uitproberen.
    Frollovrijdag 27 augustus 2004 @ 17:36
    Maandag verder babbelen over de PBEM dan maar? Ik Fok! niet in het weekend namelijk.
    Tijnvrijdag 27 augustus 2004 @ 17:41
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 15:12 schreef Frollo het volgende:

    [..]

    Dan moeten we erom vechten, Tijn.
    Vanavond 20.00, CS Utrecht. Alleen blote vuist.
    Haha, nou dat is niet nodig hoor. Want zoals ik al eerder zei, speel ik Civ3 op m'n Mac. En daarvoor zijn geen uitbreidingen beschikbaar, dus ik kan nooit multiplayer spelen

    Dus mevrouw d'Arc is all yours
    Tijnvrijdag 27 augustus 2004 @ 17:41
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 17:41 schreef Tijn het volgende:

    [..]

    Haha, nou dat is niet nodig hoor.
    Niet dat ik bang ben voor een potje matten natuurlijk.
    Sidekickvrijdag 27 augustus 2004 @ 17:55
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 15:03 schreef Frollo het volgende:
    Ik wil de French wel zijn. Commercial en Industrious, en een fijn getimede UU
    Industrious is echt noodzakelijk voor een tribe imho. Commercial en Scientific zijn daarnaast ook erg goed.

    De UU van Frankrijk vind ik niet echt geweldig. Qua timing is ie wel ok, maar naar mijn gevoel nog ietsje te vroeg.

    Nee, Ottomans all the way voor mij. Industrious en Scientific. De Sipahi (8,3,3) die de Cavalary (6,3,3) vervangt is een sterke aanvaller. Vooral omdat de beste verdediger in die periode nog maar een Musketman (2.4.1) is. De Golden Age is erg lekker net voor en tijdens de industrialization.
    Tijnvrijdag 27 augustus 2004 @ 18:34
    Wat is een UU dan?
    Sidekickvrijdag 27 augustus 2004 @ 18:53
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 18:34 schreef Tijn het volgende:
    Wat is een UU dan?
    Unique Unit.

    Ieder volk heeft een unit die alleen hij/zij kan bouwen. Die unit is een verbetering van een normale voor iedereen bereikbare unit, en vervangt die unit. Bijvoorbeeld de Ottomanen, die hebben de Sipahi als UU. Die vervangt de Cavalry. Bij de Duitsers heb je Panzers ipv Tanks.

    Bij winst van je UU op een andere unit, heb je grote kans dat je in een Golden Age terechtkomt.
    Tijnvrijdag 27 augustus 2004 @ 18:54
    Ah ok, ja dat van unieke units per volk wist ik wel.
    Sidekickvrijdag 27 augustus 2004 @ 19:03
    Over UU's gesproken, de Vikings hebben ook een hele sterke, namelijk de Berserk (6.2.1) ipv een Longbowman (4.2.1). Met een beetje snelheid kom je dus tegen Pikemans (1.3.1) te staan, dus ook een goede aanvaller.

    Korea met de Hwach'a is ook een goede verbetering van de Cannon.

    Carthaginians hebben een vroege sterke verdediger, de Numidian Mercanaries (2.3.1) die de spearman (1.2.1) vervangt. Die is wel erg vroeg, maar daarbij wel een enorme sterke unit voor zijn tijd.

    India heeft ook een leuke UU, de War Eliphant (4.3.2). Die vervangt de Knight (ook 4.3.2), maar daarbij heb je geen horses en iron nodig. Handig dus wanneer je die zaken niet hebt, maar Iron moet je gewoon hebben. Dus niet echt een logische keuze.
    zakjapannertjevrijdag 27 augustus 2004 @ 20:58
    ik ben er denk ik wel uit, ik ga voor Carthage, Commercial en Industrious passen bij mijn speelstijl en zij hebben die Strengths ook, zoals het in de Civelopedia van PTW (wat we naar ik aanneem nog steeds gaan doen) staat zo te zien, naast de French, hun UU is ook niet mis, zoals eerder aangestipt, en je hebt er ook geen resources voor nodig bovendien
    Litphozaterdag 28 augustus 2004 @ 10:59
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 14:35 schreef Frollo het volgende:
    Litpho, jij ging 'm opzetten toch?
    Het was mijn suggestie en ik wil hem dus ook best opzetten .
    quote:
    Deze punten staan uiteraard open voor discussie, maar dit zijn mijn voorstellen:

    - PTW/Conquests
    Zowel Sidekick als Frollo hebben voorkeur gegeven aan PTW en de C3C-spelers kunnen zich daar wel aan aanpassen. PTW dus.
    - wel/geen AI erbij
    Bij voldoende spelers liever niet. De AI is tenslotte maar matig intelligent en valt met bepaalde truukjes te bespelen. Dit zou een oneerlijjk voordeel kunnen geven aan de spelers die toevallig wel naast één van de weinige AI's zit.
    - moeilijkheidsgraad
    Ik ben het wel met Frollo eens dat Regent of Monarch uitstekend zou moeten voldoen. Ook zonder AI voegt de extra moeilijkheidsgraad en dwingt het de speler eerder tot keuzes voor zijn achterban.
    - map size
    Bij de verwachte hoeveelheid spelers zou een Normal Map uitstekend moeten passen
    - land form/climate/age
    Meer aaneengesloten landvormen leiden tot vroegere interactie en evt. allianties/oorlogen en ik denk dat dat het speelplezier bevordert. Climate en Age doe ik zelf eigenlijk vrij weinig mee, laat ik meestal op de middelste positie staan. Als iemand andere voorkeuren voor deze twee factoren heeft, lees ik dat uiteraard graag (en speel ik geen Egyptenaren ).
    - en natuurlijk welke Civ iedereen wil zijn!
    Genoemd tot dusver:

    Sidekick - Ottomans
    Frollo - French
    Monidique - Persians
    zakjapannertje - Carthaginians
    Litpho - Chinese
    Volgende week nog even doorspreken, eind van de week emailadressen uitwisselen, volgorde afspreken (waarbij helaas degene die opzet begint ) en dan beginnen met spelen?
    Sidekickzaterdag 28 augustus 2004 @ 12:33
    Ja, klinkt goed Litpho.

    Ik pleit ook voor veel Barbarians. Het houdt je toch bezig om Tribes op te gaan zoeken voor gratis Techs, warriors, settlers of Gold. Het brengt imho ook meer speelplezier in het meestal wat rustige begin.

    Mede daarom zou ik kiezen voor Regent als moeilijkheidsgraad, waarbij de Barbarians iets zwakker zijn. Het moet ook niet zo zijn dat Barbarians de allesbeslissende factor wordt.
    du_kezaterdag 28 augustus 2004 @ 12:46
    Wie ik wil zijn ben ik nog niet helemaal uit. Ga voor nu even voor de Duitsers of de russen maar dat zal nog wel veranderen
    Litphozaterdag 28 augustus 2004 @ 13:05
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 12:33 schreef Sidekick het volgende:
    Ik pleit ook voor veel Barbarians. Het houdt je toch bezig om Tribes op te gaan zoeken voor gratis Techs, warriors, settlers of Gold. Het brengt imho ook meer speelplezier in het meestal wat rustige begin.
    Daar zijn op zich Goody Huts al goed genoeg voor. De enige bonus die erbij komt met meer Barbarian Activity is dat je sneller je cities/settlers/workers dient te beschermen en wat extra Gold. Boven Moderate wordt denk ik de (on)geluksfactor te groot.
    quote:
    Mede daarom zou ik kiezen voor Regent als moeilijkheidsgraad, waarbij de Barbarians iets zwakker zijn. Het moet ook niet zo zijn dat Barbarians de allesbeslissende factor wordt.
    Mee eens .
    Litphozaterdag 28 augustus 2004 @ 13:10
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 15:08 schreef Monidique het volgende:
    Overigens wil ik nog steeds, met #POL ook, een keertje Diplomacy spelen. Ik heb de handleiding doorgelezen en een programma er voor gedownload en 't lijkt mij wel wat, maar dit alls redelijk off-topic, natuurlijk.
    Diplomacy is tof. Met de juiste spelers (en dat hoeven helemaal geen ervaren Diplomacyspelers te zijn) is dat echt een geweldige balans tussen simpliciteit van regels en complexiteit van speldynamiek.
    Sidekickzaterdag 28 augustus 2004 @ 13:31
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 13:05 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Daar zijn op zich Goody Huts al goed genoeg voor. De enige bonus die erbij komt met meer Barbarian Activity is dat je sneller je cities/settlers/workers dient te beschermen en wat extra Gold. Boven Moderate wordt denk ik de (on)geluksfactor te groot.
    Ik ken de term Goody Huts niet, maar ik denk dat ik je wel begrijp. Ik dacht dat die Huts ook afhankelijk waren van de Barbarian Activity, althans, dat dacht ik door ervaring te hebben geleerd. Als dat niet zo is, dan lijkt me een gemiddelde Barbarian activiteit wel goed genoeg. Barbarians zonder goodies brengen in het begin ook wel wat meer spanning.

    Met du_ke erbij wordt het bijna een POL-kliekje trouwens.
    Ik ken overigens nog 2 users (JAM en George-Butters) die misschien mee willen doen. Dan komen we op 8, een mooi aantal voor een gemiddelde map.
    Litphozaterdag 28 augustus 2004 @ 13:43
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 13:31 schreef Sidekick het volgende:
    Ik ken de term Goody Huts niet, maar ik denk dat ik je wel begrijp. Ik dacht dat die Huts ook afhankelijk waren van de Barbarian Activity, althans, dat dacht ik door ervaring te hebben geleerd. Als dat niet zo is, dan lijkt me een gemiddelde Barbarian activiteit wel goed genoeg. Barbarians zonder goodies brengen in het begin ook wel wat meer spanning.
    Ik kom de term Goody Hut al sinds de originele Civ tegen als naam voor de kampementen die je in kan lopen en vervolgens Gold, een Warrior, een Settlement of een Tech Advance geven. Kan hem zo gauw even niet in de Civ3 handleiding vinden, maar in de editor wordt hij wel gebruikt. Nou ja, als we het maar over hetzelfde hebben.

    Barbarian Activity: Sedentary levert alleen maar Goody Huts op, bij alles erboven maken de barbaren ook door warriors verdedigde encampments. Barbaren zonder goodies kan dus niet.
    quote:
    Met du_ke erbij wordt het bijna een POL-kliekje trouwens.
    Ik ken overigens nog 2 users (JAM en George-Butters) die misschien mee willen doen. Dan komen we op 8, een mooi aantal voor een gemiddelde map.
    * insert spreekwoord over zielen ende vreugd *

    voorbehoud: meer dan 8 spelers gaat waarschijnlijk een te traag spel opleveren
    Sidekickzaterdag 28 augustus 2004 @ 13:56
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 13:43 schreef Litpho het volgende:

    Barbarian Activity: Sedentary levert alleen maar Goody Huts op, bij alles erboven maken de barbaren ook door warriors verdedigde encampments. Barbaren zonder goodies kan dus niet.
    Met Barbaren zonder goodies bedoelde ik enkel de units die encampementen verdedigen en soms ronddwalen. Niet dat ik een optie wilde waarbij er alleen maar van zulke Barbaren te zien zijn.

    Do I make any sense?
    Litphozaterdag 28 augustus 2004 @ 13:57
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 13:56 schreef Sidekick het volgende:
    Do I make any sense?
    Nu wel .
    George-Butterszaterdag 28 augustus 2004 @ 16:28
    Mag ik ook nog meedoen? OF zijn julie al begonnen? Ik wil graag Rus zijn.
    pberendszaterdag 28 augustus 2004 @ 16:51
    Wie is Sid Meiers?
    Georgeszaterdag 28 augustus 2004 @ 16:55
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 16:51 schreef pberends het volgende:
    Wie is Sid Meiers?
    Een van de beste game ontwikkelaars aller tijden.
    zakjapannertjezaterdag 28 augustus 2004 @ 16:57
    ja, en voor de duidelijkheid, hij heet dus Sid Meier, niet Sid Meiers
    pberendszaterdag 28 augustus 2004 @ 17:02
    Is hij familie van Michael Meiers (Austin Powers)?
    pberendszaterdag 28 augustus 2004 @ 17:03


    George-Butterszaterdag 28 augustus 2004 @ 17:41
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 17:03 schreef pberends het volgende:
    [afbeelding]

    Jezus wat een lellijkert
    pberendszaterdag 28 augustus 2004 @ 17:59
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 17:41 schreef George-Butters het volgende:

    [..]


    Jezus wat een lellijkert
    George-Butterszaterdag 28 augustus 2004 @ 19:04
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 17:59 schreef pberends het volgende:

    [..]

    [afbeelding]
    HE kappuh daarmee Ik moet nog eten vandaag
    pberendszondag 29 augustus 2004 @ 13:21
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 19:04 schreef George-Butters het volgende:

    [..]

    HE kappuh daarmee Ik moet nog eten vandaag
    Nog eentje om het af te leren dan:

    Monidiquezondag 29 augustus 2004 @ 17:05
    Goed, met een 4-Cavalry verliezen van een 3-Spearman, is gewoon niet leuk. Gewoon. Niet. Leuk.
    du_kezondag 29 augustus 2004 @ 17:25
    Ja en tanks kapotlopen spearman is me ook wel eens overkomen .
    zakjapannertjezondag 29 augustus 2004 @ 17:29
    maak ze dan ook kapot met artillerie, oid, als eerste, dan heb je dit soort dingen niet, in hemelsnaam
    du_kezondag 29 augustus 2004 @ 17:31
    gebruik nooit artillerie eigenlijk
    Rahlmaandag 30 augustus 2004 @ 08:15
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 17:02 schreef pberends het volgende:
    Is hij familie van Michael Meiers (Austin Powers)?
    Frollomaandag 30 augustus 2004 @ 10:32
    quote:
    Op vrijdag 27 augustus 2004 18:53 schreef Sidekick het volgende:

    Bij winst van je UU op een andere unit, heb je grote kans dat je in een Golden Age terechtkomt.
    Correctie : heb je 100% kans dat je in een GA terechtkomt. (Tenminste, als je nog geen GA had gehad dmv het bouwen van Wonders.)
    Frollomaandag 30 augustus 2004 @ 11:22
    quote:
    Op zaterdag 28 augustus 2004 13:05 schreef Litpho het volgende:

    De enige bonus die erbij komt met meer Barbarian Activity is dat je sneller je cities/settlers/workers dient te beschermen en wat extra Gold.
    Maar een groot pluspunt van een wat hogere barb activity is dat je fijne 'training grounds' voor je troepen hebt. Elite units nog voordat je een andere civ hebt ontmoet!

    Ik pleit dus voor een gemiddelde barb activity. Ik weet niet uit het hoofd hoe ze allemaal heten, maar de derde optie bedoel ik, Restless geloof ik.

    Wat betreft de moeilijkheidsgraad. Ik ga ervan uit dat er geen AI's meedoen. Het voordeel voor een speler die toevallig naast een AI terechtkomt, is inderdaad te groot; goed opgemerkt, Litpho. Die factor kan dus buiten beschouwing blijven. Maar er zijn meer gameplay-elementen die door de moeilijkheidsgraad worden beïnvloed:

    - Bij zowel Regent als Monarch is het aantal "citizens born content" = 2. Dus alleen de eerste 2 inwoners van elke stad zijn tevreden. Alle andere zijn ontevreden en moeten gesust worden met military police, luxury resources, entertainers en wat allemaal meer.

    - Bij Regent is de attack bonus vs barbs = 200%, bij Monarch is dat 100%.

    Sommigen hebben al aangegeven dat het wel leuk moet blijven tegen barbs, dus ik denk dat Regent de beste keus is.
    Litphomaandag 30 augustus 2004 @ 11:42
    quote:
    Op maandag 30 augustus 2004 11:22 schreef Frollo het volgende:
    Ik pleit dus voor een gemiddelde barb activity. Ik weet niet uit het hoofd hoe ze allemaal heten, maar de derde optie bedoel ik, Restless geloof ik.
    Eens . Barbarian activity: Restless
    quote:
    - Bij zowel Regent als Monarch is het aantal "citizens born content" = 2. Dus alleen de eerste 2 inwoners van elke stad zijn tevreden. Alle andere zijn ontevreden en moeten gesust worden met military police, luxury resources, entertainers en wat allemaal meer.

    - Bij Regent is de attack bonus vs barbs = 200%, bij Monarch is dat 100%.

    Sommigen hebben al aangegeven dat het wel leuk moet blijven tegen barbs, dus ik denk dat Regent de beste keus is.
    Zo ver was ik even niet weer in de statistieken gedoken (opzoeken wat ook al weer exact het verschil was tussen Regent en Monarch), maar op deze gronden(die Sidekick zonder cijfermatige onderbouwing ook al aandroeg) lijkt Regent me inderdaad het beste idee.

    Dan is het voornaamste wat nog openstaat de landkeuze (verhouding land/water, climate, age) lijkt me.
    quote:
    Op woensdag 21 juli 2004 12:58 schreef Frollo het volgende:
    - Type: continents vind ik het leukst. Bij pangaea hebben de expansionist civs te veel voordeel. Bovendien heb je dan nauwelijks schepen nodig, en die zorgen juist voor afwisseling. Op een archipelago hebben de seafaring civs te veel voordeel, plus er is minder kans op vroege contacten, en die zijn juist zo leuk. Bij continents is alles wat meer in evenwicht. Je kunt dan al lekker vroeg knokken op je eigen continentje als je wilt, maar voor de ontdekkers met suicide galleys is er ook genoeg te doen.
    Seafaring is uiteraard niet zo'n belangrijke trait als we PTW spelen, maar het gebrek aan vroege contacten zou wat mij betreft archipelago's uitsluiten. Of de afwisseling van schepen opweegt tegen minder contacten is even de vraag, maar op zich vind ik continenten prima.

    Heeft iemand zinnige ideëen over Climate en/of Age?
    Frollomaandag 30 augustus 2004 @ 11:45
    Climate etc. (de onderste rij van het world setup-scherm dus): het liefst allemaal in het midden.
    Litphomaandag 30 augustus 2004 @ 11:55
    quote:
    Op maandag 30 augustus 2004 11:45 schreef Frollo het volgende:
    Climate etc. (de onderste rij van het world setup-scherm dus): het liefst allemaal in het midden.
    Vind ik prima. Om nog even terug te komen op de continenten, ik zie net dat George-Butters graag een expansionist civ (Rusland) zou willen spelen dus ik denk dat we Pangea dan wel volledig kunnen uitsluiten.
    Frollomaandag 30 augustus 2004 @ 12:04
    OK, continents is uitstekend.
    Frollomaandag 30 augustus 2004 @ 15:24
    O ja, trouwens, ik hoef niet met alle geweld de French te zijn hoor.
    Doe mij maar random, is ook wel eens leuk
    du_kemaandag 30 augustus 2004 @ 17:27
    Ik wil eigenlijk ook wel random .
    George-Buttersmaandag 30 augustus 2004 @ 17:41
    quote:
    Op maandag 30 augustus 2004 11:55 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Vind ik prima. Om nog even terug te komen op de continenten, ik zie net dat George-Butters graag een expansionist civ (Rusland) zou willen spelen dus ik denk dat we Pangea dan wel volledig kunnen uitsluiten.
    Iets anders is ook goed hoor. Iedereen Random geeft een mooi onvoorspelbaar beeld op.
    Litphomaandag 30 augustus 2004 @ 21:50
    quote:
    Op maandag 30 augustus 2004 17:41 schreef George-Butters het volgende:
    Iets anders is ook goed hoor. Iedereen Random geeft een mooi onvoorspelbaar beeld op.
    Mee eens. Als mensen graag een specifieke civ willen hebben (en denken daar betere kans mee te maken) vind ik dat best, maar ik doe wel mee aan de random .

    Als verder niemand op of aanmerkingen heeft over de vnl. door mij, Frollo en Sidekick opgezette parameters wil ik voorstellen dat iedereen de e-mail adressen die men wenst te gebruiken uiterlijk zondagavond naar mij toestuurt (litpho@hotmail). Vervolgens zorg ik er wel voor dat het spel , dan zorg ik ervoor dat het spel wordt opgezet, iedereen de e-mail adressen van andere spelers krijgt (om diplomatieke redenen) en dat we maandag van start kunnen gaan .
    George-Buttersmaandag 30 augustus 2004 @ 22:36
    quote:
    Op maandag 30 augustus 2004 21:50 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Mee eens. Als mensen graag een specifieke civ willen hebben (en denken daar betere kans mee te maken) vind ik dat best, maar ik doe wel mee aan de random .

    Als verder niemand op of aanmerkingen heeft over de vnl. door mij, Frollo en Sidekick opgezette parameters wil ik voorstellen dat iedereen de e-mail adressen die men wenst te gebruiken uiterlijk zondagavond naar mij toestuurt (litpho@hotmail). Vervolgens zorg ik er wel voor dat het spel , dan zorg ik ervoor dat het spel wordt opgezet, iedereen de e-mail adressen van andere spelers krijgt (om diplomatieke redenen) en dat we maandag van start kunnen gaan .
    ik ben het overal mee-eens en ik heb gemaild.
    Als je nog 1 speler zoekt, ik kan Ype nog aandragen als potentiele CIVver
    Frollodinsdag 31 augustus 2004 @ 09:59
    Heb ook gemaild
    Litphodinsdag 31 augustus 2004 @ 10:41
    quote:
    Op maandag 30 augustus 2004 22:36 schreef George-Butters het volgende:
    ik ben het overal mee-eens en ik heb gemaild.
    Als je nog 1 speler zoekt, ik kan Ype nog aandragen als potentiele CIVver
    We hebben nu 7 spelers, er is dus nog ruimte voor één speler over, dus vraag maar .
    Litphodinsdag 31 augustus 2004 @ 11:14
    De meest recente PTW patch is (bij mijn weten) 1.27f. Is dat voor iemand een probleem?
    Frollodinsdag 31 augustus 2004 @ 12:45
    Neuh hoor, geen probleem.
    du_kedinsdag 31 augustus 2004 @ 13:41
    zal ik dan nog even een keer downloaden

    Maar ik heb gemaild en doe mee .
    JeroenBovenwoensdag 1 september 2004 @ 11:30
    Als er nog een plek open is ben ik ook wel geinteresseerd. Echter liever niet meer dan 1 beurt per dag (was daar al een definitieve afspraak over gemaakt?). Hoe zit dat dan? Iedere speler moet elke dag een beurt insturen? En dat je dan moet wachten tot de speler voor je de beurt heeft ingestuurd? Of komt elke dag dan 1 speler aan de beurt en dat bij 7 spelers een volledige beurt een week duurt?

    Ik heb kort geleden Civ3 Gold edition gekocht (Civ3 + PtW). Ik heb echter een probleem als ik patch 1.27f voor PtW installeer. Als ik eerst Civ3 installeer gevolgd door de patch voor Civ3 zelf, en dan PtW gevolgd door de patch voor PtW, herkent hij de PtW cd niet. Ik zal het eens installeren zonder de patch voor Civ3 zelf te installeren (alleen de PtW patch).
    Frollowoensdag 1 september 2004 @ 11:44
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 11:30 schreef JeroenBoven het volgende:
    Als er nog een plek open is ben ik ook wel geinteresseerd.
    We wachten nog op Ype, en dan zit 'ie vol. Helaas voor jou.
    Echter, we zouden ook een large map kunnen spelen en dan óf nog wat spelers erbij zoeken (ik weet ook nog wel iemand), óf een aantal slots leeg laten. Dat moet even besproken worden dan.
    quote:
    Echter liever niet meer dan 1 beurt per dag (was daar al een definitieve afspraak over gemaakt?). Hoe zit dat dan? Iedere speler moet elke dag een beurt insturen? En dat je dan moet wachten tot de speler voor je de beurt heeft ingestuurd? Of komt elke dag dan 1 speler aan de beurt en dat bij 7 spelers een volledige beurt een week duurt?
    Het is een cirkeltje. Litpho (speler 1) stuurt zijn save door naar speler 2, die speelt en stuurt 'm door naar speler 3 (...) en speler 7 stuurt 'm weer door naar Litpho, enzovoort. Dus inderdaad, je moet wachten tot degene voor je de save naar jou stuurt, want anders heb je niks om mee aan de slag te gaan. Als één speler b.v. een dag niet thuis is, ligt de rest van de keten stil.
    Zelfs als iedereen zo snel mogelijk binnenhaalt, speelt en weer doorstuurt, vermoed ik dat het wel een paar dagen duurt voordat de cirkel rond is. Meer dan een dag (want iedereen moet maar net kunnen hè), maar minder dan een week. Denk ik.
    quote:
    Ik heb kort geleden Civ3 Gold edition gekocht (Civ3 + PtW). Ik heb echter een probleem als ik patch 1.27f voor PtW installeer. Als ik eerst Civ3 installeer gevolgd door de patch voor Civ3 zelf, en dan PtW gevolgd door de patch voor PtW, herkent hij de PtW cd niet. Ik zal het eens installeren zonder de patch voor Civ3 zelf te installeren (alleen de PtW patch).
    Ik zou ze eerst allebei installeren en dan pas patchen. Waarschijnlijk zul je alleen met PTW spelen, dus je hoeft vanilla niet te patchen. Maar technisch gesproken zou het wel moeten kunnen natuurlijk.

    Wel zonde trouwens dat je Gold hebt gekocht Je had ook kunnen volstaan met vanilla + Conquests, want bij Conquests is PTW inbegrepen. Kun je die Gold niet alsnog aan een neefje verpatsen ofzo?
    Litphowoensdag 1 september 2004 @ 12:26
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 11:44 schreef Frollo het volgende:
    We wachten nog op Ype, en dan zit 'ie vol. Helaas voor jou.
    Echter, we zouden ook een large map kunnen spelen en dan óf nog wat spelers erbij zoeken (ik weet ook nog wel iemand), óf een aantal slots leeg laten. Dat moet even besproken worden dan.
    Ik denk dat we met meer dan 8 spelers echt aan de langzame kant worden, dus ik ben daar niet direct voor. Ik wacht nog op reacties van Ype en Sidekick en mocht er uitval zijn dan laten we je dat uiteraard graag weten .
    quote:
    Zelfs als iedereen zo snel mogelijk binnenhaalt, speelt en weer doorstuurt, vermoed ik dat het wel een paar dagen duurt voordat de cirkel rond is. Meer dan een dag (want iedereen moet maar net kunnen hè), maar minder dan een week. Denk ik.
    Mijn vermoeden is dat we gemiddeld een twee spelers per dag kunnen halen, dus 4 dagen per beurt. Geen spel voor mensen zonder geduld dus, maar ruime gelegenheid om ondertussenl te overleggen.
    Frollowoensdag 1 september 2004 @ 13:02
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 12:26 schreef Litpho het volgende:

    Mijn vermoeden is dat we gemiddeld een twee spelers per dag kunnen halen, dus 4 dagen per beurt. Geen spel voor mensen zonder geduld dus, maar ruime gelegenheid om ondertussenl te overleggen.
    Idd.
    Even voor de goede orde: met een snelheid van 1 beurt per 4 dagen en een maximale speelduur van 540 beurten praten we dus over... denk denk... bijna 6 jaar! Dan is Civ 5 misschien al uit!

    Natuurlijk zal het wel eerder afgelopen zijn dan dat, maar toch.
    George-Butterswoensdag 1 september 2004 @ 13:26
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 13:02 schreef Frollo het volgende:

    [..]

    Idd.
    Even voor de goede orde: met een snelheid van 1 beurt per 4 dagen en een maximale speelduur van 540 beurten praten we dus over... denk denk... bijna 6 jaar! Dan is Civ 5 misschien al uit!

    Natuurlijk zal het wel eerder afgelopen zijn dan dat, maar toch.
    Ik heb de eerste beurten toch niet echt veel tijd nodig per beurt...
    Litphowoensdag 1 september 2004 @ 13:27
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 13:02 schreef Frollo het volgende:
    Even voor de goede orde: met een snelheid van 1 beurt per 4 dagen en een maximale speelduur van 540 beurten praten we dus over... denk denk... bijna 6 jaar! Dan is Civ 5 misschien al uit!

    Natuurlijk zal het wel eerder afgelopen zijn dan dat, maar toch.
    Ik hoop dan ook in de opstartfase ergens een paar keer een afspraak te maken om de echte doorklikbeurten sneller te verwerken, en naarmate het spel vordert zou het gemiddelde nog omhoog kunnen gaan doordat er gaandeweg spelers wegvallen (hopelijk in eervolle strijd ipv door demotivatie) .
    Litphowoensdag 1 september 2004 @ 13:28
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 13:26 schreef George-Butters het volgende:
    Ik heb de eerste beurten toch niet echt veel tijd nodig per beurt...
    De tijd zit hem dan ook in de mailwisseling en wachten tot de volgende speler er tijd voor maakt .
    Ypewoensdag 1 september 2004 @ 13:34
    Kan ik mij nog aanmelden?
    Litphowoensdag 1 september 2004 @ 13:56
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 13:34 schreef Ype het volgende:
    Kan ik mij nog aanmelden?
    Yup. George-butters had je al half aangemeld als achtste speler. Stuur even het e-mail adres wat je wilt gebruiken en de civ die je wil spelen (of random als dat je niet uitmaakt) naar mijn hotmail adres .
    Ypewoensdag 1 september 2004 @ 14:02
    Mailtje is gestuurd.
    Ohja, doe mij maar random civ trouwens.
    Frollowoensdag 1 september 2004 @ 14:40
    Jippie, het gaat beginnen!

    Hoe bepaal je de volgorde trouwens, Litpho? Random of op aanmelding?
    Litphowoensdag 1 september 2004 @ 14:42
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 14:40 schreef Frollo het volgende:
    Jippie, het gaat beginnen!

    Hoe bepaal je de volgorde trouwens, Litpho? Random of op aanmelding?
    Random met uitzondering van mijzelf. Het heeft weinig zin (als het al mogelijk is) om het op te zetten en vervolgens niet direct de eerste beurt te spelen.

    Het wachten is nog even op Sidekick's mailtje, en daarna kan het wat mij betreft van start.
    George-Butterswoensdag 1 september 2004 @ 15:08
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 14:42 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Random met uitzondering van mijzelf. Het heeft weinig zin (als het al mogelijk is) om het op te zetten en vervolgens niet direct de eerste beurt te spelen.

    Het wachten is nog even op Sidekick's mailtje, en daarna kan het wat mij betreft van start.
    JedaiNaitwoensdag 1 september 2004 @ 15:11
    Als ik meer vrije tijd had, dan had ik ook wel mee willen doen. Maar gaan jullie ook verslagen bijhouden op dit forum? Zou wel geinig zijn om te lezen denk ik
    Ypewoensdag 1 september 2004 @ 15:24
    Ik heb alleen het probleempje dat ik er komend weekend niet ben. Dus als ik vrijdag nog mijn beurt kan doen, kan ik die maandag weer hervatten.
    Frollowoensdag 1 september 2004 @ 15:36
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 15:24 schreef Ype het volgende:
    Ik heb alleen het probleempje dat ik er komend weekend niet ben. Dus als ik vrijdag nog mijn beurt kan doen, kan ik die maandag weer hervatten.
    Och, op 6 jaar maakt één weekendje ook niet uit.
    George-Butterswoensdag 1 september 2004 @ 15:53
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 15:36 schreef Frollo het volgende:

    [..]

    Och, op 6 jaar maakt één weekendje ook niet uit.
    Ik wil beginnen! ben ongeduldig....
    Ypewoensdag 1 september 2004 @ 16:45
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 15:36 schreef Frollo het volgende:

    [..]

    Och, op 6 jaar maakt één weekendje ook niet uit.
    Het markeert wel mooi het begin van dit potje.

    Maar let de geems biegin zou ik zeggen.
    George-Butterswoensdag 1 september 2004 @ 16:53
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 16:45 schreef Ype het volgende:

    [..]

    Het markeert wel mooi het begin van dit potje.

    Maar let de geems biegin zou ik zeggen.
    Een goed begin is het halve werk
    du_kedonderdag 2 september 2004 @ 00:37
    Heb er ook wel zin in . Heb vrijdag overdag wel veel tijd daarna pas weer na het weekend.
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 09:23
    quote:
    Op woensdag 1 september 2004 15:11 schreef JedaiNait het volgende:
    Maar gaan jullie ook verslagen bijhouden op dit forum? Zou wel geinig zijn om te lezen denk ik
    Zeker geinig, maar dat zal dan wel achteraf worden denk ik. Niet terwijl het spel nog in volle gang is.
    Het lijkt me niet erg slim als ik hier in het openbaar verslag zou gaan doen van mijn positie, bouwplannen en technologische voortgang.
    Ja, later in het spel, als iedereen ambassades met elkaar heeft, dan kan er wel wat meer prijsgegeven worden. Wie er oorlog heeft met wie enzo...
    Litphodonderdag 2 september 2004 @ 10:19
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 09:23 schreef Frollo het volgende:
    Zeker geinig, maar dat zal dan wel achteraf worden denk ik. Niet terwijl het spel nog in volle gang is.
    Het lijkt me niet erg slim als ik hier in het openbaar verslag zou gaan doen van mijn positie, bouwplannen en technologische voortgang.
    Ja, later in het spel, als iedereen ambassades met elkaar heeft, dan kan er wel wat meer prijsgegeven worden. Wie er oorlog heeft met wie enzo...
    Mochten we volledige verslagen willen posten dan is uiteraard nu wel de tijd om alvast na te denken over screenshots en beschrijvingen. Tijdens het spel al posten lijkt me toch wel het kenmerk van de overmoedige dictator (of een uiterst subtiele manier van het lekken van valse informatie natuurlijk).
    George-Buttersdonderdag 2 september 2004 @ 11:53
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 10:19 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Mochten we volledige verslagen willen posten dan is uiteraard nu wel de tijd om alvast na te denken over screenshots en beschrijvingen. Tijdens het spel al posten lijkt me toch wel het kenmerk van de overmoedige dictator (of een uiterst subtiele manier van het lekken van valse informatie natuurlijk).
    Waarover moet ik nu al denken? Gaan we regels daarvoor bedenken?
    Rahldonderdag 2 september 2004 @ 12:02
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 11:53 schreef George-Butters het volgende:

    [..]

    Waarover moet ik nu al denken? Gaan we regels daarvoor bedenken?
    nee man, houd t leuk als je niet weet wat waar is en wat niet
    Litphodonderdag 2 september 2004 @ 12:12
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 11:53 schreef George-Butters het volgende:
    Waarover moet ik nu al denken? Gaan we regels daarvoor bedenken?
    Als je achteraf een verslag wil schrijven over The Rise And Fall of His Lordship George-Butters met screenshots erbij, dan is het wel handig om die screenshots tijdens het spel te maken ipv achteraf proberen te reconstrueren . En nee, ik ga geen regels ervoor bedenken, maar ik denk wel dat ik ga proberen een soort van dagboek bij te houden. De bello Gallico had toch al jaren een vervolg nodig .
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 12:29
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 12:12 schreef Litpho het volgende:

    De bello Gallico had toch al jaren een vervolg nodig .
    Mein Kampf ook
    George-Buttersdonderdag 2 september 2004 @ 12:43
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 12:12 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Als je achteraf een verslag wil schrijven over The Rise And Fall of His Lordship George-Butters met screenshots erbij, dan is het wel handig om die screenshots tijdens het spel te maken ipv achteraf proberen te reconstrueren . En nee, ik ga geen regels ervoor bedenken, maar ik denk wel dat ik ga proberen een soort van dagboek bij te houden. De bello Gallico had toch al jaren een vervolg nodig .
    I will think about it! Nu nog even oefenen tegen de pc
    Rahldonderdag 2 september 2004 @ 12:50
    heeft iemand ook de conquest "rise of rome" maar dan dat je zonder oorlog begint? ik vind het een zeer fijne map, maar rustig opbouwen is er niet bij helaas
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 13:18
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 12:50 schreef Rahl het volgende:
    heeft iemand ook de conquest "rise of rome" maar dan dat je zonder oorlog begint? ik vind het een zeer fijne map, maar rustig opbouwen is er niet bij helaas
    Volgens mij moet je hem wel kunnen modden in de editor. Ik ben niet heel erg thuis in de editor, maar het lijkt me dat er ergens wel een flag "locked war" aan of uit te zetten valt.
    Rahldonderdag 2 september 2004 @ 13:20
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 13:18 schreef Frollo het volgende:

    [..]

    Volgens mij moet je hem wel kunnen modden in de editor. Ik ben niet heel erg thuis in de editor, maar het lijkt me dat er ergens wel een flag "locked war" aan of uit te zetten valt.
    wat moet ik loaden dan? als ik "open" klik en dan naar de map conquests ga staat er niks. er is wel een "rise of rome.biq" maar dat is geen valid civ3 file volgens de editor
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 13:25
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 13:20 schreef Rahl het volgende:

    wat moet ik loaden dan? als ik "open" klik en dan naar de map conquests ga staat er niks. er is wel een "rise of rome.biq" maar dat is geen valid civ3 file volgens de editor
    Hm, vreemd.
    Gebruik je wel de editor van Conquests en niet die van 'vanilla' (de originele Civ3)?
    Rahldonderdag 2 september 2004 @ 13:30
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 13:25 schreef Frollo het volgende:

    [..]

    Hm, vreemd.
    Gebruik je wel de editor van Conquests en niet die van 'vanilla' (de originele Civ3)?


    Tnx voor de hulp
    Litphodonderdag 2 september 2004 @ 14:33
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 12:29 schreef Frollo het volgende:
    Mein Kampf ook
    Vind je het heel erg als ik voor we beginnen nog pretendeer aan de winnende kant uit te kunnen komen? .
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 14:34
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 13:30 schreef Rahl het volgende:

    [..]



    Tnx voor de hulp
    Ha, zo simpel was het dus?
    Nou, geen dank, en succes verder
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 14:44
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 14:33 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Vind je het heel erg als ik voor we beginnen nog pretendeer aan de winnende kant uit te kunnen komen? .
    Och, ik lees wel veel posts van experts op Civfanatics.com en weet daarom vrij veel van de game mechanics, maar mijn eerste eigen pot op Monarch moet ik nog winnen hoor!

    Speaking of 'winnende kant': ik krijg ineens een idee.
    We zouden ook in teams van 4 tegen 4 kunnen spelen. Wanneer het ene team volledig is uitgeroeid, heeft het andere gewonnen!
    Of wanneer één lid van team A de spacerace of diplomatic wint, heeft zijn hele team gewonnen.

    Zo zou je bijvoorbeeld zenuwslopende situaties kunnen krijgen waarin een teamlid het ruimteschip bouwt en de anderen meehelpen zijn hoofdstad te beschermen tegen een gezamenlijke aanval van het andere team.

    Nee wacht, op die manier wordt een diplomatic victory te makkelijk. Team A hoeft dan immers maar één speler van team B uit te schakelen om de meerderheid van de stemmen te krijgen.

    Mmm ja, het was maar een idee. Maar het is niet slim om zo vlak voor het begin nog allemaal variaties te bedenken.
    Litphodonderdag 2 september 2004 @ 14:47
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 14:44 schreef Frollo het volgende:
    Och, ik lees wel veel posts van experts op Civfanatics.com en weet daarom vrij veel van de game mechanics, maar mijn eerste eigen pot op Monarch moet ik nog winnen hoor!
    Monarch is me intussen gelukt, maar dat is dan ook wel de top van mijn Civ3 kunnen. Regent is een stuk beter te doen .
    quote:
    Mmm ja, het was maar een idee. Maar het is niet slim om zo vlak voor het begin nog allemaal variaties te bedenken.
    Bedenken staat vrij natuurlijk, maar het lijkt me dat 8 menselijke spelers al voldoende variatie op moeten leveren zonder dat vast te leggen in de regels.
    George-Buttersdonderdag 2 september 2004 @ 14:59
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 14:47 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Monarch is me intussen gelukt, maar dat is dan ook wel de top van mijn Civ3 kunnen. Regent is een stuk beter te doen .
    [..]

    Bedenken staat vrij natuurlijk, maar het lijkt me dat 8 menselijke spelers al voldoende variatie op moeten leveren zonder dat vast te leggen in de regels.
    Waar kan ik de verschillen zien tussen de difficulties? Iemand een link? Ik speel nu meestal op Regent.
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 15:09
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 14:59 schreef George-Butters het volgende:

    [..]

    Waar kan ik de verschillen zien tussen de difficulties? Iemand een link? Ik speel nu meestal op Regent.
    http://forums.civfanatics.com/showthread.php?s=&threadid=37490

    Helaas niet geactualiseerd voor C3C.
    Hollandia2donderdag 2 september 2004 @ 15:19
    Wat ik irritant vndt van CIV III is dat je vaak start in een gebied zonder een rivier of een meer. Dan kun je dus nog niet irrigeren tot je electricity hebt uitgevonden. Bij CiV II kon je altijd gewoon irrigeren in een square die grenst aan de zee, nu dus niet meer.
    Litphodonderdag 2 september 2004 @ 15:26
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 15:19 schreef Hollandia2 het volgende:
    Wat ik irritant vndt van CIV III is dat je vaak start in een gebied zonder een rivier of een meer. Dan kun je dus nog niet irrigeren tot je electricity hebt uitgevonden. Bij CiV II kon je altijd gewoon irrigeren in een square die grenst aan de zee, nu dus niet meer.
    Het heeft ze dan ook maar drie versies Civ gekost om er achter te komen dat graan en koren slecht groeit op compleet verzilte grond. Heel realistisch dus (en idd heel irritant als je net op een verkeerde plek op de kaart zit).
    George-Buttersdonderdag 2 september 2004 @ 16:08
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 15:26 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Het heeft ze dan ook maar drie versies Civ gekost om er achter te komen dat graan en koren slecht groeit op compleet verzilte grond. Heel realistisch dus (en idd heel irritant als je net op een verkeerde plek op de kaart zit).
    Factor geluk heeft een belangrijke invloed op het spel verloop.

    Ik heb bijvoorbeeld allang gunpowder uitgevonden, maar in mijn gebied en het daarom heen is geen salpeter te bekennen. Dat is pure pech
    Litphodonderdag 2 september 2004 @ 16:14
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 16:08 schreef George-Butters het volgende:
    Factor geluk heeft een belangrijke invloed op het spel verloop.

    Ik heb bijvoorbeeld allang gunpowder uitgevonden, maar in mijn gebied en het daarom heen is geen salpeter te bekennen. Dat is pure pech
    Klopt, maar je kan er in veel gevallen wel rekening mee houden. Je weet op welk moment er op de kaart Salpeter gaat verschijnen en dat het evt. niet in jouw gebied komt (zeker als je weinig Mountains, Hills of Deserts hebt) en je kan er dus rekening mee houden dat je het moet veroveren en/of van iemand anders moet kopen. Zeker op lagere levels heb ik wel aardige deals gemaakt mbt. Horses om vervolgens mijn handelspartner met de op die manier gecreëerde Cavalry onder de voet te lopen en permanent Horses ter beschikking te krijgen.
    Kptelmodonderdag 2 september 2004 @ 16:20
    Even een kort vraagje :

    Als je zo'n PBEM spel speelt, hoe gaat het dan met trade onderling ? Met AI snap ik wel, maar met je e-mail-medespeler.
    Litphodonderdag 2 september 2004 @ 16:32
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 16:20 schreef Kptelmo het volgende:
    Even een kort vraagje :

    Als je zo'n PBEM spel speelt, hoe gaat het dan met trade onderling ? Met AI snap ik wel, maar met je e-mail-medespeler.
    Sowieso langzamer. Je legt op tafel naar een medespeler wat je wilt bieden, die legt er in zijn beurt iets van voor hem gelijke waarde tegenover en in jouw volgende beurt kan je daarmee akkoord gaan of iets aan jouw aanbod veranderen. Dit gaat door tot er één partij een aanbod doet en de andere accoord gaat. Dat kan makkelijk een aantal beurten duren en om dat te versnellen gaan we onder de spelers e-mail adressen uitwisselen zodat de tijdsduur kan worden teruggebracht naar 1 beurt (Speler A legt neer, Speler B legt zijn tegenprestatie neer, begin van volgende beurt gaat Speler A accoord en is de ruil een feit). Je hebt dus ook niet de handige indicator die je met AI wel hebt, om precies uit te kunnen mikken wat nog een acceptabel bod is.
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 16:53
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 16:32 schreef Litpho het volgende:

    [..]

    Sowieso langzamer. Je legt op tafel naar een medespeler wat je wilt bieden, die legt er in zijn beurt iets van voor hem gelijke waarde tegenover en in jouw volgende beurt kan je daarmee akkoord gaan of iets aan jouw aanbod veranderen. Dit gaat door tot er één partij een aanbod doet en de andere accoord gaat. Dat kan makkelijk een aantal beurten duren en om dat te versnellen gaan we onder de spelers e-mail adressen uitwisselen zodat de tijdsduur kan worden teruggebracht naar 1 beurt (Speler A legt neer, Speler B legt zijn tegenprestatie neer, begin van volgende beurt gaat Speler A accoord en is de ruil een feit). Je hebt dus ook niet de handige indicator die je met AI wel hebt, om precies uit te kunnen mikken wat nog een acceptabel bod is.
    Het allersnelst is als je een aanbod doet en meteen aangeeft dat je het tegenbod ongezien accepteert. Dan is de deal rond de eerstvolgende keer dat de savegame weer bij je terugkomt.
    Echter, je moet je handelspartner hiervoor wel 100% vertrouwen, want hij kan in principe niks terugbieden maar wel op Accept klikken.

    Op zich doe ik dit regelmatig in een PBEM met een vriend, maar daar zijn we de enige twee human spelers en hebben we afgesproken dat we eerst alle AI's uitroeien voordat we tegen elkaar beginnen.

    Maar ik kan me voorstellen dat in onze PBEM, als we de vooronderhandelingen via e-mail laten verlopen, dat het dan net zo snel kan. Misbruik kan bij spelleider Litpho worden gemeld, die [betreffende speler] dan kan kicken.
    Litphodonderdag 2 september 2004 @ 16:58
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 16:53 schreef Frollo het volgende:
    Het allersnelst is als je een aanbod doet en meteen aangeeft dat je het tegenbod ongezien accepteert. Dan is de deal rond de eerstvolgende keer dat de savegame weer bij je terugkomt.
    Dat is alleen maar sneller voor speler B. Voor speler A maakt het niets uit of de deal rond is voor zijn volgende beurt, of als eerste actie van zijn volgende beurt (dus voor productie/science etc.). Als spelers dat graag zo willen regelen zijn ze uiteraard vrij, maar vanuit speler A (degene met het oorspronkelijk voorstel) zie ik geen voordeel.
    George-Buttersdonderdag 2 september 2004 @ 17:08
    Ik zit te twijfelen of ik van republiek naar democratie moet overstappen. Zie nog niet direct de verschillen. Wat moet ik doen?
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 17:11
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 17:08 schreef George-Butters het volgende:
    Ik zit te twijfelen of ik van republiek naar democratie moet overstappen. Zie nog niet direct de verschillen. Wat moet ik doen?
    Vanilla, PTW of Conquests?
    Frollodonderdag 2 september 2004 @ 17:27
    - Wat betreft de extra commerce zijn Demo en Rep gelijk: +1 commerce op elk vakje dat al commerce produceert.
    - De corruptie onder Demo is iets lager dan onder Rep.
    - Workers werken harder onder Demo.
    - Geen free units onder Demo.
    - Wel free units onder Rep: 1 per town, 3 per city en 4 per metropolis. (Conquest only; in oudere versies geen free units)
    - MAAR unit cost is 2 gpt onder Rep ten opzichte van 1 gpt onder Demo. (Conquests only; in oudere versies gewoon 1 gpt onder zowel Rep als Demo)
    - Rep is beter bestand tegen war weariness.

    Dus ga maar rekenen zou ik zeggen!
    George-Buttersdonderdag 2 september 2004 @ 17:42
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 17:27 schreef Frollo het volgende:
    - Wat betreft de extra commerce zijn Demo en Rep gelijk: +1 commerce op elk vakje dat al commerce produceert.
    - De corruptie onder Demo is iets lager dan onder Rep.
    - Workers werken harder onder Demo.
    - Geen free units onder Demo.
    - Wel free units onder Rep: 1 per town, 3 per city en 4 per metropolis. (Conquest only; in oudere versies geen free units)
    - MAAR unit cost is 2 gpt onder Rep ten opzichte van 1 gpt onder Demo. (Conquests only; in oudere versies gewoon 1 gpt onder zowel Rep als Demo)
    - Rep is beter bestand tegen war weariness.

    Dus ga maar rekenen zou ik zeggen!
    Ik speel conquests. Ik ben overgestapt op demo. de productiviteit is gestegen en de kosten van het leger zijn nogal gezakt!

    Werken onder het mom van schijn vrijheid
    du_kedonderdag 2 september 2004 @ 19:14
    Heb er zin in .

    Wanneer gingen we ook al weer beginnen heb vandaag en morgen redelijk wat tijd.
    Frollovrijdag 3 september 2004 @ 09:41
    quote:
    Op donderdag 2 september 2004 17:42 schreef George-Butters het volgende:

    Ik speel conquests. Ik ben overgestapt op demo. de productiviteit is gestegen en de kosten van het leger zijn nogal gezakt!
    Dan had je een zeer groot leger, of zeer weinig steden, want onder Republic zou je toch aardig wat units gratis moeten kunnen onderhouden, terwijl dat onder Democracy niet kan.

    De consensus onder de experts op Civfanatics.com is dat als je al Republic bent, het niet de moeite is om op Democracy over te stappen. Het productiviteitsverlies in de anarchieperiode weegt niet op tegen de eventuele winst. Als je een Religious civ bent, wordt het een ander verhaal natuurlijk.
    du_kevrijdag 3 september 2004 @ 11:07
    In een vorige versie kon je ook theocraat zijn .

    Maar ik ben met mijn babeloniërs idd wel van republic naar democrazy overgestapt .
    Hollandia2vrijdag 3 september 2004 @ 14:48
    ik speel het spel pas, en je hebt nu ook de mogelijkheid om je units te upgraden wanneer ze verouderd zijn, maar het viel me op dat in sommige steden ik de units kan upgraden (rechtsklik op unit en dan upgrade) en in andere niet (dan staat er na rechtsklik op unit alleen maar activate en disband, upgrade niet).
    Weet iemand waar dat aan ligt?
    du_kevrijdag 3 september 2004 @ 14:50
    Dat licht er aan of je wel of geen barracks in die stad hebt .
    Hollandia2vrijdag 3 september 2004 @ 14:54
    quote:
    Op vrijdag 3 september 2004 14:50 schreef du_ke het volgende:
    Dat licht er aan of je wel of geen barracks in die stad hebt .
    oow zo

    dan ga ik maar ff barracks bouwen

    thnx
    du_kevrijdag 3 september 2004 @ 14:56
    Die hebben ook al het voordeel dat je gelijk wat meer ervaren (vetteran) troepen bouwt .
    George-Buttersvrijdag 3 september 2004 @ 15:00
    Wanneer gaaan we nouuuuu beginnuhhhhh. I want to kick butt
    en aangezien ik daar nog maanden op moet wachten, vind ik het geen slecht plan om nu
    los te gaan.
    du_kevrijdag 3 september 2004 @ 15:06
    Ik ga zo naar appelscha maar vanaf maandag heb ik er zin in!
    zakjapannertjevrijdag 3 september 2004 @ 15:08
    met Conquests kan je trouwens ook Feudalism als government nemen, dat veel beter is dan Republic als je veel steden hebt onder 7 als bevolkingsaantal, want dan kan je meer units gratis hebben, hoe kleiner je steden zijn hoe meer units je gratis kan hebben nl. bij Feudalism, wel moet je iets langer wachten voordat je van Despotism kan overschakelen: Feudalism komt later tot de beschikking dan Monarchy en Republic, Feudalism doe ik nu als tussengovernment naar Democracy, vroeger deed ik vooral Republic na Despotism, en af en toe wisselde ik Despotism voor Monarchy ipv Republic, lag aan hoe de situatie met mijn buren was
    Frollovrijdag 3 september 2004 @ 16:14
    Nadelen van Feudalism zijn:
    - Units kosten 3(!!) gpt, al geldt dit uiteraard alleen voor units boven de (in bepaalde gevallen inderdaad hoge) free unit limit.
    - Corruptie is nog steeds behoorlijk hoog.
    - Forced labor.

    Dus ik moet wel héél veel stadjes hebben van 6 of lager, wil ik Feudalism overwegen. Maar het is allemaal afhankelijk van je speelstijl natuurlijk.
    Tijnvrijdag 3 september 2004 @ 16:23
    quote:
    Op vrijdag 3 september 2004 14:54 schreef Hollandia2 het volgende:

    [..]

    oow zo

    dan ga ik maar ff barracks bouwen
    Ik bouw alleen in het begin nog wel eens barracks. Later probeer ik er liever voor te zorgen dat ik de Art of War heb, dan wordt er automatisch een barracks in elke stad geplaatst op dat continent.

    Net als de Pyramids, die zorgen voor een granary in elke stad. Echt ideaal.
    Hollandia2vrijdag 3 september 2004 @ 21:08
    In je city screen, kun je kiezen voor de optie 'Draft'

    Wat houdt dat in?
    Georgesvrijdag 3 september 2004 @ 21:23
    Dat houdt in dat je de bevolking mobiliseert voor oorlog. Je krijgt er dan een onervaren unit in je stad bij (2 streepjes).
    Hollandia2vrijdag 3 september 2004 @ 21:27
    quote:
    Op vrijdag 3 september 2004 21:23 schreef Georges het volgende:
    Dat houdt in dat je de bevolking mobiliseert voor oorlog. Je krijgt er dan een onervaren unit in je stad bij (2 streepjes).
    en dan gaat er 1 van de populatie van de stad af?
    Georgesvrijdag 3 september 2004 @ 21:32
    Volgens mij niet, weet het niet zeker, het is even terug dat ik het gespeeld heb. Het zorgt wel voor meer unhappiness in je stad. Een extra persoon wordt unhappy.

    Het is sowieso een waardeloos iets imho.
    Je moet gewoon zorgen dat je stad ten alle tijden goed verdedigd is.

    [ Bericht 0% gewijzigd door Georges op 03-09-2004 22:13:19 ]
    zakjapannertjevrijdag 3 september 2004 @ 21:38
    quote:
    Op vrijdag 3 september 2004 21:27 schreef Hollandia2 het volgende:

    [..]

    en dan gaat er 1 van de populatie van de stad af?
    ja, ik weet eigenlijk niet of het bij een stad gaat met allemaal andere nationaliteiten dan jouw bevolking, ik dacht van wel, ikzelf doe het ook vrijwel nooit eigenlijk, ga ook uit van zelfgebouwde units
    Litphozaterdag 4 september 2004 @ 20:22
    Spelgegevens zijn nu verstuurd en we kunnen van start .
    George-Butterszaterdag 4 september 2004 @ 20:31
    quote:
    Op zaterdag 4 september 2004 20:22 schreef Litpho het volgende:
    Spelgegevens zijn nu verstuurd en we kunnen van start .
    Binnen
    Sidekickzaterdag 4 september 2004 @ 21:08
    Ja, kom op met de eerste savegame!
    George-Butterszaterdag 4 september 2004 @ 22:21
    quote:
    Op zaterdag 4 september 2004 21:08 schreef Sidekick het volgende:
    Ja, kom op met de eerste savegame!
    Ik heb die van mij al doorgestuurd. altijd moeilijk zo'n 1e keuze
    Sidekickzaterdag 4 september 2004 @ 22:38
    Ik vrees het ergste qua positie en dergelijke.
    zakjapannertjezaterdag 4 september 2004 @ 23:39
    ben ook benieuwd
    George-Butterszondag 5 september 2004 @ 01:28
    quote:
    Op zaterdag 4 september 2004 22:38 schreef Sidekick het volgende:
    Ik vrees het ergste qua positie en dergelijke.
    Ach daarna heb je nog 6 jaar om je omhoog te werken
    Rahlzondag 5 september 2004 @ 09:55
    waar ik me ook zwaar aan erger met die AI: dat gemiep over die forces in hun territory. Ik hoef er maar 1 stap in te zetten of ze liggen meteen helemaal dwars. En ondertussen krioelt het binnen mijn grenzen van de units van hen.
    En als ik dan zeg dat ze op moeten rotten doen ze dat en sturen vrolijk andere units naar binnen
    George-Butterszondag 5 september 2004 @ 10:23
    quote:
    Op zondag 5 september 2004 09:55 schreef Rahl het volgende:
    waar ik me ook zwaar aan erger met die AI: dat gemiep over die forces in hun territory. Ik hoef er maar 1 stap in te zetten of ze liggen meteen helemaal dwars. En ondertussen krioelt het binnen mijn grenzen van de units van hen.
    En als ik dan zeg dat ze op moeten rotten doen ze dat en sturen vrolijk andere units naar binnen
    Inderdaad OPROTTUH! Als ze in je territorium komen is dat ook een indicatie dat je te weinig troepen hebt om ze af te schrikken.
    Sidekickzondag 5 september 2004 @ 10:51
    Ja, ik heb bij mijn spel gesitueerd in Europa ook last van 50 Infantry en 10 Cavalry van Persia die door mijn gebied op doorreis zijn. Vreselijk irritant, maar ik wil geen oorlog riskeren.
    Mr_Brownstonezondag 5 september 2004 @ 12:23
    Hebben ze misschien oorlog met iemand aan de andere kant van je grenzen? Gewoon een ROP sluiten. Dan gaat je reputation ook omhoog bij dat land. Tenzij het Duitsland of Zululand is, zullen ze je niet aanvallen tijdens een ROP, omdat hun reputatie dan naar de klote gaat.
    Sidekickzondag 5 september 2004 @ 12:36
    quote:
    Op zondag 5 september 2004 12:23 schreef Mr_Brownstone het volgende:
    Hebben ze misschien oorlog met iemand aan de andere kant van je grenzen? Gewoon een ROP sluiten. Dan gaat je reputation ook omhoog bij dat land. Tenzij het Duitsland of Zululand is, zullen ze je niet aanvallen tijdens een ROP, omdat hun reputatie dan naar de klote gaat.
    Ze hebben niet meer oorlog met de Babyloniers die aan de andere kant van de kaart zitten, maar ze blijven met een pelgrimtocht bezig.

    Een ROP is onhaalbaar. Na diverse oorlogen zijn we gezworen vijanden.

    Ik heb maar een Approval Rating van 66%, dus ik wil liever even geen oorlog.
    Monidiquezondag 5 september 2004 @ 12:37
    Nuke 'm
    Sidekickzondag 5 september 2004 @ 12:45
    quote:
    Op zondag 5 september 2004 12:37 schreef Monidique het volgende:
    Nuke 'm
    Ik heb nog geen nukes. Ik wil ze deze keer ook helemaal niet gebruiken.

    Ik ga eerst voor Robotics nu om mijn artillery te upgraden, en om Manufacturing Plants te bouwen.
    Daarna wil ik via Genetics de Cure for Cancer bouwen om mijn Approval Rating te verbeteren. Dan is het zaak om de pollution terug te dringen via Ecology en Recycling. Syntethic Fibers om Modern Armer te bouwen is daarna de beste optie om een goede aanvalsmacht te kunnen formeren.

    Eerst de randvoorwaarden ds voor een mooie samenleving, voordat ik via een Space Race de victorie binnensleep.
    Monidiquemaandag 6 september 2004 @ 00:23
    Zoals ik al zei in POL-SC: http://home.deds.nl/~tvlxd/share/civmapfull.jpg.

    Vier megabyte vol met civ.
    SuperSiemmaandag 6 september 2004 @ 00:45
    quote:
    Op maandag 6 september 2004 00:23 schreef Monidique het volgende:
    Zoals ik al zei in POL-SC: http://home.deds.nl/~tvlxd/share/civmapfull.jpg.

    Vier megabyte vol met civ.
    Gaaf! Hoe maak je zo'n overzichtskaart?
    Monidiquemaandag 6 september 2004 @ 00:52
    quote:
    Op maandag 6 september 2004 00:45 schreef SuperSiem het volgende:

    [..]

    Gaaf! Hoe maak je zo'n overzichtskaart?
    Minuten werken met printscreen en Photoshop. Mijn Pc werd helemaal gek, want uiteindelijk was het bestand tweehonderd megabyte groot. Niet handig wanneer je 'slechts' 256Mb hebt.