Spelregels
Iemand heeft een vraag gesteld en het is aan jou en de mede-Fok!kers om die te beantwoorden. Als de vragensteller dit nodig acht, mag hij natuurlijk hints geven. Bij onduidelijkheid beslist de vragensteller wie het goede antwoord gegeven heeft en wie het punt krijgt.
Degene wie hem het eerst goed beantwoord heeft mag de volgende vraag stellen, er lopen dus niet meerdere vragen tegelijk. Als deze persoon dat niet binnen een uur gedaan heeft, mag iemand anders deze taak van hem overnemen. Dit om het topic niet onnodig lang vast te laten zitten. Wanneer iemand aangeeft dat hij weggaat na het beantwoorden van een vraag, mag er natuurlijk meteen een andere vraag gesteld worden.
Het is niet toegestaan om meerdere antwoorden in één post te geven. De vragensteller dient, in het geval dit tog gebeurt alleen naar het bovenste antwoord te kijken en de rest te negeren.
Het is handig als de persoon die de vraag gesteld heeft het topic in de gaten blijft houden. Als hij/zij voor een langere periode daar niet toe in staat is, is er waarschijnlijk wel iemand bereidt om deze vraag op te geven, aan wie dan het goede antwoord doorgegeven kan worden, zodat deze de jurering verder op zich kan nemen.
Het is niet toegestaan om meer dan 2 gokken/antwoorden te doen, voordat de vragensteller deze afgekeurd heeft. Dit om het spammen van tig antwoorden door één persoon te voorkomen.
Puntentelling
Elke maand wordt er een nieuwe ranking gestart. De laatste vraag die voor 0:00 uur van de laatste dag van de maand is gesteld, telt nog mee voor die maand. Als deze vraag beantwoord is wordt er een nieuwe topic geopend (met als titel: "Fok! Movie Trivia - [MAAND JAAR] I").De resultaten van de vorige maanden en de overall ranking kun je in dit topic terugvinden: Fok! Movie Trivia - Overzichtstopic
Elke goed beantwoorde vraag is één punt waard. In elke 10e topic van de maand tellen de punten dubbel.
Vragen
Je mag vragenstellen over elke film die je kan bedenken (TV-films, direct-to-video-films, films die nog in de bios moeten komen, mogen dus ook), zolang je maar verwacht dat de vraag te beantwoorden is.
Vragen waarvoor meerdere antwoorden mogelijk zijn kun je het best vermijden, aangezien dit nog wel eens onduidelijkheden wat punten verdeling op kan leveren. Bij vragen met meerdere antwoorden, moeten al je antwoorden in dezelfde post staan om goedgekeurd te kunnen worden.
Een overzicht van de soorten vragen die al geweest zijn is hier te vinden, met dank aan mamamiep : Fok! Movie Trivia - Overzichtstopic
Spoilertag
Omdat er tegenwoordig een spoilertag is, is het handig om die af en toe te gebruiken. Zo was er laatst een vraag om 10 films op te noemen waar de hoofdpersoon dood ging op het eind. Als je die film nog niet hebt gezien, dan wil je dat niet weten. Daar is de spoilertag heel erg handig voor.
Stats
Aan het eind van de maand worden ook een aantal statistieken bekend gemaakt over die maand. Statistiek zoals, wie heeft hoeveel vragen van welke vragensteller beantwoord en wat voor soort vragen waren dat. De stats zijn hier te vinden: FMT Stats
Verboden
Het gebruik van IMDb of welke website ook bij het beantwoorden van de vragen is verboden. Als we erachter komen dat dit toch gebeurt is, wordt het punt niet toegekend.
Ranking
Deze zal Gorro aan het begin van elk topic bekend maken, mits hij het topic ook opent natuurlijk.
IRC-kanaal
Tegenwoordig bestaat er ook een IRC-kanaal speciaal voor FMT. Waar je gezellig kunt chatten met de andere FMT-ers. Het is in principe niet de bedoeling om te gaan overleggen over de vragen, gezien dat oneerlijk is tegenover de mensen die niet in dat channel (kunnen) zitten.Dit kanaal is #fmt op de IRC-server van Fok!, irc.fok.nl, Port 6667.
Slowchat
Met de komst van een apart slowchat-topic ( Fok! Movie Trivia - Slow/FastChat-topic #7 ) is slowchat in dit topic, net als in alle andere topics in FTR niet meer toegestaan. Een grappige opmerking mag natuurlijk altijd, maar ga geen hele gesprekken meer voeren. Indien nodig kunnen reacties weggemodereerd worden.
Tussenstand
code:De vraag van mijHP [VP] Naam ptn (+P)
----------------------------------1.[--] scanman01 10 (+10)
2.[--] SaintOfKillers 6 (+6)
[--] twentemeisje 6 (+6)
[--] ReSpawn 6 (+6)
5.[--] ranja 3 (+3)
[--] Gorro 3 (+3)
7.[--] victorinox 2 (+2)
[--] Atreidez 2 (+2)
[--] SODA 2 (+2)
[--] Spina1 2 (+2)
[--] Woodpecker 2 (+2)
12.[--] Retarded 1 (+1)
[--] dolle_hond 1 (+1)
[--] Patch 1 (+1)
[--] TFM 1 (+1)
[--] kinky_queen 1 (+1)----------------------------------
HP = huidige positie
VM = positie vorige maand
Naam = Nickname
ptn = aantal punten
Screenshot uit welke film
quote:Dat klopt... Dracula 2000 / 2001 ....
Op zondag 4 januari 2004 01:04 schreef dyonvbaal het volgende:
ik weet niet, de bioscoop titel was een jaar minder dan de video/dvd uitgaven heel raar dat ze die veranderd hebben maar ja
* twentemeisje zoekt Gorro
quote:Nee dat zou te makkelijk geweest zijn
Op zondag 4 januari 2004 01:26 schreef kinky_queen het volgende:
op hoop van zegen?
quote:Stiekem eigenschappen bekijken he
Op zondag 4 januari 2004 01:26 schreef kinky_queen het volgende:
op hoop van zegen?
aangezien ik dat weet heb ik dat dus ook gedaan
quote:Je moet toch wat.... die druiloor gaat moeilijke vrage stellen na 0.00
Op zondag 4 januari 2004 01:55 schreef scanman01 het volgende:[..]
Stiekem eigenschappen bekijken he
aangezien ik dat weet heb ik dat dus ook gedaan
quote:Deze screenshots en posters staan anders gewoon elders op Fok! ook hoor
Op zondag 4 januari 2004 01:57 schreef kinky_queen het volgende:[..]
Je moet toch wat.... die druiloor gaat moeilijke vrage stellen na 0.00
mompelt iets over sig
quote:Ook heeft die vast niet 3 belangrijke prijzen in Cannes gewonnen
Op zondag 4 januari 2004 01:26 schreef kinky_queen het volgende:
op hoop van zegen?
quote:
Op zondag 4 januari 2004 02:03 schreef scanman01 het volgende:[..]
Ook heeft die vast niet 3 belangrijke prijzen in Cannes gewonnen
Regisseur
FIPRESCI Prize (ik geloof dat dat Cinematografie is)
Prize of the Ecumenical Jury
en nominatie Gouden Palm
quote:Nostalghia
Op zondag 4 januari 2004 02:09 schreef Gorro het volgende:
Cannes-prijzenRegisseur
FIPRESCI Prize (ik geloof dat dat Cinematografie is)
Prize of the Ecumenical Juryen nominatie Gouden Palm
* edit - kut
[Dit bericht is gewijzigd door kinky_queen op 04-01-2004 02:26]
quote:Hoe KOM je er op?
Op zondag 4 januari 2004 02:20 schreef scanman01 het volgende:
NostalghiaAndrei Tarkovsky - De Visuele Poëet
scanman01 +1
En weltrusten
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |