abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 8 februari 2004 @ 02:35:20 #51
21607 the.moderator
Schapen neuken doe je zo!
pi_16990651
Vossius-pupil verlaat school voor sekte
SLADJANA LABOVIC en BART MIDDELBURG

AMSTERDAM - Op het Vossiusgymnasium in Zuid is onder de leerlingen grote commotie ontstaan omdat een net zeventienjarige jongen uit de vijfde klas, die deels nog leerplichtig is, heeft besloten de school te verlaten en fulltime in te treden in de Scientology-sekte. De vader van de jongen, een Amsterdamse tandarts, is al decennia lid en heeft in de sekte een hoge status bereikt (zogeheten operating thetan op niveau zeven). De leiding van de school heeft van het geval melding gemaakt bij de leerplichtambtenaar van de gemeente.

De leerling gaat een reeks cursussen volgen op The Freewinds, het exclusieve opleidingsschip van Scientology in het Caribisch gebied. ''Er is inderdaad nogal wat consternatie over ontstaan,'' zegt rector Jacqueline Ketel van het Vossius. ''Het gaat om een goed functionerende leerling, die alleen de zesde klas nog maar hoeft te doen. Zijn resultaten zijn zodanig dat hij zonder meer zijn examen zou hebben gehaald. Als zo'n leerling van school gaat om zich helemaal aan Scientology te wijden, ja, dan praat de hele school daarover.''

De vader van de leerling sloot zich ruim twintig jaar geleden aan bij Scientology, de uit Amerika overgewaaide pseudo-filosofie, bedacht door de mislukte science-fictionschrijver L. Ron Hubbard. Volgens diens leer werd de aarde zeventig miljoen jaar geleden geteisterd door de tiran Xenu. Als gevolg van Xenu's schrikbewind is de mens behept met allerhande trauma's ('engrammen') die slechts kunnen worden bestreden met eindeloze cursussen, waarvan de kosten kunnen oplopen tot tonnen.

Op zijn eigen Scientology-website legt de tandarts uit dat hij altijd al geïnteresseerd is geweest in 'de vraag waarom ik op deze planeet ben, als mens'. ''Ik heb grote bewondering gekregen voor L. Ron Hubbard, de man die de geest en het verstand heeft onderzocht zoals niemand dat ooit heeft gedaan, en zo met antwoorden kwam die niemand ooit eerder had gevonden, maar die niettemin waar zijn.''

Volgens rector Ketel wil de leerling al jaren van school om zich definitief aan Scientology te kunnen wijden; tot en met zestien jaar bestaat echter volledige leerplicht, op het zeventiende jaar bestaat nog partiële leerplicht. ''Deze leerling is zelf vastbesloten de school te verlaten en zich verder in Scientology te verdiepen. Hij heeft zijn ouders ervan overtuigd dat dat het beste voor hem is en zijn ouders hebben daarin toegestemd,'' aldus Ketel.

De schoolleiding heeft de beide ouders erop gewezen dat hij nog minderjarig is. ''Dat houdt in dat zij verantwoordelijk zijn voor deze beslissing. Met andere woorden: de jongen wordt door zijn ouders aan de leerplicht onttrokken. Maar beiden hebben een verklaring ondertekend waarin zij zeggen ermee akkoord te gaan.''

Zware sancties staan overigens niet op voortijdig van school gaan. ''De ouders krijgen meestal een boete, maar die is niet hoog. Met een dergelijke boete is vermoedelijk ook wel rekening gehouden,'' aldus Ketel.

Pogingen de leerling op andere gedachten te brengen, hebben niets opgeleverd, zegt ze. ''Uiteraard hebben wij er alles aan gedaan hem ervan te overtuigen dat het beter zou zijn eerst zijn school af te maken - en dan zijn eigen keuzes maken. Zijn ouders hebben dat ook gezegd. Maar zijn reactie was: 'Ik heb iets belangrijkers te doen in het leven, en dit wilde ik al jaren'.''

The Freewinds maakt deel uit van de zogeheten Sea Org van Scientology, een naar de Amerikaanse marine gemodelleerd keurkorps. Op het opleidingsschip kunnen alleen de hogere 'levels' van de status operating thetan worden behaald, tegen betaling van tienduizenden dollars. Het schip vaart permanent rond in het Caribisch gebied.

De schoolleiding wil geen oordeel uitspreken over de keuze van de leerling. Ketel: ''Ik heb daar natuurlijk wel een mening over, maar die houd ik voor me. Ik acht het wel onverantwoordelijk een kind van zeventien van school te halen. Doe eerst eindexamen, vind ik, en ga dan je eigen gang.''

De schoolkrant van het Vossius zal binnenkort uitgebreid aandacht besteden aan het geval.

De vader is overigens niet de enige tandarts met een hoge status binnen Scientology. Onlangs bleek dat ook de Larense tandarts Hans Beekmans scientoloog is, en een belangrijke rol speelt binnen de sekte. Beekmans, tandarts van meerdere leden van de koninklijke familie, is naar eigen zeggen nagenoeg 'clear', eveneens een begerenswaardige status. Beiden tandartsen kwamen eerder in opspraak omdat ze patiënten die uit de sekte waren gestapt, niet meer wilden behandelen.

Bron: http://www.parool.nl/artikelen/NIE/1076134288766.html

Zie ook: Dossier Scientology Kerk Amsterdam

© Het Parool, 7-2-2004

Dyab Abou Jahjah was van 1988 tot 1991 Hezbollah-strijder in Libanon en is nu opgeklommen tot AEL pooier van Allah ...
pi_16990689
Wordt het niet eens tijd voor een verbod ofzo op die club?
  zondag 8 februari 2004 @ 04:47:02 #53
21607 the.moderator
Schapen neuken doe je zo!
pi_16991856
quote:
Op zondag 8 februari 2004 02:37 schreef Steijn het volgende:
Wordt het niet eens tijd voor een verbod ofzo op die club?
Dyab Abou Jahjah was van 1988 tot 1991 Hezbollah-strijder in Libanon en is nu opgeklommen tot AEL pooier van Allah ...
  zondag 8 februari 2004 @ 09:36:41 #54
57381 DeGroeneRidder
Compassionate Conservatism
pi_16992892
Dit vond ik wel opmerkelijk:
quote:
From: doubledrooks2003@yahoo.com (Truth Seeker)
Newsgroups: alt.religion.scientology
Subject: Never reveal your true identity on this newsgroup!: - 02/07/04
Date: Sun, 08 Feb 2004 03:24:25 GMT
Lines: 37
Message-ID: <4025abb0.35329598@news.individual.net>
NNTP-Posting-Host: dialup-67.72.171.242.dial1.washington1.level3.net (67.72.171.242)
X-Trace: news.uni-berlin.de 1076210902 35601838 I 67.72.171.242 ([207136])
X-Newsreader: Forte Free Agent 1.11/32.235


Never reveal your true identity on this newsgroup!:


If you are new to this newsgroup and don't like Scientology and
Scientology doesn't know who you are, DO EVERTHING YOU CAN TO KEEP IT
THAT WAY! I can't stress this enough. Make sure you never use your
real name on this newsgroup. It's not about being "too chicken", it's
about making the right move and being smart about it.

First you must understand that Scientology is worried about having
real critics/antagonists & enemies and not knowing who they are or
where they are.

The solution they came up with is a decoy system. Just like a
hunter hunting for ducks will put down wooden decoys in order to
attract some real ducks down from the sky. Scientology has taken the
same solution. They take a group of OSA members tell them to act like
critics in order to fool the church's real critics in to coming out in
the open. Once the phony critics have the real critics convinced they
are real critics like them they will say, "Hey, want to join us for a
picket?" Then the REAL critics join the OSA members who are acting
like critics, for a picket. At this point while the REAL critic, who
is on his FIRST picket walking up and down in front of an org, the
church is taking his picture and making a new file on him at OSA
headquarters.

This is their solution to smoking out REAL critics into revealing
themselves. The negative effects of the picket is cancelled out by the
beneficial effects of finding out who their enemies are.


Toen scientology een afdeling opende in Leuven toonde de VRT ook beelden van goons die bezig waren iedereen die in de buurt van het gebouw was te filmen.
-6- Gehoorzaam de wetten van de HERE, uw God. Volg Zijn weg en heb ontzag voor Hem.
pi_17008692
Ik word echt gek van die scientology verhalen ik hoor ze iedere dag 9 uur lang mijn baas zit bij die sekte vreselijk
oops ohh my ...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')