aangezien ik binnenkort weer in Amerika zit ben ik van plan om er eventueel daar 1 te kopen, voor 1199 USD heb je daar de kit met 2 lensen (incl. 70 - 300mm zoomlens), met de huidige euro/dollar koers zit je dan zelfs net onder de 1000 euro voor een digitale spiegelreflex met 2 lensen (www.wolfcamera.com)
Geweldige camera stukken beter als mijn Sony DSC-P92.
Enige nadeel wat ik tot nu toe gemerkt heb is het probleem met de ingebouwde flitser (hij geeft in Auto stand vaak onderbelichte foto's)
quote:Nou dan mag jij voor mij de EOS 1D mee nemen voor me
Op woensdag 17 december 2003 15:22 schreef MarKey het volgende:
aangezien ik binnenkort weer in Amerika zit
quote:In NY is de sales tax ook wel het hoogste van allemaal (bijna dan, weet niet precies), de douane rechten zijn makkelijk te ontlopen. Neem de camera los mee, de bon uiteraard ook. De lege doos met bijvoorbeeld de handleiding (toch wel leuk als je die origineel hebt) stuur je via de post. Schrijf erop dat het een cadeau is ofzo, dan betaal je niks.
Op woensdag 17 december 2003 22:17 schreef matthijst het volgende:
Waar in Amerika? In New York +8,5% sales tax -> $1300,-
Met een beetje pech douane en invoerrechten eroverheen en je bent al een stuk duurder uit dan de goedkoopste op tweakers: ¤ 1349,-
Succes!
quote:Alsof een douanier weet dat een camera daar anders heet dan hier. Je kan het ook te ver zoeken hoor. Alsof je de bon meeneemt van al je apparatuur dat je meeneemt op vakantie. Zoals ik het vertelde gaat het echt wel werken hoor.
Op donderdag 18 december 2003 10:34 schreef matthijst het volgende:
Alleen jammer dat er "Digital Rebel" op staat ipv. D-300 en ze bij de douane niet achterlijk zijn
"En, hoe komt u aan dit Amerikaanse model meneer?"
"Heb ik gekocht in Nederland"
"Ah, dan heeft u daar vast de bon nog wel van"Succes!
Desnoods stuur je de hele camera naar jezelf op, met een briefje erbij "Bedankt voor het lenen van je toestel, hope to see you next summer". Dat werkt ook wel.
quote:Het betreffende programma ken ik niet nee, maar ik heb vaak genoeg tussen US en NL gereisd om een beetje eigen praktijkervaring te hebben. Zolang het product maar niet overduidelijk nieuw is wordt er niet op gereageerd. Daarnaast zijn de US douane makkelijker met dingen die het land uitgaan dan dingen die het land ingaan.
Op donderdag 18 december 2003 10:43 schreef matthijst het volgende:
Nooit "bij de douane" gezien zeker....
Ik zeg niet DAT je gepakt wordt, maar ALS je aangehouden wordt sta je mooi te kijken. Oh, en Amerikaanse stekkers aan je oplader doen het ook goed.
Of zou een douanier ook het verschil tussen Nederlandse en Amerikaanse stekkers niet kunnen herkennen?
Dus zorg ervoor dat je bijvoorbeeld vakantiefoto's maakt met het ding, daarnaast moet je inderdaad niet nieuw in doos in je bagage met alle kabels e.d. nog gesealed. Dan gaan ze wel raar kijken, je kan het ook gewoon op laten sturen door "Uncle mike" o.i.d.
Naja, bedoelde alleen maar te zeggen: ALS je wel wordt aangehouden en je hebt er een beetje snuggere douanier bijzitten dan kan het duurder worden dan hem in Nederland halen.
quote:Daar heb je helemaal gelijk in, het leven is vol risico he
Op donderdag 18 december 2003 11:28 schreef matthijst het volgende:
De US douane is het probleem ook niet.Naja, bedoelde alleen maar te zeggen: ALS je wel wordt aangehouden en je hebt er een beetje snuggere douanier bijzitten dan kan het duurder worden dan hem in Nederland halen.
daarnaast is het ook nog zo dat je de koers mee moet tellen. Als je dus zegt 1300 usd incl. tax en je betaald met je creditcard wordt er dus maar iets van 1050 euro afgeschreven, dus toch 300 euro minder dan die kit op tweakers (die net iets anders is qua lenzen)
aangezien ik jaren in Chicago heb gewoond en onlangs ben verhuisd heb ik een prachtige brief van de Douane, namelijk dat ik belastingvrij mijn spullen uit Amerika naar Nederland mag meenemen. Daar zitten dan wel regels aan dat je die goederen in Amerika al enige tijd in bezit moet hebben gehad maar daar wordt niet naar gekeken, ik heb al vaker een digitale camera meegenomen en de douane deed er niet moeilijk over toen
Toevallig was dat ook de enige keer dat ik eruit werd gehaald bij 'niets aan te geven', al die andere keren (zeker een keer of 30) ben ik nooit aangehouden, ik zal er wel betrouwbaar uitzien
en wat de stekker betreft, of een adaptertje voor de stekker (de voedingen kunnen gewoon 110 - 230 Volt aan), en in dit geval een nederlandse netsnoertje is al voldoende
en software en handleidingen alleen engels is geen probleem, net als de garantie, ik kom sowieso een keer of 6 per jaar in Amerika...
ik ben er overigens nog niet helemaal uit, ik verwacht dat de camera begin volgend jaar nog wel wat gaat zakken qua prijs, en hopenlijk doen andere leveranciers dat ook, dan wordt het misschien alsnog een Nikon D1 en kan ik mijn bestaande objectieven blijven gebruiken.....
Ik heb hem in Singapore gekocht voor zo'n 950 euro (inclusief lens) en vandaag mee naar Nederland genomen, niet aangehouden bij de douane dus alles goed. Hij gaat alleen over twee weken weer terug naar Singapore.
quote:Die vrijstelling van de douana is dus van toepassing op Amerikaanse producten, onlangs is mijn inboedel overgekomen die ik dus belastingvrij mocht invoeren (incl. PC, digitale videocamera etc)
Op donderdag 18 december 2003 17:15 schreef matthijst het volgende:
Met douanepapiertje ben je idd klaar.
Die $1300 snap ik ook wel. Het ging natuurlijk om de invoerrrechten en douanerechten. Netsnoertje is overkoombaar, maar "Digital rebel" wegkrabben weer niet.
Ben het met je eens dat er altijd een risico is dat je gepakt wordt en dan alsnog een stuk duurder uit bent, maar uit ervaring weet ik dat er na vluchten uit b.v. Amerika weinig controle is, dus zolang je niet met een vlucht uit de Antillen komt is het risico aangehouden te worden klein
Ik begin wel steeds meer te twijfelen, hoorde gisteren ook van iemand die uit Azie een digitale video camera had meegenomen, was wel 400 euro goedkoper uitgeweest, alleen nu is ie kapot, niet meer te repareren volgens de nederlandse dealer, garantie is niet van toepassing in Nederland en schijnbaar heeft het geen zin om dat ding op te sturen
Voor mij is ook de 1.6x cropfactor heerlijk, omdat ik vooral in de tele hoek schiet (ik ga voor de zomer een Sigma 50-500 kopen en dit word dan een super 80-800mm ).
quote:daar heb ik 30 november even mee gespeeld (in London
Op zaterdag 20 december 2003 17:00 schreef Keo het volgende:
Vandaag gespeeld met een EOS 300D met een Canon 100 - 400 IS USM lens. Een geweldige combinatie........
quote:Die kan je instellen naar je eigen smaak, van wat strakker tot heel soepel, vond het perfect werken. Helaas wat aan de kostbare kant maar ik mag hem lenen als ik hem nodig heb.
Op zondag 21 december 2003 15:00 schreef SpotterNL het volgende:[..]
daar heb ik 30 november even mee gespeeld (in London
), een lekkere lens maar ik vind de push pull zoom zo ****.
quote:http://revolution.cx/rcx/fecset.htm
Op woensdag 17 december 2003 19:15 schreef Alfisti het volgende:
* Alfisti heeft een 300DGeweldige camera
stukken beter als mijn Sony DSC-P92.
Enige nadeel wat ik tot nu toe gemerkt heb is het probleem met de ingebouwde flitser (hij geeft in Auto stand vaak onderbelichte foto's)
Doe er je voordeel mee
quote:En de enige.
Op zondag 21 december 2003 16:46 schreef Taurus1978 het volgende:
.....
De Digital Rebel/EOS 300D is op dit moment absoluut de beste camera in die prijscategorie.
in middels ben ik de 10 000 foto's ge passeerd. en ik ben er zeer te vreden over.
enigste nadeel is dat je wel absoluut originele Canon flitsers moet hebben vreemde fabrikaten werken niet.
En oudere lenzen van bijvoorbeeld sigma moet je laten upgraden.
Voor de rest fantastische kamera, vooral voor het geld.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |