quote:Die zal wel zonder flits zijn. Die Famas bedoelt is met flits.
Op zondag 21 december 2003 14:52 schreef dikIEdik het volgende:
die logitech is bij de mediamarkt te koop voor 50 euro, dus ik weet niet waar die vriend van je dat ding gekocht heeft, maar hij is iig goed genaaid
quote:Ik zat aan dezelfde twijfels, maar zoals je aan m'n icoon kan zien is de keuze wel gemaakt. Zat met precies hetzelfde, toen de 300D uikwam. Ik wilde al hee(eee)l lang de 10D hebben, en toen kwam plotseling zijn goedkopere broertje op de markt, met maar een paar beperkingen.
Op vrijdag 19 december 2003 09:24 schreef JeroenH het volgende:
Ik heb ook een vraag (voor velen hier misschien onverwacht).
Ik ben aan het sparen voor een Canon 300D, ik denk zo ongeveer medio april/mei het geld bij elkaar te hebben. Echter, ik twijfel nog een klein beetje tussen de 300D en de 10D. De voornaamste verschillen kun je hier zien:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/
De 10D heeft toch wel een paar dingetjes die ik graag zou willen hebben (1ste/2de gordijn flits sync, flits sync in Av, grotere buffer, magnesium behuizing, etc.). Een 10D met objectief komt echter op ongeveer ¤ 2000, terwijl een 300D met objectief voor ongeveer ¤ 1100-1200 te krijgen is. Dat is een groot prijsverschil, maar ik ben zo bang dat ik met de 300D steeds tegen dingetjes zal aanlopen en dan denk 'had ik maar een 10D gekocht'. Om het nog ingewikkelder te maken heeft de 300D ook een paar voordelen: IR-afstandsbediening, kan EF-S objectieven gebruiken en hij is kleiner en lichter. Dat laatste vind ik niet zo'n punt.
Is er iemand die met dezelfde twijfels zit? Ik heb nu een G1 en de 300D zou al een gigantische sprong voorwaarts zijn, maar ik wil het graag gelijk goed doen.
Bang zijn voor een gevoel van 'had ik maar een 10D gekocht' had ik ook een beetje, vooral voor de hogere en langere burst rate, ik ben van plan om er ook sportfotografie ermee te doen.
Wat ook scheelde was dat het niet echt een budget kwestie was, ik had een budget van ±3500 euro (werd uiteindelijk iets meer dan 4000), dus welke kamera ik ook koos, betalen was geen probleem.
Wat mij over de streep trok was toen ik ze allebei met een vrij grote en zware 300mm tele in mijn handen had. Ik had de mazzel een winkel te vinden die ze allebei als showmodel had staan, en heb er toen uitgebreid mee mogen spelen, en ik vond gewoon de 10D een stukje lekkerder in mijn hand liggen, en voelde een stuk meer solide aan
Wat EF-S lenzen betreft: daar heb ik niet eens naar gekeken. Stel dat je later een full-frame canon koopt, kan je je lenzen niet eens gebruiken.
Misschien moeten we eens een mini meeting organiseren in hilversum, kan je mijn 10D eens proberen.
Iemand ervaring met deze camera of andere tips in deze prijsklasse?
quote:ey ik weet niet wat je budget is, maar ik heb sinds een week. net een sony dsc-p72 gekocht (via internet, bij fotoquelle) voor nog geen ¤ 260(!!!!!). vrij goedkoop voor dit toestel, want hij kost nu nog in de winkel zo'n ¤ 349.
Op zaterdag 22 november 2003 12:46 schreef WittE_ReuS het volgende:
zo goed?hallo
ik ben op zoek naar een digitale fotocamera ,maar heb er totaal geen verstand van .
Het is de bedoeling dat het gewoon een huis tuin en keuken toestel word.
Wie heeft er suggesties voor wat voor toestel ik kan aanschaffen?
p.s.ben al naar diverse winkels geweest en de sony p8 /p12 en de konica kd420 werden meerdere keren aangeraden,zijn deze (te)goed en duur voor een huis tuin en keuken toestel?bvd paul
ik kan je wel zeggen dat dit echt een supertoestel is, maar nogmaals ik weet niet wat je budget is duzz....
quote:nogmaals de sony dsc-p72, iz goede camera.
Op dinsdag 16 december 2003 14:50 schreef Bupatih het volgende:
Hé
Ik ben ook van plan om een digi camera te kopen
Maar ik weet niet welke
Ik dacht zelf zo ongeveer aan 3 of 4 MP
En zo rond de ¤300,-
Weet iemand een geschikte voor mij of heeft iemand ervaring met een goede camera uit die prijsklasse?
Bedankt
quote:ik heb een memorystick gehaald van 128MB, vh merk apacer. werkt perfecto <> geen verschil met sony!
Op vrijdag 19 december 2003 10:03 schreef Focusdriver het volgende:
Ik heb een keuze kunnen maken: heb vorige week de Sony Cybershot DSC-P92 gehaald,
[...]
nog een vraagje hoeveel heb je voor die p92 betaald???
quote:Ik heb vrijdag een Apacher memorystick gehaald bij Mycom in Eindhoven. Scheelde 9 euro met de originele Sony!!! (55 <-> 64 euro).
Op zondag 21 december 2003 21:45 schreef Tha_Dijkstra het volgende:[..]
ik heb een memorystick gehaald van 128MB, vh merk apacer. werkt perfecto <> geen verschil met sony!
nog een vraagje hoeveel heb je voor die p92 betaald???
Wat de digi betreft, ben er zeker over te spreken, heel gemakkelijk in gebruik, en wat de prijs betreft: 80 euro goedkoper dan bij Mediamarkt; 347,- heb ik betaald bij deze internetwinkel !!! Ik zie trouwens dat hij 2 euro goedkoper is geworden
En als je vooruitbetaald, hoef je géén verzendkosten te betalen.
Ik heb em zelf opgehaald aangezien het hier niet zo ver van af is
quote:Ik las dat jij ook een CF van 512MB hebt? Hoeveel foto's kun jij maken met dat kaartje, wanneer de camera op de hoogste stand staat?
Op zondag 21 december 2003 19:06 schreef Marc H het volgende:[..]
.......
quote:Er zijn zoveel factoren die van invloed zijn op de grootte van het bestand, dat het niet 1,2,3 te zeggen is.
Op maandag 22 december 2003 12:49 schreef dawg het volgende:[..]
Ik las dat jij ook een CF van 512MB hebt? Hoeveel foto's kun jij maken met dat kaartje, wanneer de camera op de hoogste stand staat?
Uit de handleiding:
Large / Fine 3072 x 2048 JPEG approx. 2.4 MB
Large / Normal 3072 x 2048 JPEG approx. 1.2 MB
Medium / Fine 2048 x 1360 JPEG approx. 1.3 MB
Medium / Normal 2048 x 1360 JPEG approx. 0.7 MB
Small / Fine 1536 x 1024 JPEG approx. 0.8 MB
Small / Normal 1536 x 1024 JPEG approx. 0.4 MB
RAW (has embedded JPEG) 3072 x 2048 RAW approx. 6.0 MB
En bij raw kan je nog tegelijkertijd een jpeg in opnemen, dus raw een raw foto kan in totaal zo'n 8.4 MB in beslag nemen.
Verder, dit zijn gemiddelden, het hangt allemaal af van hoe goed de foto te compressen is, en zelfs de gebruike iso instelling heeft van invloed op de bestandsgrootte.
Met andere woorden: ik kan het niet zeggen
Wie kan me adviseren?!
Ik ben op zoek naar een goede digitale camera van rond de 250-300 euro.
Wie weet er 1?
quote:Canon A60/A70 misschien ?
Op donderdag 25 december 2003 12:21 schreef Poogie het volgende:
HeyWie kan me adviseren?!
Ik ben op zoek naar een goede digitale camera van rond de 250-300 euro.Wie weet er 1?
quote:Sony P72, rond de ¤259-¤279
Op donderdag 25 december 2003 12:21 schreef Poogie het volgende:
HeyWie kan me adviseren?!
Ik ben op zoek naar een goede digitale camera van rond de 250-300 euro.Wie weet er 1?
quote:Ik zat aan deze te denken maar is dat niet een beetje een te goedkope camera?
Op donderdag 25 december 2003 14:27 schreef Sitethief het volgende:
Mijn zusje wil een digitale camera kopen in de prijsklasse 200-300 euro.
Ze wil er verder niks speciaals mee doen dan wat plaatjes schieten. Eisen zijn daarom: goed kwalitieit maar niet peperduur, beetje zoomfunctie en een redelijk geheugenkaartje. Alleen weten zowel mijn zusje als ik de weg in cameraland niet, ik weet bij god niet wat duur of goedkoop is en wat nou wel nodig is en wat niet.
Iemand een goed advies?
Voor 149 euro is de Kodak CX6230 een prima apparaatje (bij het Kruidvat). Als je daar nog de kosten van een oplader en een opslagkaartje bijrekent zit je zo rond de 200 euro.
Heerlijk al dat gemekker over de troep bij het Kruidvat. Ik heb zelf een CX6200 gekocht als point-n-shoot camera: hij levert prima plaatjes af voor de 95 euro die het toestel kost. Kijk voor een prima review op http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/cx6200.html
Voor de mensen die weinig geld willen uitgeven aan een digicam is dit een prima instaptoestel, voor de helft van de prijs van een wat beter toestel.
De meeste mensen staren zich blind op megapixels, maar 2 MP is ruim voldoende voor de meeste foto's die normaal met een 35mm-compactcamera gemaakt worden. Afdrukken op A4 is dan niet geweldig, maar hoe vaak druk je af op A4? 10x15 afdrukken zien er prima uit met een degelijk 2 MP toestel.
quote:Zoals al eerder gezegt eerst kijken naar wat je er mee denkt te gaan doen. Ook goed nadenken je net aan een 10d kan kopen of dat je net zoals Mark H best wel wat te besteden hebt.
Op vrijdag 19 december 2003 09:24 schreef JeroenH het volgende:
Ik heb ook een vraag (voor velen hier misschien onverwacht).
Ik ben aan het sparen voor een Canon 300D, ik denk zo ongeveer medio april/mei het geld bij elkaar te hebben. Echter, ik twijfel nog een klein beetje tussen de 300D en de 10D. De voornaamste verschillen kun je hier zien:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/
De 10D heeft toch wel een paar dingetjes die ik graag zou willen hebben (1ste/2de gordijn flits sync, flits sync in Av, grotere buffer, magnesium behuizing, etc.). Een 10D met objectief komt echter op ongeveer ¤ 2000, terwijl een 300D met objectief voor ongeveer ¤ 1100-1200 te krijgen is. Dat is een groot prijsverschil, maar ik ben zo bang dat ik met de 300D steeds tegen dingetjes zal aanlopen en dan denk 'had ik maar een 10D gekocht'. Om het nog ingewikkelder te maken heeft de 300D ook een paar voordelen: IR-afstandsbediening, kan EF-S objectieven gebruiken en hij is kleiner en lichter. Dat laatste vind ik niet zo'n punt.
Is er iemand die met dezelfde twijfels zit? Ik heb nu een G1 en de 300D zou al een gigantische sprong voorwaarts zijn, maar ik wil het graag gelijk goed doen.
Ik zelf heb voor de 300d gekozen boven de 10d, dit vooral door de prijs.
Ook het voordeel van een groothoek-objectief voor een klein bedrag (relatief) heeft erg meebepaald.
Ik weet niet of je al over een SLR van canon beschikt maar aan objectieven ben je ook een aardige duit kwijt. Ikzelf koop voor het verschil in prijs liever een mooi objectief.
Uiteindelijk gaat het er natuurlijk om wat je er mee denkt te gaan doen.
Ga je ook echt de infrarood ontvanger van de 300d gebuiken
Het blijft een moeilijke keuze en een hoop geld maar dan heb je ook wel wat
Als je de gemaakte foto's via een breedbeeld tv wil bekijken (dus vanaf cd via dvd-speler), heb je dan wel genoeg aan bijv. 3 MP? Omdat ze dan toch aardig worden "uitgerekt" of zie ik dat verkeerd? Moet je dan een camera met meer mp hebben om geen "blokjes" op beeld te zien?
quote:Een televisie heeft op geen stukken na de resolutie van een monitor. Video bijvoorbeeld hoeft niet meer resolutie dan 0,8MP te hebben voor een meer dan behoorlijk beeld.
Op donderdag 25 december 2003 22:22 schreef Huilie het volgende:
Hier ook maar ff in:Als je de gemaakte foto's via een breedbeeld tv wil bekijken (dus vanaf cd via dvd-speler), heb je dan wel genoeg aan bijv. 3 MP? Omdat ze dan toch aardig worden "uitgerekt" of zie ik dat verkeerd? Moet je dan een camera met meer mp hebben om geen "blokjes" op beeld te zien?
quote:Ik denk de Nikon Coolpix 2100. Is erg gebruiksvriendelijk, en levert zeer goede plaatjes. 2 MP, 3x analoge zoom. Bovendien zitten er batterijen + oplader bij, dat scheelt weer in de kosten
Op donderdag 25 december 2003 14:27 schreef Sitethief het volgende:
Mijn zusje wil een digitale camera kopen in de prijsklasse 200-300 euro.
Ze wil er verder niks speciaals mee doen dan wat plaatjes schieten. Eisen zijn daarom: goed kwalitieit maar niet peperduur, beetje zoomfunctie en een redelijk geheugenkaartje. Alleen weten zowel mijn zusje als ik de weg in cameraland niet, ik weet bij god niet wat duur of goedkoop is en wat nou wel nodig is en wat niet.
Iemand een goed advies?
quote:Jep, da's wel een goede keuze (alhoewel er veel functies opzitten die je dan waarschijnlijk niet gebruikt).
Op vrijdag 26 december 2003 01:06 schreef Molletje het volgende:
Als ik een beginners camera'tje zoek voor huis tuin en keuken gebruik.. is dat canon powershot a60 dan een goede keuze?
Gaat voornamelijk erom dat de kwaliteit goed is voor op de pc.. hoef het niet echt af te drukken of zo..
quote:
Canon A60/A70 misschien ?
quote:
Olympus D-560 misschien?
quote:hmzz zien er allemaal wel goed uit, wordt moeilijke keuze
Sony P72, rond de ¤259-¤279
wat is eigenlijk het beste geheugen?
[Dit bericht is gewijzigd door Poogie op 26-12-2003 19:56]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |