Pas geleden voor school een tennisbal, genomen met 6.1 megapixel, af laten drukken op A1 formaat (ongeveer 80x60). Foto op 150 DPI gezet en opgeblazen tot A1 formaat. Op het eindresultaat kun je de haren van de bal zien zitten. Via die rekenmethodes lijkt wel dat je veel, heel veel mp nodig hebt maar om een mooie afruk te krijgen valt dat echt reuze mee.quote:Op donderdag 10 juni 2004 23:57 schreef hassanjassan het volgende:
Als je effe rekent dan kom je met 16,7 megapixels niet echt ver....51 megapixels zijn er nodig voor een 50x75cm poster en 8,2 megapixels voor een 20x30 afdruk....
Daarmee vul ik nog geen holle kies...en interpolatie...ja ammehoela...ik heb al een compromis gedaan met jpg compressie en dan nog es pixels opblazen naar het gewenste formaat?quote:In welke resolutie moet ik mijn bestanden aanleveren?
Wij adviseren een minimale resolutie van 130 DPI voor alle formaten t/m 30 x 45 cm. Voor de grotere formaten is ook met een lagere resolutie, door interpolatie (herberekening) van uw bestand, een goed resultaat te bereiken.
Afdruk Pixels
10 x 15 cm 520 x 780
13 x 18 cm 650 x 910
13 x 19 cm 650 x 975
20 x 30 cm 1040x1560
30 x 45 cm 1560x2340
40 x 60 cm 1560x2340
50 x 75 cm 1560x2340
70x105 cm 1560x2340
Ja maar dan neem je een klein ding heel groot ~ beeldvullend op.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 16:53 schreef Bijltje het volgende:
[..]
Pas geleden voor school een tennisbal, genomen met 6.1 megapixel, af laten drukken op A1 formaat (ongeveer 80x60). Foto op 150 DPI gezet en opgeblazen tot A1 formaat. Op het eindresultaat kun je de haren van de bal zien zitten. Via die rekenmethodes lijkt wel dat je veel, heel veel mp nodig hebt maar om een mooie afruk te krijgen valt dat echt reuze mee.
Precies wat www.kenrockwell.com ook bedoelt met waarom hij en national geographic geen digitaal willen gebruiken. Landschappen zien er niet uit...quote:Op vrijdag 11 juni 2004 22:46 schreef Patrick281 het volgende:
[..]
Ja maar dan neem je een klein ding heel groot ~ beeldvullend op.
Dichtbij foto's van macro tot een close up van bijvoorbeeld een gezicht hebben inderdaad geen ultra hoge resolutie nodig.
Moet je eens een landschap fotograferen met dat ding, dat ziet er gewoon niet uit op A1 formaat.![]()
Moet je es naar het rijksmuseum gaan, dan bekijk ik echt wel die dingen van dichtbij hoor...je kan ook niet echt anders. Alleen al dat ik met mijn neus bijna op een schilderij van 400 jaar oud sta geeft een kick en ik wil gewoon zien wat ze gedaan hebben, hoe geschilderd enzo....quote:Op vrijdag 11 juni 2004 23:36 schreef Bijltje het volgende:
Bij landschappen ziet het er inderdaad anders uit.
Dat die posters op lage DPI geprint kunnen worden ligt aan het gebruik ervan, je gaat niet op 10cm van het poster kijken. Je neemt afstand om het geheel te zien, net zoals bij schilderijen. Sta je er dicht op dan zijn het veel verschillende stukjes verf. Neem je meer afstand dan gaan die verschillende verfstreken zich samenvoegen tot een beeld.
Memorysticks suckenquote:Op woensdag 28 juli 2004 17:32 schreef Jonan het volgende:
Thuis heb ik nou een vrij antieke Sony digicam en een cheap-ass 35mm cameraatje.
Niet echt het materiaal om fraaie (vakantie)foto's e.d. te maken.
Sta ik dus voor de keuze om een nieuwe camera te kopen.
Het gemak van een digicamera is evident, maar wil je een fatsoenlijke optische zoom hebben en een goede lens, dan ben je al heel erg veel geld kwijt. En een memorystick van meer dan 128Mb is ook niet bepaald goedkoop. En daarnaast heb ik geen ervaring met het afdrukken van digi-foto's.
Een goede spiegelreflex is gelijk al veel goedkoper. In principe ook een stuk scherper, want ik begreep dat je dat gelijk kon stellen aan 15 miljoen beeldpixels (al zie je blijkbaar na 6 miljoen beeldpixels met het blote oog het verschil niet meer).
Wat is jullie ervaring en voorkeur?
Er zijn hele leuke, goede EN betaalbare digitale camera's op de markt. Het hangt er vanaf: wat wil je er precies mee? Dus bv. alleen 10x15 foto's afdrukken oid dan is een 3 á 4 MP digicam zo gekocht. En ervaring met afdrukken heb je niet nodig, iedereen kan een wandelingetje naar de Hema/Dixons/Mediamarkt e.d. maken om even de kaart in een apparaat te stoppen en een 1 uur of 2 dagen later de foto's weer op te halen, stukje cake!quote:Op woensdag 28 juli 2004 17:32 schreef Jonan het volgende:
Thuis heb ik nou een vrij antieke Sony digicam en een cheap-ass 35mm cameraatje.
Niet echt het materiaal om fraaie (vakantie)foto's e.d. te maken.
Sta ik dus voor de keuze om een nieuwe camera te kopen.
Het gemak van een digicamera is evident, maar wil je een fatsoenlijke optische zoom hebben en een goede lens, dan ben je al heel erg veel geld kwijt. En een memorystick van meer dan 128Mb is ook niet bepaald goedkoop. En daarnaast heb ik geen ervaring met het afdrukken van digi-foto's.
Een goede spiegelreflex is gelijk al veel goedkoper. In principe ook een stuk scherper, want ik begreep dat je dat gelijk kon stellen aan 15 miljoen beeldpixels (al zie je blijkbaar na 6 miljoen beeldpixels met het blote oog het verschil niet meer).
Wat is jullie ervaring en voorkeur?
Alleen blijf je dan weer fotorolletjes kopen.quote:Op donderdag 29 juli 2004 15:07 schreef Jonan het volgende:
Dat is waar. Echt, voor pak em beet 350 euro koop ik een goede SLR camera (canon eos 300 or 3000) of een Nikon F75.
Een vergelijkbare Digitale camera koop ik niet voor die prijs. Eerder het dubbele vermoed ik zo.
Da's de afweging.
Prijs van de digitale camera? En doe je het beeld wel niet nabewerken..scheelt echt heel veel.quote:Op donderdag 29 juli 2004 15:49 schreef -BoBo- het volgende:
Ik vind dat die analoge toch echt wel mooiere foto's maakt.
Het is al zover, alleen zijn die camera's nog erg duur voor consumenten.quote:Op donderdag 29 juli 2004 15:55 schreef fr.oosje het volgende:
[..]
Mjah, maar dan krijg je bij fotografie de discussie zoals je die bij film ook hebt (daar alleen film vs video, maar geeft hetzelfde probleem)quote:Op donderdag 29 juli 2004 15:55 schreef fr.oosje het volgende:
Ik denk dat de vraag eigenlijk moet zijn hoelang worden er nog betaalbare negatieven gemaakt.
Als de ontwikkeling van de digitale camera die van de pc volgt dan zal de kwaliteit al snel het zelfde zijn als een negatief. (jaartje of 3?)
Verder is mijn voorspelling dat er over 10 jaar helemaal geen film meer te krijgen, die is dan kwa prijs en kwaliteit ingehaald door de digitale revolutie. Sterker nog ik denk dat dat al binnen 5 jaar gebeurd is.
Ik baseer mijn mening op het feit dat er momenteel veel meer digitale toestellen worden verkocht dan analoge camera's. Tevens zullen we worden overspoeld door mobiele telefoons met goede digitale camera's er in.
Ik heb al een aantal keer hier op fok gezien dat mensen hier niet in geloven (vaak mensen die zelf nu nog analoog schieten) maar we ontkomen er niet aan dan kan ik je garanderen omdat 99% van de consumenten gewoon weg digitaal wil fotograferen.
By the way ik heb zelf een canon 300d en digitaal bevalt me meer dan uitstekend
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |