FOK!forum / Muziek / James Brown 26 November HMH Amsterdam
calvobbesdinsdag 9 september 2003 @ 14:59
Ik had me voorgenomen om het niet meer te doen, een concert topic plaatsen voor een concert waar ik waarschijnlijk toch niet heenga. Maar voor James Brown maak ik een uitzondering

Van de HMH site:

quote:
James Brown
26 november 2003

Op woensdag 26 november geeft James Brown een eenmalig concert in de Heineken Music Hall. Het is vijftien jaar geleden dat de Godfather of Soul ons land voor een eigen show bezocht. In 1995 was hij voor het laatst te gast op het North Sea Jazz Festival.

James Brown, al bij zijn leven een legende, is dit jaar 70 jaar geworden. Hij zit dit jaar vijftig jaar in het vak en verzamelde in de loop der tijd bijnamen als Soul Brother Number One, the Godfather of Soul, The Hardest Working Man in Show Business en Mr. Dynamite.

De meeste van zijn soulhits zijn uitgegroeid tot onmiskenbare klassiekers. Zonder nummers als "Papa's Got a Brand New Bag (1965), Its A Mans Mans World (1966) en (Get Up I feel Like Being A) Sexmachine (1970) zou de popmuziek er heel anders hebben uit gezien. Browns muziek was bijvoorbeeld van grote invloed op de ontwikkeling van de housemuziek, waar djs gretig gebruik maakten van samples van zijn onovertroffen stemgeluid.

Voor het concert op 26 november in Amsterdam neemt James Brown een complete band mee: Erik R. Hargrove en Robert "Mousey" Thompson op drums, bassisten Fred Thomas en Ray Brundidge, op gitaar Damon Wood en Keith Jenkins, Jerry Poindexter op toesten, een blazerssectie van drie man, vier achtergrond zangeressen en diverse dansers.


Kaarten kosten 39 euro en gaan a.s. zaterdag in de vvk!

Enjoy!

Napalmmmdinsdag 9 september 2003 @ 15:03
James Brown, is dead
dagizmodinsdag 9 september 2003 @ 15:03
quote:
Op dinsdag 9 september 2003 15:03 schreef Napalmmm het volgende:
James Brown, is dead
Damn wat een toeval. Ik draai dat nummer nu
HeatWavedinsdag 9 september 2003 @ 15:03
quote:
Op dinsdag 9 september 2003 15:03 schreef Napalmmm het volgende:
James Brown, is dead
Leuk, zo'n eigen mening .
Dante_Adinsdag 9 september 2003 @ 15:12
quote:
Op dinsdag 9 september 2003 15:03 schreef Napalmmm het volgende:
James Brown, is dead
39 euro voor een dode artiest is echt een koopje.
calvobbesdinsdag 9 september 2003 @ 15:16
quote:
Op dinsdag 9 september 2003 15:03 schreef Napalmmm het volgende:
James Brown, is dead
Daar heeft Elvis ook geen problemen mee! Die treed ook nog op in een uitverkochtte Ahoy!
Napalmmmdinsdag 9 september 2003 @ 15:22
quote:
Op dinsdag 9 september 2003 15:16 schreef calvobbes het volgende:

[..]

Daar heeft Elvis ook geen problemen mee! Die treed ook nog op in een uitverkochtte Ahoy!


Elvis Presley, is dead
Zanderdinsdag 9 september 2003 @ 16:16
Ik vind de oude James Brown-muziek echt te gek, maar tegenwoordig schijnt hij er niet veel meer van te bakken. Jammer, eigenlijk.
quote:
Browns muziek was bijvoorbeeld van grote invloed op de ontwikkeling van de housemuziek, waar djs gretig gebruik maakten van samples van zijn onovertroffen stemgeluid.
Denk dat dit trouwens nog meer geldt voor hiphop. Bovendien is het niet alleen zijn stem, maar vooral ook de drums die enorm vaak van JB-platen af zijn gesampled.
ondeugenddinsdag 9 september 2003 @ 21:06
* ondeugend gaat ook kaarten kopen

James moet je gewoon gezien en gehoord hebben !

fratsmandinsdag 9 september 2003 @ 22:08
Sebejuuuuhhh!!!! all the people say: HEH!
HHHEEEEEEEEEEEJJJJJ

sorry, Eddy Murphy addict

marcekwoensdag 10 september 2003 @ 00:07
* marcek gaat ook 2 kaartjes proberen te bemachtigen
Citroentjedonderdag 11 september 2003 @ 16:51
quote:
Op dinsdag 9 september 2003 16:16 schreef Zander het volgende:
Ik vind de oude James Brown-muziek echt te gek, maar tegenwoordig schijnt hij er niet veel meer van te bakken. Jammer, eigenlijk.
Zelfde werd gezegd over de Stones (door zeikerige oude mannen ). Zelfs al er weinig aan schijnt te zijn, wil ik dat zelf zien. Om James Brown nog in levende (?) lijve te zien, lijkt me een mooie ervaring.

[Dit bericht is gewijzigd door Citroentje op 11-09-2003 16:52]

flat_erikdonderdag 11 september 2003 @ 16:51
-edit: quote zonder toevoeging.-

[Dit bericht is gewijzigd door Seborik op 11-09-2003 20:29]

Zanderdonderdag 11 september 2003 @ 19:04
quote:
Op donderdag 11 september 2003 16:51 schreef Citroentje het volgende:
Zelfde werd gezegd over de Stones (door zeikerige oude mannen ). Zelfs al er weinig aan schijnt te zijn, wil ik dat zelf zien. Om James Brown nog in levende (?) lijve te zien, lijkt me een mooie ervaring.
Ja, ik zit ook nog te twijfelen, 't is wel een van mijn 'muzikale helden' en ik heb 'm nog nooit in het echt gezien...

Als Fok het kaartje nou betaalt, dan wil ik wel een mooie recensie voor op de FP schrijven..

[Dit bericht is gewijzigd door Zander op 11-09-2003 19:37]

Leilazaterdag 13 september 2003 @ 14:59
Wie heeft kaartjes gekocht?
mymoodfentjezaterdag 13 september 2003 @ 16:14
DAAR GAAT IK HEEN
Citroentjezaterdag 13 september 2003 @ 17:12
quote:
Op zaterdag 13 september 2003 14:59 schreef Leila het volgende:
Wie heeft kaartjes gekocht?
Ik
marcekzaterdag 13 september 2003 @ 18:08
ik ook
keeperzaterdag 13 september 2003 @ 18:10
Het lijkt me aan de ene kant heel gaaf, maar is James Brown nog wel een beetje in staat een behoorlijk concert neer te zetten?
marcekzaterdag 13 september 2003 @ 20:13
Denk dat het wel lekker feestje wordt, ook als je ziet wat voor band die meebrengt.
Oude bands kunnen best overtuigen , heb ooit maceo parker live gezien en die was erg goed. Hetzelfde met george clinton / funkadelic live, die weten toch echt wel een feestje neer te zetten.
mymoodfentjezaterdag 13 september 2003 @ 21:23
quote:
Op zaterdag 13 september 2003 18:10 schreef keeper het volgende:
Het lijkt me aan de ene kant heel gaaf, maar is James Brown nog wel een beetje in staat een behoorlijk concert neer te zetten?
al is het onwijs kut en gaat hij ineens techno lopen spelen
alleen de kans die legende in het bijna doode lijf nog te zien staan funken is rede genoeg voor mij om te gaan
DrFonkmaandag 24 november 2003 @ 16:01
Zo dan. Overmorgen is het zo ver! Mr. James B-B-B-Brown! Ik heb er in ieder geval zin in! FF als tip (very obvious, but you never know) Ga niet met de auto want Ajax - AC Milan is naast de deur en daar zullen +/- 52000 mensen bij aanwezig zijn. gaat dus lastig worden...
marcekmaandag 24 november 2003 @ 17:13
Of doe als ik en ga wel met de auto maar pak eerst de film van 17.00 uur , voor de rest aan iedereen die ook gaat veel plezier toegewenst.
Zal me best een tof feestje worden

En james brown is niet dead , he is living in america

Zanderdonderdag 27 november 2003 @ 21:34
Er stond een hele positieve recensie in NRC. Ik baal nu toch wel een beetje dat ik niet geweest ben.
(ezel.. )
Citroentjedonderdag 27 november 2003 @ 23:54
quote:
Op donderdag 27 november 2003 21:34 schreef Zander het volgende:
Er stond een hele positieve recensie in NRC. Ik baal nu toch wel een beetje dat ik niet geweest ben.
(ezel.. )
Het was ook een geweldige avond.

"the hardest working man in showbizz" moest er eerst nog ff inkomen, maar daarna kwam hij erg goed op dreef. Zowel z'n stem als z'n danspasjes waren geweldig.
Wel een mooie blunder van de gast-zangeres (ik weet haar naam niet). Zij bedankte het publiek met "danke schön" waarop het publiek negatief reageerde.