abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_14862832
Ben inmiddels terug van me trip naar China. Het is een geweldig land, deed me erg denken aan Taiwan. Alleen een stuk armer, maar ook met geweldige mensen die niet altijd op je geld uit zijn. Mijn reis liep van Peking, Xian en Shanghai weer naar Peking. De binnenlandse vlucht van Xian naar Shanghai was onzettend goedkoop 550 Yuan. Van Shanghai naar Peking was 750 Yuan, inclusief luchthaven belasting.

Peking is een interessante stad met veel culturele bezienswaardigheden. Je er wordt regelmatig aangesproken door "art-students" die je graag meenemen naar de galerie waar ze voor werken. Deze jongelui, die perfekt engels spreken, leven van de commissie die ze krijgen bij de verkoop van een schilderij of op de thee die ze met je drinken.

Pas op voor de kinderen die voor je gaan staan, op hun knielen vallen en een soort van smeek beweging maken, niet lang daarna zullen ze je been in een houdgreep hebben en pas weer loslaten nadat je ze wat geld geeft. Meestal staat verderop een oudere vrouw waar ze het geld moeten afgeven. Het schijnt dat de kinderen ontvoerd zijn van het platteland om dit werk te doen.

Het weer was kouder dan ik verwacht had in Peking. Begin november wordt het snel kouder, in oktober is het nog 10-15 graden en begin november vriest het al, dit met de droge lucht in Peking maakt dat het koud aanvoelt. Gelukkig kan je op de Silkmarket kleding kopen, veel outdoorkleding van bekende merken zoals North Face. Een jas kost zo'n 150 Yuan, ongeveer 12 euro.

In de kleinere hotels, 2/3 sterren, gaat de verwarming pas 15 november aan, dus dat is even afzien!

Xian viel me tegen, de stad zelf doet me niet zo veel en het terraccota leger is aardig maar maakte ook niet zoveel indruk.

Shanghai lijkt erg op Hong Kong, veel moderne gebouwen en relatief veel luxe, je kan goed zien dat het verder in ontwikkeling is dan veel andere gedeeltes van China.
Mijn hotel lag in een drukke winkels straat die loop van de Bund, Nanjing Donglu, 's Avonds wordt je er aangesproken door meisjes, die vragen of je samen met hen een "feestje" wilt bouwen. Eerst moet je dan ergens wat met ze gaan drinken.
Ik heb dit niet uitgeprobeerd, achteraf hoorde ik dat ze na het bestellen van dure drankjes opeens verdwijnen en jou met de rekening van een paar honderd dollar achterlaten.

Voor foto's zie:
http://home.wanadoo.nl/youdo/

  zondag 23 november 2003 @ 15:08:54 #2
26928 Aequitas
Boondock Saint
pi_14863265
hoeveel ben je kwijt geweest aan je dagelijks onderhoud? Dus overnachting, eten ed.

leuke foto's trouwens!!

Catch You On The Flip Side
  zondag 23 november 2003 @ 15:13:03 #3
17274 Wuder
Wees blij dat je nog leeft!
pi_14863363
Wat vond je van het eten??
Sinterklahs, Ghet Dawn!!!!
pi_14866170
Het eten was absoluut voortreffelijk.
Per dag was ik:
180 Yuan hotel
40 Yuan eten
220 Yuan kwijt. Maar dan komen er nog de dingen bij zoals transport. Dit kan goedkoop met lopen en de subway of bus, maar dat is al een stuk moeilijker. Taxi in Peking begint met 10 Yuan voor de eerste 3 kilometer. Overnachten kan nog veel goedkoper als je bereid bent om op slaapzalen te overnachten. En eten kan veel goedkoper als je eet van de straatstalletjes of waar de chinezen ook zelf eten in bijvoorbeeld de Hutongs.
pi_14866366
Dit wil ik ook eens doen. Wat kost een vlucht vanuit Nederland naar China? En kun je vrij met de trein reizen?
In veel gevallen is een scheve horizon dan ook de juiste.
pi_14877775
voor een ticket kan je het beste even op www.atp.nl kijken.
en ja, met de trein kan je over het algemeen vrij reizen.
  maandag 24 november 2003 @ 21:11:09 #7
56824 Keijs
Toedeledokie !
pi_14899367
quote:
Op zondag 23 november 2003 14:48 schreef twiekert het volgende:
Xian viel me tegen, de stad zelf doet me niet zo veel en het terraccota leger is aardig maar maakte ook niet zoveel indruk.
Hoe smaken kunnen verschillen ! Ik vond Xian juist geweldig, de oude moslimwijk met nauwe straatjes en overal bedrijvigheid op straat. En dan het Terracottaleger vond ik helemaal fantastisch, de grote zaal vooral en van de hoogtepunten van mijn reis door China (indrukwekkender dan grote muur en verboden stad bijv.)
BTW erg leuke plaatjes van je reis (brings back memories... )
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')