Spelregels
Iemand heeft een vraag gesteld en het is aan jou en de mede-Fok!kers om die te beantwoorden. Als de vragensteller dit nodig acht, mag hij natuurlijk hints geven. Bij onduidelijkheid beslist de vragensteller wie het goede antwoord gegeven heeft en wie het punt krijgt.
Degene wie hem het eerst goed beantwoord heeft mag de volgende vraag stellen, er lopen dus niet meerdere vragen tegelijk. Als deze persoon dat niet binnen een uur gedaan heeft, mag iemand anders deze taak van hem overnemen. Dit om het topic niet onnodig lang vast te laten zitten. Wanneer iemand aangeeft dat hij weggaat na het beantwoorden van een vraag, mag er natuurlijk meteen een andere vraag gesteld worden.
Het is niet toegestaan om meerdere antwoorden in één post te geven. De vragensteller dient, in het geval dit tog gebeurt alleen naar het bovenste antwoord te kijken en de rest te negeren.
Het is handig als de persoon die de vraag gesteld heeft het topic in de gaten blijft houden. Als hij/zij voor een langere periode daar niet toe in staat is, is er waarschijnlijk wel iemand bereidt om deze vraag op te geven, aan wie dan het goede antwoord doorgegeven kan worden, zodat deze de jurering verder op zich kan nemen.
Het is niet toegestaan om meer dan 2 gokken/antwoorden te doen, voordat de vragensteller deze afgekeurd heeft. Dit om het spammen van tig antwoorden door één persoon te voorkomen.
Puntentelling
Elke maand wordt er een nieuwe ranking gestart. De laatste vraag die voor 0:00 uur van de laatste dag van de maand is gesteld, telt nog mee voor die maand. Als deze vraag beantwoord is wordt er een nieuwe topic geopend (met als titel: "Fok! Movie Trivia - [MAAND JAAR] I").De resultaten van de vorige maanden en de overall ranking kun je in dit topic terugvinden: Fok! Movie Trivia - Overzichtstopic
Elke goed beantwoorde vraag is één punt waard. In elke 10e topic van de maand tellen de punten dubbel.
Vragen
Je mag vragenstellen over elke film die je kan bedenken (TV-films, direct-to-video-films, films die nog in de bios moeten komen, mogen dus ook), zolang je maar verwacht dat de vraag te beantwoorden is.
Vragen waarvoor meerdere antwoorden mogelijk zijn kun je het best vermijden, aangezien dit nog wel eens onduidelijkheden wat punten verdeling op kan leveren. Bij vragen met meerdere antwoorden, moeten al je antwoorden in dezelfde post staan om goedgekeurd te kunnen worden.
Een overzicht van de soorten vragen die al geweest zijn is hier te vinden, met dank aan mamamiep : Fok! Movie Trivia - Overzichtstopic
Spoilertag
Omdat er tegenwoordig een spoilertag is, is het handig om die af en toe te gebruiken. Zo was er laatst een vraag om 10 films op te noemen waar de hoofdpersoon dood ging op het eind. Als je die film nog niet hebt gezien, dan wil je dat niet weten. Daar is de spoilertag heel erg handig voor.
Stats
Aan het eind van de maand worden ook een aantal statistieken bekend gemaakt over die maand. Statistiek zoals, wie heeft hoeveel vragen van welke vragensteller beantwoord en wat voor soort vragen waren dat. De stats zijn hier te vinden: FMT Stats
Verboden
Het gebruik van IMDb of welke website ook bij het beantwoorden van de vragen is verboden. Als we erachter komen dat dit toch gebeurt is, wordt het punt niet toegekend.
Ranking
Deze zal Gorro aan het begin van elk topic bekend maken, mits hij het topic ook opent natuurlijk.
IRC-kanaal
Tegenwoordig bestaat er ook een IRC-kanaal speciaal voor FMT. Waar je gezellig kunt chatten met de andere FMT-ers. Het is in principe niet de bedoeling om te gaan overleggen over de vragen, gezien dat oneerlijk is tegenover de mensen die niet in dat channel (kunnen) zitten.Dit kanaal is #fmt op de IRC-server van Fok!, irc.fok.nl, Port 6667.
Slowchat
Met de komst van een apart slowchat-topic ( Fok! Movie Trivia - Slow/FastChat-topic #6 ) is slowchat in dit topic, net als in alle andere topics in FTR niet meer toegestaan. Een grappige opmerking mag natuurlijk altijd, maar ga geen hele gesprekken meer voeren. Indien nodig kunnen reacties weggemodereerd worden.
Eindstand
Misschien in de loop van de dag.
Van december komen geen stats meer, net als de volgende maanden. Het kost me te veel tijd om het bij te houden en die heb ik er niet meer voor over.
-edit-
Dit is natuurlijk het 1e topic, dus ik stel de vraag wel .
[Dit bericht is gewijzigd door mamamiep op 01-01-2004 12:04]
quote:kom op dan
Op donderdag 1 januari 2004 11:49 schreef mamamiep het volgende:
En waar is de vraag? Of moet die nog gesteld worden en door wie?-edit-
Dit is natuurlijk het 1e topic, dus ik stel de vraag wel.
quote:Ik had een hele coole vraag bedacht, maar picserver doet het niet
Op donderdag 1 januari 2004 12:09 schreef dolle_hond het volgende:[..]
kom op dan
Even een andere vraag bedenken dus.
quote:Is ook goed, want ik wil zo graag die ene vraag stellen
Op donderdag 1 januari 2004 12:19 schreef Retarded het volgende:
ik heb er anders wel 1 hoor
Naam van acteur wil ik weten en de namen van de bijbehorende films!
genre film 1: Drama/thriller
genre film 2: Oorlog
genre film 3: Western
(films/genres staan in chronologische volgorde)
(films doe ik anders straks wel )
quote:mwah dat valt wel mee dnek ik... het gaat om een hele bekende acteur en 3 hele bekende films (misschien dat die 1e niet zo bekend is als de rest, maar heeft wel veel prijzen gewonnen!)
Op donderdag 1 januari 2004 12:32 schreef scanman01 het volgende:
Hmmm, hier zijn denk ik maar 1000 mogelijkheden, dus moet te doen zijn
quote:nee, dat zou ook wel iets te gemakkelijk zijn
Op donderdag 1 januari 2004 12:31 schreef mamamiep het volgende:
Vast niet Clint Eastwood?
(films doe ik anders straks wel
)
quote:nee, die 3 films zijn in dat tijdsverloop uitgebracht... kleine hint: de laatste film (de western dus) is in 1968 uitgebacht. De rest moet je zelf maar bedenken
Op donderdag 1 januari 2004 12:40 schreef scanman01 het volgende:
Waarom is het van 1955 tot 1970 trouwens? Is de acteur toen overleden?
quote:nope helaas... en noem dan meteen de films erbij die in dat tijdsverloop uitgebracht zijn...
Op donderdag 1 januari 2004 12:48 schreef mamamiep het volgende:
James Earl Jones (Dr. Strangelove)?
Peter Sellers
quote:Die wist ik niet, ik ging uit van Dr. Strangelove. Is het wel die film toevallig?
Op donderdag 1 januari 2004 12:49 schreef Retarded het volgende:[..]
nope helaas... en noem dan meteen de films erbij die in dat tijdsverloop uitgebracht zijn...
quote:nee sorry
Op donderdag 1 januari 2004 12:51 schreef mamamiep het volgende:[..]
Die wist ik niet, ik ging uit van Dr. Strangelove. Is het wel die film toevallig?
om het iets makkelijker te maken:
film 1 - Drama/thriller/crime 1957
film 2 - Oorlog 1962
film 3 - Western 1968
12 angry men
Longest Day
Once upon a time in the west
quote:bingo!
Op donderdag 1 januari 2004 13:13 schreef scanman01 het volgende:
Henry Fonda?12 angry men
Longest Day
Once upon a time in the west
scanman01 +1
Mickey
Chris
Laurence
Matt
Nicolas
Diane
Dennis
quote:dat kan haast niet anders dan Rumble Fish zijn
Op donderdag 1 januari 2004 13:35 schreef scanman01 het volgende:
Hieronder een aantal voornamen van acteurs. Probeer uit te vogelen welke acteurs ik bedoel en dan welke film ze samen hebben gemaakt.Mickey Rourke
Chris Penn
Laurence Fishburne
Matt Dillon
Nicolas Cage
Diane Lane
Dennis Hopper
veel aparte voornamen die niet veel acteurs/actrices delen... was dus niet zo lastig
quote:Nou, de vraag heeft 50 minuten gestaan. Dat is vrij lang voor een 'niet zo lastige vraag'
Op donderdag 1 januari 2004 14:25 schreef Retarded het volgende:[..]
dat kan haast niet anders dan Rumble Fish zijn
veel aparte voornamen die niet veel acteurs/actrices delen... was dus niet zo lastig
Retarded +1
quote:We zijn net pas wakker joh...
Op donderdag 1 januari 2004 15:21 schreef scanman01 het volgende:[..]
Nou, de vraag heeft 50 minuten gestaan. Dat is vrij lang voor een 'niet zo lastige vraag'
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |