Gewoon blijven oefenen. Gaat steeds sneller en beter, en voor je het weet kan je het zonder spiegel .
De 1e 3 keer dat ik mijn lenze indeed was ik zo een half uur bezig per oog, nu ben ik in 4 seconden klaar.
sorry kon het niet laten
[Dit bericht is gewijzigd door okkie-man op 13-11-2003 11:43]
dan moet het toch een keer lukken...
quote:Zo doe ik het maar ik moet zeggen dat mijn middelvinger opeens begint weg te glijden en mijn onderste ooglid een stuk sterker lijkt als die lens in de buurt komt.
Op donderdag 13 november 2003 11:44 schreef esjuh het volgende:
Je onderste wimper vasthouden met je middelvinger, je bovenste wimper vasthouden met je wijsvinger, en met je andere wijsvinger je lens inzetten. Zo kan je ook niet gaan knipperen. Doet wel pijn in het begin!
quote:Het gaat geleidelijk en ik denk niet dat ik je een getal kan geven maar in het begin ging mijn oog ook dicht als ik maar in de buurt kwam met mijn lens. Tegenwoordig kan ik zonder enig probleem (zonder spiegel ook) ze in en uit doen. Je oogknipperreflex verzwakt gewoon maar dat is niet 1,2,3 gebeurd.
Op donderdag 13 november 2003 11:44 schreef Molletje het volgende:
Is dat dan zo dat op een gegeven moment je je oog gewoon open kan houden? Lijkt me raar dat dat bij mij ooit zal gebeuren :/
En hoe vaak oefenen?
50x achter elkaar proberen?
quote:Je moet niet naar de lens kijken maar in de spiegel. Probeer er niet aan te denken dat het gaat prikken, je moet als het ware 'staren' in die spiegel... Ik weet wat je doormaakt, toen ik voor het eerst met lenzen begon kon ik ze zelf niet eens uitkrijgen!!
Op donderdag 13 november 2003 11:45 schreef Molletje het volgende:
Zo doe ik het maar ik moet zeggen dat mijn middelvinger opeens begint weg te glijden en mijn onderste ooglid een stuk sterker lijkt als die lens in de buurt komt.
Probeer anders eerst met je vingertop je oog aan te raken en als dit makkelijk gaat probeer je het met de lens.
Zachte lenzen zijn comfortabel dus je bent ze zo gewent
quote:Zal het proberen, maar als ik me ogen open houd, proberen ze hoe dan ook al erg te knipperen. Wat is trouwens het handigste? Een staande of liggende spiegel?
Op donderdag 13 november 2003 11:48 schreef esjuh het volgende:[..]
Je moet niet naar de lens kijken maar in de spiegel. Probeer er niet aan te denken dat het gaat prikken, je moet als het ware 'staren' in die spiegel... Ik weet wat je doormaakt, toen ik voor het eerst met lenzen begon kon ik ze zelf niet eens uitkrijgen!!
quote:Jep.. de opticien kreeg de rechterlens na 8 pogingen erin bij mij en de linker na 3 of zo..
Op donderdag 13 november 2003 11:52 schreef naughtyGirlie het volgende:
Inderdaad blijven oefenen. Bij mij ging het in het begin net zo slecht en ik had nog wel harde lenzen en dat was dus een stuk "pijnlijker".Probeer anders eerst met je vingertop je oog aan te raken en als dit makkelijk gaat probeer je het met de lens.
Zachte lenzen zijn comfortabel dus je bent ze zo gewent
quote:Bij mij klapten ze atijd om als ik mijn oog raakte, maar idd, het went vanzelf!
Op donderdag 13 november 2003 12:01 schreef Molletje het volgende:[..]
Jep.. de opticien kreeg de rechterlens na 8 pogingen erin bij mij en de linker na 3 of zo..
Toen had ik ze in en mocht ik een paar uur later terugkomen om ze uit te doen en zelf te proberen...ze zaten echt lekker.
Naja het eruithalen lukte bij de rechter al niet (zelfde gedoe.. dichtschietend oog).. en de linker kreeg ik er met mazzel uit..
Toen daar proberen ze er weer in te doen.. geen kans.. ik zou het thuis kunnen proberen. Maar nu, na 3 kwartier gaat het nog net zo slecht als ik het begin.. beetje ontmoedigend
Edit: ik bedoelde trouwens hoe je lenzen moet inzetten eigenlijk zoals NewOrder het hierboven uitlegt, mijn uitleg zelf was een beetje knullig.
[Dit bericht is gewijzigd door esjuh op 13-11-2003 13:15]
Gebruik de middelvinger om je onderste ooglid omlaag te houden, terwijl je je wijsvinger gebruikt om je lens te plaatsen.
Uiteraard voor een spiegel!
Na verloop van tijd gebruik ik deze methode zonder spiegels aangezien je nog steeds met het oog kan zien terwijl je lens plaatst.
Zo ga je normaal ook die reflex tegen.
als je het op deze manier doet zie je je vinger niet zo goed aankomen als dat je recht naar je pupil toe moet en daardoor zul je ook minder snel gaan knipperen deze tip had de opticien mij meegegeven toen ik voor de eerste keer lenzen in moest doen (het lukt mij ook niet om ze recht op mijn pupil te plaatsen en zo had ik er niet zo veel moeite mee, in het begin wel wat natuurlijk maar minder)
Ook is het minder pijnlijk om je lens in eerste instantie op je oogwit te zetten als op je pupil
wel goed draaien met je ogen nog voordat je je oog weer dicht doet (dwingen met je vingers om je ogen nog even open te houden)
en oefening baart kunst over een week weet je niet meer waar je je druk over maakte en over een maand dan doe je ze voort zonder spiegel in..
succes
Ik was naar opticien geweest voor gescheurde rechter lens..
Kreeg gelijk een nieuwe en we gingen even samen proberen ze erin te krijgen bij mij. Hij legde het heel rustig en duidelijk nog eens uit en warempel.. na 4 pogingen zat m'n linker erin!
Toen naar de rechter en die zat er na 3 keer in..
Nog nooit zo blij geweest volgens mij.. dacht echt dat het nooit zou lukken.
Blijkbaar had ik een beetje een verkeerd beeld in m'n hoofd van hoe het moest. Daarna nog ff de linker eruit gehaald en nog een keer erin gedaan.. dat ging ook weer prima..
Hopen dat het morgen weer zo makkelijk gaat
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |