FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Luxe cruiseschip voor junks maakt slagzij in Arnhem...
BBQ-kipzaterdag 8 mei 2004 @ 02:13
"Boot drugsverslaafden Arnhem maakt slagzij

Uitgegeven: 8 mei 2004 01:29

ARNHEM - Brandweer en politie in Arnhem proberen in de nacht van vrijdag op zaterdag met man en macht te voorkomen dat de aan de Rijnkade afgemeerde zogenoemde drugsboot zinkt. Het schip dat volledig is gerenoveerd om opvang te kunnen bieden aan drugsverslaafden, maakt zwaar slagzij. Volgens een woordvoerder van de brandweer bestaat er een kans dat de boot zinkt.

De eerste melding dat er iets mis was met de boot, kwam rond 23.30 uur binnen bij de brandweer. De autoriteiten vermoeden dat een technisch mankement de oorzaak is van het probleem.

Rijkswaterstaat assisteert bij de reddingsoperatie. De scheepvaart over de Rijn is tot nader orde stilgelegd.

Er verblijven op het moment nog geen drugsverslaafden op het voor 6 miljoen euro opgeknapte vaartuig. De politie hoefde daarom niemand te evacueren.

De boot met plaats voor zeventig verslaafden zou binnen zeer korte tijd in gebruik worden genomen. In Arnhem geldt de drijvende opvangfaciliteit als omstreden. Enkele ondernemers hebben de gemeente voor de rechter gesleept omdat ze overlast vrezen. Het stadsbestuur wees de bezwaren eerder van de hand. Het college vindt dat er voldoende toezicht komt op de boot, waardoor de omgeving van overlast gespaard blijft."

Bron: nu.nl


Dat is toch belachelijk, een boot die opgeknapt is voor 6 miljoen (!) voor 70 junks die graag daar spuiten komen halen om vervolgens met uitzicht op het water te kunnen gaan trippen....
Ik kan me er zo godvergeten pissig om maken!
Maar wat heeft het voor zin hier? absoluut geen!
Gallozaterdag 8 mei 2004 @ 02:15
Ja, ze kunnen naturlijk beter bij jou in je portiek spuiten.
Caesuzaterdag 8 mei 2004 @ 02:16
spuitgasten helpen spuitgasten
DePresidentzaterdag 8 mei 2004 @ 02:18
Huh ja dat is wel raar. Jij bent trouwens evenveel waard als een junk (iedereen) maar een boot voor 6 miljoen opknappen is debiel als je ze net zo goed ergens in een huis kunt opvangen
BBQ-kipzaterdag 8 mei 2004 @ 02:19
* BBQ-kip geen portiek heeft.

Van mij mogen ze kiezen:
- Een fikse spuit met een giga overdosis, zijn we in 1 keer van ze af, nu kosten ze 350 euri per DAG!
- Verplicht afkicken, werkt dit niet --> uitkering intrekken of een overdosis.

(natuurlijk is dit zwaar overdreven, maar ik ben gewoon pissig... dit kan toch niet!)

Andere mensen moeten krom liggen om een normaal bestaan te krijgen, dus oprotten met deze idioten (daarmee bedoel ik ook de mensen die de beslissing hebben genomen om die junks daar te gaan behuizen).
Elvisliveszaterdag 8 mei 2004 @ 05:23
gemeente arnhem gaat zuinig met zn geld om........eerst de miljoenen voor vitas dat gaat degraderen (kut)
Nu die stomme boot voor 6 miljoen (haha)

Krikke, had die ministers post nou maar geaccepteerd toen woutertje t je vroeg......
Megumizaterdag 8 mei 2004 @ 05:26
Als die junks aan boord waren had ik het boeiend gevonden.
Flying_Veezaterdag 8 mei 2004 @ 05:26
Andere mensen moeten krom liggen om een normaal bestaan te krijgen, dus oprotten met deze idioten (daarmee bedoel ik VOORAL de ******** die de beslissing hebben genomen om die junks daar te gaan behuizen).
[/quote]

Juist ja die ********
AciD_Nightmarezaterdag 8 mei 2004 @ 06:36
En daar ga je je om 2.13 druk om maken
Jordy-Bzaterdag 8 mei 2004 @ 06:40
vallen buurtbewoners onder het kopje "technische mankementen"?
KingColdzaterdag 8 mei 2004 @ 08:27
Had die boot niet effe kunnen wachten op wat junks?
Positive_Thinkingzaterdag 8 mei 2004 @ 08:35
Drugsboot Arnhem strandt op bodem Rijn

ARNHEM (ANP) - De drugsboot in Arnhem is in de nacht van vrijdag op zaterdag op de bodem van de Rijn beland. Het onlangs voor zes miljoen euro volledig verbouwde schip maakte door nog onbekende oorzaak water, waarop het vier meter lager kwam te liggen.


Een fors deel van het schip steekt volgens een woordvoerder van de brandweer nog boven het water aan de Rijnkade uit. Er verblijven op het moment nog geen drugsverslaafden op de drijvende opvangfaciliteit. De politie hoefde daarom niemand te evacueren. Het tachtig meter lange en twaalf meter hoge pontonschip maakte fors slagzij, maar kantelde uiteindelijk niet.

De boot met plaats voor zeventig verslaafden zou zeer binnenkort in gebruik worden genomen. In Arnhem geldt de drijvende 24-uurs opvangfaciliteit als omstreden. Enkele ondernemers hebben de gemeente voor de rechter gesleept omdat ze overlast vrezen.

Scheepswerf Grave, de eigenaar van het schip, heeft inmiddels opdracht gegeven voor het bergen van de boot. ,,Op het moment ligt het schip recht en stabiel op de bodem van de Rijn'', zei de zegsman van de brandweer. ,,Specialisten gaan nu een plan maken om het schip te bergen''.

De eerste melding dat er iets mis was met de boot, kwam vrijdagavond rond 23.30 uur binnen bij de brandweer. De politie en Rijkswaterstaat assisteerden bij de reddingsoperatie. De scheepvaart over de Rijn is stilgelegd.

(Bron: www.gelderlander.nl)

Van de wal in de rijn!!
#ANONIEMzaterdag 8 mei 2004 @ 08:39
quote:
Op zaterdag 8 mei 2004 06:40 schreef Jordy-B het volgende:
vallen buurtbewoners onder het kopje "technische mankementen"?
1tsn0tm3zaterdag 8 mei 2004 @ 09:23
quote:
Er verblijven op het moment nog geen drugsverslaafden op het voor 6 miljoen euro opgeknapte vaartuig. De politie hoefde daarom niemand te evacueren.
'k was er al bang voor dat het schip te vroeg zou gaan zinken.
Positive_Thinkingzaterdag 8 mei 2004 @ 10:24
De grote vraag is opzet of niet??
De boot was vrij omstreden en er waren ook nogal wat mensen tegen de ligplaats.
Het lijkt erop dat de gemeente Arnhem wederem geld over de balk gooit.

De bedoelingen zijn vaak goed de uitvoeringen vaak onder de maat!
voodooladyzaterdag 8 mei 2004 @ 11:06
Leuk hoor dat boot idee, maar om het voor zoveel te verbouwen... Wat moeten junks nou met bv een fitnessruimte??? Van vitesseblunders naar drugsbootblunder, wat volgt?
Draaitafeltjezaterdag 8 mei 2004 @ 11:08
Da's ¤85714,29 per verslaafde.... OMG
Positive_Thinkingzaterdag 8 mei 2004 @ 11:17
quote:
Op zaterdag 8 mei 2004 11:06 schreef voodoolady het volgende:
Leuk hoor dat boot idee, maar om het voor zoveel te verbouwen... Wat moeten junks nou met bv een fitnessruimte??? Van vitesseblunders naar drugsbootblunder, wat volgt?
Wat volgt is de volgende Vitesse blunder... Als Vitesse supporter ben ik daar echt bang voor. Deze redding was al een blunder, omdat ze de commercie niet bij de redding betrokken en dat zal wel zo verder gaan.

Ik mag hopen dat die drugsboot goed verzekerd is en vraag me toch werkelijk af wie hem lek geprikt heeft?
Fluminazaterdag 8 mei 2004 @ 11:56
quote:
Op zaterdag 8 mei 2004 11:17 schreef Positive_Thinking het volgende:

[..]

Wat volgt is de volgende Vitesse blunder... Als Vitesse supporter ben ik daar echt bang voor. Deze redding was al een blunder, omdat ze de commercie niet bij de redding betrokken en dat zal wel zo verder gaan.

Ik mag hopen dat die drugsboot goed verzekerd is en vraag me toch werkelijk af wie hem lek geprikt heeft?
En ik vermoed dat die drugsboot niet verzekerd is, omdat dat soort zooi moeilijk te verzekeren valt. En overheidseigendommen zijn vaak niet verzekerd, omdat de premies hoger dan dat de verwachte schade. En de overheid kan heel goed dat soort risico's spreiden.
rickywilliamszaterdag 8 mei 2004 @ 16:48
toevallig reed ik er vandaag langs over de oude brug, maar er valt niet zo heel veel te zien een beetje een schuin bootje

allemaal mensen op de railing

ernem een
Positive_Thinkingzaterdag 8 mei 2004 @ 18:33
Het kost de gemeente Arnhem geen geld, omdat de boot nog niet overgedragen is aan de gemeente zo melden diverse media.

De oorzaak is onbekend. Volgens de Gelderlander wordt sabotage vooralsnog niet waarschijnlijk geacht
Nieuwschierigdonderdag 13 mei 2004 @ 17:59
Naar verluidt heeft één van de twee bewakers van het beveiligingsbedrijf op een knop gedrukt om het licht aan te maken. Het was echter geen lichtschakelaar maar hij startte daarmee de elektrische pomp van de sprenkler-brandblus-installatie.
Normaal gesproken geen probleem ware het niet dat ergens onder in het schip de sprenkter-kopjes nog niet gemonteerd waren.
Zo pompte het schip zichzelf vol en naar de bodem van de Rijn.

Maar wie o wie gaat dit betalen?
KreKkeRdonderdag 13 mei 2004 @ 18:10
quote:
Op zaterdag 8 mei 2004 02:19 schreef BBQ-kip het volgende:
Andere mensen moeten krom liggen om een normaal bestaan te krijgen, dus oprotten met deze idioten (daarmee bedoel ik ook de mensen die de beslissing hebben genomen om die junks daar te gaan behuizen.
Jaloers? Wat let je, pak al je spaarcentjes uit je ouwe sok en ren naar de plaatselijke dealer voor een shot!
Pappie_Culodonderdag 13 mei 2004 @ 21:46
quote:
Op zaterdag 8 mei 2004 02:19 schreef BBQ-kip het volgende:
* BBQ-kip geen portiek heeft.

Van mij mogen ze kiezen:
- Een fikse spuit met een giga overdosis, zijn we in 1 keer van ze af, nu kosten ze 350 euri per DAG!
- Verplicht afkicken, werkt dit niet --> uitkering intrekken of een overdosis.

(natuurlijk is dit zwaar overdreven, maar ik ben gewoon pissig... dit kan toch niet!)

Andere mensen moeten krom liggen om een normaal bestaan te krijgen, dus oprotten met deze idioten (daarmee bedoel ik ook de mensen die de beslissing hebben genomen om die junks daar te gaan behuizen).
Je mag met de junks ruilen als je wil hoor.