Producers van house met een typisch "Britse" sound. Vooral Underworld heeft veel nummers met dat typisch Britse geluid. Zij zijn tot nu toe voor mij de beste vertegenwoordigers. De Britten noemen het volgens mij techno, hoewel het soms een beetje richting trance en progressive neigt qua opbouw en sfeer. Moeilijk te omschrijven.
Leftfield - Shallow Grave
Bedrock - Heaven Scent, For what you dream of
Underworld - Born Slippy enz. enz.
Dit zijn een aantal "bekendere" nummers in de stijl wat ik probeer te omschrijven.
Uiteraard ben ik op zoek naar meer, wie heeft tips? En geef in dit topic je mening over deze house-stroming.
Les Rythmes Digitales (disco invloeden)
Lo Fidelity Allstars (wat rock-gericht)
Propellerheads (zeer unieke sound)
St. Etienne (wel Brits, wat poppy)
Titan (veel etnische invloeden)
Sommige nrs van Junkie XL en Fatboy Slim natuurlijk ook.
Probeer ook eens Basement Jaxx, al is dat geen echte techno.
Retox van Fatboy Slim is ook zo'n mooi voorbeeld.
om een par voorbeelden te noemen
quote:PF Project - Choose life, is exact zo'n nummertje.
Op zondag 16 november 2003 22:56 schreef SP23 het volgende:
Wat dacht je van:
Xpress 2
Paul Oakenfold
Joey Negro (van Jakatta)
Layo & Bushwacka
JX (van een tijdje geleden)
PF project (van choose life)om een par voorbeelden te noemen
Noem eens wat nummers.
Ook leuk: de club- en Ibiza-sound van Ministry of Sound.
Hedendaagse techno denk ik aan het typische, donkere, industriele, technogeluid van Surgeon, James Ruskin en Regis.
Vanwaar altijd die aandacht voor Underworld en dergelijke?
Als je wat verder kijkt is er veel meer dan die uitgekauwde namen.
quote:Dat is typische techno ja. Ik zeg toch ook dat ik niet exact weet hoe ik de stroming moet omschrijven? Je hoort mij niet zeggen dat ik het op techno vind lijken hoor.
Op maandag 17 november 2003 15:18 schreef drexciya het volgende:Hedendaagse techno denk ik aan het typische, donkere, industriele, technogeluid van Surgeon, James Ruskin en Regis.
quote:Ik denk dat het veel nuttiger is de bekendere artiesten te noemen in het genre. Omdat veel meer mensen er dan een idee bij krijgen. Ben juist op zoek naar "minder uitgekauwde" namen, help eens zou ik zeggen.
Vanwaar altijd die aandacht voor Underworld en dergelijke?
Als je wat verder kijkt is er veel meer dan die uitgekauwde namen.
quote:Zeer ok. Judge Jules, Tall Paul enz.
Op maandag 17 november 2003 10:16 schreef teknomist het volgende:Ook leuk: de club- en Ibiza-sound van Ministry of Sound.
quote:Het probleem wat ik heb met die bekende namen is dat mensen dat het nogal een meeloopeffect heeft, mensen vinden het leuk omdat ze het leuk moeten vinden.
Op maandag 17 november 2003 18:41 schreef Rider_on_the_storm het volgende:[..]
Ik denk dat het veel nuttiger is de bekendere artiesten te noemen in het genre. Omdat veel meer mensen er dan een idee bij krijgen. Ben juist op zoek naar "minder uitgekauwde" namen, help eens zou ik zeggen.
Qua andere namen is het op het moment lastig, tot enige tijd geleden was ik redelijk op de hoogte, maar de laatste tijd, vanaf pakweg 1-11/2 jaar geleden is het toch redelijk omgegooid.
Op het moment ben ik veel meer in het Duitse werk, enerzijds door een uitermate verslavende online-winkel deejay.de, met een groot aanbod, extreem lage prijzen (soms maar 5,95 euro!!) en snelle levering.
Anderzijds komt er de laatste tijd een gruwelijke hoeveelheid platen uit die hoek, met name de gebieden (techno, experimenteler werk, dubtech, minimal) die ik interessant vindt. Qua labels is het bijna niet meer te overzien (Kompakt, Auftrieb, Trapez, Traum, Onitor, Sender, BPitchControl, Kanzleramt, Tresor, Treibstoff, Kompost, Imbalanced).
Verder heeft men nogal grote problemen qua distributie in de UK, nu een zeer grote distributeur (prime) over de kop is gegaan.
Als laatste ben ik niet zo'n fan van de trucs die men met name in de UK uithaalt om extra geld binnen te halen, zoals onnodige dubbelpacks enzo. Ze melken ook iets teveel een stijltje uit, je moet platen uitbrengen die iets toevoegen aan wat je al hebt uitgebracht en dat doen bepaalde personen bepaald niet. Sowieso zijn Engelse platen relatief duur.
Afgezien van de namen die ik eerder heb aangegeven zou ik nog namen als Mark Broom, Ben Sims, Ben Long, Space Djz kunnen noemen, maar ik vind hen niet echt essentieel, je hoeft daar maar een aantal platen van te hebben.
quote:In december komt er een dubbelaar van Stasis uit, met 1 CD vol zeldzame tracks en op de andere CD niet uitgebrachte tracks. Een absolute aanrader. Zo, misschien heb je wat aan deze info.
Op maandag 17 november 2003 15:18 schreef drexciya het volgende:
Stasis
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |