quote:In dat geval zou ik toehappen voor 200 euri
Op zondag 14 december 2003 13:15 schreef danosa het volgende:
hele sliert specs
Let wel dat het dezelfde Kodak is als die van die apparaatjes die je tien keer niks vindt(hebt er kennelijk meer ervaring mee dan ik). Wanneer je voor vijftig euri meer de genoemde specs er allemaal bijkrijgt begin ik me toch af te vragen of er niet een kleine inheemse gifslang onder het gras schuilt......
Over het algemeen moet je op gaan passen wanneer ergens de termen Kodak en voordelig gecombineerd worden. Kodak weet doorgaans wel buiten de bodemprijzen te blijven.
Zit qua prijs gelijk met een Canon A60 . In Het Canon Powershot A60/A70/A80 topic deeltje 5 staat over de Canon A-serie ontzettend veel geschreven.
quote:Ik zou als ik jou was de "drie maal digitale zoom" van je verlanglijstje schrappen. Dat ga je nooit en te nimmer gebruiken.
Op zondag 14 december 2003 15:32 schreef danosa het volgende:
haha het was idd een hele rij specificaties. En dan had ik het nog ingekort ookIk heb eigenlijk alleen de info van kieskeurig.nl heb daar ingevoerd wat voor "eisen" ik had (dat waren opzich niet veel: tot 300 euro, 3* optische + 3* digitale zoom) en dan komt er een hele rij uit voort rollen. Dus ik wist helemaal niet dat het zo voordelig was. Het is ook niet dat ik vind dat de toestellen te koop bij AH en Trekpleister slecht zijn, maar ze voldoen niet aan de eisen die ik stelde. De camera die ik nu heb heeft geen optische zoom en ik mis deze funcionaliteit, that's all. Is het echt zo'n goede koop dan? Hier heb je de link misschien heb je intresse om te kijken.
quote:Ik heb zelf de cx6330 en hij bevalt heel goed!
Op zondag 14 december 2003 11:44 schreef danosa het volgende:
OK ik waag het er maar eens op na lang te hebben gelurkt, ik voel me behoorlijk een leek!Op dit moment heb ik een baggertoestel. Een mustec 3000 ofzo
dat ding is vanaf het begin nooit goed geweest en verknalt al mijn foto's. Te donker, te overbelicht, dan valt 'ie zo maar uit, het duurt eeuwen voordat ik eindelijk met flits een plaatje kan schieten (spontaniteit is ver te zoeken zo) kortom: dat ding moet weg!!!
Aangezien ik vooral een toestel wil hebben voor huis-tuin en keukengebruik wil ik in eerst instantie geen al te hoog budget hier aan meegeven. Mocht het toch nog een hobby worden kan ik altijd weer een investering doen. Ik heb na lang zoeken een voorkeur richting de Kodak CX 6330. Voldoende pixels, goede lens en 3* optiche vergroting (genoeg dacht ik?) en wat mij ook erg handig lijkt dat je het op een dockingstation kan zetten om snel op te laden. De penlites vliegen er hier door en daar ben ik ook behoorlijk zat van.
Mijn vraag: Is dit een goede keuze of zie ik iets over het hoofd? Zijn er bv betere opties?
Alvast bedankt!
quote:A80: groter en beter
Op zondag 14 december 2003 19:48 schreef RozePianoKat het volgende:
De Canon Powershot A80 of de Canon Powershot Ixus 400? Waar zitten de verschillen?
quote:Zo zou je het kunnen noemen, ik zou alleen dat beter niet per definitie noemen. Verschillen:
Op dinsdag 16 december 2003 08:32 schreef salgera het volgende:[..]
A80: groter en beter
IXUS: kleiner en duurder
Ixus heeft groothoek van 36, A80 van 38, daardoor is de groothoek van de ixus beter maar de zoom van de A80. Ik denk dat je groothoek vaker gebruikt dan zoom
De A80 heeft ook handmatige focus, ixus niet.
met de A80 kan je veel meer handmatig instellen, diafragma sluitertijd e.d.
De A80 werkt op penlites, de Ixus op een accu.
De Ixus heeft een sensor voor foto's op zijn kant.
De ixus is iets sneller (scheelt bijna niks)
De Ixus is veel mooier (design)
Conclusie:
Zoek je een camera waarbij je leuk kunt experimenteren met fotografie, aparte dingetjes wilt doen en maakt het formaat je niet zoveel uit, dan de A80.
Zoek je een camera voor de betere vakantiekiekjes, die je lekker makkelijk overal mee naar toe neemt en waarbij je buren je al bewonderen als hij uitstaat, dan de Ixus.
quote:Klopt, maar dat is niet zo heel boeiend, metaal ziet er ook mooier uit, maar als je een ixus en een A80 laat vallen zijn ze allebei even kapot.
Op dinsdag 16 december 2003 10:17 schreef ursel het volgende:
Behuizing van de ixus is iets beter geloof ik.. Betere kwaliteit. Geloof metaal to meer plastic achtig voor de A80.. (hebben ze mij wijsgemaakt).
http://www.stefan-murre.fotopic.net/show_collection.php?id=84191
En die Powerbank is natuurlijk ook altijd welkom, alhoewel je niet weet hoe vaak de batterijen gebruikt zijn natuurlijk.
quote:Daar was ie dan snel achter
Op woensdag 17 december 2003 22:45 schreef Famas het volgende:
een goeie vriend van mij heeft vandaag (17-12) een Logitech pocket digital 130 voor ¤150,- gekocht.
nu heeft hij een andere digitale camera op het oog die een stuk duurder is.
ik heb aangegeven dat ik die dig.cam. van hem over wil komen (de logitech dus)....wat is een normale prijs om een digitale camera over te kopen die pas 1 dag oud is?
Kijk voor je een duidelijk niet-fotomerk koopt of het wel een produkt is dat aan je verwachtingen voldoet. Vraag eerst eens of je de camera eens kunt uitproberen en kijk of er voor jou bruikbare beelden uitkomen.
Wat de juiste prijs is van een 'tweedehandsje' hangt er helemaal vanaf hoe graag jij het dingetje wilt hebben, ik kan er bij een Logitech geen zinnig woord over zeggen.
Ik raad overigens niet snel produkten af, maar ben toch huiverig voor dit soort camera's. Koop liever de goedkoopste varianten van een uitgesproken cameramerk (Trekvat en Kruitpleister stunten momenteel met Kodak-digitaaltjes ), dan de produkten van Trust, Logitech en andere namen uit de computerhoek. Dat zijn vaak eerder 'opgevoerde' webcams dan serieuze digitale camera's
Met de Kodak-aanbiedingen van eerdergenoemde drogistenketens in het achterhoofd vind ik de Logitech nieuw ook nog eens behoorlijk aan de prijs. Voor hetzelfde geld heb je een Kodak echte 3MP, met een LCD en een echte lens (weliswaar geen zoom, maar dat heeft de Logitech ook niet).
Ik zou dus voor een echte camera gaan
Weet iemand trouwens welke merk digicam ze bij de bijenkorf verkopen? Het gaat om dat dingetje van 500 euro.
quote:ik wil alleen zo'n dig.cam. voor de fun zeg maar...als ik ergens ben en ik vind iets mooi dan kan ik een foto maken...en ik hoef niet naar de winkel te gaan om de foto's te laten ontwikkelen.
Op woensdag 17 december 2003 23:04 schreef Ouwesok het volgende:[..]
Daar was ie dan snel achter
.
Kijk voor je een duidelijk niet-fotomerk koopt of het wel een produkt is dat aan je verwachtingen voldoet. Vraag eerst eens of je de camera eens kunt uitproberen en kijk of er voor jou bruikbare beelden uitkomen.
Wat de juiste prijs is van een 'tweedehandsje' hangt er helemaal vanaf hoe graag jij het dingetje wilt hebben, ik kan er bij een Logitech geen zinnig woord over zeggen.Ik raad overigens niet snel produkten af, maar ben toch huiverig voor dit soort camera's. Koop liever de goedkoopste varianten van een uitgesproken cameramerk (Trekvat en Kruitpleister stunten momenteel met Kodak-digitaaltjes ), dan de produkten van Trust, Logitech en andere namen uit de computerhoek. Dat zijn vaak eerder 'opgevoerde' webcams dan serieuze digitale camera's
Met de Kodak-aanbiedingen van eerdergenoemde drogistenketens in het achterhoofd vind ik de Logitech nieuw ook nog eens behoorlijk aan de prijs. Voor hetzelfde geld heb je een Kodak echte 3MP, met een LCD en een echte lens (weliswaar geen zoom, maar dat heeft de Logitech ook niet).
Ik zou dus voor een echte camera gaan
quote:Daar kom je maar op één manier achter, terug naar de winkel en vragen. De ene winkel doet het wel, de andere niet.
Op woensdag 17 december 2003 23:26 schreef Dipstaart het volgende:
Is het mogelijk om een pas gekochte camera om te ruilen voor een ander merk/type camera als deze 1 dag gebruikt is ? Ik zou namelijk een duurdere/professionelere camera willen hebben ipv deze.
quote:In de prijsklasse van 500 Euri zitten zoveel camera's, ik zou niet weten welke je precies bedoelt
Weet iemand trouwens welke merk digicam ze bij de bijenkorf verkopen? Het gaat om dat dingetje van 500 euro.
Ik ben aan het sparen voor een Canon 300D, ik denk zo ongeveer medio april/mei het geld bij elkaar te hebben. Echter, ik twijfel nog een klein beetje tussen de 300D en de 10D. De voornaamste verschillen kun je hier zien:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/
De 10D heeft toch wel een paar dingetjes die ik graag zou willen hebben (1ste/2de gordijn flits sync, flits sync in Av, grotere buffer, magnesium behuizing, etc.). Een 10D met objectief komt echter op ongeveer ¤ 2000, terwijl een 300D met objectief voor ongeveer ¤ 1100-1200 te krijgen is. Dat is een groot prijsverschil, maar ik ben zo bang dat ik met de 300D steeds tegen dingetjes zal aanlopen en dan denk 'had ik maar een 10D gekocht'. Om het nog ingewikkelder te maken heeft de 300D ook een paar voordelen: IR-afstandsbediening, kan EF-S objectieven gebruiken en hij is kleiner en lichter. Dat laatste vind ik niet zo'n punt.
Is er iemand die met dezelfde twijfels zit? Ik heb nu een G1 en de 300D zou al een gigantische sprong voorwaarts zijn, maar ik wil het graag gelijk goed doen.
quote:Dat ik ooit nog JeroenH zou bijstaan in een keuze
Op vrijdag 19 december 2003 09:24 schreef JeroenH het volgende:
Ik heb ook een vraag (voor velen hier misschien onverwacht).
Ik ben aan het sparen voor een Canon 300D, ik denk zo ongeveer medio april/mei het geld bij elkaar te hebben. Echter, ik twijfel nog een klein beetje tussen de 300D en de 10D. De voornaamste verschillen kun je hier zien:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/
De 10D heeft toch wel een paar dingetjes die ik graag zou willen hebben (1ste/2de gordijn flits sync, flits sync in Av, grotere buffer, magnesium behuizing, etc.). Een 10D met objectief komt echter op ongeveer ¤ 2000, terwijl een 300D met objectief voor ongeveer ¤ 1100-1200 te krijgen is. Dat is een groot prijsverschil, maar ik ben zo bang dat ik met de 300D steeds tegen dingetjes zal aanlopen en dan denk 'had ik maar een 10D gekocht'. Om het nog ingewikkelder te maken heeft de 300D ook een paar voordelen: IR-afstandsbediening, kan EF-S objectieven gebruiken en hij is kleiner en lichter. Dat laatste vind ik niet zo'n punt.
Is er iemand die met dezelfde twijfels zit? Ik heb nu een G1 en de 300D zou al een gigantische sprong voorwaarts zijn, maar ik wil het graag gelijk goed doen.
Ook al ken ik je niet, ik denk dat ik toch een redelijk inschatting kan maken van je "fotogrische behoeftes". Op basis daarvan zou ik je adviseren om door te sparen voor een D10. De 300D is uiteraard een hele mooie camera, maar nog wel steeds gericht op de consument. Ik kan toch wel stellen dat je meer dan gemiddeld bezig bent met fotografie, je geeft al aan dat je G1 al te weinig mogelijkheden heeft.
Ik denk dat de functies die de D10 heeft je ook wel gaat gebruiken. Dan kan je beter FF doorsparen voor dat toestel, want anders loop je geheid tegen dingen aan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |