quote:Ik denk dat je Jeroen dat niet hoeft uit te leggen!
Op vrijdag 13 februari 2004 19:05 schreef dawg het volgende:[..]
Voor portretfotografie zou ik toch een tele kopen, zoiets als 70-200mm oid. Dan hoef je niet zo dicht op je model te staan, waardoor deze wat meer ontspannen is (of jou niet ziet, bv op straat ofzo), en als het model ontspannen is wordt de foto ook mooier.
edit: Met een telelens kun je ook een kleinere DOF creeeren dan met een groothoek (en misschien ook wel dan met een standaard lens).
quote:
Op vrijdag 13 februari 2004 19:08 schreef fotoloog het volgende:[..]
Ik denk dat je Jeroen dat niet hoeft uit te leggen!
quote:Je hebt helemaal gelijk, maar pas op: de D70 is een digitale spiegelreflex (DSLR). Een kenmerk van de huidige generatie DSLR's is dat de CCD kleiner is dan 36x24mm, waardoor objectieven 'langer' lijken dan je zou zeggen aan de hand van de brandpuntsafstand. Een 18-55mm op een DSLR zou het beeldveld geven van een 27-83mm op een conentionele camera. En met 83 kun je heel aardig portretjes schieten.
Op vrijdag 13 februari 2004 19:10 schreef dawg het volgende:
Omdat er allemaal groothoeken werden genoemd, en hij zelf portret noemde.........
quote:
Op vrijdag 13 februari 2004 19:25 schreef JeroenH het volgende:[..]
Je hebt helemaal gelijk, maar pas op: de D70 is een digitale spiegelreflex (DSLR). Een kenmerk van de huidige generatie DSLR's is dat de CCD kleiner is dan 36x24mm, waardoor objectieven 'langer' lijken dan je zou zeggen aan de hand van de brandpuntsafstand. Een 18-55mm op een DSLR zou het beeldveld geven van een 27-83mm op een conentionele camera. En met 83 kun je heel aardig portretjes schieten.
quote:Optieken zijn kostbaar idd,je moet ze koesteren!
Op vrijdag 13 februari 2004 19:32 schreef dawg het volgende:[..]
Ik weet. Echter zou ik persoonlijk nog wat extra willen.
Optieken zijn alleen zo duur, lang sparen dus.![]()
quote:das idd waar,
Op vrijdag 13 februari 2004 19:32 schreef dawg het volgende:
Optieken zijn alleen zo duur, lang sparen dus.![]()
weet iemand toevallig of de review van DPreview.com al geplanned is?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |