wees gewoon jezelf, en wanneer je je spiegelt aan de mensen waarvan een normale ver te zoeken is, leer je pas hoe gestoord je zelf bentquote:Op donderdag 29 april 2004 22:50 schreef Bart_Simpson het volgende:
Ik was slim.......tot ik meer ging leren, toen kwam ik erachter dat ik helemaal neit zo slim was.
Toen ging ik me verdiepen in mensen en hun geest......en daaruit kwam dat ik mensen beter begreep maar gelijk werd geconfronteerd met het feit dat 'normale' mensen ver te zoeken waren.....
AHH! Soms zou ik dom willen zijn......en naïf.
Tja, en als ik echt slim probeer te zijn, gaat het ook niet goed. Dus ...wat zit ik te lullen??
lamaar.
Abstract antwoord.quote:Op vrijdag 30 april 2004 00:03 schreef mymoodfentje het volgende:
nee ik ben altijd mezelf geweest, zal ik blijven ook.
Dat dacht ik ook, tot acht jaar geleden. Toen veranderde ik zodanig dat mensen mij niet eens meer kende.quote:Op vrijdag 30 april 2004 00:03 schreef mymoodfentje het volgende:
nee ik ben altijd mezelf geweest, zal ik blijven ook.
Andere vraag: Jijzelf inclusief?quote:Op vrijdag 30 april 2004 02:30 schreef ThunderChild het volgende:
[..]
Dat dacht ik ook, tot acht jaar geleden. Toen veranderde ik zodanig dat mensen mij niet eens meer kende.
Ja.quote:Op vrijdag 30 april 2004 02:37 schreef Panzer het volgende:
Andere vraag: Jijzelf inclusief?
Dan doe je iets niet goed. Maargoed, dat is mijn inzicht. Als jij jezelf zo gaat veranderen dat jij jezelf niet meer herkent, dan is de overstap in een keer te groot. Of je moet het voor jezelf zo kunnen beredeneren tijdens jouw zelfverkenning dat je het er zelf ook echt mee eens bent. Waar ik mee bedoel dat dit zonder nadelige gevolgen is voor jouzelf en jouw leven niet laat leven andesr dan jezelf.quote:Op vrijdag 30 april 2004 02:41 schreef ThunderChild het volgende:
[..]
Ja.
wat ik bedoel is, ookal verander ik voor anderen mensen, ik zal altijd mezelf blijven.quote:Op vrijdag 30 april 2004 02:30 schreef ThunderChild het volgende:
[..]
Dat dacht ik ook, tot acht jaar geleden. Toen veranderde ik zodanig dat mensen mij niet eens meer kende.
Ik maakte hier alleen een globaal onderscheid tussen twee groepen die ik zelf veelvuldig tegenkom. Een onderscheid in oppervlakkig en niet oppervlakkig. Natuurlijk kan je de mensen indelen in andere groepen zodat je er meer hebt. Je kan ook denken in combinaties. Maak het zo ingewikkeld als je wilt, maar voor het punt wat ik stelde was een globale indeling voldoende.quote:er zijn veel mer groepen hoor, neuralnet... als je al kunt spreken over groepen ik vraag me hier zelfs af of ze elkaar wel tegenstaan.....
Hé ja inderdaad! Ik behoor tot de laatste en helaas leven we in een samenleving waarin het makkerlijker is wanneer je tot de eerste groep behoort.quote:Op vrijdag 30 april 2004 22:09 schreef Neuralnet het volgende:
Zelf merk ik twee soorten mensen op. Het ene soort blijft heel oppervlakkig denken en kletst met name over zijn prestaties, zijn goede ontwikkeling en allerlei zaken waarmee hij tracht te bewijzen iets bereikt te hebben in het leven. De andere soort heeft de duistere kant van het leven gezien en denkt diepgaander na over het leven. Ik denk dat met name de tweede groep de grootste en extreemste veranderingen meemaakt in zijn leven.
