FOK!forum / Muziek / The Thermals - More Parts Per Million
Dezzmaandag 4 augustus 2003 @ 12:00
Wat een geweldige band is dit De muziek heeft wel wat weg van The Strokes, alleen dan veel rouwer, met veel distortion kabaal van zowel gitaar, drum als bas

Alle nummers zijn zeer kort van 1,30 minuut tot hooguit 2.43, wat de nummers alleen maar ten goede komt!

The Thermals zijn voor mij wel de ontdekking van 2003

Track listing:
1. It's Trivia
2. Brace And Break
3. No Culture Icons
4. Goddamn The Light
5. Out Of the Old And Thin
6. I Know The Pattern
7. Time To Lose
8. My Little Machine
9. Overgrown, Overblown!
10. A Passion Feeling
11. Back To Gray
12. Born Dead
13. An Endless Supply

hyperfuzzmaandag 4 augustus 2003 @ 12:05
Staat al dagenlang op repeat hier, meesterlijke plaat. Inderdaad heeft het wel wat weg van de Strokes, maar die worden imho na een paar nummers een beetje zeurderig ('t zal die stem zijn he ).
Deze plaat heeft veel meer energie, het is eigenlijk bijna punk
De maniakale zang, en catchy zanglijntjes maken dit tot een van mijn favoriete platen v/h jaar.

Highlights: It's Trivia, No Culture Icons, Goddamn the Light, I Know The Pattern, My Little Machine.

Naast deze debuutplaat bestaat er ook nog een EPtje, met daarop 2 nummers van deze plaat, en de songs "Everything Thermals" (Muppetshow anyone? ) en "Capture w/a Magnet".

Dezzmaandag 4 augustus 2003 @ 12:17
quote:
Op maandag 4 augustus 2003 12:05 schreef hyperfuzz het volgende:

Naast deze debuutplaat bestaat er ook nog een EPtje, met daarop 2 nummers van deze plaat, en de songs "Everything Thermals" (Muppetshow anyone? ) en "Capture w/a Magnet".


Hoe heet die EP?
inspiralmaandag 4 augustus 2003 @ 12:28
Ik vind het More parts per Million Stolen and Copied from numerous Bands. Weinig origineel iig.
hyperfuzzmaandag 4 augustus 2003 @ 12:36
quote:
Op maandag 4 augustus 2003 12:28 schreef inspiral het volgende:
Ik vind het More parts per Million Stolen and Copied from numerous Bands. Weinig origineel iig.
Op zich is het niet erg origineel, dat ben ik met je eens. Ook de no-fi sound niet Maar eigenlijk maakt me dat verdomd weinig uit, de energie die van de plaat uit gaat, is gewoon heerlijk
quote:
Op maandag 4 augustus 2003 12:17 schreef Dezz het volgende:
Hoe heet die EP?
No Culture Icons EP voor zover ik weet. Kwam uit voor deze debuutplaat, ook op Sub Pop.

Leuke fan site @ http://www.littlemachine.net

Dezzmaandag 4 augustus 2003 @ 12:45
quote:
Op maandag 4 augustus 2003 12:28 schreef inspiral het volgende:
Ik vind het More parts per Million Stolen and Copied from numerous Bands. Weinig origineel iig.
Waarom moet iedere plaat origineel zijn? Dit is gewoon lekkere muziek imo
hyperfuzzmaandag 4 augustus 2003 @ 12:46
quote:
Op maandag 4 augustus 2003 12:45 schreef Dezz het volgende:
Waarom moet iedere plaat origineel zijn? Dit is gewoon lekkere muziek imo
Welke nummers zijn je favs?
Dezzmaandag 4 augustus 2003 @ 14:01
quote:
Op maandag 4 augustus 2003 12:46 schreef hyperfuzz het volgende:

[..]

Welke nummers zijn je favs?


Hoeveel mag ik er noemen

Nou ik vind It's Trivia en A Passing Feeling erg goed!

hyperfuzzmaandag 4 augustus 2003 @ 14:12
quote:
Op maandag 4 augustus 2003 14:01 schreef Dezz het volgende:
Hoeveel mag ik er noemen

Nou ik vind It's Trivia en A Passing Feeling erg goed!


De hele plaat

zet em weer ff op, tot over een half uurtje

green_machinedinsdag 12 augustus 2003 @ 13:33
Jaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

The Thermals! Wat een band! Ik heb die plaat ongeveer meteen gekocht toen ie inde winkels lag, na hem eerst bijna non stop op repeat gehad te hebben van de 3voor12.nl stream. wat een energie, en wat een songs! Jammer dat ik ze gemist heb toen ze in het land waren.

