quote:
Op maandag 19 april 2004 05:22 schreef schvvmert het volgende:Wat gaan ze nou eigenlijk allemaal voor nuttige dingen doen?
1. Vervanging Sojoez capsule
Ten eerste het verwisselen van de Sojoez TMA-3 capsule, die nu aan het ruimtestation hangt, voor TMA-4. De Sojoez dient als reddingsboot en moet, om in topconditie te blijven, elk half jaar vervangen worden.
Sojoez TMA-3 werd in oktober 2003 naar het ruimtestation gebracht
2. Verwisselen vaste bemanning
Het tweede doel van de missie is het verwisselen van de vaste bemanning. Padalka en Fincke nemen het stokje over van Alexander Kaleri (Rus) en Michael Foale (VS), dan een half jaar aan boord van het ISS gewoond hebben. Met hen keert met Kuipers in de Sojoez TMA-3 terug naar de aarde.
3. Wetenschappelijke experimenten
In zijn acht dagen aan boord van het ruimtestation werkt Kuipers aan het derde doel van de missie: een pakket van zo'n vijftien wetenschappelijke experimenten. Zo zal hij onder andere een nieuw soort lamp onderzoeken voor de TU-Eindhoven en Philips.
Meer over de biologische, medische en fysiologische experimenten die tijdens de Missie DELTA worden uitgevoerd, vindt u onder de link Overzicht experimenten.
Jongeren inspireren tot het volgen van bètaopleiding
4. Educatieve doelen
Tot slot heeft missie DELTA een belangrijke educatieve component. Tegelijk met scholieren op aarde zal Kuipers raketsla kweken, een project dat "Seeds in Space" is gedoopt, om zo te laten zien welk effect zwaartekracht heeft op de groei van planten.
Daarnaast legt hij met het VIDEO-3 project vast welke invloed het leven in de ruimte heeft op het menselijke lichaam. De resultaten van dit project worden aan middelbare scholen in Nederland en de andere ESA-lidstaten beschikbaar gesteld op DVD. Ook maken kinderen kans om via ESA's "Zeg het ISS"-project met André Kuipers in de ruimte te praten.
Minister van der Hoeven van OC&W hoopt jongeren in Nederland met de Missie DELTA te kunnen inspireren tot het volgen van bètaopleiding. Ze kan zich geen beter klaslokaal voor inspirerende experimenten bedenken, dan de uitgestrekte ruimte voorbij de aardse dampkring. Beide ministers willen met de vlucht ook het belang van ruimtevaart in de algemene zin nog eens benadrukken, en met name de mogelijkheden tot innovatie die de ruimtevaart de Nederlandse industrie biedt.
Betrokkenen
Behalve de twee ministeries zijn ook het Nationaal Instituut voor Ruimteonderzoek (SRON) en het Nederlands Instituut voor Vliegtuigontwikkeling en Ruimtevaart (NIVR) nauw bij de missie betrokken. Bovendien staat achter elk aan boord van het ruimtestation uitgevoerd experiment een heel team van wetenschappers van verschillende Nederlandse en Europese instanties.
Last update: 16 februari 2004
<a href="http://www.vwkweb.nl/" rel="nofollow" target="_blank">[b]Vereniging voor weerkunde en klimatologie[/b]</a>
<a href="http://www.estofex.org/" rel="nofollow" target="_blank">[b]ESTOFEX[/b]</a>