op zondag 21 maart 2004 15:06 schreef schorpioen het volgende:
quote
--------------
ik wil wetenschapv liever helemaal niet lostrekken van de andere 2, en religie ook niet. mijn persoonlijke overtuiging is dat deze 2 op het eerste oog tegenpolen juist weer verenigd moeten worden. ze waren hier ooit ook hetzelfde maar door het mechanistische dualistische denken hebben we de illusie gekregen dat deze 2 elkaar uitsluiten en ze dus strict gescheiden moeten worden. buiten het westerse denkraam (dat uiteraard niet het enige/beste denkraam en ook niet zaligmakend is) bestaat het hele onderscheid ook niet. wetenschap en religie zijn 2 kanten van dezelfde medaille en vullen elkaar aan. dat veel mensen niet verder kunnen denken dan het reeds lang achterhaalde mechanistische en dualistische denkbeeld, of dat veel mensen niet verder kunnen denken dan de vermeende absolute waarheid van de bijbel/koran/whatever, en de ene partij dus lijnrecht tegenover de andere blijft staan, zonder veel moeite te doen om elkaars gezichtspunten te leren zien, vind ik heel erg jammer maar geen reden om een wig te drijven tussen 2 dingen die gewoon bij elkaar horen, en hierdoor de polarisatie nog verder te voeden. mensen die de wetenschappelijke ontwikkelingen in de experimentele natuurkunde een beetje gevolgd hebben, weten dat het onderscheid tussen religie en wetenschap ook voor de wetenschappers zelf aan het vervagen is.
--------------
wetenschappers en gelovigen gingen meestal niet samen, hun ideeën/theoriën in ieder geval. b.v.
"in de tijd van empedocles heeft democritus (460-370 v. chr.) een ander idee over de bouw van materie. hij veronderstelt dat je alle materie opgebouwd kunt denken uit ontelbare kleeine, onveranderlijke en ondeelbare deeltje. (atomos) goden en bovennatuurlijke krachten hebben geen invloed op het gedrag van de atomen. op deze manier probeert democritus een einde te maken aan bijgeloof en angst voor bovennatuurlijke zaken.
door aan te nemen dat god de atomen gemaakt heeft en ervoor zorgen dat ze bewegen, is de deeltjestheorie ook niet meer atheïstisch."
met andere woorden, wetenschappers zeiden maar dat iets door god was gecreeërd zodat ze erin geloofden. mensen die wetenschappelijke ontwikkelen in de xperimentele natuurkunde een beetje gevolgd hebben, weten dat de kloof tussen religie en wetenschap steeds groter wordt. men weet steeds meer over waaruit dingen bestaan, hoe dingen zijn ontstaan.. vele 'theoriën' die in religeuze boeken staan worden ontkracht door wetenschappers, (nieuwe) feiten.
quote
--------------
bovendien zie ik heel weinig in een forum dat alleen gevuld is met al die zinloze religieruzies die je hier ziet. ik moet er eigenlijk niet aan denken om het ook te moeten modereren, volgens mij kun je dat niemand aandoen. en ik denk eerlijk gezegd dat maar weinig mensen op zo'n forum zitten te wachten. de enige die voor het religie forum zijn zjn diegenen die het meteen uit hun active topics zouden slopen zodat ze het kunnen negeren heb ik wel eens het gevoel.
--------------
daar zie ik ook weinig in en ben ik het helemaal mee eens, ik zou ook niet zo'n sub-forum willen modereren, met andere woorden; wetenschap-topics is de enigste reden waarom jij in dit sub-forum nog wel wil modereren, aangezien er weinig filosofie is (en slechte religeuze topics). voor wie is het l sub-forum er eigenlijk, alleen omdat fok overal wat van moet hebben, fok!eiland was zinvoller naar mijn mening, ook al had ik daar niks mee, maar die was ook van de sub-forums verwijderd. er worden lappen tekst uit de bijbel geciteerd en wie het meeste tekst quote komt het overtuigendste over, lijkt wel. ik vraag me af of ze die boekdelen tekst die ze quoten wel zelf hebben gelezen voordat ze het van internet hebben geript en hier posten.
quote
--------------
heb ik het nog niet eens gehad over een forum waar alleen rationele filosofie in past, dus maw alle niet-rationele filosofie wordt verbannen naar het forum van de relifreaks en -bashers. dat is de doodsteek voor de filosofie, voorzover die nog levend is hier op wfl.
een w only forum heeft geen levensvatbaarheid. de meeste pure w discussies zijn of gortdroge, specialistische weetjes, of discussies over ethiek die gewoon onder filosofie vallen en er dus eigenlijk niet horen. maar de leukste w discussies zijn waar parallelen worden getrokken met filosofische vragen, of discussies over intuitie versus ratio, of over de raakpunten tussen w en r. trek de filosofie uit wetenschap, en je haalt de hele ondergrond weg, en er blijft niks meer over om over te discussieren. ook wetenschap en filosofie horen bij elkaar.
--------------
je kan inderdaad maar weinig van de f in wfl terugvinden en f hoort inderdaad bij w als je denkt aan vele wetenschappers (van vroeger). maar nu kom je in wfl en zie je alleen slechte religeuze topics waarin ruzies plaatsvinden (zoals je al zelf zei) omdat iemand, iemand anders niet kan overtuigen met z'n subjectieve oncontroleerbare argumenten die het hele wfl sub-forum verkrachten, erg ontmoedigend. van die religeuze topics die je ziet waarbij je jezelf afvraagt, wat heeft het voor nut, je weet waar het op uit draait en als je zie wie het topic start of wie er het vaakst in post ga je nog dieper zuchten.
wfl