abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 27 juni 2001 @ 23:44:42 #1
272 R@b
No-nonsens
pi_1102400
Verstoren van lasergun met afstandsbediening toegestaan


De politierechter in Amsterdam heeft woensdag een automobilist vrijgesproken die met de afstandsbediening van zijn garagedeur de snelheidscontrole van de politie verstoorde.

Tijdens een controle in maart dit jaar in Amsterdam met een zogeheten lasergun slaagde de politie er niet in de snelheid van de auto van de 35-jarige M.S. vast te stellen. De lasergun werd gestoord door de in de auto gemonteerde afstandsbediening van de garagedeur, die ook op lasertechniek is gebaseerd.

Officier van justitie mr. A. Drogt had een boete van vijfhonderd gulden geëist tegen S. Zij wees erop dat in de handleiding van de afstandsbediening wordt gewaarschuwd voor storing van snelheidscontroles. De fabrikant adviseert dan ook het apparaat op de openbare weg uit te schakelen. Bovendien zou iedereen inmiddels wel weten dat dit risico bestaat.

Gebruiksaanwijzing

De verdachte stelde echter van niets te weten. Hij had de gebruiksaanwijzing niet gekregen, laat staan gelezen. Politierechter mr. D. Radder oordeelde dat je bij de aanschaf van een afstandsbediening voor je garagedeur niet direct hoeft te denken aan het gevaar dat je daarmee politiecontroles zou kunnen frustreren. Daarom achtte hij niet bewezen dat S. met opzet onder de snelheidscontrole uit heeft willen komen.

Gezien de publiciteit die inmiddels aan dit onderwerp is besteed, sloot de rechter niet uit dat binnen afzienbare tijd er wel vanuit wordt gegaan dat iedereen van dit risico op de hoogte is.

Aan zichzelf te wijten

Advocaat mr. W. Anker voerde nog aan dat justitie de nu ontstane problemen geheel aan zichzelf te wijten heeft. Bij de invoering van controles met laserguns was al bekend dat allerhande apparaten in auto's storing kunnen veroorzaken. Het gaat daarbij niet alleen om afstandsbedieningen, maar ook om bijvoorbeeld dodehoek- en nachtzichtsystemen.

www.nu.nl
===========================================

Hmmm, zijn apparaten die expres de lasergun storen nu ook niet strafbaar

En bij radardetector apparatuur loopt ook nog een poging om dat te verbieden dacht ik.

R@b is inderdaad één van de verschrikkelijkste personen die ik ken.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')