abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_13290293
Uit de Trouw:

http://www.trouw.nl/religieenfilosofie/artikelen/1063688465687.html

"Een eerbetoon aan het idealisme, noemt Jef Hofmeister de eerste krakersopera over Volkert van der G. In het toneelstuk doen de spelers hem niet af als ziek. Ze prikkelen het publiek met de vraag waarom niemand eraan wil dat idealisme Volkert voortdreef. Hofmeister schreef een lied voor hem."

Een onderdeel uit het interview wat mij opviel was:

"De makers van 'Doop!' hebben overwogen van Wally van der Vee, alias Volkert van der G., een mode-icoon te maken. Hofmeister: ,,Een soort Che Guevara. Die had bloed aan zijn handen en toch lopen er in de stad veel jongeren met een Che-T-shirt.''

  Redactie Frontpage vrijdag 19 september 2003 @ 15:31:34 #2
1150 crew  SunChaser
Leuker wordt het niet
pi_13290324
Cool.

Met Ernst Daniel Smidt als Pim, zingend: I ammmmmmmmmm dyiiing, Oh God, whyyyyyyyyyyyyy???????????

  vrijdag 19 september 2003 @ 15:34:21 #4
24717 Pierre_Smirnoff_2
War=Peace Ignorance=Strength
pi_13290408
Echt ziek!
Gatverdamme, een brute moordenaar af doen als idealist.

En inderdaad, die gasten die met Che Guevara lopen weten vaak niet de geschiedenis van die vent en wat voor bloed ie aan z'n handen heeft zitten.

Wel gezeik als iemand er een toneelstuk maakt waar de profeet Mohammed kritisch wordt bekeken, maar over dit soort wanpraktijken hoor je (nog) niks.

Ga een huis/werk zoeken en belasting betalen, k*tkrakers!

"If this were a dictatorship, it'd be a heck of a lot easier, just so long as I'm the dictator" -- U.S. President G.W.Bush
pi_13290411
Walgelijk

[Dit bericht is gewijzigd door Epsilon op 19-09-2003 15:35]

^^
pi_13290466
heel triest...
  vrijdag 19 september 2003 @ 15:37:45 #7
19357 Punica
Moraalriders on the storm
pi_13290530
quote:
Op vrijdag 19 september 2003 15:34 schreef Pierre_Smirnoff_2 het volgende:
Echt ziek!
Gatverdamme, een brute moordenaar af doen als idealist.

En inderdaad, die gasten die met Che Guevara lopen weten vaak niet de geschiedenis van die vent en wat voor bloed ie aan z'n handen heeft zitten.

Wel gezeik als iemand er een toneelstuk maakt waar de profeet Mohammed kritisch wordt bekeken, maar over dit soort wanpraktijken hoor je (nog) niks.


Zijn ook vaak 14 jarigen en blanke neprastas die in die che t-shirts lopen.
quote:
Ga een huis/werk zoeken en belasting betalen, k*tkrakers!
Ga jij dan betaalbare woonruimte zoeken ?
somewhere, a village in texas is missing it's village idiot...
  vrijdag 19 september 2003 @ 15:43:01 #8
8372 Bastard
Persona non grata
pi_13290703
Verschrikkelijk.. moet dan tegenwoordig alles maar kunnen?
The truth was in here.
  vrijdag 19 september 2003 @ 15:44:10 #9
34163 Pikkebaas
Corporate Overlord
pi_13290737
Kunnen we dan misschien als leuke draai eens spelen dat Pim het eerste schoot ??
Wien Neerlandsch bloed in de aders vloeit,
Van vreemde smetten vrij,
  vrijdag 19 september 2003 @ 15:46:05 #10
22497 Bioslock
we hope that you choke
pi_13290783
Een goede zaak.
  vrijdag 19 september 2003 @ 15:47:28 #11
16625 robh
Lucas & Gea Review Crew ©
pi_13290824
quote:
Idealisme / Volkert bezongen als misdadiger en revolutionair

Een eerbetoon aan het idealisme, noemt Jef Hofmeister de eerste krakersopera over Volkert van der G. In het toneelstuk doen de spelers hem niet af als ziek. Ze prikkelen het publiek met de vraag waarom niemand eraan wil dat idealisme Volkert voortdreef. Hofmeister schreef een lied voor hem.


Dit is een strijdlied voor jou

voor als de lichten uitgaan
voor als de deuren op slot gaan
voor als je alleen bent in de nacht
en niets anders dan duisternis en eenzaamheid jou wacht.
Dit is een strijdlied voor degene
die niet alleen om zichzelf geeft,
die doet wat ie zegt en geen excuses heeft
Die alleen is in de nacht
waar niets anders dan duisternis en eenzaamheid wacht.
Dit is een strijdlied voor degene
die niet begrepen wordt,
die zich in de diepte stort.
Terwijl wij aan de kant staan
en zien hoe het kalf zich verdrinkt
en applaudisseren voor degene die dit strijdlied zingt.

Een toneelstuk over een politieke moord liep, toen Pim Fortuyn werd vermoord. Eind deze maand - enkele boeken over slachtoffer en dader verder - komt de eerste voorstelling over Volkert van der G. op de planken. Doel: debat over zijn idealisme. En passant is 'Doop!' van Jef Hofmeister en Peter Pluymaekers ook de eerste krakersopera over de ondergang van rock'n-rolljunkie Herman Brood.

Het oude krakersvuur is hij kwijt, maar Jef Hofmeister is 'nog steeds niet toe aan het kopen van een huis'. Hij en Peter Pluymaekers - óók uit het krakerscircuit, ook uit 1957 - zijn nog steeds van het type 'maak je eigen plaat met je eigen band'.

Maar voor het maken van muziektheater hadden schrijver en componist Hofmeister en regisseur Pluymaekers wel podia nodig. Vraag genoeg naar jeugdvoorstellingen of bejaardentheater (Pluymaekers: 'blauwspoeling'), maar wie wil er nog maatschappelijk toneel? Hun plan om 'iets met het kraakverleden' te doen raakten ze aan de straatstenen niet kwijt.

Na de zelfmoord van Herman Brood dachten de theatermakers aan een stuk over de ultieme vrijheid van de junkie-kunstenaar, maar het kwam er niet van. Hofmeister: ,,Toen we ons in hem verdiepten, schrokken we. Herman wás niet vrij, hij deed alles voor de media.''

Alles werd anders toen 'vijf kogels in de kop van de politicus het einde van het idealisme markeerden', zegt Hofmeister. Met de arrestatie van Volkert van der G. had de theaterproductie een nieuwe hoofdpersoon en een ander thema. Geen 'Herman Brood, the musical' meer, al bleef Herman als personage, 'Doctor Sax', en wordt hij begeleid door de echte Wild Romance, Broods legendarische band.

De ondergang van de popmuzikant eindigt niet dramatisch onderaan het Hilton Hotel, maar in De Nirwana, een kraakpand waar hij, Speedy, Jojo en Wally als linkse idealisten waren begonnen. Het kraakpand wordt zo dadelijk ontruimd, het feest is over, er is een dode gevallen, het idealisme is gestorven. Doctor Sax verkondigt de grote vrijheid van seks, de nog grotere heerlijkheid van dope en de hang naar roem. Speedy is van actievoerder een opportunistische manager geworden, Jojo een feministe die het over liefde heeft, en Wally is dood.

Hofmeister is nog steeds geïrriteerd als hij terugdenkt aan de berichten over de motieven van Volkert van der G. (in 'Doop!' Wally van der Vee). Volkert is gek, ziek, een politieke samenzweerder - maar waarom willen we er niet aan dat idealisme hem voortdreef?

Pluymaekers kijkt er anders tegenaan: ,,Volkert ís geen idealist, maar iemand met oogkleppen op.''

In de voorstelling zegt Wally dat zijn moord een 'rechtvaardige daad' was van iemand die 'eindelijk iets echts wil doen'. Hofmeister: ,,De maatschappij wil er niet aan dat hij het voor de maatschappij heeft gedaan. Volkert is geen held voor mij, maar niemand durft nu onder ogen te zien dat Fortuyn een gevaar was.''

Pluymaekers reageert vol ongeloof: ,,Je blijft toch met je poten van iemand af?''

Hofmeister: ,,Ja? Ik dood niemand, maar het kan móeten. Fortuyn wás ook gevaarlijk.''

Pluymaekers: ,,Maar hij fungeerde in een democratie. Na vier jaar hadden we hem weg kunnen stemmen, puinhopen opruimen, klaar.''

Hofmeister: ,,Democratie is soms zo oeverloos, met van die visieloze politici.'' In een vorige productie van Hofmeister (over Dostojevski's 'Schuld en boete') heette het 'elke revolutie begint met een moord'.

Pleegde Volkert een lage moord of is hij de nieuwe revolutionair? Hofmeister: ,,Je weet pas over tien jaar of het noodzakelijk was. Ik veroordeel die moord, maar stel de filosofische vraag: hoe weet je dat het niet goed was?''

De makers van 'Doop!' hebben overwogen van Wally van der Vee, alias Volkert van der G., een mode-icoon te maken. Hofmeister: ,,Een soort Che Guevara. Die had bloed aan zijn handen en toch lopen er in de stad veel jongeren met een Che-T-shirt.''

Een maand geleden, bij een voorproefje van 'Doop!' in het Amsterdamse Vondelpark, waren de reacties heftig. Hofmeister: ,,Ik kondigde 'een lied voor Volkert' aan. Een vrouw rende naar het podium, riep 'je moet stoppen, dit mag niet'.'' Na het korte optreden verantwoordde Hofmeister zich tegenover de vrouw ('daar heb ik een hoop nazorg aan gehad'). ,,Maar uit het publiek hoorde ik ook: goed, om het 's van deze kant te bekijken''.

In 'Doop!' is het lied voor Volkert één van de reacties van Wally's vrienden op de moord; die variëren van instemmend tot afkeurend. Doctor Sax (Brood) zingt de gedetineerde hongerstaker Wally met 'Dit is een strijdlied voor jou' moed in. Maar dat mag hij voor de radio niet herhalen, vindt zijn manager Speedy. ,,Het woord milieu is goed voor een kogelbrief''. En dus slecht voor de popmuzikant die net lekker scoort in de hitparade.

Hoe reageert Hofmeister op de politieke moord? ,,Ik kom uit bij: vecht voor jezelf, niemand vecht voor jou.'' Hofmeister noemt de voorstelling 'een eerbetoon aan het idealisme' dat hijzelf verloor - hij is niet alleen ex-kraker, maar ook ex-Jehova's getuige; zijn teksten zitten vol met religieuze metaforen uit het Wachttorengenootschap. De schrijver en de regisseur schuwen de confrontatie niet. Hofmeister: ,,Er is een wond die niet geheeld is en wel gesloten. Ik wil discussie over Volkerts motief.'' Dat kan ook onder theaterbezoekers opschudding teweegbrengen, maar Pluymaekers 'verwacht geen LPF'ers in de zaal'. Hij is vertrouwd met opschudding in het theater; zijn voorstelling 'Hooligans' trok bezoekers uit de doelgroep en dat pakte niet zo prettig uit.

Maar alles liever dan de tamheid van nu. Pluymaekers: ,,Mensen hebben geen mening, zijn hulzen die Fortuyn even heeft gevuld. Het volk dat eerst huilde om Pim, jankt nu om Jim.'' Hofmeister: ,,Als ik 'idealisme' zeg tegen mijn zoon, vraagt-ie: zit daar een label van Nike aan?''


Het volledige artikel.

Smakeloos vind ik het.

M.a.w wordt hier geroepen dat iemand doden uit idealisme helemaal niet verkeerd is.

Ziek.

Martin Drent, onze profeet.
Vol gas met Burdy!
.
Pimpen met je FOK!-tag
  vrijdag 19 september 2003 @ 15:48:46 #12
11803 Vivi
Computer off. Life on.
pi_13290865
quote:
Op vrijdag 19 september 2003 15:31 schreef SunChaser het volgende:
Cool.

Met Ernst Daniel Smidt als Pim, zingend: I ammmmmmmmmm dyiiing, Oh God, whyyyyyyyyyyyyy???????????


Ik vind het een walgelijk idee, maar hier moet ik toch wel om lachen
Ik adem in en kalmeer. Ik adem uit en glimlach.
pi_13290905
dat er uberhaupt een mogelijkheid is om zon opera te realiseren zeg... wie werkt daar nou aan mee en wie gaat er nou heen?
idd heel ziek
pi_13290921
Wat een ontzettend goed idee!!

  vrijdag 19 september 2003 @ 15:52:38 #15
11803 Vivi
Computer off. Life on.
pi_13290977
Naja, die gozer is gewoon een sneu gemankeerd figuur; ex-kraker, ex-jehova getuige...need I say more?
Ik adem in en kalmeer. Ik adem uit en glimlach.
  vrijdag 19 september 2003 @ 15:54:27 #16
48732 Moist
denkt tenminste na
pi_13291032
Ik heb eik liever een Van den Ende Musical met Danny de Munk en Joke de Cruyf.
Nee, de stoep warm houden, dát heeft zin!
  vrijdag 19 september 2003 @ 15:59:03 #17
16803 AntiChrist
Primitive Screwheads!!
pi_13291152
leuk groeps uitje voor Groen links
pi_13291190
  vrijdag 19 september 2003 @ 16:01:17 #19
6085 silver-surfer
Speel en leer....
pi_13291206
Nu is het een opera straks krijg die zieke millieu freak nog een standbeeld...

Vermoord iemand en je krijgt een opera
Probeer een land te redden en je krijgt een kogel..

I'm bigger than you and higher up the food chain. Get in my belly.
  vrijdag 19 september 2003 @ 16:04:30 #20
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_13291292
Binnenkort hebben we dan Groenhemden die door de straat macheren op birkenstocks, met fakkels in de hand die het Horst Wessel lied, euh,. het volker van de graaf lied zingen, en de ramen inslaan bij slagerijen...
Kristalnacht noemen we zoiets....
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_13291715
quote:
Op vrijdag 19 september 2003 15:30 schreef hmmmmm het volgende:
"De makers van 'Doop!' hebben overwogen van Wally van der Vee, alias Volkert van der G., een mode-icoon te maken. Hofmeister: ,,Een soort Che Guevara. Die had bloed aan zijn handen en toch lopen er in de stad veel jongeren met een Che-T-shirt.''
De eerste de beste leftie die ik daar mee zie lopen is van mij.
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_13291762
goed plan, laat alle mensen die het met de daden van volkert eens zijn maar zo'n shirt dragen, weet je gelijk waar je mee te maken hebt
[url=http://4aal.nl/muziek.php][Muziek collectie][/url] [url=http://www.democrates.net/index.php][Democrates][/url] [url=http://www.retecool.com][Retecool][/url] [url=http://4aal.nl/tv/tv.php][TV gids][/url]
pi_13291795
quote:
Op vrijdag 19 september 2003 16:01 schreef silver-surfer het volgende:
Nu is het een opera straks krijg die zieke millieu freak nog een standbeeld...

Vermoord iemand en je krijgt een opera
Probeer een land te redden en je krijgt een kogel..


"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_13291877
quote:
Op vrijdag 19 september 2003 16:01 schreef silver-surfer het volgende:
Probeer een land te redden en je krijgt een kogel..
Dat 'redden' is ook maar subjectief hoor.
Why women still aren't funny.
Q.E.D: Religion replaces ignorance with stupidity.
  vrijdag 19 september 2003 @ 16:28:29 #25
8372 Bastard
Persona non grata
pi_13291924
quote:
Op vrijdag 19 september 2003 16:26 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:

[..]

Dat 'redden' is ook maar subjectief hoor.


Welja, maak er weer een `hoe nuttig was Pim` topic van.
The truth was in here.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')