Op woensdag ben ik mijn dieet weer gaan volgen om uit te zoeken waar ik die reactie van krijg. Maar woensdag en donderdag was ik nog beroerd van de dagen ervoor.
Allemaal klachten die ik 6 week niet gehad heb kwamen in 1 keer weer terug.
Nou denk ik zelf aan een lactose intolerantie (de dokter ook).., heeft iemand van jullie ervaring hiermee????
Kan een reactie een paar dagen duren? Wat voor reactie hebben jullie?
Heeft iemand suggesties voor een mogelijke andere allergie/intolerantie.
De enige dingen die ik had toegevoegd waren: Fruit, melk, room, jam (suikervrij), meer brood. Iemand een idee?
Thanx bij voorbaat.
quote:Hoho, je topic is net open. Geef het ff tijd.
Op zaterdag 10 januari 2004 19:45 schreef vdo28 het volgende:
hmmzz niemand last van
Maar ik heb ervaring met lactose-intolerantie. Symptomen (bij mij) : erg veel buikpijn en elke dag de poeperitus.
Waarom laat jouw arts geen test doen als hij/zij lactose-intolerantie bij jou vermoedt?
Er is nl. een test waarmee ze makkelijk kunnen zien of je lactose-intolerant bent of niet. Je moet dan 1 of ander goedje opdrinken en daarna moet je een paar uur op een stoeltje een boekie gaan lezen. . Om het kwartier oid moet je even in een apparaat blazen en dan mag je weer verder gaan zitten.
De kans zit er wel in dat je tijdens de test buikkrampen krijgt (als je lactose-intolerant bent), maar als het goed is, is er een toilet in de buurt. .
Lactose-intolerantie is heel erg vervelend (het dieet..pfffffff .), maar mocht dit bij jou het geval zijn, onthou dan wel dat het met de jaren minder kan worden.
quote:Mja, ik weet niet of iedereen dezelfde symptomen heeft bij lactose-intolerantie, maar ik weet nog wel dat ik chronisch aan de dunne was (excuses voor deze onsmakelijke info) en constant pijn had. Daardoor was ik ook constant moe, want pijn vreet gewoon energie.
Op zaterdag 10 januari 2004 19:53 schreef vdo28 het volgende:
Ik heb last van: Hoofdpijn, ineens gevoel van duizeligheid (licht), misselijk, beroerd, winderigheid. Ik heb het gevoel alsof er een waas over me heen zit, een beroerde waas. Duurt zo'n reactie bij jullie dan ook een paar dagen? Van erg naar steeds minder erg...
Het kan ook zijn dat je 'gewoon' een spastische darm hebt. Geen idee, ik ben geen arts. .
quote:Biogarde misschien? Het klopt dat probiotische bacteriën (Lactobacilli, Bifidobacteriën, etc) gekweekt op een lactosehoudend medium, lactase aanmaken. Lactase is het enzym dat lactose splits en ontbreekt of is er onvoldoende bij mensen die lactose intolerant zijn. Als je echt lactose intolerant bent, dan kan je het best beginnen met kleine hoeveelheden gefermenteerde zuivel. Dit geldt natuurlijk niet als je allergisch bent voor het melkeiwit (caseïne).
Op zaterdag 10 januari 2004 20:13 schreef deedeetee het volgende:
Ik heb een kind die er behoorlijk veel last van had.Met name de misselijkheid bleef soms langer dan een week hangen.Hij is er ver overheen gegroeid.Ik heb hem op advies van iemand- Hoe heet t'spul?linksgedraaide yoghurt ? Ik kan er even niet opkomen- gegeven dat schijnt je lichaam aantezetten om dat enzym wat je mist weer aan te maken.Hij kan nu zonder problemen tegen zijn dieet zondigen.
quote:In melk zit trouwens lactose slimmie!
Op zaterdag 10 januari 2004 19:35 schreef vdo28 het volgende:
Ik ben 6 week lang op een dieet geweest waarbij ik alleen maar zuurdesembrood, zilvervliesrijst, aardappelen en groenten mocht eten.
Toen ik rustig aan weer mocht eten (na het dieet dus) ging het de eerste dagen goed. Tot de 4de dag (maandag), na het ontbijt werd ik erg misselijk, beetje duizelig, goed beroerd. Hoofdpijn....moe
Op dinsdag kreeg ik weer dezelfde reactie van het eten.Op woensdag ben ik mijn dieet weer gaan volgen om uit te zoeken waar ik die reactie van krijg. Maar woensdag en donderdag was ik nog beroerd van de dagen ervoor.
Allemaal klachten die ik 6 week niet gehad heb kwamen in 1 keer weer terug.Nou denk ik zelf aan een lactose intolerantie (de dokter ook).., heeft iemand van jullie ervaring hiermee????
Kan een reactie een paar dagen duren? Wat voor reactie hebben jullie?
Heeft iemand suggesties voor een mogelijke andere allergie/intolerantie.
De enige dingen die ik had toegevoegd waren: Fruit, melk, room, jam (suikervrij), meer brood. Iemand een idee?
Thanx bij voorbaat.
De enterocyten in je darm hebben het enzym lactase nodig om lactose te kunnen splitsen en zodoende kunnen opnemen. Nu gebeurt dat niet en smikkelen de bacterien in je darm de lactose op onder uitscheiding van zuren, waterstof en hierdoor diarhee.
quote:Dat is de test die ik bedoelde! Kon niet meer op de naam komen, maar het is dan ook alweer 10 jaar geleden.
Op zondag 11 januari 2004 22:43 schreef KonnieKipke het volgende:
diahree, winden laten.. Positieve H2-ademtest
Oh, en als je lactose-intolerant bent, moet je niet alleen op het woord 'lactose' letten op etiketten, maar ook op 'weipoeder'. Dat moet je namelijk ook vermijden.
quote:Ja hallo dat wist ik ook wel dat in melk lactose zit.
Op zondag 11 januari 2004 22:51 schreef KonnieKipke het volgende:[..]
In melk zit trouwens lactose slimmie!
Lactose = melk suikerDe enterocyten in je darm hebben het enzym lactase nodig om lactose te kunnen splitsen en zodoende kunnen opnemen. Nu gebeurt dat niet en smikkelen de bacterien in je darm de lactose op onder uitscheiding van zuren, waterstof en hierdoor diarhee.
Mijn ontlasting is en was altijd normaal, ook toen ik die heftige reactie kreeg van het eten.....
quote:Hou het eens bij!!
Op dinsdag 3 februari 2004 19:04 schreef GingerRose het volgende:
Ja dat heb ik ook, van die waas. Ik weet alleen niet of ik lactose-intolerantie heb.
quote:waarom zo moeilijk dan als je arts het zo kan testen of je het hebt. als je je dagboek goed hebt bijgehouden en je vermoeden tegen hem uitspreekt moet je gewoon om zon test vragen. die bestaan nl en dan weet je het zeker.
Op dinsdag 3 februari 2004 19:12 schreef vdo28 het volgende:[..]
Hou het eens bij!!
Trouwens ik ben alweer klaar met alles bij te houden en ben er 95% zeker van dat het lactose intolerantie is. Laatst at ik ergens anders en toen kreeg ik na het eten ook weer es last...Dus ik vragen wat er allemaal in zat (lactose dus). In de jus..
Maar goed ik had alles al weer weken toegevoegd behalve lactose. Nu al ff paar keer geprobeerd maar is continu mis.
Kan het trouwens zijn dat als je zo nu en dan iets neemt waar een klein beetje lactose in zit dat je dan klachten ontwikkeld die heel licht zijn maar wel continu aanwezig (bijv vermoeidheid)?
ik moet nu ook zon dagboek gaan bijhouden van mn arts. ben wel benieuwd wat daar uit gaat komen.
quote:bedoel je dat je chronisch last houdt van klachten als je een keer lactose hebt gebruikt? nee, zo werkt dat niet hoor. vermoeidheid is gewoon een veel voorkomende en vage klacht en denk niet dat je dat zomaar aan de lactose toe kan schrijven
Op dinsdag 3 februari 2004 19:12 schreef vdo28 het volgende:[..]
Kan het trouwens zijn dat als je zo nu en dan iets neemt waar een klein beetje lactose in zit dat je dan klachten ontwikkeld die heel licht zijn maar wel continu aanwezig (bijv vermoeidheid)?
quote:Het kon wezen...
Op dinsdag 3 februari 2004 20:13 schreef blublub het volgende:[..]
bedoel je dat je chronisch last houdt van klachten als je een keer lactose hebt gebruikt? nee, zo werkt dat niet hoor. vermoeidheid is gewoon een veel voorkomende en vage klacht en denk niet dat je dat zomaar aan de lactose toe kan schrijven
quote:Das inderdaad waar ja! Mensen in ons wereld deel zijn de uitzondering. In de westerse wereld wordt ook zoete melk gedronken. In alle andere delen van de wereld wordt de melk eerst aangezuurt tot er geen lactose inzit. (Bedenk ik me net dat dit het antwoord is op de vraag die ik daarnet zelf stelde
Op dinsdag 3 februari 2004 22:56 schreef Annastacia het volgende:
Wist je dat het helemaal niet raar is om een lactose-intolerantie te hebben? De meeste aziaten hebben dit ook, en naar ik meen ook veel negroïde mensen...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |