Lithion | donderdag 11 maart 2004 @ 13:35 |
Game on.
Vorige topic: Aanslag treinstation Madrid |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:36 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:31 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Mjah, de poort naar Europa.... best een aardig doelwit. flinke bom nodig om die poort dicht te smijten |
AcidTrance | donderdag 11 maart 2004 @ 13:36 |
AQ heeft een reden en dat is de gevangen leden in Spanje. Spanje is net als UK de kontelikker van USA. |
Lithion | donderdag 11 maart 2004 @ 13:37 |
Laatste bericht van nu.nlquote:MADRID - Door in totaal vier bomaanslagen op drie treinen bij drie stations in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn donderdagochtend tijdens de ochtendspits zeker 130 mensen om het leven gekomen. Zeker vierhonderd mensen raakten gewond. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gemeld. De regering heeft de Baskische separatistische terreurbeweging ETA ervan beschuldigd achter de aanslagen te zitten.
Het aantal slachtoffers zal naar verwachting nog veel hoger worden. Rond het middaguur zaten volgens een regeringswoordvoerder nog steeds mensen bekneld in de wrakstukken van de treinstellen. Volgens het Spaanse spoorwegbedrijf Renfe waren er vier aanslagen op drie treinen die vrijwel gelijktijdig plaatshadden.
Trein
Twee explosies hadden plaats in een hogesnelheidstrein die vanuit de plaats Guadalajara rond half acht het Madrileense station Atocha binnenkwam. Twee wagons werden totaal vernield. Hier vielen de meeste slachtoffers. Atocha is een belangrijk treinverkeersknooppunt, waarvan veel forenzen gebruik maken. Tegen tien uur vond de politie een verdacht pakje dat zij tot ontploffing heeft gebracht. De politie gebruikte taxi's en gewone auto's om de gewonden naar ziekenhuizen te brengen, omdat er te weinig ambulances waren. De autoriteiten hebben voor het station een veldhospitaal ingericht.
Paniek
Op de stations brak direct grote paniek uit onder de treinreizigers. Ziekenhuizen hebben donoren opgeroepen bloed af te staan voor de slachtoffers. Ook riepen zij de bevolking op niet voor kleine ongemakken naar het ziekenhuis te komen, omdat de artsen de drukte niet aankunnen.
In het zuidelijk gelegen station El Pozo, aan de spoorlijn tussen Madrid en Guadalajara, vielen door een explosie zeker twintig doden. In het station Santa Eugenia kwamen zeker vijftien mensen om het leven door een ontploffing.
De regering beschuldigde de terreurbeweging ETA ervan achter het bloedbad te zitten. Volgens haar was er niet gewaarschuwd voor de explosies. Het zou de eerste aanslag van de ETA dit jaar zijn. Het zou de grootste en bloedigste aanslag zijn die de ETA in haar ruim 30-jarig bestaan heeft uitgevoerd. "Het is een aanval op de Spaanse democratie", aldus een regeringswoordvoerder. Die noemde de ETA een "criminele bende moordenaars". Ook de Spaanse oppositieleider Jose Luis Rodriguez Zapatero beschuldigde de ETA verantwoordelijk te zijn voor het bloedbad.
De ETA dreigde in februari al met aanslagen op Spaanse vakantieplaatsen. Op 29 februari arresteerde de politie twee vermeende leden van de ETA. Die zaten in een vrachtwagen met aan boord zeker vijfhonderd kilo explosieven en waren op weg naar Madrid. Zij zouden van plan zijn geweest daar een aanslag te plegen. In december voorkwam de Spaanse politie een aanslag op een treinstation in de hoofdstad.
De leider van de radicale partij Batasuna, die verboden is wegens banden met de ETA, zei dat hij zich niet voor kan stellen dat de separatistische beweging er achter zit. Arnaldo Otegi zei dat de daders gezocht moeten worden in kringen van het "Arabisch verzet". Premier Ibarratxe van de Baskische regio veroordeelde de aanslag. Hij noemde de ETA "ongedierte" dat zich schuldig maakt aan "nazi-wreedheden".
De explosies vonden plaats aan de vooravond van de algemene verkiezingen die zondag worden gehouden. De conservatieve partij van de Spaanse premier Jose Aznar, de Volkspartij (PP) kondigde aan alle verkiezingsactiviteiten op te schorten. Ook de overige partijen zeiden hun verkiezingscampagne te staken.
Rouw
De regering in Madrid heeft drie dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers. De regering heeft de bevolking opgeroepen vrijdag in alle steden te demonstreren tegen het terroristisch geweld van de ETA onder het motto 'Voor de slachtoffers, voor de grondwet en voor de nederlaag van het terrorisme'.
Beatrix
Diverse regeringsleiders in Europa hebben de aanslagen veroordeeld. Koningin Beatrix heeft de Spaanse koning Juan Carlos haar medeleven betuigd met de slachtoffers. Balkenende
Premier Balkenende heeft donderdag geschokt gereageerd op de bomaanslagen op drie treinstations in de Spaanse hoofdstad Madrid. Daarbij zijn volgens de Spaanse tv zeker vijftien mensen om het leven gekomen. De premier zal later donderdag zijn Spaanse collega Aznar telefonisch zijn medeleven betuigen. Ook betuigt hij zijn medeleven met de slachtoffers en hun nabestaanden. Balkenende, die voor een werklunch op weg is naar de Duitse bondskanselier Schröder, laat zich via de Nederlandse ambassade in Madrid op de hoogte houden van de ontwikkelingen. |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 13:37 |
Nah, dan hebben ze heel wat landen om aan te vallen dan, waaronder nog een keer Marokko, maar ook Duitsland of Engeland. |
Lord_Vetinari | donderdag 11 maart 2004 @ 13:37 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:36 schreef AcidTrance het volgende: AQ heeft een reden en dat is de gevangen leden in Spanje. Spanje is net als UK de kontelikker van USA. Nou, dan zijn wij de volgende, want als er één land in Europa de kont van Amerika / Bush likt, dan is het nederland wel. |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:37 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:36 schreef sp3c het volgende:
[..]
flinke bom nodig om die poort dicht te smijten nee hoor.. staan best wel fabrieken met vervelende gassen.... dus een beetje kennis van de fabrieken en komt een heel eind |
Loedertje | donderdag 11 maart 2004 @ 13:37 |
quote:MADRID (ANP) - Door bomaanslagen op drie treinen bij drie stations in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn donderdagochtend tijdens de ochtendspits zeker 173 mensen om het leven gekomen. Het aantal gewonden was rond het middaguur opgelopen tot 592.
De verwachting is dat het aantal slachtoffers nog verder toeneemt, omdat veel mensen uren na de aanslagen nog bekneld zaten in de treinstellen. Dit heeft de directeur van de Madrileense veiligheidsdiensten gezegd.
De regering heeft de Baskische separatistische terreurbeweging ETA ervan beschuldigd achter de aanslagen te zitten. Arnaldo Ortegi, de leider van de Baskische radicale politieke partij Batasuna, die verboden is wegens haar banden met de ETA, heeft gezegd dat hij zich niet kan voorstellen dat de aanslagen het werk van de terreurgroep zijn. Volgens hem moeten de daders gezocht worden in kringen van het 'Arabisch verzet'.
Gelijktijdige ontploffingen
Volgens ooggetuigen waren er in totaal zeker drie ontploffingen die vrijwel gelijktijdig plaatshadden. Een explosie had rond half acht plaats in een hogesnelheidstrein die vanuit de plaats Guadalajara rond half acht het Madrileense station Atocha binnenkwam. Twee wagons werden totaal vernield.
Op de stations brak direct grote paniek uit onder de treinreizigers. Atocha is een belangrijk treinverkeersknooppunt, waarvan veel forenzen gebruik maken. Door een explosie op het zuidelijk gelegen station El Pozo nabij de hoofdstad, aan de spoorlijn tussen Madrid en Guadalajara, zijn zeker twintig doden gevallen, aldus ooggetuigen.
,,Het is een aanval op de Spaanse democratie'', aldus een regeringswoordvoerder. Hij noemde de ETA een ,,criminele bende moordenaars''. |
Lithion | donderdag 11 maart 2004 @ 13:37 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:30 schreef Swetsenegger het volgende: Mbt tot economische ontwrichting is Nederland een stuk interessanter dan Polen. Ook qua media-aandacht. Nederland is internationaal gezien (in Europa en daarbuiten) een stuk bekender en heeft veel meer en betere handelsbetrekkingen met landen over de hele wereld dan Polen dunkt me. Bovendien is Nederland, in tegenstelling tot Polen, een NAVO-lid. |
Najra | donderdag 11 maart 2004 @ 13:38 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:36 schreef AcidTrance het volgende: AQ heeft een reden en dat is de gevangen leden in Spanje. Spanje is net als UK de kontelikker van USA. Nou nou |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:38 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:36 schreef AcidTrance het volgende: AQ heeft een reden en dat is de gevangen leden in Spanje. Spanje is net als UK de kontelikker van USA. er zitten AQ leden gevangen van België tot Zuid Afrika |
AcidTrance | donderdag 11 maart 2004 @ 13:38 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:37 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nou, dan zijn wij de volgende, want als er één land in Europa de kont van Amerika / Bush likt, dan is het nederland wel. Als je die theorie er op los laat wel jah |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:38 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:37 schreef Lithion het volgende:
[..]
Ook qua media-aandacht. Nederland is internationaal gezien (in Europa en daarbuiten) een stuk bekender en heeft veel meer en betere handelsbetrekkingen met landen over de hele wereld dan Polen dunkt me. Bovendien is Nederland, in tegenstelling tot Polen, een NAVO-lid. dan nog is Engeland een beter doelwit |
pekel | donderdag 11 maart 2004 @ 13:40 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:37 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nou, dan zijn wij de volgende, want als er één land in Europa de kont van Amerika / Bush likt, dan is het nederland wel. Ja, als het ware wel. . |
El_Catalan | donderdag 11 maart 2004 @ 13:40 |
Als het AQ is krijgen we toch nog een leuke verkiezingsstrijd dan is het namelijk gedeeltelijk de schuld van de regering van Aznar die de oorlog inging terwijl het Spaanse volk dat helemaal niet wou
Azar= Lame Culos! |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 13:40 |
quote:AcidTrance Een paar weken terug waren er ook aanslagen in Frankrijk verwacht, op de lijnen waar die TGV rijd. Ze zouden bommen langs de rails leggen, dit had alles te maken met dat hoofddoek verbod in Frankrijk. Dus jah AQ is in mijn ogen ook mogelijk. Wat een onzin, hierbij ging het om chantage, en niets wijst erop dat hier moslims achter zaten, of dat het ook maar in de verste verte te maken heeft met het hoofddoekjesverbod aldaar. |
Mister_T | donderdag 11 maart 2004 @ 13:41 |
Wat leven wij toch in een zieke wereld  |
Lord_Vetinari | donderdag 11 maart 2004 @ 13:42 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:38 schreef sp3c het volgende:
[..]
dan nog is Engeland een beter doelwit Welnee. Van Engeland wordt het verwacht. de bevolking daar is er min of meer wel op voorbereid. Een aanslag op nederland zou een veel grotere impact hebben. |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 13:42 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:40 schreef El_Catalan het volgende: Als het AQ is krijgen we toch nog een leuke verkiezingsstrijd dan is het namelijk gedeeltelijk de schuld van de regering van Aznar die de oorlog inging terwijl het Spaanse volk dat helemaal niet wou
Azar= Lame Culos! De vraag is of het dan gaat om de "bezetting" van Irak, of de "bezetting" van Ceuta en Melillia. |
Lord_Vetinari | donderdag 11 maart 2004 @ 13:43 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:40 schreef El_Catalan het volgende: Als het AQ is krijgen we toch nog een leuke verkiezingsstrijd dan is het namelijk gedeeltelijk de schuld van de regering van Aznar die de oorlog inging terwijl het Spaanse volk dat helemaal niet wou
Azar= Lame Culos! Ja, wat dat betreft is het jammer dat er hier geen verkiezingen zijn.. |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:43 |
Atocha is dat nu het station met de schuine torens?? |
AcidTrance | donderdag 11 maart 2004 @ 13:43 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:41 schreef Mister_T het volgende:Wat leven wij toch in een zieke wereld  En het gaat allemaal om geloof of om een stukje grond
IRA = Noord Ierland ETA = Baskenland Israel = Palestijnse gebieden |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:43 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:42 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Welnee. Van Engeland wordt het verwacht. de bevolking daar is er min of meer wel op voorbereid. Een aanslag op nederland zou een veel grotere impact hebben. betwijfel het eerlijk gezegd, de Engelsen gaan prat op hun beveiligingsdiensten als je een dergelijke aanslag pleegt dan voelt niemand zich meer veilig
waar in Nederland de AIVD en co. met muilkorven en handboeien de straat op worden gestuurd, dan zegt iedereen 'zie je wel!' |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 13:44 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:42 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De vraag is of het dan gaat om de "bezetting" van Irak, of de "bezetting" van Ceuta en Melillia. Als het AQ is, zullen ze wel legio redenen weten te vinden waarom een dergelijke aanslag gerechtvaardigd zou zijn. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:44 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:43 schreef AcidTrance het volgende:[..] En het gaat allemaal om geloof of om een stukje grond IRA = Noord Ierland ETA = Baskenland Israel = Palestijnse gebieden eerder
palestijnen = Israel |
AcidTrance | donderdag 11 maart 2004 @ 13:45 |
Laten we wachten op een videoboodschap van Bin |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:45 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:44 schreef kLowJow het volgende:
[..]
Als het AQ is, zullen ze wel legio redenen weten te vinden waarom een dergelijke aanslag gerechtvaardigd zou zijn. daar zijn alleen de marokanen boos over.. AQ nooit over gehoord |
dazzle123 | donderdag 11 maart 2004 @ 13:45 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
waar in Nederland de AIVD en co. met muilkorven en handboeien de straat op worden gestuurd, dan zegt iedereen 'zie je wel!' Dat valt ook wel mee hoor. Op bepaalde tereinen mogen de nederlandse inlichtingendiensten veel meer dan andere buitenlandse diensten. Bijvoorbeeld op het gebied van telefoontaps. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:45 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:44 schreef kLowJow het volgende:
[..]
Als het AQ is, zullen ze wel legio redenen weten te vinden waarom een dergelijke aanslag gerechtvaardigd zou zijn. ja idd kan zo simpel zijn als de blote vrouwen op het strand bij dergelijke figuren |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 13:45 |
Hoeveel doden zijn er officieel op dit moment, kan iemand dat ff vertellen. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:46 |
Er is nu een persconferentie op de spaanse tv en zetten toch duidelijk bijna al hun kaarten op de ETA. Beetje voorbarig lijkt me maar ze zullen wel hun redenen hebben. Vorige week zijn er ETA leden aangehouden met 500 kg aan explosieven waarmee ze een aanslag van plan waren op treinen in Madrid Ik vind het alleen zo raar dat de ETA het niet opeist. Daar doen ze nooit moeilijk over, om verantwoordelijkheid op te eisen |
Linz | donderdag 11 maart 2004 @ 13:46 |
200 |
El_Catalan | donderdag 11 maart 2004 @ 13:46 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:42 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De vraag is of het dan gaat om de "bezetting" van Irak, of de "bezetting" van Ceuta en Melillia. Denk om het Irak gebeuren,om nou een aanslag te plegen om Al-Andalus dat is zoooooooooo lang geleden |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:46 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:45 schreef dazzle123 het volgende:
[..]
Dat valt ook wel mee hoor. Op bepaalde tereinen mogen de nederlandse inlichtingendiensten veel meer dan andere buitenlandse diensten. Bijvoorbeeld op het gebied van telefoontaps. dat weet jij, dat weet ik maar dat weet de rest van Nederland niet
Nederland houdt dit soort zaakjes liever voor zichzelf, slim aan de ene kant maar je creeert er geen gevoel van veiligheid mee |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:46 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:45 schreef Mutant01 het volgende: Hoeveel doden zijn er officieel op dit moment, kan iemand dat ff vertellen. 171 geloof ik |
Darklight | donderdag 11 maart 2004 @ 13:46 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:45 schreef Mutant01 het volgende: Hoeveel doden zijn er officieel op dit moment, kan iemand dat ff vertellen. 173 doden, 592 gewonden |
pekel | donderdag 11 maart 2004 @ 13:46 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:45 schreef Mutant01 het volgende: Hoeveel doden zijn er officieel op dit moment, kan iemand dat ff vertellen. 173 is bevestigd door verschillende media. |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 13:47 |
ik zie hier verschillende cijfers opduiken? |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 13:47 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:46 schreef pekel het volgende:
[..]
173 is bevestigd door verschillende media. Oke, thnx |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:48 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:47 schreef Mutant01 het volgende: ik zie hier verschillende cijfers opduiken? Er zijn veel zwaar gewonden dus zal het cijfer wel blijven oplopen voorlopig |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 13:48 |
quote:MADRID, Spain (Reuters) - A series of explosions that ripped through crowded passenger trains during the rush-hour in Madrid Thursday killed 173 people, an Interior Ministry source said. Official sources had earlier confirmed that around 130 people were killed. Bron: Reuters |
El_Catalan | donderdag 11 maart 2004 @ 13:48 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:46 schreef SLASH het volgende: Er is nu een persconferentie op de spaanse tv en zetten toch duidelijk bijna al hun kaarten op de ETA. Beetje voorbarig lijkt me maar ze zullen wel hun redenen hebben. Vorige week zijn er ETA leden aangehouden met 500 kg aan explosieven waarmee ze een aanslag van plan waren op treinen in Madrid Ik vind het alleen zo raar dat de ETA het niet opeist. Daar doen ze nooit moeilijk over, om verantwoordelijkheid op te eisen Zo winnen ze stemmen. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:50 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:48 schreef El_Catalan het volgende:
[..]
Zo winnen ze stemmen. niet bepaald
de regering Aznar heeft de ETA hard aangepakt of dat beweren ze, uit zo'n aanslag blijkt dan van niet |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:52 |
ETA zal alleen maar eigen glazen in gooien met een actie als deze.. dus waarom |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:53 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:50 schreef sp3c het volgende:
[..]
niet bepaald
de regering Aznar heeft de ETA hard aangepakt of dat beweren ze, uit zo'n aanslag blijkt dan van niet Dat hebben ze ook en er zijn veel ETA leden opgepakt maar zoals eerder gezegd zijn dergelijke groeperingen heel moeilijk uit te roeien of je moet teruggaan naar de Franco taktieken maar daar zit niemand op te wachten denk ik. |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 13:53 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:46 schreef SLASH het volgende: Er is nu een persconferentie op de spaanse tv en zetten toch duidelijk bijna al hun kaarten op de ETA. De Spaanse regering zal wel meer weten dan ons. Misschien toch een telefoontje? |
American_Nightmare | donderdag 11 maart 2004 @ 13:53 |
Dit is niet goed voor de economie weer.  |
_Flea_ | donderdag 11 maart 2004 @ 13:53 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:46 schreef Darklight het volgende:
[..]
173 doden, 592 gewonden En hoeveel gaan er daar nog van overlijden?
wat een kutwereld. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:53 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:53 schreef SLASH het volgende:
[..]
Dat hebben ze ook en er zijn veel ETA leden opgepakt maar zoals eerder gezegd zijn dergelijke groeperingen heel moeilijk uit te roeien of je moet teruggaan naar de Franco taktieken maar daar zit niemand op te wachten denk ik. dat snap ik, maar stemmen zul je hier niet mee winnen |
MALLENS | donderdag 11 maart 2004 @ 13:54 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:45 schreef dazzle123 het volgende:
[..]
Dat valt ook wel mee hoor. Op bepaalde tereinen mogen de nederlandse inlichtingendiensten veel meer dan andere buitenlandse diensten. Bijvoorbeeld op het gebied van telefoontaps. maar als de AIVD dan na onderzoek zegt: "Dit is een boef, opsluiten!" dan zegt de rehcter in NL vrolijk: "dat rapport mag de rechtzaal niet in, ik hou er lekker geen rekening mee, lange neus, deze meneer mag gewoon naar huis"
Dan kun je tappen wat je wil, als er verder niets mee gedaan wordt is het nog vrij zinloos... |
Frutsel | donderdag 11 maart 2004 @ 13:54 |
200 praten ze al over...maar nog niet officieel |
greatgonzo | donderdag 11 maart 2004 @ 13:54 |
verschrikkelijk wat er gebeurd is, en ik weet niet hoe het kan, maar heb sterk het vermoeden dat Al quida er achter zit. De ETA licht natuurlijk voor de hand, en dit is een bekende manier van ze, maar zo'n massale aanslag hebben ze nog nooit gepleegd. |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 13:54 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:52 schreef GiSH het volgende: ETA zal alleen maar eigen glazen in gooien met een actie als deze.. dus waarom Waarom voerde de Real IRA die aanslag uit in Omagh? Die belden vantevoren, maar gaven (expres?) zulke slechte informatie over waar de bom lag, dat er mensen richting de locatie van de bom geevacueerd werden. Heeft ze ook geen goed gedaan. Ze kwamen ook pas dagen later met excuses, toen ze in de gaten kregen wat ze aangericht hadden. |
delapoko | donderdag 11 maart 2004 @ 13:55 |
Dus niet naar Spanje de aanstaande zomer. ETA zei dat ze ook bomaanslagen gaan plegen in de toeristische gebieden. En ze moeten de Basken een eigen land geven. Ze strijden voor hun vrijheid van de Spaanse juk. Ik heb vaak van Basken gehoord dat ze gemarteld worden door Spanjaarden. ETA leden zijn geen terroristen maar vrijheidsstrijders.
(Vervang Spanje door Turkije en ETA door de PKK en zie hoe hypokriet een Europeaan is).
Wordt de UEFA wedstrijden van Spanje nu ook afgelast wegens veiligheid, net zoals toen de bomaanslag in Istanbul was gepleegd? |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:56 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:53 schreef freako het volgende:
[..]
De Spaanse regering zal wel meer weten dan ons. Misschien toch een telefoontje? Nou het belangrijkste bewijs dat ze hebben is dat er vorige week een aantal leden zijn opgepakt met explosieven waarmee ze een soortgelijke aanslag van plan waren op het treinenstelsel in madrid. Als het toch de ETA blijkt te zijn dan bewijst het wel dat het logistiek kennelijk nog allemaal erg goed werkt. Ik bedoel als er vorige week zoveel explosieven in beslag zijn genomen en kort daarna toch de aanslag. |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 13:56 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:54 schreef MALLENS het volgende:
[..]
maar als de AIVD dan na onderzoek zegt: "Dit is een boef, opsluiten!" dan zegt de rehcter in NL vrolijk: "dat rapport mag de rechtzaal niet in, ik hou er lekker geen rekening mee, lange neus, deze meneer mag gewoon naar huis"
Dan kun je tappen wat je wil, als er verder niets mee gedaan wordt is het nog vrij zinloos... Rechtzaken voorkomen niet zozeer terroristische aanslagen. Die zijn van later zorg. Met voldoende informatie kun je een aanslag verijdelen |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 13:57 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:56 schreef SLASH het volgende:
[..]
Nou het belangrijkste bewijs dat ze hebben is dat er vorige week een aantal leden zijn opgepakt met explosieven waarmee ze een soortgelijke aanslag van plan waren op het treinenstelsel in madrid. En volgens Robbert Bosschart vanochtend had de ETA ook al eens zo'n aanslag gepleegd in het Baskenland. |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 13:57 |
Maken ze die explosieven zelf ofzo, lijkt me sterk dat je zulke dingen gewoon ff het land binnen kan smokkelen. |
Frutsel | donderdag 11 maart 2004 @ 13:58 |
als ze in de zomer de costa's op deze manier aanpakken (wie ut dan ook was) kan de toerismebranche zijn lol op. |
pekel | donderdag 11 maart 2004 @ 13:58 |
Precies 2,5 jaar geleden, op ongeveer hetzelfde lokale tijdstip, was er ook een aanslag. . Toeval? . |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 13:58 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:54 schreef MALLENS het volgende:
[..]
maar als de AIVD dan na onderzoek zegt: "Dit is een boef, opsluiten!" dan zegt de rehcter in NL vrolijk: "dat rapport mag de rechtzaal niet in, ik hou er lekker geen rekening mee, lange neus, deze meneer mag gewoon naar huis"
Dan kun je tappen wat je wil, als er verder niets mee gedaan wordt is het nog vrij zinloos... mja maar hun 'equipment' krijgen ze toch echt niet terug |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 13:59 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:43 schreef GiSH het volgende: Atocha is dat nu het station met de schuine torens?? Geen idee. Ik vind dit met Google, lijkt het erop?
 |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 13:59 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:55 schreef delapoko het volgende: Dus niet naar Spanje de aanstaande zomer. ETA zei dat ze ook bomaanslagen gaan plegen in de toeristische gebieden. En ze moeten de Basken een eigen land geven. Ze strijden voor hun vrijheid van de Spaanse juk. Ik heb vaak van Basken gehoord dat ze gemarteld worden door Spanjaarden. ETA leden zijn geen terroristen maar vrijheidsstrijders.
(Vervang Spanje door Turkije en ETA door de PKK en zie hoe hypokriet een Europeaan is).
Wordt de UEFA wedstrijden van Spanje nu ook afgelast wegens veiligheid, net zoals toen de bomaanslag in Istanbul was gepleegd? allemaal naar turkenland op vakantie zeker De manier waarop politie in turkije en in EU landen met verdachten of gevangenen omgaan valt niet met elkaar te vergelijken. Als je dat van basken hebt gehoord wat heb je van spanjaarden gehoord dan, ik neem aan dat je van beide partijen de mening dan vraagt voor conclusies te trekken ? |
Ludacriss | donderdag 11 maart 2004 @ 14:00 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:55 schreef delapoko het volgende: Dus niet naar Spanje de aanstaande zomer. ETA zei dat ze ook bomaanslagen gaan plegen in de toeristische gebieden. En ze moeten de Basken een eigen land geven. Ze strijden voor hun vrijheid van de Spaanse juk. Ik heb vaak van Basken gehoord dat ze gemarteld worden door Spanjaarden. ETA leden zijn geen terroristen maar vrijheidsstrijders.
(Vervang Spanje door Turkije en ETA door de PKK en zie hoe hypokriet een Europeaan is).
Wordt de UEFA wedstrijden van Spanje nu ook afgelast wegens veiligheid, net zoals toen de bomaanslag in Istanbul was gepleegd? Wedstrijden gaan door.
http://sport.fok.nl/voetbal/nieuws/5226 |
Pietverdriet | donderdag 11 maart 2004 @ 14:00 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:57 schreef Mutant01 het volgende: Maken ze die explosieven zelf ofzo, lijkt me sterk dat je zulke dingen gewoon ff het land binnen kan smokkelen. Waarom niet? Er worden tonnen drugs het land in gebracht, en daar heb je heel veel mensen voor nodig om het te distributeren, wat de kans op er mee gepakt word vergroot. Bij Explosieven gaat het alleen om van a naar b brengen. Dat is makkelijker als zelf explosieven maken, hoewel dat ook niet al te moeilijk is. |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 14:00 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:58 schreef pekel het volgende:Precies 2,5 jaar geleden, op ongeveer hetzelfde lokale tijdstip, was er ook een aanslag.  . Toeval?  . Ja |
Frutsel | donderdag 11 maart 2004 @ 14:01 |
spaanse regering zegt ZEKER te weten dat de ETA erachter zit..
Tja... 1: Als ut Al Qaida is zeggen ze ut toch niet direct, levert meer paniek op 2: voor de verkiezingen is ut voor de regering "BETER" dat de ETA ut is. |
piston | donderdag 11 maart 2004 @ 14:01 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:55 schreef delapoko het volgende: Dus niet naar Spanje de aanstaande zomer. ETA zei dat ze ook bomaanslagen gaan plegen in de toeristische gebieden. En ze moeten de Basken een eigen land geven. Ze strijden voor hun vrijheid van de Spaanse juk. Ik heb vaak van Basken gehoord dat ze gemarteld worden door Spanjaarden. ETA leden zijn geen terroristen maar vrijheidsstrijders.
(Vervang Spanje door Turkije en ETA door de PKK en zie hoe hypokriet een Europeaan is).
Wordt de UEFA wedstrijden van Spanje nu ook afgelast wegens veiligheid, net zoals toen de bomaanslag in Istanbul was gepleegd? Nee hoor jouw reaktie toont wat voor een klein stukje stront jij eigenlijk bent, je speelt nu al het zielig gekwetst en gediscrimineerd "Turk" terwijl ze nog de lijken uit de treinen aan het halen zijn, zullen we even afwachten wat er in de toekomst gaat gebeuren en wat de gevolgen zijn van deze aanslagen wie weet zit je er naast of heb je wel gelijk.
Of mischien moet je maar hypocrieten Europeaanen gaan opblazen dat zal ze leren! |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:04 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:01 schreef piston het volgende:
[..]
Nee hoor jouw reaktie toont wat voor een klein stukje stront jij eigenlijk bent, je speelt nu al het zielig gekwetst en gediscrimineerd "Turk" terwijl ze nog de lijken uit de treinen aan het halen zijn, zullen we even afwachten wat er in de toekomst gaat gebeuren en wat de gevolgen zijn van deze aanslagen wie weet zit je er naast of heb je wel gelijk.
Of mischien moet je maar hypocrieten Europeaanen gaan opblazen dat zal ze leren! laat hem lekker in de waan dat ze iets voorstellen internationaal en dat het grote turkenland ooit weer terugkomt |
Aventura | donderdag 11 maart 2004 @ 14:05 |
Wat een bloedbad  Ik was van de zomer in Spanje, ouders hebben huisje aan de oostkust (Alicante). Daar was toen net een aanslag gepleegd door de ETA. Die was zodanig gepland op een moment dat er weinig mensen gewond konden raken. Dus als het ware een soort ' dreigaanslag'. Ik dacht dat zulke aanslagen echt hun handelswijze was. Maar dit begint wel heel ernstige vormen aan te nemen. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:07 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:05 schreef Aventura het volgende:Wat een bloedbad  Ik was van de zomer in Spanje, ouders hebben huisje aan de oostkust (Alicante). Daar was toen net een aanslag gepleegd door de ETA. Die was zodanig gepland op een moment dat er weinig mensen gewond konden raken. Dus als het ware een soort ' dreigaanslag'. Ik dacht dat zulke aanslagen echt hun handelswijze was. Maar dit begint wel heel ernstige vormen aan te nemen. Het is inderdaad de ETA stijl niet. Aanslagen als deze brengt ze eigenlijk meer schade toe dan dat ze iets bereiken. Als er met aanslagen überhaupt iets bereikt wordt |
delapoko | donderdag 11 maart 2004 @ 14:07 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:59 schreef SLASH het volgende:
[..]
Als je dat van basken hebt gehoord wat heb je van spanjaarden gehoord dan, ik neem aan dat je van beide partijen de mening dan vraagt voor conclusies te trekken ? Dat is nou precies wat ik wilde horen. Bedankt dat je bewijst hoe hypokriet je bent |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:08 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:01 schreef Frutsel het volgende: spaanse regering zegt ZEKER te weten dat de ETA erachter zit..
Tja... 1: Als ut Al Qaida is zeggen ze ut toch niet direct, levert meer paniek op 2: voor de verkiezingen is ut voor de regering "BETER" dat de ETA ut is. dan moeten ze toch meer weten... anders gooi je er zoiets niet uit.. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:08 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:07 schreef delapoko het volgende:[..] Dat is nou precies wat ik wilde horen. Bedankt dat je bewijst hoe hypokriet je bent geef maar vijf euro en nee er wordt niet op afgedingd |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:09 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:59 schreef freako het volgende:[..] Geen idee. Ik vind dit met Google, lijkt het erop? [ afbeelding] het zal het wel zijn.. maar het station wat ik dacht wat het was is in het noorden van de stad.. |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:09 |
http://www.mir.es/oris/infoeta/ing/p12b-eng.htm
Dit is een lijstje met de aantallen ETA-slachtoffers per jaar totnutoe. Dit is wel een absoluut record dan. . |
delapoko | donderdag 11 maart 2004 @ 14:10 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:01 schreef piston het volgende:
[..]
Nee hoor jouw reaktie toont wat voor een klein stukje stront jij eigenlijk bent, je speelt nu al het zielig gekwetst en gediscrimineerd "Turk" terwijl ze nog de lijken uit de treinen aan het halen zijn, zullen we even afwachten wat er in de toekomst gaat gebeuren en wat de gevolgen zijn van deze aanslagen wie weet zit je er naast of heb je wel gelijk.
Of mischien moet je maar hypocrieten Europeaanen gaan opblazen dat zal ze leren! Hey lul niet idioot. Ik heb ook Spaanse vrienden. En ik leef met hun mee nu. Verdraai mijn tekst niet. Wat ik bedoel snap jij wel. |
delapoko | donderdag 11 maart 2004 @ 14:11 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:08 schreef SLASH het volgende:
[..]
geef maar vijf euro en nee er wordt niet op afgedingd Je kunt niets meer zeggen he |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:11 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:10 schreef delapoko het volgende:
[..]
Hey lul niet idioot. Ik heb ook Spaanse vrienden. En ik leef met hun mee nu. Verdraai mijn tekst niet. Wat ik bedoel snap jij wel. rot is op
als je het over Turkije of de PKK wil hebben open je maar een topic in cultuur&historie |
jojomen4 | donderdag 11 maart 2004 @ 14:12 |
Kan met niet voorstellen dat het toeval is Precies 2.5 jaar geleden en bijna het zelfde tijdstip. |
piston | donderdag 11 maart 2004 @ 14:13 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:04 schreef SLASH het volgende:
[..]
laat hem lekker in de waan dat ze iets voorstellen internationaal en dat het grote turkenland ooit weer terugkomt Heeft niks met Turken te maken ik heb helemaal niks tegen Turken wel heb ik iets tegen empatie loze mensen ongeacht hun afkomst die vooruit op de feiten lopen te blaten als het bloed nog niet eens opgedroogt is.
Ik heb het niet op mensen die spreken in termen als hypocrieten Europeanen, domme Amerikanen, achterlijke Moslims en ga zo maar door, het is dom kortzichtig generaliserend gedrag dat niks anders doet dan haat zaaien en daar kan je niet selectief in zijn wiens polariseerend gedrag je goed keurt. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:13 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:11 schreef delapoko het volgende:[..] Je kunt niets meer zeggen he euh nee ik ben helemaal uitgeluld door je Gelukkig kan ik nog ondanks de shock nog wel typen schuimpje |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:13 |
Maar goed, er zijn dus eigenlijk 3 mogelijke scenario's:
1. ETA-aanslag, die erop gericht was om zoveel mogelijk slachtoffers te maken 2. ETA-aanslag, maar er is iets gruwelijk misgegaan, het was niet de bedoeling zoveel slachtoffers te maken 3. Geen ETA-aanslag, maar bijvoorbeeld Al-Qaeda, die op deze manier het 2,5-jarige jubileum van de 11-09 aanslag in New York vieren. |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 14:13 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:12 schreef jojomen4 het volgende:Kan met niet voorstellen dat het toeval is  Precies 2.5 jaar geleden en bijna het zelfde tijdstip. Toeval misschien? Precies huppeldepup dagen geleden!!!!! wat een link! |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:14 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:13 schreef freako het volgende: Maar goed, er zijn dus eigenlijk 3 mogelijke scenario's:
2. ETA-aanslag, maar er is iets gruwelijk misgegaan, het was niet de bedoeling zoveel slachtoffers te maken Zoiets denk ik dus ook, dat het toch wat heviger is dan ze hebben ingecalculeerd en dat ze nu de schade zoveel mogelijk willen "beperken". |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:15 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:13 schreef freako het volgende: Maar goed, er zijn dus eigenlijk 3 mogelijke scenario's:
1. ETA-aanslag, die erop gericht was om zoveel mogelijk slachtoffers te maken 2. ETA-aanslag, maar er is iets gruwelijk misgegaan, het was niet de bedoeling zoveel slachtoffers te maken 3. Geen ETA-aanslag, maar bijvoorbeeld Al-Qaeda, die op deze manier het 2,5-jarige jubileum van de 11-09 aanslag in New York vieren. dat er iets gruwelijk misgegaan is kun je wel uitsluiten denk ik
als je 5 bommen op Den Haag Centraal in de spits af laat gaan zit je ook wel aan de 200 doden en zoals gezegd Madrid is ff iets groter |
jojomen4 | donderdag 11 maart 2004 @ 14:15 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Toeval misschien? Precies huppeldepup dagen geleden!!!!! wat een link! Ik begrijp niet echt wat je bedoelt. |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:15 |
op RTL Z hebben ze het over de laatste stuiptrekkingen... van de ETA. |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:15 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Toeval misschien? Wel een eigenaardig toeval, precies 2,5 jaar. Het kan natuurlijk ook een afleidingsmanoeuvre zijn. |
American_Nightmare | donderdag 11 maart 2004 @ 14:16 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:14 schreef SLASH het volgende:
[..]
Zoiets denk ik dus ook, dat het toch wat heviger is dan ze hebben ingecalculeerd en dat ze nu de schade zoveel mogelijk willen "beperken". Ehm.. als je 4 bommen laat ontploffen in overvolle treinen tijdens het spitsuur dan lijkt het me niet dat je verwacht dat er niet zoveel slachtoffers vallen.
Nee, deze aanslag was erop gericht om zoveel mogelijk slachtoffers te maken. Daarom is er ook geen waarschuwingstelefoontje gepleegd.
Een dergelijke aanslag lijkt me eerder de stijl hebben van een aanslag door ee fundamentalistische moslimgroepering.  |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:16 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:15 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat er iets gruwelijk misgegaan is kun je wel uitsluiten denk ik
als je 5 bommen op Den Haag Centraal in de spits af laat gaan zit je ook wel aan de 200 doden en zoals gezegd Madrid is ff iets groter De IRA overkwam het zelfde toch een aantal jaren terug ? |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:17 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:16 schreef SLASH het volgende:
[..]
De IRA overkwam het zelfde toch een aantal jaren terug ? Dat was 1 bom, met een waarschuwingstelefoontje met te vage aanwijzingen waar de bom lag. Mensen werden richting de bom geevacueerd. . |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:18 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:16 schreef American_Nightmare het volgende:
[..]
Ehm.. als je 4 bommen laat ontploffen in overvolle treinen tijdens het spitsuur dan lijkt het me niet dat je verwacht dat er niet zoveel slachtoffers vallen. Misschien dat ze iets verneukt hebben met de timers e.d. Het is niet de eerste keer dat de ETA dat gebeurd. Hebben hunzelf al een aantal keer per ongeluk opgeblazen en zo. Vooralsnog is dit alleen maar speculatie maar daar is niks mis mee toch ? |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:19 |
opzich zijn de aanslagen mislukt.. ze waren allemaal buiten de stations moet voorstellen wat dan was gebeurd als ze binnen stonden ..  |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 14:20 |

Dat hoofd  |
Pietverdriet | donderdag 11 maart 2004 @ 14:20 |
Gek dat niemand van de nieuwszenders dat 2 1/2 jaar na WTC al heeft opgemerkt... |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:21 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:16 schreef SLASH het volgende:
[..]
De IRA overkwam het zelfde toch een aantal jaren terug ? toch een iets andere situatie
als je 5 bommen op een dergelijke plek legt kun je rekenen op veel doden of je nu van te voren belt of niet, zelfs als het station is afgesloten is de kans groot dat er onder EOD en politie veel slachtoffers vallen |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:22 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:20 schreef Pietverdriet het volgende: Gek dat niemand van de nieuwszenders dat 2 1/2 jaar na WTC al heeft opgemerkt... wel dat we vorig jaar een diepte punt op de AEX gehad hebben |
pekel | donderdag 11 maart 2004 @ 14:23 |
Ik denk eerder aan een 'feestje' van Al-Queda. De ETA had de aanslag wel vantevoren gemeld en nu allang opgeeist. . |
piston | donderdag 11 maart 2004 @ 14:24 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:10 schreef delapoko het volgende:
[..]
Hey lul niet idioot. Ik heb ook Spaanse vrienden. En ik leef met hun mee nu. Verdraai mijn tekst niet. Wat ik bedoel snap jij wel. Ik snap wat je bedoeld maar ik begrijp niet waarom je het nu er over moet hebben en weet uit ervaring dat als je dingen voorspeld dat je er ook naast kan zitten en dat het gezonder is om af te wachten wat er gebeurt voordat je conclusies trekt, wacht nu maar eerst eens af wat er gebeurt in de toekomst en geef dan kritiek maar je moet niet op de feiten vooruit lopen. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:24 |
Ik werd een beetje moe van CNN, dat leek namelijk wel te wíllen dat het Al-Qa'ida is, zo luisterend naar de verslaggeving.
Vooralsnog lijkt het mij toch echt ETA: Het is in Spanje, ETA-leden zijn onlangs opgepakt met 500kg aan explosieven en de ETA heeft al vaker geprobeerd treinen op te blazen.
Nu hebben ze alleen kennelijk niet gewaarschuwd en zijn er heel veel slachtoffers gevallen, wat je zou kunnen wijten aan een radicalere koers van sommigen omdat ze geen steun meer hebben onder bevolking en de ETA bijna geschiedenis is. Oftwel, wanhoop.
Het gevolg van deze aanslag is dat de regering nu een ontzettend groot mandaat krijgt om de ETA aan te pakken en dat hulp van het buitenland binnen een minuut is geregeld. Hulp was er eerst ook wel, maar als er per half jaar één agent sterft, is de ETA niet zo belangrijk, hoe erg die individuele dood ook is. |
delapoko | donderdag 11 maart 2004 @ 14:27 |
Damn, wanneer stopt dit waanzin nou eens een keer. VS, Turkije, Spanje, etc etc. Hoe dom kunnen mensen zijn die deze aanslagen plegen. |
American_Nightmare | donderdag 11 maart 2004 @ 14:27 |
De lafheid is anders wel kenmerkend voor zo'n theedoekengroep. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:28 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
toch een iets andere situatie
als je 5 bommen op een dergelijke plek legt kun je rekenen op veel doden of je nu van te voren belt of niet, zelfs als het station is afgesloten is de kans groot dat er onder EOD en politie veel slachtoffers vallen Ja ok. Maar dat is op zich wel "logischer" omdat de guardia civil en de politie vaak het doel van aanslagen zijn geweest in het verleden |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:28 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:24 schreef Monidique het volgende: Het gevolg van deze aanslag is dat de regering nu een ontzettend groot mandaat krijgt om de ETA aan te pakken en dat hulp van het buitenland binnen een minuut is geregeld. Hulp was er eerst ook wel, maar als er per half jaar één agent sterft, is de ETA niet zo belangrijk, hoe erg die individuele dood ook is. Maar denk je dat de ETA met dit soort actie ook de basken achterzich krijgen..??? |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:29 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:28 schreef GiSH het volgende:
[..]
Maar denk je dat de ETA met dit soort actie ook de basken achterzich krijgen..??? Het lijkt mij sterk. |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 14:29 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:27 schreef American_Nightmare het volgende: De lafheid is anders wel kenmerkend voor zo'n theedoekengroep. Voor de ETA is het toch ook niet zo bijzonder? het enige verschil is dat het nu wat grootschaliger aangepakt is.quote:July 2003: Bomb attacks in Alicante and Benidorm, 13 injured. Further explosion at Santander airport days later Jan, Feb 2000: Car bombs explode in Madrid and the Basque capital Vitoria June 1998: Car bomb kills Popular Party councillor Manuel Zamarreno July 1997: ETA kidnaps and kills Basque councillor Miguel Angel Blanco June 1987: 21 shoppers are killed in an attack on a Barcelona supermarket 1980: In ETA's bloodiest year, 118 people are killed Dec 1973: Assassination of Prime Minister Admiral Luis Carrero Blanco |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:30 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:29 schreef Monidique het volgende:
[..]
Het lijkt mij sterk. dus lijkt het me niet logisch dat het de ETA is.. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:31 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:30 schreef GiSH het volgende: dus lijkt het me niet logisch dat het de ETA is.. Terroristen zijn meestal niet de meest rationele mensen. Het heeft er alle schijn van dat het ETA is. |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 14:31 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:30 schreef GiSH het volgende:
[..]
dus lijkt het me niet logisch dat het de ETA is.. Naar aanleiding van grotere aanslagen door de ETA zijn Basken altijd massaal de straat opgegaan om hiertegen te protesteren. Dit heeft ze toch nog nooit weerhouden van het doorgaan met meer aanslagen? |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:32 |
De ETA en treinen:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/3346687.stm. Bom in de trein, op kerstavond, niet afgegaan, daders werden op tijd gepakt.
http://www.mir.es/oris/infoeta/ing/p108-eng.htm. Bom op de rails.
En:quote:July 29, 1979: Bomb attacks in the train stations of Chamartín and Atocha, and Barajas airport, Madrid. |
Hephaistos | donderdag 11 maart 2004 @ 14:32 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:30 schreef GiSH het volgende:
[..]
dus lijkt het me niet logisch dat het de ETA is.. De meerderheid van de Baskische bevolking was al tegen de ETA. Bovendien lieten ze zich ook niet stoppen door alle Baskische demonstraties tegen het ETA-geweld. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:32 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:29 schreef kLowJow het volgende: 1980: In ETA's bloodiest year, 118 people are killed Dat is natuurlijk wel over een heel jaar.
In ieder geval, lafheid uit zich inderdaad bij alle terroristen. |
Hephaistos | donderdag 11 maart 2004 @ 14:33 |
Meestal worden aanslagen toch na een paar uur opgeeist? Waarom is dit nog niet gebeurd? |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:33 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:31 schreef Monidique het volgende:
[..]
Terroristen zijn meestal niet de meest rationele mensen. Het heeft er alle schijn van dat het ETA is. waar bazeer je dit op?? |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 14:33 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:32 schreef Monidique het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk wel over een heel jaar.
In ieder geval, lafheid uit zich inderdaad bij alle terroristen. Vandaar mijn opmerking dat het deze keer grootschaliger is, maar ik zie niet in waarom je wel in staat zou zijn 21 onschuldigen op te blazen, maar 173 is te veel. Waar ligt dan de grens? |
JimmyJames | donderdag 11 maart 2004 @ 14:33 |
Wat een gezeur zeg, het is gewoon de ETA waarom wil iedereen zo graag de schuld geven aan Al-Quaida ? |
Disorder | donderdag 11 maart 2004 @ 14:34 |
Ik las dit op een ander forum. Ik weet de oorspronkelijke bron niet.quote:13 Explosive devices have been found, although not all discharged. Het had dus nog veel erger kunnen zijn. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:35 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:33 schreef GiSH het volgende:
[..]
waar bazeer je dit op?? Dat staat al in mijn post: De ETA heeft vaker aanslagen gepleegd in Spanje, ze hebben al aanslagen gepleegd op treinen, onlangs zijn ze gesnapt met een grote lading explosieven en de ETA's geschiedenis laat duidelijk zien dat het onschuldige slachtoffers niet schuwt. |
Zwansen | donderdag 11 maart 2004 @ 14:35 |
OMG! We zouden met zijn 4en naar Spanje gaan dit jaar en er is nu al iemand die zijn twijfels heeft...  |
JimmyJames | donderdag 11 maart 2004 @ 14:36 |
Voor dat Al-Quaida de 911 aanslagen pleegde hadden ze toch ook kleinschaliger dingen uitgehaald, of niet ? |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:36 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:28 schreef GiSH het volgende:
[..]
Maar denk je dat de ETA met dit soort actie ook de basken achterzich krijgen..??? die hadden ze al jaren niet meer als het op aanslagen en ontvoeringen en zo aankwam dat bleek wel uit die demonstraties. Toch apart dat dergelijke organisaties zich dan vertegenwoordiger van een bepaalde bevolkingsgroep noemen |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:36 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:33 schreef Hephaistos het volgende: Meestal worden aanslagen toch na een paar uur opgeeist? Waarom is dit nog niet gebeurd? Misschien hadden ze dit wel mooi gepland, maar zijn ze bang geworden toen ze echt bewust werden van het feit dat ze bijna tweehonderd mensen hebben vermoord. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:37 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:28 schreef SLASH het volgende:
[..]
Ja ok. Maar dat is op zich wel "logischer" omdat de guardia civil en de politie vaak het doel van aanslagen zijn geweest in het verleden dat is dan ook weer zo
toch ga ik er vanuit dat dit geplanned is en er iemand op dit moment nogal vrolijk is ... of die persoon lid is van de ETA of AQ wil ik nog in het midden houden, kan beiden maar ETA lijkt me het waarschijnlijkst, die zijn nu eenmaal actiever in die regio |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:37 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:28 schreef GiSH het volgende:
[..]
Maar denk je dat de ETA met dit soort actie ook de basken achterzich krijgen..??? De aanhang van Herri Batasuna/Euskal Herritarok (inmiddels verboden) in Baskenland (Baskische verkiezingen):
1980: 16,6% 1984: 14,6% 1986: 17,5% 1990: 18,3% 1994: 16,0% 1998: 17,9% 2001: 10,1%
Pas de laatste jaren daalde de aanhang behoorlijk van deze partij, ze stapten over naar de iets gematigder PNV. |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:37 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:35 schreef Monidique het volgende:
[..]
Dat staat al in mijn post: De ETA heeft vaker aanslagen gepleegd in Spanje, ze hebben al aanslagen gepleegd op treinen, onlangs zijn ze gesnapt met een grote lading explosieven en de ETA's geschiedenis laat duidelijk zien dat het onschuldige slachtoffers niet schuwt. maar niet op deze schaal... het vlak voor de verkiezingen, dus niet gunstig voor de uitslag. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:38 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:36 schreef JimmyJames het volgende: Voor dat Al-Quaida de 911 aanslagen pleegde hadden ze toch ook kleinschaliger dingen uitgehaald, of niet ? ja 200 dode mariniers in afrika bijvoorbeeld |
Coolfool | donderdag 11 maart 2004 @ 14:38 |
Bizar idee dat er nu mensen zijn die elkaar op de schouder kloppen en zeggen: 'dat hebben we goed gedaan joh!" |
Kozzmic | donderdag 11 maart 2004 @ 14:38 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:28 schreef GiSH het volgende:
[..]
Maar denk je dat de ETA met dit soort actie ook de basken achterzich krijgen..??? Ik vraag me af of dat uberhaupt nog het doel is. Na 30 jaar bommen is de steun sowieso steeds kleiner geworden, zie de massa-demonstraties van de afgelopen jaren, ook in het Baskenland. Er zijn een hoop personen opgepakt, wat overgebleven is is waarschijnlijk een minimale beweging met radicalen, die misschien nog niet eens van elkaar weten wat ze doen. Ik vind het niet zo raar dat zo'n pief van de politieke beweging van ETA probeert te ontkennen dat het de ETA moet zijn geweest, maar hij geeft zelf al toe dat hij zich baseert op aannames. Wat als een geplande aanslag uit de hand is gelopen?
Ik geloof niet dat het doel van ETA steun verwerven is, volgens mij willen ze gewoon de Spaanse gemeenschap zo hard mogelijk treffen. Ik sluit niet uit dat er een andere organisatie achter kan zitten, maar gezien het tijdstip (kort voor de verkiezingen) is dit simpelweg het ideale moment om de Spaanse samenleving te destabiliseren. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:38 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:37 schreef GiSH het volgende: maar niet op deze schaal... het vlak voor de verkiezingen, dus niet gunstig voor de uitslag. Het maakt niet uit, ze krijgen de regering toch al tegen zich en vooralsnog zou 'rechts' toch winnen. Ten eerste zijn terroristen vaak niet zo rationeel en ten tweede willen ze misschien ook helemaal geen consensus, maar polarisatie. |
JimmyJames | donderdag 11 maart 2004 @ 14:39 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:38 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja 200 dode mariniers in afrika bijvoorbeeld 200 tegen de 3000 van 911 is toch wel een behoorlijk verschil... |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:40 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:38 schreef Kozzmic het volgende: Ik vraag me af of dat uberhaupt nog het doel is. Vaak zie je bij terroristische groeperingen ook dat zij hun politiek en sociaal streven allang vergeten wanneer de bron van inkomsten, criminaliteit, belangrijker wordt. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:41 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:39 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
200 tegen de 3000 van 911 is toch wel een behoorlijk verschil... Ze hadden waarschijnlijk ook niet gerekend op 3000 doden. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:41 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:39 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
200 tegen de 3000 van 911 is toch wel een behoorlijk verschil... mjah 11 september was gewoon huge, wil niet zeggen dat Al Qauda zich daarvoor slechts met kleinschalige shit bezig hield itt de ETA |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:42 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:40 schreef Monidique het volgende:
[..]
Vaak zie je bij terroristische groeperingen ook dat zij hun politiek en sociaal streven allang vergeten wanneer de bron van inkomsten, criminaliteit, belangrijker wordt. Bovendien hebben ze een stevige plaat voor de kop. Ze zien niet in dat ze steun van de bevolking verliezen door dit soort acties.
Sinn Fein begon pas te scoren in N-Ierland na de IRA-wapenstilstand. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:43 |
Dit is trouwens niet de schuld van Aznar, maar van een aantal doorgedraaide terroristen. |
Zwartadder | donderdag 11 maart 2004 @ 14:45 |
Er zijn subtielere manierern om je standpunten duidelijk te maken. De ETA of Al qaeda zouden beter vreedzamere methoden van protest moeten uitoefenen. dit werkt alleen averechts. Wie geeft er nu nog een duit voor de baskische zaak? |
salutem | donderdag 11 maart 2004 @ 14:46 |
Spanje sluit niemand uit als dader
Uitgegeven: 11 maart 2004 14:14 Laatst gewijzigd: 11 maart 2004 14:26
MADRID - Spanje "sluit niets uit" bij het onderzoek naar degenen die achter de aanslagen in Madrid zitten. Dat zei minister Angel Acebes van Binnenlandse Zaken, die in een eerste reactie de beschuldigende vinger direct op de Baskische afscheidingsbeweging ETA had gericht. De Spaanse regering is kort na de aanslagen in crisisberaad bijeengekomen.
Het zou om 13 bomen gaan in het totaal !!! Bron RTL5 |
Hephaistos | donderdag 11 maart 2004 @ 14:47 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:45 schreef Zwartadder het volgende: Er zijn subtielere manierern om je standpunten duidelijk te maken. joh? |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:48 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:45 schreef Zwartadder het volgende: Er zijn subtielere manierern om je standpunten duidelijk te maken. De ETA of Al qaeda zouden beter vreedzamere methoden van protest moeten uitoefenen. dit werkt alleen averechts. Wie geeft er nu nog een duit voor de baskische zaak? ETA heeft het geprobeerd.. maar mocht niet.. |
JimmyJames | donderdag 11 maart 2004 @ 14:48 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:41 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ze hadden waarschijnlijk ook niet gerekend op 3000 doden. En de ETA misschien ook niet op 200.. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:50 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:48 schreef JimmyJames het volgende: En de ETA misschien ook niet op 200.. Precies, dat is heel goed mogelijk. |
piston | donderdag 11 maart 2004 @ 14:50 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:38 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
Ik vraag me af of dat uberhaupt nog het doel is. Na 30 jaar bommen is de steun sowieso steeds kleiner geworden, zie de massa-demonstraties van de afgelopen jaren, ook in het Baskenland. Er zijn een hoop personen opgepakt, wat overgebleven is is waarschijnlijk een minimale beweging met radicalen, die misschien nog niet eens van elkaar weten wat ze doen. Ik vind het niet zo raar dat zo'n pief van de politieke beweging van ETA probeert te ontkennen dat het de ETA moet zijn geweest, maar hij geeft zelf al toe dat hij zich baseert op aannames. Wat als een geplande aanslag uit de hand is gelopen?
Ik geloof niet dat het doel van ETA steun verwerven is, volgens mij willen ze gewoon de Spaanse gemeenschap zo hard mogelijk treffen. Ik sluit niet uit dat er een andere organisatie achter kan zitten, maar gezien het tijdstip (kort voor de verkiezingen) is dit simpelweg het ideale moment om de Spaanse samenleving te destabiliseren. de IRA kwam er ook achter dat het doden van burgers uiteindelijk ook hun eigen aanhang dwars zat en dat ze steun verloren daarom zijn ze de politieke koers opgegaan en gaan waarschuwen voor hun aanslagen, het was de radicale afsplintering als de "new" IRA die burgers weer tot doel maakte.
Dit kan een teken zijn van een radicalisering of een afsplitsing bij de ETA maar alle kenmerken van de aanslag, geen waarschuwing, multidoelen, de timing en het doel om zo veel mogenlijk te vernietigen toont veel overeenkomsten met de AQ maar ook terrorisme is helaas " trend" gevoelig ook ander groepen hebben al multi aanslagen gepleegd. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:50 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:45 schreef Zwartadder het volgende: Er zijn subtielere manierern om je standpunten duidelijk te maken. De ETA of Al qaeda zouden beter vreedzamere methoden van protest moeten uitoefenen. dit werkt alleen averechts. Wie geeft er nu nog een duit voor de baskische zaak? daarom is de ETA ook zo onwaarschijnlijk imo
zo groot is die organisatie (naar het schijnt) niet als ze met dergelijke grapjes is er geen hond die ze nog wil helpen of wat.
politieke tak wordt verboden, staat van beleg wordt uitgeroepen in het Baskenland en dan allemaal de schuld van de ETA, denk niet dat de gemiddelde Bask ze dat in dank af zal nemen |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:50 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:48 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
En de ETA misschien ook niet op 200.. misschien was er vannochtend op meer gerekend.. de treinen waren buiten de stations |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:50 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:48 schreef GiSH het volgende:
[..]
ETA heeft het geprobeerd.. maar mocht niet.. Agenten en rechters opblazen is niet een subtiele manier. |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 14:51 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:33 schreef kLowJow het volgende:
[..]
Vandaar mijn opmerking dat het deze keer grootschaliger is, maar ik zie niet in waarom je wel in staat zou zijn 21 onschuldigen op te blazen, maar 173 is te veel. Waar ligt dan de grens? volgens mij heeft de ETA toen uitdrukkelijk gezegd dat die bom in Barcelona een foutje was |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:51 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:50 schreef Monidique het volgende:
[..]
Agenten en rechters opblazen is niet een subtiele manier. dat bedoel ik ook niet.. ik bedoelde de politieke tak die verboden is. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:51 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:48 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
En de ETA misschien ook niet op 200.. dan hadden ze een ander doel en een ander tijdstip moeten kiezen
zullen nog wel 100 doden onder het puin vandaan worden getrokken |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:52 |
Er was net een toespraak van Aznar op de spaanse tv. En in die toespraak had ie het niet specifiek over de ETA maar over terrroristen in het algemeen. Ze zeiden overigens wel na de toespraak dat bekend is dat het type explosieven overeenkomt met het type dat de ETA normaal bij aanslagen gebruikt |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:52 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:51 schreef GiSH het volgende:
[..]
dat bedoel ik ook niet.. ik bedoelde de politieke tak die verboden is. Een politieke partij geliëerd aan een terroristische groepering valt gewoon niet te tolereren. |
Sluitspier | donderdag 11 maart 2004 @ 14:52 |
11/9 en nu 11/3 ..............een goede detective, bv Peter R de Vries, zal wel snappen dat nu alleen 11/6 en 11/12 nog ontbreken. |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 14:53 |
is er eigenlijk een link tussen ETA en AQ? |
salutem | donderdag 11 maart 2004 @ 14:53 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:51 schreef sp3c het volgende:
[..]
dan hadden ze een ander doel en een ander tijdstip moeten kiezen
zullen nog wel 100 doden onder het puin vandaan worden getrokken Je mag blij wezen als alle gewonden in leven blijven ..... |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:53 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:52 schreef Sluitspier het volgende: 11/9 en nu 11/3 ..............een goede detective, bv Peter R de Vries, zal wel snappen dat nu alleen 11/6 en 11/12 nog ontbreken. Ja, ja, en hoe passen al die andere aanslagen er in, of negeren we die gewoon? |
salutem | donderdag 11 maart 2004 @ 14:53 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:53 schreef Re het volgende: is er eigenlijk een link tussen ETA en AQ? Zou me nix verbazen... |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:54 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:52 schreef Monidique het volgende:
[..]
Een politieke partij geliëerd aan een terroristische groepering valt gewoon niet te tolereren. met wie moeten ze dan praten?? |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:54 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:53 schreef Re het volgende: is er eigenlijk een link tussen ETA en AQ? Het is wel bekend dat terroristen samenwerken. De IRA ging wel eens langs bij de FARC om nieuwe explosieven te testen. |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:55 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:53 schreef Re het volgende: is er eigenlijk een link tussen ETA en AQ? ik zal eens kijken op de website van AQ |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:55 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:53 schreef Re het volgende: is er eigenlijk een link tussen ETA en AQ? Misschien dat ze bij dezelfde explosievendealer shoppen |
Sluitspier | donderdag 11 maart 2004 @ 14:55 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:53 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ja, ja, en hoe passen al die andere aanslagen er in, of negeren we die gewoon? Je geeft het antwoord zelf al, pruts-aanslagen tellen niet mee. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 14:55 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:54 schreef GiSH het volgende: met wie moeten ze dan praten?? Wie moet er met wie praten?
Terroristen verdelg je en voor de rest regel je het gewoon democratisch. |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 14:55 |
Wat is er in de afgelopen 13 minuten veranderd dat je nu denkt dat het onwaarschijnlijk is dat de ETA hierachter zit?quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:50 schreef sp3c het volgende:
[..]
daarom is de ETA ook zo onwaarschijnlijk imo
zo groot is die organisatie (naar het schijnt) niet als ze met dergelijke grapjes is er geen hond die ze nog wil helpen of wat.
politieke tak wordt verboden, staat van beleg wordt uitgeroepen in het Baskenland en dan allemaal de schuld van de ETA, denk niet dat de gemiddelde Bask ze dat in dank af zal nemen quote:dat is dan ook weer zo
toch ga ik er vanuit dat dit geplanned is en er iemand op dit moment nogal vrolijk is ... of die persoon lid is van de ETA of AQ wil ik nog in het midden houden, kan beiden maar ETA lijkt me het waarschijnlijkst, die zijn nu eenmaal actiever in die regio |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:57 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:54 schreef Monidique het volgende:
[..]
Het is wel bekend dat terroristen samenwerken. De IRA ging wel eens langs bij de FARC om nieuwe explosieven te testen. Konden ze meteen het volgende cocaine-transport regelen, als ze toch in de buurt waren. |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 14:57 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:48 schreef GiSH het volgende:
[..]
ETA heeft het geprobeerd.. maar mocht niet.. Omdat ze weigerden de aanslagen te veroordelen. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:57 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:53 schreef salutem het volgende:
[..]
Je mag blij wezen als alle gewonden in leven blijven ..... ja ik bedoel maar
aantal gewoonden zal ook wel oplopen richting de 500, veel mensen zullen wel naar huis/hotel zijn gewandeld en melden zich later pas |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 14:59 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:55 schreef kLowJow het volgende: Wat is er in de afgelopen 13 minuten veranderd dat je nu denkt dat het onwaarschijnlijk is dat de ETA hierachter zit? [..]
[..]
na de toespraak is bekend geworden dat het type explosieven overeenkomt met het type dat de ETA normaal bij aanslagen gebruikt. Overigens gaat de spaanse regering echt niet Baskenland in quarentine plaatsen of zo, die mensen kunnen niet verantwoordelijk worden gehouden voor de daden van een paar gekken |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 14:59 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:55 schreef kLowJow het volgende: Wat is er in de afgelopen 13 minuten veranderd dat je nu denkt dat het onwaarschijnlijk is dat de ETA hierachter zit? [..]
[..]
beter opletten
ik vind de ETA onwaarschijnlijk, maar de meest waarschijnlijke kandidaat |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 14:59 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:57 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja ik bedoel maar
aantal gewoonden zal ook wel oplopen richting de 500, veel mensen zullen wel naar huis/hotel zijn gewandeld en melden zich later pas Aantal gewonden is volgens een aantal bronnen al over de 600. |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 14:59 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:57 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja ik bedoel maar
aantal gewoonden zal ook wel oplopen richting de 500, veel mensen zullen wel naar huis/hotel zijn gewandeld en melden zich later pas 173 MUERTOS Y 711 HERIDOS (ElMundo) |
El_Catalan | donderdag 11 maart 2004 @ 14:59 |
BUSCAN A DOS SOSPECHOSOS QUE SUBIERON Y BAJARON DEL TREN EN ALCALÁ DE HENARES
Las unidades antiterroristas buscan a dos individuos que esta mańana, entre las 7.00 y las 7.10, subieron y bajaron de varios trenes en la estación de Alcalá de Henares, y que se sospecha que fueron los que colocaron mochilas con los artefactos explosivos, según han informado a Europa Press fuentes policiales. |
Frutsel | donderdag 11 maart 2004 @ 15:00 |
Mijn collega zegt:
Dader is Xander de BousonjETA hij zag Wendy van Dijk met Lays in de trein stappen... |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 15:00 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:57 schreef sp3c het volgende: aantal gewoonden zal ook wel oplopen richting de 500, veel mensen zullen wel naar huis/hotel zijn gewandeld en melden zich later pas Er zijn al 600 gewonden.
Dat is het 'interessante' van dit soort gebeurtenissen: mensen denken, volgens mij, er niet zo snel aan dat gewonden niet als in een computerspelletje kunnen herladen. Gewonden zijn mensen met verminkingen, losgerukte ledematen en velen kunnen nog sterven. |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 15:00 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:59 schreef El_Catalan het volgende: BUSCAN A DOS SOSPECHOSOS QUE SUBIERON Y BAJARON DEL TREN EN ALCALÁ DE HENARES
Las unidades antiterroristas buscan a dos individuos que esta mańana, entre las 7.00 y las 7.10, subieron y bajaron de varios trenes en la estación de Alcalá de Henares, y que se sospecha que fueron los que colocaron mochilas con los artefactos explosivos, según han informado a Europa Press fuentes policiales. Zou je dit misschien willen vertalen, mijn Spaans is wat roestig? |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:00 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:59 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Aantal gewonden is volgens een aantal bronnen al over de 600. 900 volgens de spaanse tv net |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:00 |
damn 700+ gewonden al :'(
reken maar dat het dodental dan ook nog flink omhoog gaat (1 op de 4 gewoonlijk?)
edit: ow hey ben nog niet wakker, dan klopt het wel ... never mind |
American_Nightmare | donderdag 11 maart 2004 @ 15:01 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:00 schreef Frutsel het volgende: Mijn collega zegt:
Dader is Xander de BousonjETA hij zag Wendy van Dijk met Lays in de trein stappen... Zo wat zijn jouw collega en jij grappig. NOT.  |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:01 |
El Pais doet er nog een schepje boven op
El último balance oficial de víctimas cifra en 173 los muertos y en casi 898los heridos. |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 15:02 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:00 schreef Monidique het volgende:
[..]
Er zijn al 600 gewonden. Gaat het al aardig in de richting van de vuurwerkramp in Enschede, daar waren uiteindelijk iets van 1000 gewonden (maar het dodental was daar natuurlijk een stuk lager). |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 15:02 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:59 schreef Re het volgende:
[..]
173 MUERTOS Y 711 HERIDOS (ElMundo) correctie 173 MUERTOS Y 898 HERIDOS
|
pekel | donderdag 11 maart 2004 @ 15:02 |
quote:In treinen in en rond de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zeker 173 mensen omgekomen bij vier explosies. Dat melden veiligheidsdiensten. Er zijn honderden gewonden gevallen.
Volgens de Spaanse media maakt de politie jacht op twee mannen die vanochtend tussen 7.00 uur en 7.10 uur verschillende treinen in- en uitstapten op een station ten oosten van Madrid.
De Spaanse regering gaat er vanuit dat de Baskische afscheidingsbeweging ETA achter de aanslagen zit. Het is de zwaarste aanslag die Spanje in decennia getroffen heeft. Er zijn drie dagen van nationale rouw afgekondigd.
Slachtoffers De ontploffingen deden zich rond half acht vrijwel gelijktijdig voor in drukke treinen tijdens de ochtendspits. Veel slachtoffers vielen in een trein die vanuit Guadalajara het station Atocha binnenliep. Bij twee explosies kwamen hier 29 mensen om het leven. Atocha is het belangrijkste spoorwegknooppunt van Madrid waarvan veel forenzen gebruik maken.
De autoriteiten hebben voor het Atochastation een veldhospitaal ingericht. De politie gebruikte taxi's om de gewonden naar ziekenhuizen te brengen, omdat er te weinig ambulances waren. De ziekenhuizen hebben donoren opgeroepen bloed af te staan voor de slachtoffers.
Ook in een trein uit Alcala de Henares deed zich een explosie voor. Bij een aanslag in het zuidelijk gelegen station El Pozo, zijn volgens ooggetuigen alleen al zeker twintig doden gevallen. De politie heeft de drie stations geëvacueerd en de omgeving afgezet. Op de stations brak grote paniek uit.
Rond tien uur vond de politie een verdacht pakketje dat zij tot ontploffing heeft gebracht.
Verkiezingen In Spanje worden zondag verkiezingen gehouden. De regerende conservatieve Volkspartij (Partido Popular) van premier Aznar staat in zijn campagne een harde lijn voor tegenover de ETA.
De Volkspartij heeft aangekondigd alle verkiezingsactiviteiten te staken. Ook de overige partijden schorten hun verkiezingscampagne op. bron: NOS Nieuws |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 15:02 |
Net bevestigde het nieuws: MEER dan 700 gewonden :x |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:02 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:00 schreef Monidique het volgende:
[..]
Er zijn al 600 gewonden.
Dat is het 'interessante' van dit soort gebeurtenissen: mensen denken, volgens mij, er niet zo snel aan dat gewonden niet als in een computerspelletje kunnen herladen. Gewonden zijn mensen met verminkingen, losgerukte ledematen en velen kunnen nog sterven. ja zeker maar het merendeel is in shock en heeft geen idee wat er aan de hand is, die wandelen gerust zonder armen naar huis en komen er thuis achter dat het niet helemaal goed met ze gaat |
kamagurka | donderdag 11 maart 2004 @ 15:03 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 13:53 schreef freako het volgende:
[..]
De Spaanse regering zal wel meer weten dan ons. Misschien toch een telefoontje? 
Nee drol, als je in een land woont met een bruchte terreurorganisatie, vlak voor de verkiezingen, denk ik dat de meeste mensen daar geen telefoontjes voor nodig hebben. |
Leatherface | donderdag 11 maart 2004 @ 15:03 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:59 schreef El_Catalan het volgende: BUSCAN A DOS SOSPECHOSOS QUE SUBIERON Y BAJARON DEL TREN EN ALCALÁ DE HENARES Edit - laat maar |
JimmyJames | donderdag 11 maart 2004 @ 15:03 |
En ik weet niet wie het erder melde maar een link tussen de ETA en Al-Quaida is zeer onwaarschijnlijk, moslim fundamentalisten en westerse nationalisten gaan toch niet samen ? |
pekel | donderdag 11 maart 2004 @ 15:04 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:02 schreef Mutant01 het volgende: Net bevestigde het nieuws: MEER dan 700 gewonden :x Bijna 900 zeggen sommige media al. . |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:04 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:00 schreef freako het volgende:
[..]
Zou je dit misschien willen vertalen, mijn Spaans is wat roestig? de anti-terroristen eenheid is op zoek naar twee personen die tussen 7.00 en 7.10 vanochtend in verschillende treinen in-en uit zijn gestapt op het station van Alcalá de Henares. Deze personen worden ervan verdacht de rugzakken met explosieven te hebben geplaatst. Dit is meegedeeld aan de Europa Press door de autoriteiten |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:05 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:04 schreef SLASH het volgende:
[..]
de anti-terroristen eenheid is op zoek naar twee personen die tussen 7.00 en 7.10 vanochtend in verschillende treinen in-en uit zijn gestapt op het station van Alcalá de Henares. Deze personen worden ervan verdacht de rugzakken met explosieven te hebben geplaatst. Dit is meegedeeld aan de Europa Press door de autoriteiten uiterlijk bekend? |
pekel | donderdag 11 maart 2004 @ 15:05 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:04 schreef SLASH het volgende:
[..]
de anti-terroristen eenheid is op zoek naar twee personen die tussen 7.00 en 7.10 vanochtend in verschillende treinen in-en uit zijn gestapt op het station van Alcalá de Henares. Deze personen worden ervan verdacht de rugzakken met explosieven te hebben geplaatst. Dit is meegedeeld aan de Europa Press door de autoriteiten Zie ook Nos Nieuws of een paar berichten hierboven. |
speknek | donderdag 11 maart 2004 @ 15:05 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:02 schreef freako het volgende: Gaat het al aardig in de richting van de vuurwerkramp in Enschede . |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 15:05 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:03 schreef JimmyJames het volgende: En ik weet niet wie het erder melde maar een link tussen de ETA en Al-Quaida is zeer onwaarschijnlijk, moslim fundamentalisten en westerse nationalisten gaan toch niet samen ? Gelegenheidscoalities zijn geen enkel mens vreemd. |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 15:05 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:04 schreef pekel het volgende:[..] Bijna 900 zeggen sommige media al.  . die in ziekenhuizen zijn geweest |
Frutsel | donderdag 11 maart 2004 @ 15:06 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:01 schreef American_Nightmare het volgende:[..] Zo wat zijn jouw collega en jij grappig. NOT.  |
GiSH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:06 |
waar kan je het singlement van de mannen met rugzakken?? |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:06 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:05 schreef Monidique het volgende:
[..]
Gelegenheidscoalities zijn geen enkel mens vreemd. komt bij dat de ETA officieel zijn lof heeft uitgesproken na 11 september
kijken of ik dat nog ergens kan vinden |
Mutant01 | donderdag 11 maart 2004 @ 15:06 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:05 schreef sp3c het volgende:
[..]
uiterlijk bekend? Zal je niet veel aan hebben, het is vaak moeilijk een arabier van een spanjaard te onderscheiden. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:07 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:06 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Zal je niet veel aan hebben, het is vaak moeilijk een arabier van een spanjaard te onderscheiden. ja maar ik dacht meer aan de kleding |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:08 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:05 schreef sp3c het volgende:
[..]
uiterlijk bekend? Hebben ze het niet over in het bericht. Enkelt dat ze verdacht zijn. Hoeven natuurlijk ook niet perse de daders te zijn geweest misschien waren ze wat anders aan het doen |
Sluitspier | donderdag 11 maart 2004 @ 15:08 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:59 schreef sp3c het volgende:
[..]
beter opletten
ik vind de ETA onwaarschijnlijk, maar de meest waarschijnlijke kandidaat Whoeeehaah jij vindt het dus onwaarschijnlijk dat er iemand achter de aanslagen zit. Boeiend verhaal.  |
Zwansen | donderdag 11 maart 2004 @ 15:09 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja zeker maar het merendeel is in shock en heeft geen idee wat er aan de hand is, die wandelen gerust zonder armen naar huis en komen er thuis achter dat het niet helemaal goed met ze gaat Ha! Ja vast!  |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:10 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:09 schreef Zwansen het volgende:[..] Ha! Ja vast!  ja en daar is nix grappigs aan |
El_Catalan | donderdag 11 maart 2004 @ 15:10 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:06 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Zal je niet veel aan hebben, het is vaak moeilijk een arabier van een spanjaard te onderscheiden. Basken zijn vaak makkelijk te onderscheiden van Spanjaarden. Zien vaak heel bleek,chinees achtige ogen,opgeschoren haar |
Zwansen | donderdag 11 maart 2004 @ 15:11 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja en daar is nix grappigs aan Ik kan het me niet voorstellen... En ik lach niet... |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:11 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:08 schreef Sluitspier het volgende:[..] Whoeeehaah  jij vindt het dus onwaarschijnlijk dat er iemand achter de aanslagen zit. Boeiend verhaal.  wat lul jij nu weer?
het is duidelijk hoor lees het allemaal nog is hardop door |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:12 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:11 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ik kan het me niet voorstellen... En ik lach niet... dan moet je je wat beter informeren |
elcastel | donderdag 11 maart 2004 @ 15:12 |
Wat een kutstreek weer. Voorlopig nog gissen naar de daders/verantwoordelijken dus .... |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:13 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:10 schreef El_Catalan het volgende:[..] Basken zijn vaak makkelijk te onderscheiden van Spanjaarden. Zien vaak heel bleek,chinees achtige ogen,opgeschoren haar Harde werkers ook die zie je niet in Sevilla |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 15:13 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:12 schreef elcastel het volgende: Wat een kutstreek weer. Voorlopig nog gissen naar de daders/verantwoordelijken dus .... Hoogstwaarschijnlijk ETA. |
Zwansen | donderdag 11 maart 2004 @ 15:13 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:12 schreef sp3c het volgende:
[..]
dan moet je je wat beter informeren Hoe kan ik me van te voren informeren over iets waar ik nog nooit van gehoord heb? Als jij hier info over hebt zou ik dat graag willen lezen... |
EddyMR | donderdag 11 maart 2004 @ 15:15 |
-edit- het plaatje is een beetje groot
http://www.dabombe.com/upload/uploads/Madrid.bmp
Alle bommen zijn gevonden en ontploft langs de c2 lijn. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:15 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:13 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Hoe kan ik me van te voren informeren over iets waar ik nog nooit van gehoord heb? Als jij hier info over hebt zou ik dat graag willen lezen... mjah als jij je er niet over kunt informeren is het handig als je het sarcasme in je posts achterwege laat ... ik vind het nu ook ff niet de tijd en de plek om er verder op in te gaan. |
PsychoDude_666 | donderdag 11 maart 2004 @ 15:16 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:13 schreef Monidique het volgende:
[..]
Hoogstwaarschijnlijk ETA. Hmm ik heb hier mijn twijfels bij, waarom jezelf zo ontzettend in je voet schieten? |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 15:16 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:15 schreef sp3c het volgende:
[..]
mjah als jij je er niet over kunt informeren is het handig als je het sarcasme in je posts achterwege laat ... ik vind het nu ook ff niet de tijd en de plek om er verder op in te gaan. Mensen kunnen in shock inderdaad niet doorhebben dat hun arm er af ligt, maar ze zullen niet rustig naar huis kunnen lopen. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 15:16 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:16 schreef PsychoDude_666 het volgende:
[..]
Hmm ik heb hier mijn twijfels bij, waarom jezelf zo ontzettend in je voet schieten? Dat doen ze al jaren. |
Sluitspier | donderdag 11 maart 2004 @ 15:17 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:11 schreef sp3c het volgende:
[..]
wat lul jij nu weer?
het is duidelijk hoor lees het allemaal nog is hardop door Niet zo quasi bijdehand doen. Jij zegt dat je het onwaarschijnlijk vindt dat de ETA er achter zit. Maar ze zijn wel de meest waarschijnlijke kandidaat roep je dan. Dat betekent dus dat jij de ETA onwaarschijnlijk vindt en de rest nog veel onwaarschijnlijker. Je vindt het dus onwaarschijnlijk dat iemand erachter zit, das toch niet zo moeilijk te volgen? Ik vat slechts even samen wat jij hier uitkraamt hoor, verder zal me jouw visie een zorg wezen. |
Disorder | donderdag 11 maart 2004 @ 15:17 |
Er zijn volgens CNN 13 explosies geweest, maar meerdere 'devices' waren nog niet ontploft. De geplande aanval was dus nog grootser. |
PsychoDude_666 | donderdag 11 maart 2004 @ 15:19 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:16 schreef Monidique het volgende:
[..]
Dat doen ze al jaren. Niet op deze schaal, hun meeste aanslagen zijn gericht op bepaalde personen die erg tegen hun zijn uit de weg ruimen. Of bv de regering dwars zitten door toeristen weg te jagen.
Dit was gericht om te doden. En Spanje heeft een prominente rol gehad in invasie van Irak en was op dit moment het makkelijkste te treffen tov VS/UK. Ik denk toch eerder aan islamitsche terroristen. |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 15:19 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:17 schreef Disorder het volgende: Er zijn volgens CNN 13 explosies geweest, maar meerdere 'devices' waren nog niet ontploft. De geplande aanval was dus nog grootser. volgens mij heeft de ETA in zijn geschiedenis nog nooit zoveel bommen tegelijk doen willen afgaan |
Disorder | donderdag 11 maart 2004 @ 15:20 |
 |
kamagurka | donderdag 11 maart 2004 @ 15:21 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:16 schreef PsychoDude_666 het volgende:
[..]
Hmm ik heb hier mijn twijfels bij, waarom jezelf zo ontzettend in je voet schieten? Dat hebben ze mat al hun vorige aanslagen namelijk ook al gedaan. Toen is er ook een conservatieve politieke stroming in spanje op gang gekomen.
Bovendien valt niet uit te sluiten dat de ETA versplinterd is en dat dit vrij opererende leden zijn. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:21 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:17 schreef Sluitspier het volgende:
[..]
Niet zo quasi bijdehand doen. Jij zegt dat je het onwaarschijnlijk vindt dat de ETA er achter zit. Maar ze zijn wel de meest waarschijnlijke kandidaat roep je dan. Dat betekent dus dat jij de ETA onwaarschijnlijk vindt en de rest nog veel onwaarschijnlijker. nee dat betekend dat ik het raar zou vinden als de ETA een dergelijke actie uit zou voeren maar momenteel geen waarschijnlijkere kandidaat kan bedenken
dus nogmaals lezen, hardop, met ogen open en niet slechts die 2 postsquote:Je vindt het dus onwaarschijnlijk dat iemand erachter zit, nee ik vind het het waarschijnlijkst dat de ETA erachter zit ... zo moeilijk is het toch niet te begrijpen?quote:das toch niet zo moeilijk te volgen? Ik vat slechts even samen wat jij hier uitkraamt hoor, nee je kletst een beetje in het wilde wegquote:verder zal me jouw visie een zorg wezen. reageer er dan niet op |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 15:21 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:19 schreef PsychoDude_666 het volgende: Dit was gericht om te doden. En Spanje heeft een prominente rol gehad in invasie van Irak en was op dit moment het makkelijkste te treffen tov VS/UK. Ik denk toch eerder aan islamitsche terroristen. Alle aanwijzingen leiden echter naar ETA. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:23 |
nogmaals, zo prominent was die rol van spanje helemaal niet |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 15:24 |
foto (maar niet getagged) http://estaticos.elmundo.(...)/imagenes/caos03.jpg |
PsychoDude_666 | donderdag 11 maart 2004 @ 15:24 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:21 schreef Monidique het volgende:
[..]
Alle aanwijzingen leiden echter naar ETA. Wat dan de methode? De politieke tak heeft het zo juist ontkend. Oke dan zouden het vrij opererende takken van ETA zijn. Maar het doel van zon groep is meestal mensen overtuigen enzo, een aanslag op zon groep wekt nog meer onbegrip enzo op. Waardoor het nu al helemaal zinloos is nog maar iets te proberen van mensen overtuigen. |
JimmyJames | donderdag 11 maart 2004 @ 15:24 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:23 schreef sp3c het volgende: nogmaals, zo prominent was die rol van spanje helemaal niet idd, het was meer politiek dan militair gericht. |
PsychoDude_666 | donderdag 11 maart 2004 @ 15:25 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:23 schreef sp3c het volgende: nogmaals, zo prominent was die rol van spanje helemaal niet Neej maar er waren 3 landen die echt "vooraan" stonden. En Spanje was duidelijk het kwetsbaars. |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 15:25 |
quote: ajb
 |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:25 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:21 schreef kamagurka het volgende:
[..]
Bovendien valt niet uit te sluiten dat de ETA versplinterd is en dat dit vrij opererende leden zijn. Dat is een feit. Veel kopstukken van de oude garde zitten achter slot en grendel of zijn dood
Het dodental is momenteel 198 Volgens het spaanse nieuws zitten er onder de slachtoffers ook veel Polen en Roemenen die op weg waren naar hun werk |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:27 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:25 schreef PsychoDude_666 het volgende:
[..]
Neej maar er waren 3 landen die echt "vooraan" stonden. En Spanje was duidelijk het kwetsbaars. Amerika, Engeland en Australië stonden vooraan.
de rest stond erbij en keek ernaar en Spanje is absoluut niet kwetsbaarder dan Engeland |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 15:28 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:24 schreef PsychoDude_666 het volgende:
[..]
Wat dan de methode? De politieke tak heeft het zo juist ontkend. Oke dan zouden het vrij opererende takken van ETA zijn. Maar het doel van zon groep is meestal mensen overtuigen enzo, een aanslag op zon groep wekt nog meer onbegrip enzo op. Waardoor het nu al helemaal zinloos is nog maar iets te proberen van mensen overtuigen. Ze opereren in Spanje Ze hebben vaker geprobeerd treinen op te blazen Onlangs zijn twee ETA-leden aangehouden met 500kg explosieven Ik lees ook dat er geruchten zijn dat het typische ETA-explosieven zijn De ETA staat onder zware druk en verliest de steun van de bevolking (als het die al had) en dat kan sommigen tot een radicalere koers aanzetten. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:29 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:24 schreef PsychoDude_666 het volgende:
[..]
Wat dan de methode? De politieke tak heeft het zo juist ontkend. Oke dan zouden het vrij opererende takken van ETA zijn. Maar het doel van zon groep is meestal mensen overtuigen enzo, een aanslag op zon groep wekt nog meer onbegrip enzo op. Waardoor het nu al helemaal zinloos is nog maar iets te proberen van mensen overtuigen. Het type explosiven komt overeen met het type dat de ETA bij eerdere aanslagen heeft gebruikt. Dat meldden ze net in het spaanse nieuws |
Kozzmic | donderdag 11 maart 2004 @ 15:30 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:24 schreef PsychoDude_666 het volgende:
[..]
De politieke tak heeft het zo juist ontkend. De politieke tak heeft gezegd dat het onwaarschijnlijk zou zijn.
Officieel heeft deze politieke tak natuurlijk helemaal geen connecties met de ETA-terroristen en is het nog maar zeer de vraag of ze van een dergelijke aanslag vooraf op de hoogte zouden zijn. En zoals al betoogd is de ETA waarschijnlijk versplinterd in kleine radicale cellen, dus nauwelijks controleerbaar door een vaste leiding. |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 15:32 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:30 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
De politieke tak heeft gezegd dat het onwaarschijnlijk zou zijn.
Officieel heeft deze politieke tak natuurlijk helemaal geen connecties met de ETA-terroristen en is het nog maar zeer de vraag of ze van een dergelijke aanslag vooraf op de hoogte zouden zijn. En zoals al betoogd is de ETA waarschijnlijk versplinterd in kleine radicale cellen, dus nauwelijks controleerbaar door een vaste leiding. zoiets als de real-ETA |
PsychoDude_666 | donderdag 11 maart 2004 @ 15:33 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:28 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ze opereren in Spanje Ze hebben vaker geprobeerd treinen op te blazen Onlangs zijn twee ETA-leden aangehouden met 500kg explosieven Ik lees ook dat er geruchten zijn dat het typische ETA-explosieven zijn De ETA staat onder zware druk en verliest de steun van de bevolking (als het die al had) en dat kan sommigen tot een radicalere koers aanzetten. oke oke, ben overtuigd, blijf het alleen nog steeds niet echt ook maar enigzins logisch. De steun die ze nog hadden van sommige zijn ze nu echt kwijt. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:33 |
Tijdens de nieuwsuitzending werd ook bekend dat een hoogzwangere vrouw die zwaargewond was is overleden, ook de baby |
Loedertje | donderdag 11 maart 2004 @ 15:34 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:33 schreef SLASH het volgende: Tijdens de nieuwsuitzending werd ook bekend dat een hoogzwangere vrouw die zwaargewond was is overleden, ook de baby Misschien klinkt dit hard hoor maar wat voor toegevoegde waarde heeft zo'n mededeling nu voor een nieuwsuitzending  |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:36 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:33 schreef PsychoDude_666 het volgende: <blockquote><span style="font-size: 10px;">quote:</span><div class="quote">Op donderdag 11 maart 2004 15:28 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ze opereren in Spanje Ze hebben vaker geprobeerd treinen op te blazen Onlangs zijn twee ETA-leden aangehouden met 500kg explosieven Ik lees ook dat er geruchten zijn dat het typische ETA-explosieven zijn De ETA staat onder zware druk en verliest de steun van de bevolking (als het die al had) en dat kan sommigen tot een radicalere koers aanzetten.</div></blockquote> oke oke, ben overtuigd, blijf het alleen nog steeds niet echt ook maar enigzins logisch. De steun die ze nog hadden van sommige zijn ze nu echt kwijt. Veel van de financiele steun die ze krijgen is vaak van ondernemers onder het mom van geld geven of we schieten jouw of je familie overhoop. Ontvoeringen van zakenlui zijn ook wel populair bij de ETA |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:38 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:34 schreef Loedertje het volgende:[..] Misschien klinkt dit hard hoor maar wat voor toegevoegde waarde heeft zo'n mededeling nu voor een nieuwsuitzending  Kweenie, ze hadden over een aantal gewonde kinderen die naar school gingen e.d. en die al ontslagen waren uit het ziekenhuis. Toen volgde dat bericht over die zwangere vrouw |
EddyMR | donderdag 11 maart 2004 @ 15:38 |
En zo zijn er nog bijna 200 mensen overleden, wat heeft het nou voor nut om individuele gevallen eruit te gaan pikken (in dit stadium althans). |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:39 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:38 schreef EddyMR het volgende: En zo zijn er nog bijna 200 mensen overleden, wat heeft het nou voor nut om individuele gevallen eruit te gaan pikken (in dit stadium althans). weet ik veel. Ik ben de producent niet bij TVE of zo |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:40 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:39 schreef SLASH het volgende:
[..]
weet ik veel. Ik ben de producent niet of zo ik vind het zowieso walgelijk
de familieleden zullen ongetwijfeld nog niet ingelicht zijn die horen nu more or less op tv dat zij en de baby dood is |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:42 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:40 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik vind het zowieso walgelijk
de familieleden zullen ongetwijfeld nog niet ingelicht zijn die horen nu more or less op tv dat zij en de baby dood is ze noemden de naam niet |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 15:43 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:34 schreef Loedertje het volgende:[..] Misschien klinkt dit hard hoor maar wat voor toegevoegde waarde heeft zo'n mededeling nu voor een nieuwsuitzending  om het "oh wat verschrikkelijk" gehalte wat op te krikken |
Loedertje | donderdag 11 maart 2004 @ 15:43 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:38 schreef SLASH het volgende:
[..]
Kweenie, ze hadden over een aantal gewonde kinderen die naar school gingen e.d. en die al ontslagen waren uit het ziekenhuis. Toen volgde dat bericht over die zwangere vrouw Ik val jou niet aan op je posting en hetgeen jij meedeelde hoor 
Vraag mij alleen altijd af wat voor toegevoegde waarde het melden van dit soort dingen hebben..
* er zijn ook kleuters overleden! * onder de gewonden bevinden zich 8 moeders van 11 kinderen * er is een zwangere vrouw met inhoud overleden
Snap je wat ik bedoel?
Op het gevoel spelen d.m.v. dat soort toevoegingen werkt bij mij averechts.
Elk slachtoffer, dood of levend, ongeacht afkomst of maatschappelijke status is er namelijk eentje teveel . |
Frasier | donderdag 11 maart 2004 @ 15:47 |
186 doden ondertussen En 900 gewonden. |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 15:49 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:42 schreef SLASH het volgende:
[..]
ze noemden de naam niet doet er niet toe.
ze is zwanger, daar in de buurt en je kan dr niet bereiken.
misschien is het nog wel erger dat ze de naam niet noemen |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 15:52 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 15:43 schreef Loedertje het volgende:[..] Ik val jou niet aan op je posting en hetgeen jij meedeelde hoor  Vraag mij alleen altijd af wat voor toegevoegde waarde het melden van dit soort dingen hebben.. * er zijn ook kleuters overleden! * onder de gewonden bevinden zich 8 moeders van 11 kinderen * er is een zwangere vrouw met inhoud overleden Snap je wat ik bedoel? Op het gevoel spelen d.m.v. dat soort toevoegingen werkt bij mij averechts. Elk slachtoffer, dood of levend, ongeacht afkomst of maatschappelijke status is er namelijk eentje teveel  . Ja ik snap m  Misschien inderdaad om het "oh wat erg" gehalte te verhogen |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 15:55 |
of verpersonalisatie van het leed, er een gezicht bij geven wat er is aangedaan door dit stelletje tuig |
Dos37 | donderdag 11 maart 2004 @ 16:01 |
186 doden niet meer normaal waar gaat dit heen. |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 16:03 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:01 schreef Dos37 het volgende:186 doden niet meer normaal waar gaat dit heen. Het is inderdaad spijtig, maar wat bedoel je met waar gaat dit heen? |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 16:06 |
denk dat hij zich afvraagd waar het heen gaat met de wereld
'what's next' als het ware |
Praag | donderdag 11 maart 2004 @ 16:07 |

1 vriendin van mij is Catalaans en die is bang dat de haat jegens Basken en Catalanen weer een flink stuk erger wordt en een andere Spaanse vriendin heeft een zusje in Madrid wonen...

Why? I ask of you... |
Megumi | donderdag 11 maart 2004 @ 16:09 |
Snap die terroristen niet. Als je de staat of het bedrijfsleven wil aanpakken. Doe het dan waar je de boel werkelijk raakt de portomonee. Maar onschuldige burgers opblazen is een totaal zinloze daad. En doet je zaak als je die al hebt geen goed. |
robbieRdam | donderdag 11 maart 2004 @ 16:10 |
it`s a sick world.
al die onschuldige burgers dood.
 |
Meki | donderdag 11 maart 2004 @ 16:14 |
Dit keer zijn het geen moslim Terroristen
Vandaag Madrid , Morgen Amsterdam |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 16:15 |
Als het de ETA is geweest en de daders worden gevonden zullen ze dan gewoon gearresteerd worden of in een "vuurgevecht" omkomen ? Ik denk dat ze gewoon overhoopt geknald worden en terecht ook natuurlijk. |
El_Catalan | donderdag 11 maart 2004 @ 16:17 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:07 schreef Praag het volgende: 1 vriendin van mij is Catalaans en die is bang dat de haat jegens Basken en Catalanen weer een flink stuk erger wordt en een andere Spaanse vriendin heeft een zusje in Madrid wonen...  Why? I ask of you... Ik ben ook Catalan,en vooral door de stunt van Carod-Rovira worden de Catalanen ook als "Terroristas" gezien of "Etarras" |
kLowJow | donderdag 11 maart 2004 @ 16:18 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:15 schreef SLASH het volgende: Als het de ETA is geweest en de daders worden gevonden zullen ze dan gewoon gearresteerd worden of in een "vuurgevecht" omkomen ? Ik denk dat ze gewoon overhoopt geknald worden en terecht ook natuurlijk. Tenzij ze per ongeluk de verkeerden voor zich hebben, of gelijk ook maar een zooitje omstanders neermaaien. Toch beter om de normale procedure te volgen lijkt me. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 16:20 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:18 schreef kLowJow het volgende:
[..]
Tenzij ze per ongeluk de verkeerden voor zich hebben, of gelijk ook maar een zooitje omstanders neermaaien. Toch beter om de normale procedure te volgen lijkt me. Die gasten zitten meestal ondergedoken in frankrijk. Onderduiken doe je niet als je onschuldig bent lijkt me |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 16:20 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:15 schreef SLASH het volgende: Als het de ETA is geweest en de daders worden gevonden zullen ze dan gewoon gearresteerd worden of in een "vuurgevecht" omkomen ? Ik denk dat ze gewoon overhoopt geknald worden en terecht ook natuurlijk. denk dat ze ze wel levend te grazen willen nemen want het zou om 2 man gaan en die kunnen dit van hun levensdagen niet alleen gedaan hebben. |
El_Catalan | donderdag 11 maart 2004 @ 16:20 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:15 schreef SLASH het volgende: Als het de ETA is geweest en de daders worden gevonden zullen ze dan gewoon gearresteerd worden of in een "vuurgevecht" omkomen ? Ik denk dat ze gewoon overhoopt geknald worden en terecht ook natuurlijk. La pena de muerte,es la única solución |
Pietverdriet | donderdag 11 maart 2004 @ 16:25 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:20 schreef El_Catalan het volgende:
[..]
La pena de muerte,es la única solución De Doodstraf is geen oplossing, maar een wraking |
EddyMR | donderdag 11 maart 2004 @ 16:26 |
Daar heb ik in dit geval geen problemen mee. |
El_Catalan | donderdag 11 maart 2004 @ 16:27 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:25 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De Doodstraf is geen oplossing, maar een wraking Normaal ben ik Anti-Spanje maar vandaag leef ik mee met al die mensen in Madrid. Gewoon afknallen die mensen,ze verdienen het leven niet meer. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 16:28 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:25 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De Doodstraf is geen oplossing, maar een wraking Wat is er mis met wraak in dit geval ? |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 16:28 |
laat ze eerst uitzoeken wie erachter zit en hoeveel van die figuren er nog rondlopen voor ze in het wilde weg beginnen te knallen |
sp3c | donderdag 11 maart 2004 @ 16:28 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:28 schreef SLASH het volgende:
[..]
Wat is er mis met wraak in dit geval ? there's been enough death today ... |
Kozzmic | donderdag 11 maart 2004 @ 16:30 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:28 schreef SLASH het volgende:
[..]
Wat is er mis met wraak in dit geval ? Een rechtstaat verlaagt zich niet tot het niveau van een terrorist. |
Pietverdriet | donderdag 11 maart 2004 @ 16:32 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:28 schreef SLASH het volgende:
[..]
Wat is er mis met wraak in dit geval ? Dat is een ander verhaal, maar het is geen oplossing voor je terrorisme probleem. Als je een oplossing voor terrorisme wilt kijk dan hoe de RAF of de RMS zijn aangepakt. Gewoon degelijk politiewerk in combinatie met het verwijderen van iedere vorm van rechtvaardiging en grond voor sympathie. Combinatie dus van zoveel mogelijk proberen te pakken al duurt dat jaren, en te zorgen dat hun achterban van hun vervreemd. |
EddyMR | donderdag 11 maart 2004 @ 16:39 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:30 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
Een rechtstaat verlaagt zich niet tot het niveau van een terrorist. Dat doe je m.i. bij de doodstraf sowieso al niet, want die terrorist is niet onschuldig en zijn slachtoffers zijn dat wel. |
sanniejj | donderdag 11 maart 2004 @ 16:40 |
Het bah die kloteterroristen ook altijd. Wie weet wat we nog meer kunnen verwachten
Laffe klotehonden zijn het die extreme islamietjes, ETA mannetjes en palestijnen  |
Chadi | donderdag 11 maart 2004 @ 16:42 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:07 schreef Praag het volgende: 1 vriendin van mij is Catalaans en die is bang dat de haat jegens Basken en Catalanen weer een flink stuk erger wordt en een andere Spaanse vriendin heeft een zusje in Madrid wonen...  Why? I ask of you... Net of de ETa representatief is voor die mensen. Je bent wel erg ziek als je elkaar gaat haten omdat een beweging waar niemand wat aan kan doen zoiets doet. |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 16:44 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:42 schreef Chadi het volgende:
[..]
Net of de ETa representatief is voor die mensen. Je bent wel erg ziek als je elkaar gaat haten omdat een beweging waar niemand wat aan kan doen zoiets doet. Basken worden ook niet raar aangekeken of zo. Ze kunnen er zelf ook weinig aan doen. Zelf zijn ze ondertussen ook schijtziek van die gasten |
VAK | donderdag 11 maart 2004 @ 16:44 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 14:53 schreef Re het volgende: is er eigenlijk een link tussen ETA en AQ? Ik weet niet of het al genoemd is, maar:quote:Eta has Stinger missiles bought from Bin LadenGiles Tremlett in Madrid Wednesday February 27, 2002 The Guardian Three Eta members travelled to al-Qaida camps in Afghanistan last year to buy ground-to-air missiles and train in their use, according to a report from an unnamed Arab intelligence service obtained by Tiempo magazine in Spain. (...) quote:Al-Qaida Cell in Spain Charged with Aiding September 11 AttacksNovember 19, 2001 (...) Most of the detained men have Spanish citizenship, although all but one were originally from Muslim countries. The lone native Spaniard in the group, Luis Jose Galan Gonzalez, whose alias is Yusuf Galan, was trained at a camp run by bin Laden in Indonesia in July. At his Madrid home, police seized weapons, ammunition and forged identity documents. Galan was also said to have connections to Spain's radical pro-Basque independence party Herri Batasuna, linked to the armed separatist terrorist group ETA. (...) Dit rolt er oa. op Google uit.
[edit] En nog iets:quote:Bin Laden's Terror Networks in Europe26 May 2002 (...) Spanish authorities now fear that the Islamist and Basque radicals have formed an alliance of sorts. Some ETA terrorists visited the same Middle Eastern training camps as a number of Islamic extremists. Representatives from ETA and Osama Bin Laden reportedly met in Brussels, but there were frictions after the Islamic fundamentalists refused to continue the meeting in the presence of a Basque woman who preferred to stay. Spanish sources claim that Mohammed Atta, the suicide pilot from Hamburg who was the first to fly into the World Trade Center in New York, also tried to forge links between al-Qaeda and ETA terrorists. [ 68 ] Just before Christmas 1999, ETA planned an attack on the Picasso Tower in Madrid. The American architect of the Picasso Tower was Minoru Yamasaki, who also designed the Twin Towers of the World Trade Center in Manhattan; but it is not clear whether ETA got the idea from Muslim extremists. [ 69 ] What is known is that al-Qaeda cells in Europe, the United States and Canada planned terrorist attacks around Christmas 1999 and the subsequent Millennium celebrations. (...) |
ClioSporT | donderdag 11 maart 2004 @ 16:44 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:27 schreef El_Catalan het volgende:
[..]
Normaal ben ik Anti-Spanje en dan vind je het vreemd dat de meeste spanjaarden anti catalaan zijn.
btw de ETA kan zoiets niet zonder steun van een grote terreurorganistatie uitvoeren. |
Chadi | donderdag 11 maart 2004 @ 16:45 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:40 schreef sanniejj het volgende:Het bah die kloteterroristen ook altijd. Wie weet wat we nog meer kunnen verwachten Laffe klotehonden zijn het die extreme islamietjes, ETA mannetjes en palestijnen  komt er nu ook een veiligheidshek? |
Hephaistos | donderdag 11 maart 2004 @ 16:46 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:14 schreef Meki het volgende: Dit keer zijn het geen moslim Terroristen
Vandaag Madrid , Morgen Amsterdam Omdat Amsterdam ook tegen de Baskische zaak is ofzo? |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 16:47 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:44 schreef ClioSporT het volgende:
[..]
en dan vind je het vreemd dat de meeste spanjaarden anti catalaan zijn.
btw de ETA kan zoiets niet zonder steun van een grote terreurorganistatie uitvoeren. De ETA is een grote terreurorganisatie Het zijn geen hobbyisten of zo En hoezo zijn de meeste spanjaarden anti-catalaan ? |
Afwezig | donderdag 11 maart 2004 @ 16:49 |
Wat ook al eerder gezegt is, denk ik dat de ETA normaal gesproken niet bij kracht zou zijn om zo een enorme aanslag te plannen en te plegen, dus dat die steun van een bepaalde organisatie hebben gekregen. Wie weet wat er nog had kunnen gebeuren als die vrachtwagen met 500KG explosieven madrid had gehaald. Ze zijn weer lekker bezig  |
Loedertje | donderdag 11 maart 2004 @ 16:50 |
Elsevier.quote:Spaanse tragedie
Laffe aanslag op onschuldige burgers is een aanval op de Spaanse democratie
Door Oene van der Wal
Vlak voor de parlementsverkiezingen van aanstaande zondag is Spanje getroffen door de grootste terreuraanslag in zijn geschiedenis. Zeker vier bommen veroorzaakten vanochtend vroeg een bloedbad in drie drukke treinen in de hoofdstad Madrid. Tot nu toe zijn 173 doden en 711 gewonden geteld. De Spaanse regering houdt de Baskische afscheidingsbeweging ETA verantwoordelijk en spreekt van een aanslag op de democratie.
De ETA heeft de gewoonte van tevoren te waarschuwen als het ergens een aanslag pleegt. Ook richt de ETA zich doorgaans op politici, militairen of andere functionarissen. Onschuldige burgers worden zo ontzien. De leider van de politieke tak van de terreurbeweging heeft dan ook ontkend dat de ETA de aanslagen heeft gepleegd en wijst naar islamitische groepen.
De politieke partijen hebben de verkiezingscampagne stilgelegd uit respect voor de slachtoffers. Hoe met de ETA-terreur moet worden omgegaan, was een hoofdthema in de verkiezingsstrijd. De democratische politieke partijen hebben ooit afgesproken op geen enkele wijze te zullen onderhandelen met de ETA, omdat dat gelijk zou staan aan het toegeven aan terroristen.
De socialisten lagen de afgelopen weken onder vuur nadat hun coalitiepartner in Catalonië, de partij ERC, met de ETA had gesproken. Kort daarop verklaarde de ETA niet te zullen doden in Catalonië. Als inderdaad de ETA achter de aanslagen zit, dan is één ding vrijwel zeker: ETA's grootste tegenstander, de conservatieve Partido Popular van zittend premier José María Aznar gaat de verkiezingen van zondag winnen. Maar als de daders moslims blijken die Spanje willen treffen vanwege de Spaanse steun aan Amerika in Irak, dan kan de partij van Aznar zondag in problemen geraken. +quote: BBC{Britse omroep BBC stelde een dossier samen over de aanslag in Spanje. Daarin: het laatste nieuws en reacties op de aanslagen.) Bron: Nieuwsbrief Elsevier. |
Chadi | donderdag 11 maart 2004 @ 16:50 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:44 schreef SLASH het volgende:
[..]
Basken worden ook niet raar aangekeken of zo. Ze kunnen er zelf ook weinig aan doen. Zelf zijn ze ondertussen ook schijtziek van die gasten I know  |
Disorder | donderdag 11 maart 2004 @ 16:52 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:44 schreef ClioSporT het volgende:
[..]
btw de ETA kan zoiets niet zonder steun van een grote terreurorganistatie uitvoeren. Waarom niet? Ik denk dat, als je het echt zou willen, in je ééntje wel een aanslag alá die van Oklahoma in '95 zou kunnen uitvoeren. |
ClioSporT | donderdag 11 maart 2004 @ 16:55 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:47 schreef SLASH het volgende:[..] De ETA is een grote terreurorganisatie Het zijn geen hobbyisten of zo En hoezo zijn de meeste spanjaarden anti-catalaan ? een grote terreurorganisatie is iets dat verantwoordelijk is voor honderden en zelfs duizenden doden per jaar. En dat is de ETA niet. De meeste zijn anti catalaan door de ETA he |
CeeJee | donderdag 11 maart 2004 @ 16:55 |
Een update over de methodiek van de terroristen op http://www.iberiannotes.blogspot.comquote:They've announced the modus operandi of the bombing operations: what the killers did was simply get on a train, unobtrusively leave a pre-set backpack, and leave through another door before the train even left the station. This "rudimentary" technique, as they called it, worked perfectly, and it fits in with ETA capabilities now: three or four kids could have pulled this off, assuming the bombs were pre-manufactured for them in some ETA hideout near Hernani or whatever. There's absolutely no reason to suspect this was anything but an ETA job. It might be interesting to find out exactly what Dodelijk simpel, je zoekt een tijd dat er treinen op verschillende stations vertrekken en je zet je bom 2 minuten later. Dan stap je in, je legt je bom in het bagagerek en stap je weer via een andere coupe uit. |
realist_ik | donderdag 11 maart 2004 @ 16:59 |
geheim elitekorps in het leven roepen dat zich enkel en alleen bezig houdt met het opsporen en liquideren van leden van de ETA (en andere terroristische groeperingen)... dat lijkt me wel iets.
totaal geen media-aandacht, niks officieel... |
Loedertje | donderdag 11 maart 2004 @ 17:01 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:59 schreef realist_ik het volgende: geheim elitekorps in het leven roepen dat zich enkel en alleen bezig houdt met het opsporen en liquideren van leden van de ETA (en andere terroristische groeperingen)... dat lijkt me wel iets.
totaal geen media-aandacht, niks officieel... Dat klinkt NOG enger dan de ETA...
Mensen die *zomaar* verdwijnen omdat ze de overheid o.i.d. tot last zijn...? |
bandito | donderdag 11 maart 2004 @ 17:03 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:40 schreef sanniejj het volgende:Het bah die kloteterroristen ook altijd. Wie weet wat we nog meer kunnen verwachten Laffe klotehonden zijn het die extreme islamietjes, ETA mannetjes en palestijnen  ehmm lieve schat.... palestijnen zijn geen terroristen maar vrijheidsstrijders. net als sommige nederlanders bomaanslagen pleegden om de duitsers weg te krijgen weet je nog wel?
wie de daders zijn is niet belangrijk, de reden waarom bomslagen worden gepleegd is belangrijker. geef de basken hun eigen land, geef de noord ieren hun eigen land, en laat de spanjaarden oprotten uit ceuta en melilla na 100 jaar. dan heb je al een veel vreemzamere planeet. |
realist_ik | donderdag 11 maart 2004 @ 17:03 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 17:01 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Dat klinkt NOG enger dan de ETA...
Mensen die *zomaar* verdwijnen omdat ze de overheid o.i.d. tot last zijn...? nee, nee... niet "o.i.d." specifiek infiltreren in dergelijke groeperingen en van binnenuit alles afbreken.
"de overheid tot last zijn" nogal een understatement nietwaar?  |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 17:04 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:55 schreef ClioSporT het volgende:
[..]
een grote terreurorganisatie is iets dat verantwoordelijk is voor honderden en zelfs duizenden doden per jaar. En dat is de ETA niet. De meeste zijn anti catalaan door de ETA he wat hebben catalanen met de ETA te maken dan ? |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 17:07 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:59 schreef realist_ik het volgende: geheim elitekorps in het leven roepen dat zich enkel en alleen bezig houdt met het opsporen en liquideren van leden van de ETA (en andere terroristische groeperingen)... dat lijkt me wel iets.
totaal geen media-aandacht, niks officieel... Die was er ook een aantal jaar terug. GAL geloof ik. Maar die draafden een beetje door zodat er ook onschuldigen geliquideert werden. Dat zorgde voor een rel in het parlament |
Monidique | donderdag 11 maart 2004 @ 17:11 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 17:03 schreef bandito het volgende: ehmm lieve schat.... palestijnen zijn geen terroristen maar vrijheidsstrijders. net als sommige nederlanders bomaanslagen pleegden om de duitsers weg te krijgen weet je nog wel? Ja, ja, Nederlanders hebben ook onschuldige baby's onthoofd door bussen op te blazen in Berlijn?quote:geef de basken hun eigen land De Basken willen helemaal geen eigen land.quote:en laat de spanjaarden oprotten uit ceuta en melilla na 100 jaar De mensen uit Ceuta en Melilla (?) willen helemaal niet dat de Spanjaarden weggaan. |
amaranta | donderdag 11 maart 2004 @ 17:12 |
ik kom net thuis van mn werk en zag het op de spaanse tv ik ben echt helemaal aan het trillen |
SLASH | donderdag 11 maart 2004 @ 17:15 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 17:11 schreef Monidique het volgende:
[..]
De mensen uit Ceuta en Melilla (?) willen helemaal niet dat de Spanjaarden weggaan. Is misschien ook wel logisch aangezien het spaans grondgebied is en er alleen maar spanjaarden wonen en immigranten uit marakko |
zoalshetis | donderdag 11 maart 2004 @ 17:16 |
mijn condoleances voor de spanjaarden. ik hoop dat baskenland morgen een parkeerplaats is. |
Pietverdriet | donderdag 11 maart 2004 @ 17:16 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:59 schreef realist_ik het volgende: geheim elitekorps in het leven roepen dat zich enkel en alleen bezig houdt met het opsporen en liquideren van leden van de ETA (en andere terroristische groeperingen)... dat lijkt me wel iets.
totaal geen media-aandacht, niks officieel... Tom Clancy gelezen zeker, teeth of the tiger. Zoiets heet gewoon doodseskader |
BVO | donderdag 11 maart 2004 @ 17:18 |
Tja, er moet nu wel heel snel wat gaan gebeuren aan die ETA  |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 17:20 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 17:03 schreef bandito het volgende:
[..]
ehmm lieve schat.... palestijnen zijn geen terroristen maar vrijheidsstrijders. net als sommige nederlanders bomaanslagen pleegden om de duitsers weg te krijgen weet je nog wel?
wie de daders zijn is niet belangrijk, de reden waarom bomslagen worden gepleegd is belangrijker. geef de basken hun eigen land, geef de noord ieren hun eigen land, en laat de spanjaarden oprotten uit ceuta en melilla na 100 jaar. dan heb je al een veel vreemzamere planeet. uhmmm nee, je gaat toch geen politiek voeren omdat enkele gekken iets willen? |
Re | donderdag 11 maart 2004 @ 17:21 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 17:16 schreef zoalshetis het volgende: mijn condoleances voor de spanjaarden. ik hoop dat baskenland morgen een parkeerplaats is. en wat kunnen die basken er aan doen? of zit je jezelf weer te verkneukelen |
Ichi | donderdag 11 maart 2004 @ 17:22 |
Lullig zo'n aanslag voor een eigen stukkie land
maarja zoals ik altijd al zeg, het blijft tenminste goed voor de overbevolking.
Overbevolking van de wereld is een serieus probleem, zie het van mijn kant. |
freako | donderdag 11 maart 2004 @ 17:22 |
quote:Op donderdag 11 maart 2004 16:59 schreef realist_ik het volgende: geheim elitekorps in het leven roepen dat zich enkel en alleen bezig houdt met het opsporen en liquideren van leden van de ETA (en andere terroristische groeperingen)... dat lijkt me wel iets. DAt bestond al in Spanje, GAL. |