Ja, dat kan wel. Ik snap alleen niet helemaal waarom alles perse op een floppy moet (bestaat/bestond overigens wel, ben alleen (weer eens) de naam kwijt.). Daarmee beperk je je keuze al heel erg.quote:Op zondag 16 mei 2004 14:36 schreef rihago het volgende:
volgens mij werkt die usb modem niet op linux
Zet er bv IPCop linux op. Heeft webinterface ed. zal mogelijk wel zelf t modem aan de praat moeten zien te krijgen (Staat mij iets bij dat op t ipcop forum een howto stond voor dat modem)quote:Op zondag 16 mei 2004 17:35 schreef Caesu het volgende:
modem werkt wel met linux - er zijn drivers.
ik wil het op een bootflop zodat ik de hd eruit kan halen - scheelt stroom en geluid.
maar als ik het nu toch op die hd wil doen. hoe pak ik het dan aan? het is een pentium 100 met 32mb.
schop!quote:Op zondag 16 mei 2004 18:13 schreef mighty_myte het volgende:
ik heb uit verveling mandrake gedownload. (2 gig nog wel)
ik ben zeker geen newbie, maar is mandrake leuk? dan wil ik het wel es op mijn pc zetten.
tot dus ver alleen redhat, cadera en debian gebruikt.
Het schijnt een heel leuke distro te zijn, ook mensen die bijvoorbeeld die-hard Debian-users zijn vinden dat (via-via gehoord).quote:Op woensdag 19 mei 2004 19:23 schreef mighty_myte het volgende:
[..]
schop!![]()
Definieer "leuk" ?quote:Op woensdag 19 mei 2004 19:23 schreef mighty_myte het volgende:
schop!![]()
De driver van je geluidskaart is niet geladen? Probeer eens modconf en kijk of het ding erbij staat.quote:Op zondag 23 mei 2004 18:39 schreef R-Mon het volgende:
Elke keer als ik KDE opstart krijg ik de error:
"Error while initializing the sound driver:
device /dev/dsp can't be opened (no such device)"
En ik heb dus geen geluid. Het gaat om Debian Woody 3.0r2, kernel 2.2. Mijn geluidskaart is van cmedia (type weet ik even niet). Wie o wie kan mij helpen mijn geluid terug te krijgen?
Hij staat er niet tussen. Wat nu?quote:Op zondag 23 mei 2004 19:59 schreef robh het volgende:
[..]
De driver van je geluidskaart is niet geladen? Probeer eens modconf en kijk of het ding erbij staat.
Juiste kernelsource downloaden, make menuconfig, driver als module compileren selecteren, make modules, make modules_install.quote:Op zondag 23 mei 2004 20:16 schreef R-Mon het volgende:
Hij staat er niet tussen. Wat nu?
Okee, ik ga het proberen. Dankjequote:Op zondag 23 mei 2004 20:17 schreef robh het volgende:
[..]
Juiste kernelsource downloaden, make menuconfig, driver als module compileren selecteren, make modules, make modules_install.
En dan staat ie er wel bij
Onder Debian zitten normale users niet in de group audio, alleen users in de group audio mogen de sounddevice (dsp) gebruiken.quote:Op zondag 23 mei 2004 18:39 schreef R-Mon het volgende:
Elke keer als ik KDE opstart krijg ik de error:
"Error while initializing the sound driver:
device /dev/dsp can't be opened (no such device)"
En ik heb dus geen geluid. Het gaat om Debian Woody 3.0r2, kernel 2.2. Mijn geluidskaart is van cmedia (type weet ik even niet). Wie o wie kan mij helpen mijn geluid terug te krijgen?
Dankje, maar dat is het ook niet. Ik heb wel de driver gevonden, en een wat uitgebreidere handleiding over wat robh zei, maar ik kom er niet echt uit.quote:Op maandag 24 mei 2004 12:37 schreef smoking2000 het volgende:
[..]
Onder Debian zitten normale users niet in de group audio, alleen users in de group audio mogen de sounddevice (dsp) gebruiken.
Dit is gedaan omdat anders elke users ook je microfoon kan gebruiken, dus mocht jij iets aan t inspreken zijn voor bv Voice Over IP dan zou ik met een (remote) sessie de mogelijkheid hebben om met mijn useraccount jou soundinput af te luisteren.
Voeg je username toe aan de group audio in /etc/group om dit te verhelpen.
Als de kerneldriver/module niet geladen/mee gecompileerd is kan zo'n error ook voorkomen, zoals eerder ookal genoemt
Moederbord chipset Intel 845Dquote:Op maandag 24 mei 2004 17:24 schreef smoking2000 het volgende:
OK dan heb ik wat meer info nodig,
Moederbord (voornamelijk chipset),
soudcard,
kernel versie,
Linux distributie,
de output van `lspci`,
de output van `lsmod` ,
en of de soundcard onboard (op je moederbord) of een losse kaart is.
Even uit nieuwsgierigheid... is dit een desktopsysteem? Waarom draai je dan geen 2.6.x kernel? Die is standaard voorzien van alsa-support.quote:Op maandag 24 mei 2004 19:24 schreef R-Mon het volgende:
Moederbord chipset Intel 845D
soundcard onboard, cmedia 8738
kernel 2.2
Debian Woody 3.0r2
Niet alles is Open Source en niet alle OSS is gratis.quote:Op maandag 24 mei 2004 22:56 schreef Captain_Le_Chuck het volgende:
- Als alles open-source is, waarom moet ik dan nog betalen voor een registratie van me wlan drivers, en waarom is hier geen crack of dergelijk voor gebouwd
1. hoe kom je erbij dat alles voor linux open source is?quote:Op maandag 24 mei 2004 22:56 schreef Captain_Le_Chuck het volgende:
Hoihoi's
Ik ben een iets wat gevorderde SuSE Linux n00b
Ik ben al een tijdje met Linux aan het aankloten (sinds SuSE 6.1), alleen ik heb nooit echt de tijd/zin gehad om me er echt in te verdiepen.
Dat heb ik nu gelukkig wel, en daarom ben ik weer flink bezig met mijn SuSE 9.1 installatie op mijn laptop.
Het is me al gelukt om (na veel kloten en vloeken) mijn wlan kaartje aan de praat te krijgen, alleen ik zit nog met een vraag...
- Als alles open-source is, waarom moet ik dan nog betalen voor een registratie van me wlan drivers, en waarom is hier geen crack of dergelijk voor gebouwd
- Hoe zorg ik ervoor dat hij niet meteen in X opstart, maar gewoon in Bash ?
bvd
Voer `modconf` uit als root en selecteer de "C-Media PCI (CMI8338/8738)" driver uit de "Sound" sectie van de drivers (in je kernel .config is hij te vinden als: CONFIG_SOUND_CMPCI), dit zou de driver voor je sound moeten zijn, kan niet garanderen dat ie in 2.2.20-idepci zit, in 2.4 iig wel, dus misschien een nieuwe kernel-image apt-get install'en ?quote:Op maandag 24 mei 2004 19:24 schreef R-Mon het volgende:
[..]
Moederbord chipset Intel 845D
soundcard onboard, cmedia 8738
kernel 2.2
Debian Woody 3.0r2
lspci en lsmod, ik krijg het hier niet geplakt, hier een txt-bestandje
Check voor de zekerheid of je je normale username ook onder de group audio hebt staan anders mag je de dsp niet gebruikenquote:audio:x:29:bas
Waarschijnlijk om de zelfde reden als dat ie geen 2.4 kernel draait.quote:Op maandag 24 mei 2004 22:44 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Even uit nieuwsgierigheid... is dit een desktopsysteem? Waarom draai je dan geen 2.6.x kernel? Die is standaard voorzien van alsa-support.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |