quote:Europa staat op dit vlak volgens mij nog heel wat te wachten
Frans stadje in greep moslimfundamentalistenIn Frankrijk blijkt een klein voorstadje van Parijs, Trappes, verworden tot een plaats waar moslimfundamentalisten het voor het zeggen hebben. In de plaats met 28.000 inwoners, zo'n 50 kilometer ten westen van de Franse hoofdstad, heeft een radicalisering van het leven plaatsgevonden die zo snel en heftig is gegaan, dat ze nauwelijks meer terug te draaien lijkt. Vier op de vijf woningen in Trappes zijn woningwetwoningen. Zo'n 75 procent van de bewoners van die huizen is buitenlander. De politiek liet de kleine gemeente jaren aan zijn lot over, creëerde onvoldoende werkgelegenheid en de politie kreeg geen greep op de handel in drugs; de bevolking voelde zich daardoor niet meer veilig en gaf de buitenlanders daarvan de schuld.
Volgens sommigen komt de radicalisering voornamelijk omdat de voormalige communistische burgemeester ieder verzoek van de moslimgemeenschap afwees om in Trappes een moskee te bouwen. In de verkiezingscampagne van 2001 was diens grote rivaal Guy Malandain echter tot iedere concessie bereid. Jaouad Alkhaliki, een wetenschapper uit Straatsburg, zag zijn kans schoon om de Union des Muselmans de Trappes (UMT) in razend tempo om te bouwen van een algemene tot een fundamentalistische moslimorganisatie. De UMT riep alle moslims op hun stem op Malandain uit te brengen, en daardoor was het in een klap gebeurd met de communistische overheersing die het plaatsje decennia had gekend.
Geen rok meer
De ontwikkelingen in de moslimgemeenschap in Trappes hebben een dusdanig grote aantrekkingskracht op moslims elders in het land, dat de islam in Trappes inmiddels de grootste religie is geworden. Ook de UMT groeit hierdoor groter en groter. En met gevolgen; Alain Degois, die een theaterschool heeft, zag in een mum van tijd enkele getalenteerde vrouwelijke leerlingen veranderen van vrolijke comédiennes in van top tot teen gesluierde vrouwen, die hem niet meer groetten en hun ogen neersloegen als ze hem op straat tegenkwamen. Degois zegt zijn eigen geboorteplaats niet meer te herkennen. En Franse meisjes worden nu op straat uitgescholden door moslimmannen. ''Ik draag geen rok meer. Ik wil niet worden uitgescholden voor hoer'' zegt een 17-jarige scholiere.Met de nieuwe wet op het verbod op hoofddoekjes op scholen dient zich een nieuwe escalatie aan: UMT-leider Alkhaliki heeft gedreigd die nieuwe wet aan zijn laars te lappen en alle meisjes opdracht te zullen geven gesluierd naar school te gaan. Onderwijspersoneel ziet bezorgd het nieuwe schooljaar tegemoet: ''De laatste tijd heb ik soms het gevoel alsof ik op een vulkaan leef in plaats van in Trappes,'' zegt één van de leraressen.
Misschien is het beter om in Nederland nu alvast in te grijpen, voordat het te laat is. Voorkomen is nog altijd beter dan genezen. Als het tenminste nog niet te laat is, ook in Nederland worden meisjes in bepaalde wijken op straat openlijk voor hoer uitgemaakt als ze geen hoofddoekje dragen .
quote:En zo is het goed
Op woensdag 18 februari 2004 10:56 schreef Mutant01 het volgende:
Moet je maar niet onderdrukken he, stoute communistische burgemeester. Fundamentalisten krijgen niet zomaar alle stemmen, en er was zoals ik kan lezen, behoorlijke onvrede over de gang van zaken in het voorstadje en werden buitenlanders gehaat. Nu zijn de rollen even omgedraaid.
ja , maar denk jij nu echt dat dit in het voordeel is van de allochtonen in Europa? Voor de Moslim Minderheid in Europa?
Vriend , zulke exessen zorgen er alleen maar voor , dat Europa ooit een islam vrije Zone gaat worden.
En of we daar mee gediend zijn weet ik ook niet
quote:Zeg ik dat?
Op woensdag 18 februari 2004 10:58 schreef L3IPO het volgende:[..]
En zo is het goed
quote:Nou gefeliciteerd ermee heh
Op woensdag 18 februari 2004 10:56 schreef Mutant01 het volgende:
Moet je maar niet onderdrukken he, stoute communistische burgemeester. Fundamentalisten krijgen niet zomaar alle stemmen, en er was zoals ik kan lezen, behoorlijke onvrede over de gang van zaken in het voorstadje en werden buitenlanders gehaat. Nu zijn de rollen even omgedraaid.
Passende straf? De gaskamer Een half uurtje werkstraf
[Dit bericht is gewijzigd door L3IPO op 18-02-2004 11:09]
quote:Zo komt het wel over
Op woensdag 18 februari 2004 11:02 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Zeg ik dat?
quote:De moslims hebben dat al eerder meegemaakt, kruistochten bijvoorbeeld. Mensen leren nooit van de geschiedenis, dat is wel uberduidelijk. Het zal niet in het voordeel van de moslim-minderheid werken, maar als er mensen in een gebied wonen die niet gehoord worden zul je dit altijd krijgen. Zie bijvoorbeeld de ruk naar rechts van de Nederlandse samenleving...geen-actie = reactie
Op woensdag 18 februari 2004 10:58 schreef CANARIS het volgende:
Nu zijn de rollen even omgedraaidja , maar denk jij nu echt dat dit in het voordeel is van de allochtonen in Europa? Voor de Moslim Minderheid in Europa?
Vriend , zulke exessen zorgen er alleen maar voor , dat Europa ooit een islam vrije Zone gaat worden.
En of we daar mee gediend zijn weet ik ook niet
quote:Heb je het nu over Nederland? Overdrijven is ook een kunst he
Op woensdag 18 februari 2004 10:58 schreef Bijsmaak het volgende:
Ik denk dat de komende jaren een grote emigratiestroom van mensen komen- mensen die liever niet een fundamentalische islamistische staat in wording wil zien.
Bron: CBS
quote:Kruistochten waren niet per definitie tegen de moslims gericht.
Op woensdag 18 februari 2004 11:04 schreef Mutant01 het volgende:[..]
De moslims hebben dat al eerder meegemaakt, kruistochten bijvoorbeeld. Mensen leren nooit van de geschiedenis, dat is wel uberduidelijk. Het zal niet in het voordeel van de moslim-minderheid werken, maar als er mensen in een gebied wonen die niet gehoord worden zul je dit altijd krijgen. Zie bijvoorbeeld de ruk naar rechts van de Nederlandse samenleving...geen-actie = reactie
quote:Nee, je leest wat je wilt lezen. Nu kan ik ook ineens zeggen: Jij haat moslims! Terwijl je dat nergens gezegd hebt. Geen onzin praten a.u.b.
Op woensdag 18 februari 2004 11:04 schreef L3IPO het volgende:[..]
Zo komt het wel over
quote:Niet per definitie, maar dat maakt de kruistochten niet minder erg toch? Of wel? Vooral gezien jouw gaskamer opmerking, die valt bij mij niet echt in de smaak.
Op woensdag 18 februari 2004 11:05 schreef L3IPO het volgende:[..]
Kruistochten waren niet per definitie tegen de moslims gericht.
[Dit bericht is gewijzigd door Mutant01 op 18-02-2004 11:07]
quote:Dan laten die 5,7% zich wel erg goed van zich spreken in de samenleving
Op woensdag 18 februari 2004 11:05 schreef kLowJow het volgende:[..]
Heb je het nu over Nederland? Overdrijven is ook een kunst he
Slechts 5,7 procent van de Nederlandse bevolking is Islamitisch hoor.Bron: CBS
quote:Je moet het in het perspectief van de middeleeuwen zien...in dat opzicht is het al een heel stuk minder erg. Wat van de moslimstaat Al-Andalusie? Dat was in principe net zo "erg"
Op woensdag 18 februari 2004 11:06 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Niet per definitie, maar dat maakt de kruistochten niet minder erg toch? Of wel?
quote:idd geschiedenis herhaalt zich altijd.
Op woensdag 18 februari 2004 11:04 schreef Mutant01 het volgende:[..]
De moslims hebben dat al eerder meegemaakt, kruistochten bijvoorbeeld. Mensen leren nooit van de geschiedenis, dat is wel uberduidelijk. Het zal niet in het voordeel van de moslim-minderheid werken, maar als er mensen in een gebied wonen die niet gehoord worden zul je dit altijd krijgen. Zie bijvoorbeeld de ruk naar rechts van de Nederlandse samenleving...geen-actie = reactie
en ik ben het volkomen met je eens, als je reacties uit de samenleving negeert zal er vanzelf een tegenreactie volgen, hoe langer je wacht hoe heftiger de reactie (zie het franse dorpje)
quote:De Joden hadden anders liever de moslims als overheersers in Spanje...
Op woensdag 18 februari 2004 11:08 schreef L3IPO het volgende:[..]
Je moet het in het perspectief van de middeleeuwen zien...in dat opzicht is het al een heel stuk minder erg. Wat van de moslimstaat Al-Andalusie? Dat was in principe net zo "erg"
quote:Het gaat om de verdeling. Zo kan er lokaal een enorme concentratie van moslims zijn, zoals in dit geval in Frankrijk ook het geval is. Daar ligt het landelijk gemiddelde op 10 procent, maar in Trappes is het veel hoger.
Op woensdag 18 februari 2004 11:05 schreef kLowJow het volgende:
Slechts 5,7 procent van de Nederlandse bevolking is Islamitisch hoor.
quote:En de joden waren de grootste bevolkingsgroep in Spanje? Of ook een minderheid? En btw, "de joden hadden liever" is ook een beetje generaliserend he.
Op woensdag 18 februari 2004 11:09 schreef Mutant01 het volgende:[..]
De Joden hadden anders liever de moslims als overheersers in Spanje...
quote:Guttegut, iets wat 500 jaar geleden gebeurd is vind jij nog representatief voor deze tijd? Dat zegt wel genoeg over je referentiekader.
Op woensdag 18 februari 2004 11:04 schreef Mutant01 het volgende:
De moslims hebben dat al eerder meegemaakt, kruistochten bijvoorbeeld.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |