Nu ben ik vooral op zoek naar het recept van surinaamse sambal. Je weet wel, dat oranje/rode prutje waar je kont de volgende dag niet blij mee is. .
In een ander topic had men het erover gewoon Madame Jeanettes fijn te malen met wat zout, peper, ui en knoflook. Maar wordt dat niet een onwijze, droge brei?
Help mij mijn waffeltje in de fik te zetten! . Andere sambal-receptjes zijn ook zeer welkom!
.
En malen malen malen malen...
quote:Met dank aan fotoloog!!
Op zaterdag 24 januari 2004 22:19 schreef Oblivion het volgende:
Adjoema, zout en azijn.![]()
En malen malen malen malen...
quote:Wat is adjoema?
Op zaterdag 24 januari 2004 22:19 schreef Oblivion het volgende:
Adjoema, zout en azijn.![]()
quote:Een soort peper.
Op zaterdag 24 januari 2004 22:24 schreef Bhaarath het volgende:
Wat is adjoema?
quote:Op google vind ik wat recepten waar steeds in staat 1 adjoema peper OF 1 Madame Jeanette.
Op zaterdag 24 januari 2004 22:26 schreef Oblivion het volgende:[..]
Een soort peper.
Schijnt op mme jeanette peper te lijken? Help?
Lijkt blijkbaar nogal op elkaar qua smaak? Ik ken de adjoema-peper ook niet. .
quote:JA!! Eitje bakken met spek, en dan helemaal vol leggen met Jalopeniaaaas!!
Op zaterdag 24 januari 2004 22:30 schreef Lucille het volgende:
Jalepeno pepers zijn ook lekker heet
Misschien kan je die ook gebruiken.
Word helemaal gek van dit forum...
Ontopic: Is wel een idee het daar eens mee te proberen.
Hij keek heel hoopvol naar de rookwolken die uit mijn oren zouden opstijgen, maar ik vond het wel lekker.
Dit is overigens een van de heetste varianten die ik ooit geproefd heb.
En over die surinaamse sambal: toen ik vele jaren geleden bij V&D werkte hadden ze op een avond nasi, waar een behoorlijke schaal sambal naast stond die de surimaamse keukendame zelf had gemaakt. Er waren mensen die dit in grote hoeveelheden over hun eten gooiden en na één hap genoeg hadden voor de hele avond. Mijn smaak is, voor wat 'heet' betreft, volkomen verdorven en ik genoot.
Waar ik minder van genoot is toen ik ooit voor een gerecht een grote hoeveelheid pepers gesneden had en toen, zonder mijn handen heel erg goed te wassen, een plasje moest doen. Heb ik wel een tijdje brand van in mijn broek gehad...
Mijn lieve vrouw had ooit het geniale idee om gesneden pepers met een sproeistraal water af te spoelen in de hoop wat van de scherpte er af te krijgen. Wat ze echter kreeg was zelfgemaakte pepperspray (Het spetterde nogal wat hele fijne druppeltjes in de rondte). Hebben we met zijn tweeen wel een tijdje tranende ogen van gehad (overigen: bij mij ook van het lachen!)
quote:Ik gebruik altijd handschoentjes als ik pepers snij, want mijn handen blijven anders een dag lang branden.
Op zaterdag 24 januari 2004 22:32 schreef static het volgende:
En eerst even je handjes wassen voordat je een vinger in je oog steekt.
Ben tegen het plaatsen van urls, maar deze mevrouw heeft besloten dat er niks gecopieerd mag worden...
quote:Of ergens anders in steekt.
Op zaterdag 24 januari 2004 22:32 schreef static het volgende:
En eerst even je handjes wassen voordat je een vinger in je oog steekt.
quote:Een andere tip voordat je pepers gaat snijden is je handen insmeren met bijv. zonnebloemolie. Het werkt echt.
Op zaterdag 24 januari 2004 22:38 schreef MUUS het volgende:[..]
Ik gebruik altijd handschoentjes als ik pepers snij, want mijn handen blijven anders een dag lang branden.
Echte sambal is
Sambal
Madam jeanet 1/5 kilo + 4 ajuma's (rood en groot)
Basterdsuiker (250 gr, wit)
Olie (twee opscheplepels)
Kentjoer (4 à 5, fijn malen en anders poeder, grote theelepel)
Mag ook met trassi (halve theelepel, maar dan geen kentjoer)
Snuffie zout
Peper ontpitten en in mixer fijnmalen. Olie in pan. Peper in de pan gooien. Overige ingrediënten erbij. Kwartiertje op matig vuur en ondertussen roeren. Klaar!!!!!
Af laten koelen, in potje zetten en invriezen maar.
quote:Als je daarmee gaat experimenteren, (dus het gewoon even fijn malen van de allerheetste peper die er te krijgen is) zou ik niet te fanatiek aan het hakken en malen slaan als ik jou was...
Op zaterdag 24 januari 2004 22:16 schreef MUUS het volgende:
gewoon Madame Jeanettes fijn te malen met wat zout, peper, ui en knoflook.
Maar sambal is wel okay verder, in een gematigde vorm. Ik ben zelf niet een overdreven hete eter. Wel gebruik ik veel peper om de boel een beetje pittig te maken, maar je kunt natuurlijk ook zo erg overdrijven dat je gerecht op een gegeven moment alleen nogmaar daar heet smaakt en dat komt de smaak van de andere ingrediënten van je maaltijd ook niet ten goede.
Lekker, maar niet teveel.
Na fijnmalen in flink veel olie bakken (kijk uit voor de dampen--die branden in je longen)
Ik maak gewoon indonesiseche sambal maar dan met die rode habanero's--die zijn de heetste ter wereld.
In een potje doen na afkoelen en een laagje olie eroverheen. Potje in heet water met soda wassen. De sambal blijft dan weken, misschien maanden goed...mocht ik meer gemaakt hebben dan ik opeet
quote:Eigenlijk is het wel gek als je dus iets wat je maar beter niet met je handen aan kunt raken en de dampen niet van in je longen moet krijgen uiteindelijk wel op zit te eten
Op zondag 25 januari 2004 13:03 schreef Shark.Bait het volgende:
ik snij mijn madam jeanets/habanero's met vork en mes, ik raak ze niet aan.Na fijnmalen in flink veel olie bakken (kijk uit voor de dampen--die branden in je longen)
Ik maak gewoon indonesiseche sambal maar dan met die rode habanero's--die zijn de heetste ter wereld.
In een potje doen na afkoelen en een laagje olie eroverheen. Potje in heet water met soda wassen. De sambal blijft dan weken, misschien maanden goed...mocht ik meer gemaakt hebben dan ik opeet
quote:Dank !
Op zaterdag 24 januari 2004 22:21 schreef Oblivion het volgende:[..]
Met dank aan fotoloog!!
Bijna vergeten...
quote:Mijn ma zegt altijd dat ik moet uitkijken omdat het je maag slijmvlies kon aantasten en maagzweren kon krijgen.
Op zondag 25 januari 2004 13:26 schreef Vork het volgende:
Eigenlijk is het wel gek als je dus iets wat je maar beter niet met je handen aan kunt raken en de dampen niet van in je longen moet krijgen uiteindelijk wel op zit te eten
Ik heb gelukkig nog geen last gehad van branderige kont de volgende dag
quote:Als je het puur eet op een lege maag dankan ik me voorstellen dat je maag dat niet leuk gaat vinden. Als je het door je gerechten mengt, er voldoende droge rijst of iets dergelijks bij eet dan kan er weinig fout gaan. Maar het is voor het grootste deel gewoon een kwestie van wennen.
Op zondag 25 januari 2004 13:38 schreef Shark.Bait het volgende:
Mijn ma zegt altijd dat ik moet uitkijken omdat het je maag slijmvlies kon aantasten en maagzweren kon krijgen.Ik heb gelukkig nog geen last gehad van branderige kont de volgende dag
Ik zou dan ook nooit de allerheetste sambal zomaar door m'n gerechten gooien als ik niet weet ik hoeverre ik dat fatsoenlijk kan doseren. Ben zelf geen echte hete eter, dus mijn lichaam is daar ook helemaal niet aan gewend.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |