FOK!forum / General Chat / Amerikaanse postzegels kopen in NL
wilko2zondag 14 maart 2004 @ 19:49
(sorry als dit in t verkeerde forum staat - maar ik wist echt niks beters)

Ik ben op zoek naar een adres waar je Amerikaanse postzegels kan kopen. En dan niet om te verzamelen of iets dergelijks, maar gewoon nieuwe, die nog gebruikt kunnen worden.
Ik wil namelijk wat gratis reclame uit de US laten opsturen maar daarvoor moet ik dus een 'Self Adressed Stamped Envelope' naar ze toesturen.
Ik denk eerlijk gezegd niet dat ze dit gewoon bij het postkantoor verkopen.. of wel?
Dzjidzjuszondag 14 maart 2004 @ 19:53
als je een half jaartje eerder was geweest had ik ze voor je meegenomen...
probeer eens contact te leggen met iemand in amerika die ze naar je opstuurd ofzo..
kijk ook eens op de amerikaanse site van het postbedrijf, weet niet welke het is..
succes ermee

Greetz Dzjidzjus (NYC heerscht!)
frederikzondag 14 maart 2004 @ 20:08
ik zou een ongefrankeerde maar wel geadresseerde envelop sturen, met daarbij een internationale postwissel. Volgens mij zijn die bij elk postkantoor te koop. Zo'n postwissel kan iemand in het buitenland omwisselen tegen lokale postzegels
AKnynkezondag 14 maart 2004 @ 20:18
Ik heb nog wel een paar amerikaanse luchtpoststickertjes voor je. Dat schiet natuurlijk niets op.

Zou je het gewoon niet met voldoende nederlandse postzegels te kunnen frankeren, zeg zo'n 2 euro. Schrijf er een briefje bij dat je in nederland woont en dus niet over amerikaanse postzegels beschikt. Desnoods doe je er nog wat meer op. Kijk anders eens hier: http://ircalc.usps.gov/ en zoek uit hoeveel het kost om zo'n pakketje op te sturen vanuit amerika en plak er iets meer aan postzegels op.
frederikzondag 14 maart 2004 @ 20:25
Nederlandse postzegels hebben geen enkel nut, met die zegels heb je namelijk een bewijs dat je betaald hebt aan de TPG voor bepaalde diensten. De verzendende amerikaan heeft echter niets aan betalingsbewijzen van een nederlands bedrijf, die moet aan een amerikaanse post organisatie geld betalen,
Ben trouwens op de site van tpg-post geen internationale postwissel tegengekomen, ben dus bang dat die uit het assortiment zijn.
wilko2maandag 15 maart 2004 @ 08:35
Hmmmm.... dan ga ik denk ik maar eens naar het postkantoor en het daar vragen. Dank voor de reacties!
Riomaandag 15 maart 2004 @ 09:28
Of je gaat in Amerika wonen?
frederikmaandag 15 maart 2004 @ 22:03
tot voor kort (of het afgeschaft is weet ik niet) kon je voor 2 gulden 40 een postwissel kopen, wanneer iemand die in het buitenland inwisselde op het lokale postkantoor kon die een brief versturen tot 20 gram (porto waarde in Nederland 1 gulden 60, internationaal port). Ja, de tijd waarvan ik het zeker weet zijn inderdaad nog guldenstijden.
Hoop dus voor je dat dat nog mogelijk is. Indien het niet mogelijk is, is het dan niet wat om eerst contact te zoeken met amerika, met de vraag of het toezenden van 1 of 2 dollarbiljetten ook mogelijk is?