Waarom zou dat niet opwegen tegen de gemakken? De eerste groep leeft vrijblijvender en makkelijker omdat ze niet steeds en continu diepgaand zitten te denken. Ze leven gewoon en het leven komt op ze af. Of te wel: vaker leven zonder zorgen. Ze kunnen totaal niks bereikt hebben, maar glashard in je gezicht vermelden dat ze het helemaal gemaakt hebben. Ze denken nergens echt diep over na en als er wat ergs gebeurd kunnen zij makkelijker zeggen: shit happens.quote:dat is schijn, p-style. wanneer je tot die laatste groep behoort zou je het nodige geleerd moeten hebben dat niet opweegt tegen de ogenschijnlijke gemakken van die eerste groep
Misschien heb ik het verkeerd geformuleerd. Ik bedoel dat we in een samenleving leven waarin het voor jezelf beter is wanneer je tot de eerste groep behoort dan tot de tweede.quote:Op vrijdag 30 april 2004 22:29 schreef Alicey het volgende:
dat is schijn, p-style. wanneer je tot die laatste groep behoort zou je het nodige geleerd moeten hebben dat niet opweegt tegen de ogenschijnlijke gemakken van die eerste groep
Juist!quote:Op vrijdag 30 april 2004 22:40 schreef Neuralnet het volgende:
Waarom zou dat niet opwegen tegen de gemakken? De eerste groep leeft vrijblijvender en makkelijker omdat ze niet steeds en continu diepgaand zitten te denken. Ze leven gewoon en het leven komt op ze af. Of te wel: vaker leven zonder zorgen. Ze kunnen totaal niks bereikt hebben, maar glashard in je gezicht vermelden dat ze het helemaal gemaakt hebben. Ze denken nergens echt diep over na en als er wat ergs gebeurd kunnen zij makkelijker zeggen: shit happens.
Terwijl mensen in de tweede groep weliswaar meer geleerd hebben van het leven, maar daardoor continu bezig zijn met nadenken, nadenken en nog eens nadenken. En als je veel nadenkt dan kom je tot conclusies die je het liefst niet zou weten.
dat laatste valt vaak betrekkelijk tegen wanneer het henzelf betreft. verder kun je jezelf de vraag stellen of je zo zou willen leven. en ook als je wel een flinke geschiedenis hebt, kun je zorgelozer leven. als je alles al hebt meegemaakt, wat kan er dan nog misgaan?quote:Op vrijdag 30 april 2004 22:40 schreef Neuralnet het volgende:
[..]
Waarom zou dat niet opwegen tegen de gemakken? De eerste groep leeft vrijblijvender en makkelijker omdat ze niet steeds en continu diepgaand zitten te denken. Ze leven gewoon en het leven komt op ze af. Of te wel: vaker leven zonder zorgen. Ze kunnen totaal niks bereikt hebben, maar glashard in je gezicht vermelden dat ze het helemaal gemaakt hebben. Ze denken nergens echt diep over na en als er wat ergs gebeurd kunnen zij makkelijker zeggen: shit happens.
op al het nadenken vindt de tijd uiteindelijk een antwoord. iedereen heeft trouwens zorgen, problemen, diepe gedachten, etc. het is iets wat je van buiten vrijwel nooit zietquote:Terwijl mensen in de tweede groep weliswaar meer geleerd hebben van het leven, maar daardoor continu bezig zijn met nadenken, nadenken en nog eens nadenken. En als je veel nadenkt dan kom je tot conclusies die je het liefst niet zou weten.
deze vind ik een uitdaging om over na te denken...quote:Op vrijdag 30 april 2004 22:45 schreef P-Style het volgende:
[..]
Misschien heb ik het verkeerd geformuleerd. Ik bedoel dat we in een samenleving leven waarin het voor jezelf beter is wanneer je tot de eerste groep behoort dan tot de tweede.
Ik praat hier over een algemene groep, niet over individuele verschillen. Ik stelde dat mensen in de eerste groep vaker zorgelozer kunnen leven dan mensen in de tweede groep. Waarom? Omdat mensen in de tweede groep vaker een negatieve geschiedenis hebben dan mensen uit de eerste groep. Dit vormt de kern van wat ik vertelde. Wat kan er nog misgaan als je alles hebt gehad? Dat was mis is gegaan blijft doorwerken in je verdere leven. DAT is wat misgaat.quote:dat laatste valt vaak betrekkelijk tegen wanneer het henzelf betreft. verder kun je jezelf de vraag stellen of je zo zou willen leven. en ook als je wel een flinke geschiedenis hebt, kun je zorgelozer leven. als je alles al hebt meegemaakt, wat kan er dan nog misgaan?
Dit is vaag. Het lijkt sterk op een religieuze drogreden welke niet thuishoort in een discussie.quote:op al het nadenken vindt de tijd uiteindelijk een antwoord.
In 1 woord: geluk. Mensen die minder diepgaand nadenken zijn vaker gelukkig omdat ze zich beter kunnen afsluiten voor negativiteit dan mensen die over de negatieve dingen te lang nadenken.quote:voorlopig antwoord : wat is het nut van makkelijker voor jezelf? wie ben je zelf dan nog? alles wat je meemaakt vormt je, en maakt je tot jezelf. zou jij werkelijk minder ontwikkeld willen zijn dan je nu bent, ookal levert dat ogenschijnlijke voordelen op?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |