Wel stijlvol, van het Hilton springen ![]()
erg sneu voor z'n dochter
Herman Brood is geboren in Zwolle op 11 Mei 1946. Zijn grootste hobby's zijn tekenen en muziek. Vanaf zijn twaalfde gaat hij piano spelen. Op zijn zeventiende vertrekt hij naar de Academie voor Beeldende kunsten te Arnhem, waar muziek maken het al snel wint van studeren.
In 1964 begint hij de groep 'The Moans', waarmee hij veel in Duitsland verblijft. Harry Muskee vraagt hem vervolgens voor "Cuby and the blizzards". Dankzij Brood heeft deze groep veel succes. Rond die tijd begint hij ook met het gebruik van verschillende soorten harddrugs.
In 1976 ontmoet hij Koos van Dijk, die zijn manager wordt. Herman richt z'n eigen band op: Herman Brood & his Wild Romance. De eerst single "Saturday Night", maakt Herman Brood tot een grote ster.
In 1988 deelt Herman mee dat hij niet meer wil optreden, naar aanleiding van tegenvallende verkoopcijfers. Hij wordt ondertussen ook steeds meer gewaardeerd als tekenaar, schilder en zelfs dichter.
Maar 1992 begint de rock 'n'roll toch weer te trekken en maakt hij met steun van Arcade een live best-of cd. Ter ere van zijn vijftigste verjaardag wordt er een cd gemaakt waarop andere artiesten samen met hem nummmers zingen. Zonder twijfel was Herman één van de meest spraakmakende Nederlanders van de afgelopen dertig jaar.
quote:maakt het er niet echt duidelijker op
Herman Brood overleden?door onze redactie
AMSTERDAM - Diverse bronnen melden dat kunstenaar Herman Brood (54) op woensdagmiddag is overleden. Geruchten gaan dat hij van het Hilton Hotel aan de Apollolaan in Amsterdam is gesprongen. Hoewel vast staat dat er iemand gesprongen is, wordt er niet bevestigd dat het Brood betreft.Zijn manager Koos weet nog van niets de situatie en probeert Broods familie te bellen. Ook het Hilton Hotel ontkent.
Vorige week is er een interview met Brood in Vrij Nederland (30 juni) verschenen waarin hij heeft verteld dat áls hij zelfmoord zou plegen hij van het Hilton Hotel zou springen. "Na de dood gaan we gewoon door in de hemel. Brood, Deelder en Chabot. De hemel? Jaah joh", roept Herman vrolijk in het interview. "God wordt zo langzamerhand doodziek van al die brave slijmjurken".
Het is dus nu niet duidelijk of hij het echt gedaan of dat het iemand is geweest en nu gedacht wordt dat hij het is.
Nog 2 kleine anekdotes over Herman.
In '98 kwam Herman en z'n band optreden op ons schoolfeest, hij zou 2 sets doen. Herman had zich al aardig ondergespoten, maar rockte en sprong als een jonge God. Opeens zegt-ie, jongens tot na de pauze. Wij wachten, wachten, wachten......
Herman nooit meer gezien. ![]()
En nog een keertje bij 'm thuis. Herman kreeg een cameraploeg van RTL 4 op bezoek (een of ander suf programma, Koffietijd of 5 uur show), beetje rondgeleid door z'n huis, gaan ze zitten, 5 minuten gebabbeld, zegt-ie: "Ik ben zo terug, ff wat halen".
Een uur later was hij nog niet terug, toen zijn die gasten van RTL 4 maar weer huiswaaarts gekeerd.
hij heeft in ieder geval van het leven genoten ![]()
knap dat ie het nog zo lang vol heeft gehouden ![]()
We hebben hier nog een zeefdruk van em hangen, dies wel mooi
quote:Je weet ook niet wat je wilt
Op woensdag 11 juli 2001 16:21 schreef TARAraboemdijee het volgende:
on the other hand, deze laat ik open
Heb zowat al zijn muziek waar ik af en toe flink mee r0ck.
Boek van Chabot gelezen.. het andere nog niet..
he bah..
quote:whatever man...
Op woensdag 11 juli 2001 16:36 schreef kavorka het volgende:
geen goed woord voor mensen die zelfmoord plegen over
Ja, een grote persoonlijkheid minder in Nederland. Hoewel ik zelfmoord niet de beste optie vind voor de personen die je achterlaat en voor de personen die je vinden is het toch heel erg!
Veel plezier in de hemel Broodje! (hebbie je gun mee zodat je weer uit treinen kan schieten?)
Waar is het Hilton eigenlijk...
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |