quote:Goed idee? Te weinig of juist weggegooid geld? Ik denk dat het wel een goed idee is. Ik ben trouwens wel benieuwd waar de andere 44 miljoen voor dient.
DEN HAAG - Minister Van Boxtel van Grote Steden- en Integratiebeleid stelt 144 miljoen gulden beschikbaar om te voorkomen dat allochtone jongeren in de criminaliteit verdwijnen.Van het bedrag is 100 miljoen bedoeld voor preventiebeleid. Het geld, bedoeld voor projecten in gemeenten, is voor de periode tot 2004. Dat heeft Van Boxtel woensdag aan de Tweede Kamer geschreven.
School en werk zijn volgens de minister de sleutelwoorden voor succes. Om te voorkomen dat allochtone jongeren hun school niet afmaken of na hun schoolperiode geen baan kunnen vinden, is het van belang dat gemeenten beter inspelen op de situatie van allochtone jongeren. De afgelopen twee jaar zijn in acht gemeenten al proefprojecten gehouden met allochtone jongeren.
De betrokkenheid van vertegenwoordigers uit de etnische groepen is volgens Van Boxtel een absolute voorwaarde om van deze aanpak een succes te maken. Het geld is bedoeld voor de acht gemeenten uit het proefproject en voor zestien nieuwe gemeenten.
quote:
Op woensdag 04 juli 2001 22:37 schreef speknek het volgende:
Ze kunnen beter al die kinderen een Nintendo geven zodat ze niet de hele tijd buiten gaan hangen.
quote:Zo af en toe doet men een poging, maar veel helpen doet het niet.
Op woensdag 04 juli 2001 22:36 schreef Party-pooper het volgende:
Jij bent hier niet weg te slaan he
quote:Jah en ik denk écht dat dat helpt. Of een opvoed-cursus voor de ouders. Het zijn vaak kinderen die thuis heel conservatief leven en zich doodvervelen omdat ze niets mogen. Zodra ze de deur uitlopen komen ze in het vrije Nederland zonder dat hun ouders ze na kunnen staren. In Marokko zouden ze door de rest van de buurt nagestaard worden, maar hier heeft zich een hele andere cultuur de laatste eeuw ontwikkeld waar niemand zich met elkaar bemoeid. Met als gevolg dat ze de hele dag buiten hangen.
Op woensdag 04 juli 2001 22:39 schreef Party-pooper het volgende:![]()
en dat is ook een stuk goedkoper..
Als ik vanuit de Marokkaanse gemeenschap geklaag hoor dat ze nog een buurtcentrum willen, en nog een extra speeltuin en er wordt veel te weinig voor ze gedaan dan vraag ik me altijd af Wat is dat voor waanzin? Ik woonde ver weg van een speeltuin, ben nooit in een buurthuis geweest (voor mezelf) en ik ben ook niet ontspoord. Maar wat blijkt is dat die kinderen gewoon zes tot zeven uur per dag buiten hangen. Ik kan me niet eens goed voorstellen wat dat is, zeven uur je stront vervelen met wat vrienden op een bankje (ik had wel zulk soort vrienden, maar die heb ik op een gegeven moment maar gedag gezegd).
Dus dat lijkt me de crux. Maak hun thuissituatie wat leuker.
quote:Want jij komt elke dag bij allochtone gezinnen thuis? wat is dat nou voor vooroordeel? Ik lees hier bijna elke dag dat de ouders hun kinderen beter moeten opvoeden, maar ben je weleens bij die mensen thuis geweest?
Op woensdag 04 juli 2001 22:49 schreef speknek het volgende:[..]
Jah en ik denk écht dat dat helpt. Of een opvoed-cursus voor de ouders. Het zijn vaak kinderen die thuis heel conservatief leven en zich doodvervelen omdat ze niets mogen. Zodra ze de deur uitlopen komen ze in het vrije Nederland zonder dat hun ouders ze na kunnen staren. In Marokko zouden ze door de rest van de buurt nagestaard worden, maar hier heeft zich een hele andere cultuur de laatste eeuw ontwikkeld waar niemand zich met elkaar bemoeid. Met als gevolg dat ze de hele dag buiten hangen.
Dus dat lijkt me de crux. Maak hun thuissituatie wat leuker.
quote:Weggegooid geld, ik herinner me een allochtonen
Op woensdag 04 juli 2001 22:35 schreef links234 het volgende:Goed idee? Te weinig of juist weggegooid geld? Ik denk dat het wel een goed idee is. Ik ben trouwens wel benieuwd waar de andere 44 miljoen voor dient.
quote:Wat, bij allemaal? Nee. Maar als je denkt dat ik uit de achterhoek of de veluwe ofzo kom, dat is niet zo. Ik heb allochtone vrienden en die zijn uitermate beschaafd. Maar dat zijn al mijn vrienden.
Op woensdag 04 juli 2001 23:02 schreef absolutelyarrogant het volgende:
Want jij komt elke dag bij allochtone gezinnen thuis? wat is dat nou voor vooroordeel? Ik lees hier bijna elke dag dat de ouders hun kinderen beter moeten opvoeden, maar ben je weleens bij die mensen thuis geweest?
quote:True, ook ik erger me rot aan de eigenwijse kinderen, maar ben ik er dan één van geweest? Nee. Overigens hebben we het hier niet over een grote mond, maar over licht crimineel gedrag. En jouw ervaringen zijn dan kennelijk heel anders dan die van mij.
Als kind van een zoveelste generatie allochtoon kan ik je wel vertellen dat ikzelf als kind steil achterover sloeg van de manier waarop mijn nederlandse vriendjes en vriendinnetjes opgevoed werden. Grote bek, strontverwend, schreeuwen in het openbaar, geen respect voor ouderen... En nog steeds, als ik bij mij door de buurt loop (die uitermate gemengd is) zijn het altijd de blanke kinderen die "hou je bek, kutwijf" zeggen als je bijvoorbeeld aanspreekt op belletje trekken of kleinere kinderen slaan. De allochtone kinderen zeggen altijd keurig "Hallo buurvrouw, of dag mevrouw en spreken me allemaal aan met u. Om maar even een klein voorbeeldje van normen en waarden te noemen...
quote:En leest u op Internet (laat staan een echte krant) ook wel eens berichten die niet over allochtonen gaan?
Op woensdag 04 juli 2001 22:45 schreef links234 het volgende:Zo af en toe doet men een poging, maar veel helpen doet het niet.
Er staat toch echt veel meer nieuws.
quote:Misschien om de remigratie te bevorderen? Je weet het niet hé?.
Op woensdag 04 juli 2001 22:35 schreef links234 het volgende:
Ik ben trouwens wel benieuwd waar de andere 44 miljoen voor dient.
quote:O ja? Goh.
Op woensdag 04 juli 2001 23:45 schreef golfer het volgende:[..]
En leest u op Internet (laat staan een echte krant) ook wel eens berichten die niet over allochtonen gaan?
Er staat toch echt veel meer nieuws.
Maar dat wordt meestal afgedaan als geouwehoer met nieuwswaarde nul. Of men gooit er een slotje op.
Van dit soort topics weet ik tenminste dat ze open blijven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |