abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_18442660
quote:
Iedereen is dol op cijfertjes en onderzoekjes en alles is uit te drukken in getallen en percentages. Bij verkiezingen wordt de Nederlander dagelijks doodgegooid met zetelprognoses. Wetenschappers larderen hun argumenten vaak met cijfers uit onderzoeken, politici om hun beleid geaccepteerd te krijgen. En ook commerciële bedrijven deinzen niet terug om cijfermateriaal aan hun verkooppraatjes toe te voegen. Al jaren verzamelt Robert Hack grappige, vermakelijk en harde cijfers en plaatst ze op de website cijfers.net. De meest opmerkelijke zijn gebundeld in een boekje.

Oké, hier gaan we dan over het thema verkeer. Nederlandse mannen en vrouwen tot 26 jaar hebben voor het behalen van het autorijbewijs respectievelijk 40 en 30 rij-uren nodig. Hoewel mannen dus langer doen over het roze papiertje, zijn ze debet aan 92 procent van alle verkeersovertredingen en worden ze 10 keer vaker op de bon geslingerd dan vrouwen. Wel rijden ze gemiddeld 1,5 keer meer kilometers per jaar. Ook leuk: vrouwen van boven de 30 gaan doorgaans iets harder rijden terwijl mannen na die leeftijd juist voorzichtiger worden.

Nederlandse man heeft negen onderbroeken

Cijfers zijn vermakelijk, maar moeten natuurlijk wel met een enorme korrel zout worden genomen. Zo schrijft Robert Hack (Robbetje) in zijn boek 'Cijfers zijn als bikini's. Wat ze verbergen is belangrijker dan wat ze tonen' (uitgeverij BZZTóH): „Een condoom fabrikant publiceert ieder jaar een grote seksenquête. Dat levert altijd bijzonder smeuïge resultaten op, vooral omdat de opzet van het onderzoek niet deugt. Toch weerhoudt dat de landelijke pers er niet van om de resultaten te publiceren. En daarmee heeft de fabrikant zijn zin: gratis publiciteit voor zijn product.”

Nog wat cijfers, over dieren dan maar. Bij volle maan schijnt het aantal hondenbeten met 100 procent toe te nemen en jaarlijks laten 12.000 Nederlanders zich in het ziekenhuis behandelen omdat zij door een hond zijn gebeten. Ook vandaag worden er weer ruim 4100 wereldburgers gebeten door een gifslang; 82 pechvogels overleven dat niet. Op elke vierkante centimeter van je huid leven minimaal 2000 bacteriën. Jak! Wetenschappers ontdekken ieder jaar ongeveer 10.000 nieuwe soorten planten en dieren. Helaas sterft in diezelfde periode een veelvoud daarvan anoniem uit.

Vrouw zit per keer 89 seconden op toilet

Ook leuk: cijfers over werk. Volgens KPMG wordt vooral binnen het bedrijfsleven stevig gevloekt: 11 keer vaker dan bij de overheid. En wie dacht dat de emancipatie al vergevorderd is, komt bedrogen uit. 87 procent van de Nederlandse mannen vindt het werk het belangrijkste in hun leven. Pas daarna komen respectievelijk seks, geld en vrouw en kinderen. Ongeveer twintig procent van alle werkende Nederlanders heeft een psychische stoornis (angststoornissen, stemmingsstoornissen of een alcoholprobleem). Maar ook de bazen kunnen er wat van. Psychoanalyticus Manfred Kets de Vries beweert dat 25 procent van alle bestuurders in het bedrijfsleven knettergek is. Ontslag nemen dan maar? In slechts 28 procent van de gevallen ga je erop vooruit. 35 procent van alle jobhoppers gaat er zelfs op achteruit.

Het boekje is een uitvloeisel van de website cijfers.net die Robert Hack (43) al acht jaar runt. Hack heeft altijd wat met cijfers en statistieken gehad. In 1996 maakte de reclameman cijfers.net voor een klant. Die besloot er niets mee te doen en dus ging Hack zelf aan de gang met de site. Sinds zes jaar is daar het gratis dagelijkse weetje-van-de-dag bijgekomen met 14.000 abonnees. Het cijfermateriaal uit het boekje is nieuw, maar Hack laat weten nog genoeg materiaal te hebben voor een derde boek. Het is een netwerk van vrienden, kennissen en fans die hem regelmatig van nieuwe cijfers voorzien.

Triest, maar waar. Jaarlijks overlijden 17 Amerikanen door onkundig gebruik van een föhn. Slechts 20 procent van de Nederlandse kinderen weet waar de zon ondergaat. 55 procent van de Fransen gebruikt geen deodorant. Van de meer dan 6 miljard wereldburgers is naar schatting ruim 20 procent te dik. In de VS is dat 40 procent. Al die overtollige kilo's kosten jaarlijkse meer dan 300.000 Amerikanen het leven. Dat betekent dat fast food meer slachtoffers maakt dan heroine en cocaïne samen.

Als laatste nog wat cijfertjes over mannen en vrouwen. Een Nederlandse man heeft gemiddeld 9 onderbroeken, een vrouw 12. Nederlandse mannen brengen per keer gemiddeld 39 seconden op de wc door, vrouwen daarentegen 89 seconden. Mannen denken gemiddeld 300 keer per dag aan seks. Dat getal voor vrouwen is onbekend.

Moeten vrouwen met hun partner vrijen als ze daar eigenlijk geen zin in hebben? 'Nee', zegt 80 procent van alle vrouwen en 63 procent van alle mannen.

In slechts 25 procent van alle huishoudens gaat de man over de financiën. Percentage vrouwen dat wel eens onnodige zaken koop: 36. De heren kunnen zich wat dat betreft beter beheersen (18 procent).

Wijlen Brits minister-president Benjamin Disraeli zei ooit over cijfers: "Er zijn drie soorten leugens. Leugens, grove leugens en statistieken." Want een cijfer zegt op zich niets als je niet weet wat en hoe het onderzoek dat eraan ten grondslag ligt, is uitgevoerd. Hoe is de vraagstelling geformuleerd? Welke definities worden gehanteerd? Wie wel of niet meetellen in onderzoek kan heel veel invloed hebben op het resultaat. Hack voegt daaraan toe: "Cijfers worden door alles en iedereen misbruikt. Dat kun je niet veranderen. Er blijkt een enorme aantrekkingskracht van uit te gaan!"
bron

Dat de fastfoodsector meer slachtoffers maakt dan heroine en cocaïne samen, en dat maar 20% van de Nederlandse kinderen weet waar de ze zon ondergaat, vind ik best schokkend .

[ Bericht 0% gewijzigd door Mylene op 15-04-2004 14:12:44 ]
  donderdag 15 april 2004 @ 14:07:19 #2
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_18442705
Ach... 37% van alle statistieken is zinloos...
pi_18442736
quote:
Op donderdag 15 april 2004 14:05 schreef schatje het volgende:
...en dat maar 20% van de Nederlandse kinderen weet dat ze zon ondergaat, vind ik best schokkend .
Dat staat er niet,
er staat dat 20% van de kinderen niet weer wáár de zon ondergaat.
pi_18442738
quote:
Op donderdag 15 april 2004 14:07 schreef Zwansen het volgende:
Ach... 37% van alle statistieken is zinloos...
statistisch gezien wel ja
Religion : Mankind's worst invention !
pi_18442782
quote:
Iedereen is dol op cijfertjes en onderzoekjes en alles is uit te drukken in getallen en percentages.
best wel kortzichtig om iedereen over 1 kam te scheren
Religion : Mankind's worst invention !
  donderdag 15 april 2004 @ 14:11:30 #6
54997 Posdnous
Moslima-knuffelaar
pi_18442784
quote:
Op donderdag 15 april 2004 14:05 schreef schatje het volgende:

[..]

bron

Dat de fastfoodsector meer slachtoffers maakt dan heroine en cocaïne samen vind ik best schokkend .
Meen je dat? Ik dacht dat dat wel algemeen bekend was.
When it comes to being Plug 1, it's just me, myself and I
pi_18442829
quote:
Op donderdag 15 april 2004 14:09 schreef Croupouque het volgende:

[..]

Dat staat er niet,
er staat dat 20% van de kinderen niet weer wáár de zon ondergaat.
Dat staat er niet,
er staat dat 20% van de kinderen wel weet waar de zon ondergaat.
Ook het woord 'cent' spreken wij eerbiedig uit - DD
pi_18442903
quote:
Op donderdag 15 april 2004 14:13 schreef Rieuwert het volgende:

[..]

Dat staat er niet,
er staat dat 20% van de kinderen wel weet waar de zon ondergaat.
Het schijnt dat 20% van mijn hersenen niet 100% werkte toen ik dat postte.
pi_18442921
quote:
Op donderdag 15 april 2004 14:17 schreef Croupouque het volgende:

[..]

Het schijnt dat 20% van mijn hersenen niet 100% werkte toen ik dat postte.
.

.
pi_18442933
In Nederland overlijden elk jaar meer mensen door zelfmoord (ruim 1500) dan door verkeersongelukken (minder dan 1200).

Bron: http://www.dood.nl/showit.php3?lid=24
Het is altijd een feest, als zij zijn langs geweest!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')