Spelregels
Iemand heeft een vraag gesteld en het is aan jou en de mede-Fok!kers om die te beantwoorden. Als de vragensteller dit nodig acht, mag hij natuurlijk hints geven. Bij onduidelijkheid beslist de vragensteller wie het goede antwoord gegeven heeft en wie het punt krijgt.
Degene wie hem het eerst goed beantwoord heeft mag de volgende vraag stellen, er lopen dus niet meerdere vragen tegelijk. Als deze persoon dat niet binnen een uur gedaan heeft, mag iemand anders deze taak van hem overnemen. Dit om het topic niet onnodig lang vast te laten zitten.
Het is niet toegestaan om meerdere antwoorden in één post te geven. De vragensteller dient, in het geval dit tog gebeurt alleen naar het bovenste antwoord te kijken en de rest te negeren.
Het is handig als de persoon die de vraag gesteld heeft het topic in de gaten blijft houden. Als hij/zij voor een langere periode daar niet toe in staat is, is er waarschijnlijk wel iemand bereidt om deze vraag op te geven, aan wie dan het goede antwoord doorgegeven kan worden, zodat deze de jurering verder op zich kan nemen.
Het is niet toegestaan om meer dan 2 gokken/antwoorden te doen, voordat de vragensteller deze afgekeurd heeft. Dit om het spammen van tig antwoorden door één persoon te voorkomen.
Puntentelling
Elke maand wordt er een nieuwe ranking gestart. De laatste vraag die voor 0:00 uur van de laatste dag van de maand is gesteld, telt nog mee voor die maand. Als deze vraag beantwoord is wordt er een nieuwe topic geopend (met als titel: "Fok! Movie Trivia - [MAAND JAAR] I").De resultaten van de vorige maanden en de overall ranking kun je in dit topic terugvinden: Fok! Movie Trivia - Overzichtstopic
Elke goed beantwoorde vraag is één punt waard. In elke 10e topic van de maand tellen de punten dubbel.
Vragen
Je mag vragenstellen over elke film die je kan bedenken (TV-films, direct-to-video-films, films die nog in de bios moeten komen, mogen dus ook), zolang je maar verwacht dat de vraag te beantwoorden is.
Vragen waarvoor meerdere antwoorden mogelijk zijn kun je het best vermijden, aangezien dit nog wel eens onduidelijkheden wat punten verdeling op kan leveren. Bij vragen met meerdere antwoorden, moeten al je antwoorden in dezelfde post staan om goedgekeurd te kunnen worden.
Een overzicht van de soorten vragen die al geweest zijn is hier te vinden, met dank aan mamamiep : Fok! Movie Trivia - Overzichtstopic
Spoilertag
Omdat er tegenwoordig een spoilertag is, is het handig om die af en toe te gebruiken. Zo was er laatst een vraag om 10 films op te noemen waar de hoofdpersoon dood ging op het eind. Als je die film nog niet hebt gezien, dan wil je dat niet weten. Daar is de spoilertag heel erg handig voor.
Stats
Aan het eind van de maand worden ook een aantal statistieken bekend gemaakt over die maand. Statistiek zoals, wie heeft hoeveel vragen van welke vragensteller beantwoord en wat voor soort vragen waren dat. De stats zijn hier te vinden: FMT Stats
Verboden
Het gebruik van IMDb of welke website ook bij het beantwoorden van de vragen is verboden. Als we erachter komen dat dit toch gebeurt is, wordt het punt niet toegekend.
Ranking
Deze zal Gorro aan het begin van elk topic bekend maken, mits hij het topic ook opent natuurlijk.
IRC-kanaal
Tegenwoordig bestaat er ook een IRC-kanaal speciaal voor FMT. Waar je gezellig kunt chatten met de andere FMT-ers. Het is in principe niet de bedoeling om te gaan overleggen over de vragen, gezien dat oneerlijk is tegenover de mensen die niet in dat channel (kunnen) zitten.Dit kanaal is #fmt op de IRC-server van Fok!, irc.fok.nl, Port 6667.
vraag van mij komt eraan!
[Dit bericht is gewijzigd door Gorro op 16-10-2003 19:48]
quote:Ik snauwde toch niet?
Op donderdag 16 oktober 2003 17:27 schreef Oscar-Wilde het volgende:
p.s. Patch, hoef je niet te snauwen omdat ik het wist en jij niet....
sorry hoor, blijkt dat je zelfs als RW's fan niet alles kan weten....
quote:oh ok, sorry dan lag het aan mij. ik kreeg van GFP ookal te horen dat ik spoken zag
Op donderdag 16 oktober 2003 17:31 schreef Patch het volgende:[..]
Ik snauwde toch niet?
Als dat zo overkwam, mijn oprechte excuses, want dat was absoluut niet mijn intentie.
quote:
Op donderdag 16 oktober 2003 17:38 schreef GFP het volgende:
Jeff Goldblum?
GFP + 1
quote:Dank je GFP
Op donderdag 16 oktober 2003 17:36 schreef Oscar-Wilde het volgende:[..]
oh ok, sorry dan lag het aan mij. ik kreeg van GFP ookal te horen dat ik spoken zag
nogmaals sorry
quote:Glad to help
Op donderdag 16 oktober 2003 17:47 schreef Patch het volgende:[..]
Dank je GFP
quote:That's the one
Op donderdag 16 oktober 2003 17:48 schreef Woodpecker het volgende:
Johnny Depp?
Woodpecker +1
quote:Mijn vriendin wil niks liever dan dat ik dus mijn haar zo laat groeien...
Op donderdag 16 oktober 2003 17:51 schreef GFP het volgende:[..]
That's the one
[afbeelding]Woodpecker +1
Soundtrack:
Henry Mancini - Performer
Nina Simone - Performer
Yma Sumac - Performer
Gipsy Kings - Performer
Elvis Costello - Guitar, Vocals, Performer
Bob Dylan - Performer
Captain Beefheart - Performer
Townes Van Zandt - Performer
Kenny Rogers & the First Edition - Performer
Welke film?
quote:Was Kenny Rogers & The First Edition niet van The Big Lebowski?
Op donderdag 16 oktober 2003 17:55 schreef Woodpecker het volgende:
Joepie!Soundtrack:
Henry Mancini - Performer
Nina Simone - Performer
Yma Sumac - Performer
Gipsy Kings - Performer
Elvis Costello - Guitar, Vocals, Performer
Bob Dylan - Performer
Captain Beefheart - Performer
Townes Van Zandt - Performer
Kenny Rogers & the First Edition - PerformerWelke film?
quote:'Just dropped in to see what condition my condition was in'... Prachtig nummer!!!
Op donderdag 16 oktober 2003 18:10 schreef Patch het volgende:[..]
Was Kenny Rogers & The First Edition niet van The Big Lebowski?
Patch +1
quote:Sorry, kom net pas weer het topic binnen.
Op donderdag 16 oktober 2003 18:17 schreef Woodpecker het volgende:[..]
'Just dropped in to see what condition my condition was in'... Prachtig nummer!!!
Patch +1
Noem 6 films waarin men bowlt
quote:
Op donderdag 16 oktober 2003 18:50 schreef victorinox het volgende:
The Big Lebowki
King Pin
Bowling for Columbine
Mystery Men
The Flintstones
....
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |