Kan dit niet via de mail? Hier is het nogal offtopic.quote:Op dinsdag 7 december 2004 00:46 schreef SunChaser het volgende:
Morgenavond premiere Amazones trouwens. Voor foktvFulltime baan voor jou?
quote:Film: Alexander
De filmAlexander de Grote. Verplichte kost op school, deze man. Hij veroverde de wereld en was een bevlogen leider die legers aanvoerde en inspireerde. Na succesvolle epossen als Gladiator, Lord of the Rings en Troy is het de beurt aan de zoveelste sandalenfilm: Alexander, geregisseeerd door Oliver Stone en met Colin Farrell, Val Kilmer, Angelina Jolie en Anthony Hopkins in de hoofdrollen. Maar wat een spannende film had moeten worden over de grootste veroveraar aller tijden, mondt uit in een slaapverwekkende film over een biseksueel moederskindje.
Het verhaal
Alexander groeit op bij zijn moeder en kijkt op tegen zijn vader. Die twee zetten hem tegen elkaar op en daarmee wordt de basis gelegd van de veroveringsdrift van Alexander. Hij wil zich continu bewijzen, zowel tegenover zijn vader als tegenover zijn moeder. Hij verovert werelddelen, voert legers aan en nog is het niet genoeg. Hij wil meer, steeds meer.
Ook wil hij Hephaistion, zijn beste vriend. Ze houden op een Griekse manier van elkaar, maar echt uitgesproken wordt hun verliefdheid nooit. Maar ze kijken wel de hele tijd smachtend naar elkaar.
Het verhaal van Alexander wordt verteld door Ptolemy, een oude strijdmakker, die veertig jaar na Alexanders dood, zijn geschiedenis opschrijft voor het nageslacht.
De film
‘Alexander’ is op alle fronten een misser. Om te beginnen het verhaal. Er is gekozen voor een raamvertelling, waarbij Anthony Hopkins ellenlange monologen dicteert aan zijn slaven. In wollige zinnen vertelt Hopkins wie Alexander was en vooral waarom deze man zo bijzonder werd. Natuurlijk gaan we ook kijken naar Alex, maar de voice-over blijft en wordt gebruikt op momenten waarop je liever de beelden had gezien. Het verhaal vertraagt door de vele terzijdes met Hopkins.
Op de een of andere manier wordt het niet echt overtuigend aannemelijk gemaakt waarom deze Alexander de grootste veroveraar aller tijden werd. Je ziet hem legers aanvoeren, maar dat deed Aragorn in de Lord of the Rings-trilogie overtuigender. Daarbij komen we meteen bij de tweede misser: de casting. Laten we maar meteen beginnen bij Colin Farrell. Een prima acteur om Speed 3, SWAT 4 of PhoneBooth 8 mee te maken, maar als historische veroveraar? Nee, geen moment overtuigt hij als Alexander. Voor een man van dat formaat heb je toch iemand nodig met charisma, en Colin heeft dat niet, althans niet in Alexander. Alexander blijft een melkmuil. Waarom volgen al die mensen hem naar het einde van de wereld? Dat wordt nergens aannemelijk gemaakt.
--------------------------------------------------------------------------------
Edit - DeleteFilm: Alexander
ConclusieTweede fout is Angelina Jolie als zijn moeder (!!) Olympias. Ze schelen in het echt slechts een jaar, waarom in hemelsnaam Jolie als moeder?
Om mij onduidelijke redenen mag Jolie van regisseur Oliver Stone schmieren en overacteren. Ze heeft belachelijke teksten, die ze met een nog belachelijker accent en belachelijke gezichtsuitdrukkingen oplepelt.
Dan de actiescènes. Die zijn saai en veel van hetzelfde. Er vloeit bloed, er wordt gehakt en gestoken, maar helaas is het allemaal bijzonder slaapverwekkend. Het had best intelligenter gemogen allemaal. Na 2,5 uur film heb je nog een half uur te gaan en denk je: nóg een veldslag?
Tot slot de biseksualiteit. In de Verenigde Staten was dit controversieel, in Griekenland gingen ze over de rooie. En dat terwijl homoseksualiteit zo’n beetje in dat land is uitgevonden. Maar in de film komt het niet uit de verf. Er wordt wat smachtend naar elkaar gekeken door de hoofdpersonen en op een feestje wordt een jongeman verkracht (buiten beeld) maar daar blijft het bij. Maar het maakt de film er niet beter op. Wat boeit het nu of Alexander het nu liever met een man of een vrouw doen. We willen zien waarom hij een groot veroveraar was, niet met wie hij neukte.
Conclusie
Alexander is een saaie film die nooit echt op gang komt en niet spannend wil worden. Het ergste zijn de belachelijke dialogen en monologen en Oliver Stone krijgt nergens grip op zijn film. In Amerika flopte de film, in Europa doet hij het goed. Als je gek bent op films als Troy, Ben Hur en Gladiator, zou je deze film wellicht kunnen waarderen. Ik vond er niets aan in ieder geval.
Score: 4
I hope you're wrong... but I think you're not.quote:
Ok dat is duidelijk voor mij, ik boycot die film.quote:Op vrijdag 24 december 2004 12:24 schreef SaskiaR het volgende:
Gisteren gezien... en eigenlijk viel het me niet eens tegen als kijk-ervaring. Het verhaal was wel raar gekozen; sommige belangrijke elementen uit het leven van Alexander werden gewoon weggelaten (de slag bij Issus, het orakel van Siwah, de terugtocht door de woestijn... dat mag er toch wel in lijkt me!!),
helemaal mee eens.. vond het ook een geweldige film.quote:Op dinsdag 28 december 2004 01:29 schreef MightyV het volgende:
Net terug van Alexander en wat een topfilm!
Na het teleurstellende Troy en het zeer trieste King Arthur eindelijk weer eens een epische film die ook goed is.
Het is niet zozeer episch als in spektakel maar qua inhoud. Alexander's jeugd tot zijn dood word beschreven. Maar het spektakel ontbreekt gelukkig niet gheel; natuurschoon (mooier nog dan dat van LotR) en de slag bij Gaugamela is niet te versmaden (zeker de beste battle op celluloid sinds RotK). De decors en props zien er allemaal top uit (Babylon!) en de kostuums zijn ook prachtig. Op een of andere manier komt alles echt authentiek over op mij, wat bijvoorbeeld bij Troy totaal niet zo was. De muziek van Vangelis vind ik ook passend, vooral bij de beelden met overdonderende vergezichten.
Zoals het Oliver Stone betaamt is het dus geen standaard actiefilm. Hij zoomt erg in op Alexander's karakter en de reis die hij doormaakt. Colin Farrell speelt echt de mens Alexander, waar sommigen misschien hadden verwacht dat hij de held Alexander zou uithangen. De supporting cast is ook goed op dreef met Val Kilmer als papa Philippos en (een met een vrij overdreven accent pratend) Angelina Jolie als mama Olympias.
Ik heb deze film als saai, te lang en chaotisch beschreven gezien. Saai is de film zeker niet vind ik, lang wel maar niet te (178 min die blijven boeien). Denk dat de mensen die de film chaotisch/onvolgbaar vonden niet voldoende kennis hadden van het achtergrond verhaal en daardoor in de war raakten. Ikzelf kon alles prima volgen en genoot van de twists die Stone af en toe aanbracht.
Een andere klacht was dat er belangrijk dingen werden weggelaten (bezoek aan het orakel van Amon in Egypte, de slag om Issus en Tyrus) maar dat misde ik totaal niet. Er is zoveel stof om te verwerken in de film dat Stone deze vrij algemeen bekende gebeurtenissen liever buiten beschouwing liet ten voordele van de ontwikkeling van Alexander als persoon niet veldheer.
Persoonlijk ben ik dus zeer onder de indruk van deze film. Geen actiefilm maar een character-driven story over Alexander, die heikele onderwerpen (in de U.S. is zijn bi-seksualiteit bijvoorbeeld nogal... merkwaardig ontvangen) niet schuwt. Mensen die (matig) spektakel a la Troy verwachten, blijf weg! Mensen die feeling hebben met historische fictie en geinteresseerd zijn in Stone's kijk op Alexander, komt allen!
Het is natuurlijk zo dat niet alles 100% overeenkomt met wat er in de geschiedenisboeken staat (maar die zijn het vaak niet eens met elkaar eens, dus wat dat betreft) en dat is ook schier onmogelijk om te doen. Bizarre verdraaiingen zoals in Braveheart zitten hier in ieder geval niet in, maar houd altijd in je achterhoofd dat dit Stone's interpretatie is van Alexander's leven, net zoals LotR Peter Jackson's interpretatie is van JRRT's boeken.
Conclusie: dit kan schouder aan schouder staan met Gladiator en Braveheart (en overstijgd dezen wellicht, daarvoor moet ik de film nogmaals zien) waar King Arthur en Troy diep kunnen wegzakken in de krochten van Hollywood-onzin.
Tip: ken de feitjes rond Alexander een beetje (lees je desnoods een beetje in) want dat geeft echt meerwaarde. De mensen met wie ik de film zag hadden deze kennis niet paraat (ik, als student geschiedenis wel) en vatten sommige onderdelen niet helemaal, naar mijn mening.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wat de feitjes kennen betreft, het helpt wellicht om wat basiskennis van hem te hebben.. maar mijn vriendin vond de film ook geweldig.. (en zelfs jolie goed... komt ook niet vaak voor:P ) en die kent het verhaal van zijn leven ook maar erg summier.. dus echt een must is het niet.
Al met al een geweldige film... denk dat ik er nog wel een keer naar toe ga in de bios
ik hoop toch echt dat je dit niet serieus meent.. Eric Bana?quote:Op woensdag 29 december 2004 09:22 schreef Morpheus2002 het volgende:
Hoe kun je deze in hemelsnaam geweldig vinden?
1. De cast is verkeerd. Colin Farrel is niet geschikt voor dit soort rollen, ik had veel liever Eric Bana (Hector uit Troy) in de rol van Alexander gezien. Angelina Jolie als z'n moeder.....welke idioot verzint dat nou toch? Val Kilmer viel me dan wel weer mee.
als je op let is het beide keren gewoon duidelijk waarom ze winnen.. en er gebeurt genoeg.. maar wellicht niet genoeg om jouw te plezieren.. maar dan moet je maar naar Troy kijken (quote:2. Er gebeurt 2 uur lang geen fuck en de 2 gevechten die er zijn, zijn slecht uitgebeeld en totaal niet boeiend. Heel de tijd worden ze in de pan gehakt maar toch winnen ze uiteindelijk
ach.. zo kun je in elke film wel wat te zeiken vinden... vindt je Gladiator een k#tfilm omdat er een vent in spijkerbroek loopt en sommige dialogen nogal fout geknipt zijn?quote:3. Ik wist niet dat ze al silliconen hadden in die tijd en die rode boxershort van Alexander heeft ie zeker uit 2004
uhm.. was het niet een pijl die deels door de nek van het paard ging en daarom alexander niet vol trof?quote:4. TIjdens de scene dat Alexander die speer in z'n buik krijgt klopt er ook weinig van. Eerst wordt er een pijl in z'n paard geschoten, daarna gooit de gast die Alexander wil pakken een speer in het paard, vervolgens draait de camera en taaaaaadaaaaaaaa Alexander heeft een speer in z'n buik
beetje conentratie mag toch wel bij een film?.. soms was het even nadenken en opletten met al die namen ja..quote:5. Er werden vaak ook 20 namen in 2 zinnen genoemd, hoe bedoel je duidelijk
enige vind ik dus niet.. maar soundrack was inderdaad ook erg goedquote:Enige positieve in de film vind ik de soundtrack, die is goed!
acteerwerk vond ik niet slecht (over het algemeen..die perzische was echt om te schijten zo slecht) camerawerk vond ik goed.. niet continu van die voor de hand liggende shots.. goed over nagedacht.. goed verhaal zonder amerikaanse poepdramas erin verwerkt.. Een dikke 7,7 toch zeker welquote:Nee verder vind ik dit een waardeloze film, slecht acteerwerk, slecht camerawerk en teveel niet boeiend gezeik. Een dikke 4!
ik vond juist dat Stone de relatie heel goed neerzette... de vriendschap en respect voor elkaar werd veel meer benadrukt dan de sexuele kant en de lust.quote:p.s. Stone: één Gaylord scene is wel genoeg
Ben juist verschrikkelijk bang dat als Bana de rol had gekregen dat hij er, net als Hector, een flawless held van had gemaakt. Wat dus niet gepast had bij Stone's opzet en imho minder interessant is dan die rare pief ide Farrell neerzette.quote:Op woensdag 29 december 2004 09:22 schreef Morpheus2002 het volgende:
Hoe kun je deze in hemelsnaam geweldig vinden?
1. De cast is verkeerd. Colin Farrel is niet geschikt voor dit soort rollen, ik had veel liever Eric Bana (Hector uit Troy) in de rol van Alexander gezien. Angelina Jolie als z'n moeder.....welke idioot verzint dat nou toch? Val Kilmer viel me dan wel weer mee.
Dus als er niet gevochten word gebeurd er volgens jou meteen "geen fuck"? Dat vind is zo kort door de bocht dat ik snap waarom deze film je niet boeid.quote:2. Er gebeurt 2 uur lang geen fuck en de 2 gevechten die er zijn, zijn slecht uitgebeeld en totaal niet boeiend. Heel de tijd worden ze in de pan gehakt maar toch winnen ze uiteindelijk
Het Britse filmblad Empire (volgens Tarantino het beste filmblad ter wereld) was er positief over en gaf de film 4 sterren van de 5. Een review waar ik het meer mee eens ben dan de rest van de reviews overigens.quote:Op woensdag 29 december 2004 20:46 schreef twistednerve het volgende:
Maar heeft er iemand ook maar een positieve review van deze film gelezen? En dan bedoel ik wel van een kwalitieve bron, dus niet een of andere veredelde weblog...
quote:Stone heeft spijt van geflopte Alexander
UTRECHT - 27/12/04 - Oliver Stone heeft spijt van de manier waarop hij de film 'Alexander' heeft gemaakt. Dit heeft de filmmaker maandag gezegd in een interview met het filmvakblad Variety. "Als ik terug kon gaan dan zou ik de film in rechtlijnige volgorde maken met minder gebruik van voice-overs", stelt Stone. De 116 miljoen euro kostende productie over het leven van Alexander de Grote krijgt slechte kritieken en trekt weinig bezoekers.
Als Stone een herkansing zou krijgen, zou hij de lengte van de film terugbrengen van drie naar twee uur en de homoseksuele toespelingen niet laten zien aan Amerikaanse bioscoopbezoekers. "Kinderen voelen zich niet prettig bij mannen die elkaar omhelzen en een koning die huilt", denkt de 'Platoon'-regisseur. De film heeft in de Verenigde Staten in vijf weken tijd 35 miljoen dollar (26 miljoen euro) opgebracht.
Het zou beter zijn geweest als Stone meer tijd had gestoken in zijn levensdroom en de film volgend jaar had uitgebracht, zegt de directeur van producent Intermedia. "Misschien hadden we de film dan wel eerst in Europa uitgebracht, voor hem op Amerika los te laten."
Stone gaat zich nu voorbereiden op zijn volgende film, die volgens hem een 'klein' project wordt. "Ik heb mijn droom mogen verzenlijken en als ik nooit meer een film zou mogen maken, zou ik daar vrede mee hebben", zegt de regisseur.
Maandagmiddag wordt bekendgemaakt hoeveel bezoekers 'Alexander' in zijn eerste weekeinde in Nederland heeft getrokken.
Dat wordt dus een director's cut DVD.quote:
Mwach, over een paar jaar gewoon naar terug gaan en opnieuw uitbrengen, zou best moeten lukken denk ik.quote:Op woensdag 29 december 2004 21:46 schreef SunChaser het volgende:
Mosterd na de maaltijd. Er valt geen eer meer aan te behalen.
En wie gaat dat dan betalen?quote:Op woensdag 29 december 2004 21:50 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Mwach, over een paar jaar gewoon naar terug gaan en opnieuw uitbrengen, zou best moeten lukken denk ik.
quote:
Mwach, je kan al een heleboel doen door bijvoorbeeld bepaalde scenes anders te snijden en in een andere volgorde te plaatsen, de voice-over verwijderen (zoals bijv. in Bladerunner) en dat soort dingen, dan hoef je niet eens heel veel te snuffelen in de vuilnisbak. Ook zou je de muziek aan kunnen passen en zo een scene een compleet andere lading meegeven.quote:Op donderdag 30 december 2004 00:59 schreef Sassie het volgende:
[..]
En wie gaat dat dan betalen?
Hangt natuurlijk ook af van hoe Stone het scenario gevormd heeft en hoeveel 'scenes' er daarbij gesneuveld zijn...
Vraag het in TTKquote:Ben wel benieuwd of mensen hier ook ooit Iskander van Couperus hebben gelezen.
Ik weet nog dat ik deze review terzijde schoof, en hebben de goden me voor die hybris gestraft vanavond. De film was precies zoals je hem hier neerzette.quote:
Mythologie? Zullen we het houden op legende, of waarheid?quote:Film is gewoon slecht. Ik wil graag Oliver Stone bedanken voor het om zeep helpen van deze mythologie. Hij had hier zo'n vette film van kunnen maken, verhaal is zo geschikt en dan komt hij hiermee op de proppen. Oliver Stone je zuigt...
Ik hoorde zelfs Martin Ros dit soort onzin uitkramen over de Grieken ("Je deed het met een man of een vrouw, dat was heel gewoon").quote:Op donderdag 6 januari 2005 10:54 schreef HiZ het volgende:
En dan heb ik het niet over het lulverhaaltje dat dit soort verhoudingen nou eenmaal normaal was tussen Grieken, want dat was het namelijk helemaal niet. Op zijn best was de mentor-pupil verhouding geaccepteerd, maar noch de verhouding van Alexander met Hephaistos, noch die met Bagoas voldeed aan de eisen van zo'n verhouding.
Ben dol op androgyne mannen, vooral als ze ook nog kohlpotlood rond hun ogen hebben (Bagoas).quote:Op zaterdag 8 januari 2005 12:04 schreef jimjim1983 het volgende:
wat is die hephaistion een eng wijf zeg.
Nee, de vijftig mooiste mensen.quote:Op zaterdag 8 januari 2005 12:20 schreef jimjim1983 het volgende:
dan hoort hij zeker bij de 50 mooiste vrouwen
die andere gast, die voor Alexander gaat dansen, die is nog 10x zo erg!
Brad Pitt zou die rol eerst spelen, maar zag er toch maar van afquote:Op zaterdag 8 januari 2005 12:04 schreef jimjim1983 het volgende:
wat is die hephaistion een eng wijf zeg.
Gaat die andere Alexander-film nog komen of is die definitief in de ijskast verdwenen na deze flop ?quote:Op zaterdag 8 januari 2005 14:20 schreef SunChaser het volgende:
[..]
Brad Pitt zou die rol eerst spelen, maar zag er toch maar van af
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |