Five Aces heeft gelijk dat 100 octaan in de gemiddelde gezinsauto geen zin heeft. Maar die rijd ik dan ook niet.
![]()
De 'echte' Shell V-power (in Duitsland bijvoorbeeld) heeft naar verluidt niet alleen een hoger octaangetal, maar het zou ook een 'zwaardere' brandstof zijn, en daardoor toch meer energie leveren. Zoals gezegd merk je hier waarschijnlijk weinig tot niets van in een doorsnee middenklasser.
Of het überhaubt echt zinvol is durf ik niet te zeggen, maar ik had hed graag eens wat langer willen uitproberen. En waarom wél 'high octane' in Duitsland en niet in het eigen land? Er was immers al Pura voor de milieubewuste automobilist, dus waarom dát vervangen (of wellicht meer terzake:
hernoemen) i.p.v. een écht 'performance' product er naast te zetten?
Shell doet érg vaag over de verkoopcijfers van Pura, maar het is een publiek geheim dat geen hond het tankte. (Ik heb ook nog nooit iemand gezien die het tankte, jullie wel?). Vandaar waarschijnlijk deze 'makeover'. Dezelfde 95 benzine maar nu met een 'sportief' tintje én een hogere prijs. Stukken goedkoper te produceren als de 'lastige' 100 octaan, hogere prijs aan de pomp... Kassa!
Two Tribes: Shell heeft indertijd V-Power wel degelijk (met veel bombarie) op de markt gezet als een
100 octaan Formule 1 brandstof. Ferrari en Schumacher en al werden erbij gesleept. Letterlijk:
"nu kunt u hetzelfde tanken als Michael Schumacher". Dat is pertinente onzin, maar goed, het was iig wél 100 octaan, schoner en 'zwaarder'. De boodschap was: hoge klopvastheid, méér energie, méér vermogen en schoner. Dan moet je dat ook waarmaken. Als je een brandname / label op de markt zet als 100 octaan F1 brandstof kun je niet ineens 95 octaan gaan pompen onder datzelfde label. Bedenk dan een andere naam! Het lijkt me stug dat Shell geen reclamebureau heeft dat een naam kan bedenken...
De enige reden die ik kan bedenken is dat Shell
bewust de klant misleidt. We wonen niet in een dorp, mensen reizen. Je mag verwachten dat een serieus internationaal (!) bedrijf een consistent product levert onder één en hetzelfde label. Stel dat BP morgen 95 octaan gaat verkopen onder de naam 'super' (met de bijbehorende prijs), da's net zo verwarrend en misleidend. (Of Coca Cola die besluit sinas in de Nederlandse Cola blikjes te stoppen - het blijft immers frisdrank toch?).
De doorsnee auto mag dan wellicht ook met 95 uit de voeten kunnen, voor de wat snellere wagens die (volgens fabrieksopgave) minstens 98 moeten tanken kan het wel degelijk schadelijk zijn. Shell geeft dat zelf ook toe overigens. Een kennis die (zoals iedereen die V-Power kent) er van uitging dat het dezelfde V-Power was als in Duitsland, en zijn auto voltankte kreeg te horen van Shell dat hij "
maar rustig aan moet doen en onder 4000 toeren blijven tot het op is"! Schandalig, zeker als je bedenkt hoeveel tijd, liefde en geld die jongen in z'n auto gestoken heeft.
Je kunt zonder veel inlevingsvermogen bedenken dat dit veel méér mensen gaat overkomen. Zeker buitenlanders en mensen die veel reizen, die al langer vertrouwd zijn met V-Power (er zijn al genoeg vergissingen aan de pomp zonder bewuste misleiding!). Ik vind het schandalig dat Shell haar klanten zo misleidt en bovendien blijk geeft geen enkel respect voor andermans eigendommen te hebben.
Mij zien ze er voorlopig niet meer!
Sven