Favoriete songs: No Culture Icons, It´s Only Triva, My Little Machines.

En nu maar hopen dat ze op Pukkelpop komen.

Zdinsdag 12 augustus 2003 @ 13:48
Ik was er wel in de Paradiso, was een leuk concert, beetje kort. Een hoop herrie voor een bandje met drie mensen, lekker lofi opgenomen ook (in de keuken van een van de bandleden geloof ik), en een erg stoere basiste. Denk wel dat het bij één leuke plaat blijft, ze hebben al aangekondigd dat de volgende plaat wat rustiger gaat worden...
calexico26dinsdag 26 augustus 2003 @ 15:36
Wauw !! Wat een geweldige CD ! Tot nu toe is dit mijn plaat van het jaar
googoodolldinsdag 26 augustus 2003 @ 20:23
the thermals! yeah echt vette muziek. opzwepend en snel! ik vind ze een stuk rauwer dan the strokes inderdaad maar het heeft er ook wel erg veel van weg.

ik heb twee interviewtjes gelezen en eigenlijk zijn de drie bandleden, in hun eigen woorden, een stel nerds. tenminste dat zei die zanger! ze zijn echt apart

Zdinsdag 26 augustus 2003 @ 23:08
En een inmens stoere bassiste!

IsaacDdinsdag 26 augustus 2003 @ 23:37
Die zanglijntjes zijn ook zo verdomde catchy ...
Met als topper No Culture Icons. Verder heb ik ze ook nog eens gemist op Metropolis
Maestrovmaandag 27 oktober 2003 @ 22:31
Ik vind het een zwaar goede cd, maar het lukt me maar niet om 1 nummer te onthouden / mee te bleren!
#ANONIEMmaandag 27 oktober 2003 @ 23:04
In Nl. binnenkort.
RockandRoll.nldinsdag 28 oktober 2003 @ 17:25
quote:
In Nl. binnenkort.
27 November Paradiso Amsterdam
28 November Vera Groningen
9 December 013 Tilburg

Rond die tijd ook the Dirtbombs in Nederland trouwens!!!!

OLP_Moosewoensdag 10 december 2003 @ 14:35
Dat ik nog getwijfeld heb hier naartoe te gaan gisteren. Was echt geweldig. Alleen de zanger was nogal slecht van stem vanwege een verkoudheid, maar desondanks klonk het nog super. Wel een beetje rustig in de zaal, en dan te bedenken dat The Strokes, die ik persoonlijk een stuk minder vind, in een uitverkochte HMH staan. Maar is wel goed zo, in een klein zaaltje komt het 'no-fi' beter over.
pfafmaandag 7 juni 2004 @ 09:35
Schopje

Iemand het nieuwe album ( Fucking A ) al gehoord?
Schijnt weer een wereldplaat te zijn.
OMGmaandag 7 juni 2004 @ 10:14
Fuckin A is leuk. Weer dezelfde 'no-fi' in het verlengde van 'More part per million'.
methodmichmaandag 7 juni 2004 @ 19:21
Blijf het een overschatte GBV-wannabeband vinden, maar soms is het leuk.
menjomaandag 7 juni 2004 @ 20:04
Fuckin' A is best leuk, maar haalt het imo toch niet bij more parts per miillion.. de gitaar- en zanglijntjes zijn gewoon een stuk minder pakkend dan op de vorige plaat. Bovendien rammelt het minder en dat is natuurlijk een slechte zaak
Zmaandag 7 juni 2004 @ 21:24
quote:
Op maandag 7 juni 2004 20:04 schreef menjo het volgende:
Fuckin' A is best leuk, maar haalt het imo toch niet bij more parts per miillion.. de gitaar- en zanglijntjes zijn gewoon een stuk minder pakkend dan op de vorige plaat. Bovendien rammelt het minder en dat is natuurlijk een slechte zaak
Het kan NOOIT genoeg rammelen!
dr_diablosdinsdag 8 juni 2004 @ 20:19
Hij is misschien iets minder maar echt beter dan More Parts Per Million kon het ook niet worden. Waarschijnlijk als ze in omgekeerde volgorde waren uitgekomen dan was Fuckin A tot de betere plaat gekozen. Ik kan er in elk geval geen genoeg van krijgen.
keijzwoensdag 16 juni 2004 @ 19:00
superband
googoodollzondag 20 juni 2004 @ 10:27
die zanglijntjes zijn minstens even zo pakkend dan op more parts vind ik. bij de vorige plaat duurde het ook eventjes voordat ze allemaal in je kop zaten! ik ga in ieder geval 12 augustus naar ze kijken in de vera! vorige keer was het ook super
Rahldonderdag 8 juli 2004 @ 21:44
Fuckin A net gehoord

die ga ik kopen
Pink_Ribbondonderdag 8 juli 2004 @ 21:52
quote:
Op donderdag 8 juli 2004 21:44 schreef Rahl het volgende:
Fuckin A net gehoord

die ga ik kopen
Ik doe mee
Dr.Edinsdag 20 juli 2004 @ 23:14
is er iemand naar the thermals in paradiso geweest?
Zwoensdag 21 juli 2004 @ 09:36
Ja, en het was lang niet zo leuk als de vorige keer. Maar dat was toen ook in de kleine zaal. Het geluid was niet echt goed, en ik vond het publiek wat raar. Het was wel twee keer zo lang als vorige keer, vorige keer duurde het 35 minuten, nu een uur
Gizpatwoensdag 21 juli 2004 @ 22:40
Ik was er ook.
Ik kon maar 2 nummers van The Thermals (de meest bekende geloof ik: How we know en No Culture Icons), maar ik wilde er wel meer van zien.
Vond het wel leuk! Af en toe wel het idee dat veel nummers erg veel op elkaar leken, maar de band speelde erg fanatiek en spatte toch wel van het podium . Moet nog even kijken hoe ik de studioversies van de liedjes vind. Als deze me bevallen dan haal ik de cd wel ergens vandaan.

Ben er trouwens nog wel een beetje doof van, want ik was zo slim om het grootste gedeelte van de tijd naast de boxen te gaan staan .
Geluid vond ik ook niet echt denderend maar dat wijt ik meer aan het feit dat ik op de verkeerde plekken stond om dit te beoordelen. Maar volgens mij is het geluid in Paradiso nooit helemaal optimaal.

Na gut, ik heb mij prima vermaakt!!!
Gizpatwoensdag 21 juli 2004 @ 22:46
quote:
Op woensdag 21 juli 2004 09:36 schreef Z het volgende:
en ik vond het publiek wat raar.
Waarom dit eigenlijk? Ik heb niets gemerkt namelijk.
ELPablodonderdag 22 juli 2004 @ 00:38
quote:
Op woensdag 21 juli 2004 22:40 schreef Gizpat het volgende:
Moet nog even kijken hoe ik de studioversies van de liedjes vind.
De garageversies bedoel je?
quote:
Geluid vond ik ook niet echt denderend maar dat wijt ik meer aan het feit dat ik op de verkeerde plekken stond om dit te beoordelen. Maar volgens mij is het geluid in Paradiso nooit helemaal optimaal.
Ik ben er niet geweest, maar ik kan je bijna met zekerheid zeggen dat dat de bedoeling was. Zo klinkt hun muziek op cd ook. Ze profileren zich namelijk duidelijk als lo-fi band, of zoals ze het zelf noemen 'no-fi'. Met het geluid van Paradiso is niets mis.
=HellFire=donderdag 22 juli 2004 @ 01:30
Hmm, klinkt leuk allemaal wat ik hier lees. Denk dat ik ze maar eens een luisterbeurtje geef.
Zdonderdag 22 juli 2004 @ 09:17
Het komt er gewoon op neer dat het de vorige keer beter was. Stukken beter zelfs, nog fanatieker en het geluid in de kleine zaal is gewoon beter. (blablabla\zeurzeur). En dat publiek, dat is wat persoonlijks... dat is lastig uit te leggen...
DaisyDukedonderdag 22 juli 2004 @ 10:27
Was er ook in Paradiso, behoorlijk energiek optredentje... Was leuk, niets meer en niets minder...
keijzwoensdag 23 maart 2005 @ 12:14
kick!

ze staan zaterdag in de Nighttown, Rotterdam
stoepjongvrijdag 25 maart 2005 @ 02:38
Ze zijn vandaag in de Vera, Groningen.

Thermals zijn oké like Fuckin' A
jmacvrijdag 25 maart 2005 @ 19:48
En 't komt ook nog eens uit Portland!
keijzvrijdag 25 maart 2005 @ 19:54
quote:
Op vrijdag 25 maart 2005 19:48 schreef jmac het volgende:
En 't komt ook nog eens uit Portland!
dus..?
jmacdinsdag 29 maart 2005 @ 02:07
quote:
Op vrijdag 25 maart 2005 19:54 schreef keijz het volgende:

[..]
dus..?
Oh dat ik ze daar ga ontmoeten. Toffe gasten (eh +vrouw). Leuke band ook natuurlijk!
keijzdinsdag 29 maart 2005 @ 08:44
oooh cool

zaterdag naar de nighttown geweest: super