De vrouwen worden betaald voor het werk dat zij voorheen voor niets deden omdat van hen verwacht wordt dat zij voor hun zieke of bejaarde ouders zorgen. De ouders moeten betalen voor de zorg, maar zij kunnen de bijdrage eventueel vergoed krijgen via de sociale dienst.
Volgens Thuiszorg is het project hard nodig omdat de zorginstelling te kampen heeft met een schrijnend tekort aan medewerkers. Via het project kan Thuiszorg aan nieuw personeel komen dat ervaring heeft met zorg. Bovendien haalt de instelling meer oudere en zieke allochtonen als cliënt in huis. Voor allochtone vrouwen biedt het project de mogelijkheid om een opleiding te krijgen en betaald aan de slag te komen.
bron:NOS
------------------------------------------------------
De ouders moeten betalen voor de zorg die zij krijgen van hun kinderen, en de kinderen krijgen ervoor betaald, ofwel wat schieten deze mensen hier mee op?
quote:Geldt dit alleen voor allochtone vrouwen die hun ouders verzorgen, of komen autochtone Nederlanders hier ook voor in aanmerking?.
Op donderdag 02 augustus 2001 15:51 schreef Cosma-Shiva het volgende:
De vrouwen worden betaald voor het werk dat zij voorheen voor niets deden omdat van hen verwacht wordt dat zij voor hun zieke of bejaarde ouders zorgen. De ouders moeten betalen voor de zorg, maar zij kunnen de bijdrage eventueel vergoed krijgen via de sociale dienst.
Komt op mij nogal dwaas over deze regeling. (zal een bepaald woord eens niet gebruiken)
bron Het Parool:
quote:Ik vind het iig een opmerkelijk initiatief.
AMSTERDAM - Turkse en Marokkaanse vrouwen die familieleden verzorgen, komen na de zomer in dienst van Thuiszorg Amsterdam. Zij krijgen een contract met normaal salaris en gewone arbeidsvoorwaarden en opleidingsmogelijkheden. Het is de bedoeling dat de nieuwe medewerksters ook andere Amsterdammers gaan helpen, waardoor de wachtlijst slinkt.Thuiszorg Amsterdam begint in het najaar met twaalf allochtone vrouwen en na een paar maanden met nog eens twaalf. In de groepen wordt nauwgezet bekeken wat ze nodig hebben om hun werk zo gemakkelijk mogelijk te maken en het eventueel te kunnen uitbreiden, kinderopvang bijvoorbeeld.
De thuiszorgorganisatie, waar circa vierduizend mensen werken, kan op dit moment honderdvijftig nieuwe krachten gebruiken. Weliswaar is er nauwelijks een wachtlijst voor verpleeghulp, maar die is er wel voor kortdurende handelingen bij hulpbehoevenden thuis, zoals omdraaien in bed om doorliggen tegen te gaan, en de juiste pillendosering maken. De meeste mensen, tientallen, wachten echter op huishoudelijke hulp.
Vorig jaar besloot de organisatie al met cursussen Ghanezen in Zuidoost te werven voor de hulp aan bejaarde mensen in Zuid. De ziekenhuizen ontslaan patiënten tegenwoordig eerder dan vroeger, de verpleeghuizen hebben lange wachtlijsten en er is steeds meer behoefte aan thuiszorg. Door voornamelijk een tekort aan personeel is in de leemte nauwelijks te voorzien.
Veertig procent van het thuiszorgpersoneel is Surinaams of Antilliaans, terwijl Amsterdam ook veel Marokkanen en Turken telt. Hun kinderen nemen traditioneel de mantelzorg op zich. Dat wordt nu een betaalde baan. Het project heeft de instemming van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg.
Thuiszorg Amsterdam lanceerde onlangs nog een opmerkelijk initiatief. Personeelsleden die zich in West onveilig voelen, worden voortaan door oudere Marokkaanse mannen naar de klanten gebracht en opgehaald. Door bedreigende situaties wilden verpleegkundigen en verzorgenden er niet meer werken.
quote:idd, de win<->win gedachte dringt zich op!
Op donderdag 02 augustus 2001 15:58 schreef golfer het volgende:
Ik vind het iig een opmerkelijk initiatief.
quote:Das wel te begrijpen, is namelijk nogal dwaas deze regeling, kun je nagaan als ze al melden ( Voor allochtone vrouwen biedt het project de mogelijkheid om een opleiding te krijgen en betaald aan de slag te komen ) hoe groot de werkeloosheid is onder deze groepen, alles betaald door de sociale dienst, tuurlijk, waarom niet, ongeloofelijke geldverkwisting, zoals de hele godsganselijke dag door gaande is, hier in allochtonen knuffelland.
Op donderdag 02 augustus 2001 15:55 schreef R@b het volgende:
Komt op mij nogal dwaas over deze regeling. (zal een bepaald woord eens niet gebruiken)
Wat hebben autochtonen uitgevreten in een ver verleden om nu zo te mogen boeten ?????????????????????????
Als iemand het weet, dan aub.
Nee ik ben geen racist, maar wens ook zeker niet voor iedereen te betalen, omdat een stel overgeitewollers dat nodig acht.
En inderdaad zijn er vele autochtone vrouwen die ook liever dit werk zouden willen doen, i.p.v. poetsen bij de yuppen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |