FOK!forum / General Chat / Leer je neus snuiten, voor het te laat is!!
realist_ikvrijdag 16 januari 2004 @ 09:26
quote:
15/01 "Mensen moeten leren snuiten"
De mensen moeten leren snuiten. Tot die conclusie komen onderzoekers van de Vrije Universiteit van Brussel. "Men moet alleen de neus snuiten met één neusgat open en alleen als het nodig en productief is. Snuiten met gesloten neusgaten brengt immers zeer hoge druk voort en dat kan leiden tot het ontstaan of onderhoud van chronische sinusitis", zegt professor Clement van de VUB.
Het snuiten van de neus is een typisch menselijke handeling. Er is geen enkel zoogdier dat in staat is dit manoeuvre uit te voeren.
Tijdens het snuiten van de neus probeert de persoon de secreties (afscheiding van een stof) die in de neus zijn te verwijderen. Dit manoeuvre kan vergeleken worden met het hoesten, wat hetzelfde doel nastreeft.
Onderzoekers aan de Vrije Universiteit Brussel hebben een verband aangetoond tussen de wijze waarop mensen hun neus snuiten en het ontstaan of onderhouden van chronische sinusitis. "Bij patiënten met chronische sinusitis stellen we vast dat sommige zeer dunwandige beencellen uit het zeefbeen in de neus zich uitbreiden tot in de voorhoofdsholte. Een aantal van deze zeer dunwandige benige cellen zijn zeer elastisch, te vergelijken met een rubberen ballon", legt professor Clement van de VUB uit.
Uit onderzoek blijkt nu dat positieve drukken, zoals die tijdens het snuiten van de neus voortgebracht worden, verantwoordelijk zouden kunnen zijn voor het uitzetten van deze dunwandige benige structuren in de neus. "Deze uitgezette dunwandige benige structuren verhinderen op hun beurt een goede ventilatie en drainage van de neusholten met als resultaat het ontstaan of onderhouden van een chronische sinusitis", zegt de onderzoeker.
Hij benadrukt dat hard snuiten niet de enige oorzaak is van sinusitis. "Er zijn ook andere oorzaken, maar hard snuiten, onderhoudt de sinusitis zeker".

In het onderzoek werden de positieve drukken, opgebouwd tijdens het snuiten, gemeten op twee manieren: snuiten met één neusgat open en snuiten met beide neusgaten gesloten en dan plots één neusgat openen. Vervolgens werden de drukken nog eens gemeten na het afslinken van de neus met neusdruppels.
Al deze drukken werden gemeten bij 3 verschillende groepen: een eerste groep bestaande uit normale proefpersonen, een tweede groep uit patiënten met neusklachten zonder chronische sinusitis, en een derde groep uit patiënten die op het operatieprogramma stonden om geopereerd te worden voor chronische rhinosinusitis.
De grootste drukken tijdens het snuiten werden gemeten als men eerst de beide neusgaten afsloot, en dan plots één neusgat opende. Deze drukken bedroegen gemiddeld 9.500 pascal bij de patiënten met chronische rhinosinusitis, 6.000 pascal bij patiënten met neusklachten, maar zonder chronische rhinosinusitis, en ongeveer 5.600 pascal bij de controlegroep.
Snuiten met één neusgat genereerde veel minder hoge drukken, te weten gemiddeld 3.800 pascal bij patiënten met chronische rhinosinusitis, 2.000 pascal bij patiënten met neusklachten, en ongeveer gelijkaardige drukken bij de controlegroep. "De 'kampioen' neussnuiten was een patiënt met chronische rhinosinusitis die erin slaagde om drukken te genereren van 20.000 pascal. De drukken die voortgebracht worden tijdens de normale ademhaling zijn gemiddeld niet hoger dan 300 pascal", aldus Clement.

Goed snuiten is dus zeer belangrijk, adviseren de onderzoekers: alleen snuiten met één neusgat open en als het nodig en productief is. En bovendien mag men tijdens het snuiten geen te hoge druk voortbrengen, luidt het advies.


als het nodig en productief is
ik doe het nooit voor de lol ofzo, dus dat zit wel goed denk ik...

* zakdoek grijpt en tekeer gaat
owja... geen te hoge druk voortbrengen

daar moet dus nog aan gewerkt worden, maar volgens mij was er wel een neusgat open... denk ik.

achja, kleine moeite om hier op te letten als je daarmee sinusiti ( ? ) kan voorkomen...

nodisch18vrijdag 16 januari 2004 @ 09:26
heb al een cursus gehad een jaar te geleden ofzo dus ik ben al een snuitmaster!
Tha_Ramsushvrijdag 16 januari 2004 @ 09:27
*roept naar beneden dat ze zakdoek moeten brengen
*brengt voorzichtig aan
*gaat nog voorzichtiger tekeer
*heeft een rooie neus
ZixSvrijdag 16 januari 2004 @ 09:28
Ach, doe ik altijd onder de douche
Met 1 neusgat open, anders komt er niks uit
realist_ikvrijdag 16 januari 2004 @ 09:28
quote:
Op vrijdag 16 januari 2004 09:27 schreef Tha_Ramsush het volgende:
*heeft een rooie neus
Klonkvrijdag 16 januari 2004 @ 09:30
Lekker in je neus boren heeft toch hetzelfde effect, heb je nog een hapje na
Syrenavrijdag 16 januari 2004 @ 09:33
Hoe kun je nou snuiten met 2 dichte neusgaten? Het moet toch naar buiten?
okkie-manvrijdag 16 januari 2004 @ 09:42
quote:
Op vrijdag 16 januari 2004 09:30 schreef Klonk het volgende:
Lekker in je neus boren heeft toch hetzelfde effect, heb je nog een hapje na
RichardQuestvrijdag 16 januari 2004 @ 09:52
Doe het altijd zoals voetballers het doen, eent neusgat dicht en de zooi licht op de grond....
Disordervrijdag 16 januari 2004 @ 10:27
/Snnnnrrrrrttttttsssjjjj!!
realist_ikvrijdag 16 januari 2004 @ 10:31
quote:
Op vrijdag 16 januari 2004 09:52 schreef RichardQuest het volgende:
Doe het altijd zoals voetballers het doen, eent neusgat dicht en de zooi licht op de grond....
of zoals wielrenners... opzij gaan hangen en op toeschouwers mikken.
Vaan_Banaanvrijdag 16 januari 2004 @ 10:33
Neus ophalen is beter
realist_ikvrijdag 16 januari 2004 @ 10:33
quote:
Op vrijdag 16 januari 2004 10:33 schreef Vaan_Banaan het volgende:
Neus ophalen is beter
ligt eraan wat er onder ligt.
XiChicovrijdag 16 januari 2004 @ 12:40
Weer zo'n onderzoek waar een paar van die mafkezen met VWO er geld in gaan steken, en dan met DIT komen. Ga dan aan de lopende band pakketjes inpakken ofzo, doe je iig nog wat.