- Let op, deze reactie is niet geschikt voor chefkoks
![]()
kan zeer doen aan de ogen -
Alleen omdat de springvorm die ik gebruikt heb te groot was (wat resulteert in een lage taart) en ik nogal teveel topping/glazuur (chocola+room+nougatine) erop heb gekwakt ie echt prima te eten. Voor een eerste poging zeker niet slecht
Als het deeg droog is, hoe komt dat dan? Teveel bakmeel?
Dit is het recept dat ik gebruikt heb
Voor het deeg:
150 gr pure chocolade (heb 72% gebruikt)
3 eieren
100 gr fijne suiker
75 gr roomboter
75 gr bloem
1/2 zakje bakpoeder <-- ik wist dus echt niet wat dit was dus ik heb bakmeel gebruikt, en wel naar eigen inzicht (volgens mij iets van 250 gram)
![]()
Voor het glazuur:
150 gr chocolade
100 gr room
Bereiding:
Breek de chocolade in stukjes en smelt ze au bain marie (au bain marie? de magnetron werkt ook wel
![]()
). Splits de eieren en klop de suiker en de eierdooiers tot deze schuimig zijn. Doe de stukjes boter, de bloem, de chocolade en het bakpoeder er bijvoegen. Klop de eiwitten op met een snuifje zout en schep het voorzichtig onder het deeg. Boter een springvorm in en doe het deeg erin. Bak dit gedurende 40 minuten in een voorverwarmde oven op 180°c. Leg de taart op een taartrooster en laat dit afkoelen.
Bereiding : glazuur
De chocolade au bain marie laten smelten en voeg er de room bij, meng dit alles om een glad en homogeen deeg te bekomen. Giet het glazuur over de taart en strijk dit glad met een spatel. Laat dit drogen en versier dit vervolgens naar smaak met suikerparels of poedersuiker.
Any comments? En als ik er nou meer een ijstaart van wil maken, moet ik dan meer room toevoegen ipv meel?
[ Bericht 1% gewijzigd door Knakker op 27-02-2004 00:13:16 ]