FOK!forum / Cultuur & Historie / Niets is typisch Nederlands
Toffe_Ellendevrijdag 25 april 2003 @ 22:02
Al studerend door mijn sociologiereader kwam ik een artikel (uit de Volkskrant ) tegen dat ons Fok!kers wel zou kunnen boeien. En voor de nationalist die in ons allen schuilt zal het even slikken zijn. Ik heb me in elk geval rot gelachen. Have fun!
quote:
Er staan twee klompen op de mat bij de voordeur van het huis van de familie Brinkman - Hansen -De Jong - Van der Molen. In de achtertuin staat een fiets en in de plantenbakken staan tulpen te bloeien. In de woonkamer hangt Frans Hals aan de muur, naast een portret van Willem van Oranje. In de gang hangen Delftsblauwe bordjes. Er ligt een kleedje op de bijzettafel. De koffie is net klaar, op het fornuis staat een pan met hutspot. Op de televisie zien we beelden van het Nederlands voetbalelftal. Uit de boxen klinkt het Wilhelmus. Het is gezellig. We zijn thuis. Dit is typisch Nederlands. Of niet? Het modelhuis van de familie Brinkman - Hansen -De Jong - Van der Molen is onderdeel van de tentoonstelling Typisch Nederlands? die vandaag wordt geopend in het auditorium van de Technische Universiteit Eindhoven. Voor wie denkt dat het Nederlandse volkje een nijver volkje is dat geheel op eigen kracht en dankzij de onbegrensde dadendrang groot is geworden, moet een bezoek aan de tentoonstelling een onthutsende ervaring zijn.
Het begint al bij de klompen. 'De eerste klompen zijn waarschijnlijk in Frankrijk of Spanje gemaakt', staat er bij te lezen. De Fransen ontwikkelden begin deze eeuw zelfs al de eerste machine voor de klompenproductie.
De fiets dan. 'De Egyptenaren en de Romeinen experimenteerden al met loopfietsen. De eerste fiets met trappers werd in 1867 ontwikkeld door een Fransman.' De tulp? 'De tulp groeit in de vrije natuur van Marokko tot in het oosten van Mongolië. Vijfhonderd jaar geleden was het al de favoriete bloem van de sultan van Mongolië. De tulp werd aan zijn hof gekweekt en pas in 1550 door een Vlaamse ambassadeur vanuit Mongolië naar West-Europa gestuurd.'
Frans Hals? Geboren in Antwerpen.
De Oranjes? Duitsers.
Delfstblauw is door Nederlandse pottenbakkers afgekeken van Chinese porseleindecorateurs.
De karakteristieke Nederlandse tafelkleedjes die het nog altijd goed doen in bruine café's, lagen al veel eerder in Turkse huizen op de vloer.
Koffie werd voor het eerst gezet door de Arabieren. Pas in dezeventiende eeuw kwamen de koffiebonen naar Europa.
De aardappel was het basisvoedsel van de Inca's. Soortgelijke gerechten als hutspot heten in Engeland hot pot en in Frankrijk pot-au-eu. In Ierland eten de boeren al sinds vierhonderd jaar eenpansgerechten met stukgekookte aardappels.
In de basis van het Nederlands elftal dat in actie komt op televisie staan Rijkaard, Van Gobbel, Taument, en Roy.
De melodie van het Wilhelmus is afkomstig van een oud soldatenliedje uit Frankrijk.
Een familie ten slotte met een naam als Brinkman - Hansen -De Jong - Van der Molen bestaat naar alle waarschijnlijk uit louter afstammelingen van Duitse trekarbeiders en Franse hugenoten.
Typisch Nederlands is een reizende tentoonstelling van het Verzetsmuseum Zuid-Holland. Typisch Nederlandse dingen zijn er bijna niet, wil het museum duidelijk maken. En het kan geen kwaad om de voorbeelden waar Nederlanders meestal mee aankomen nog eens tot de grond toe af te breken. Het zijn volgens het museum namelijk 'de al te starre opvattingen en voorbeelden hieromtrent' die aan de basis staan van extreem nationalisme en racisme. 'Misschien moeten we wel tot de conclusie komen dat als de Nederlandse cultuur één typisch kenmerk heeft, het wel het overnemen van vreemde invloeden is.'
Hoewel. Bedenk maar eens iets typisch Nederlands, daagt het museum de bezoeker uit. Het origineelste voorbeeld wordt beloond met 250 gulden. Om aan te geven dat het heus wel kan, wijst het museum zelf al op de la in het keukenkastje van de familie Brinkman - Hansen -De Jong - Van der Molen. Eén ding is zeker: instrumenten als de flessenlikker, de dunschiller en de kaasschaaf komen we in de buitenlandse keukens nog weinig tegen. Het zijn instrumenten van de zuinigheid. Typisch Nederlands.

de Volkskrant, 14.9.1998


Meneer_Aartvrijdag 25 april 2003 @ 22:05
Nou ja, je moet 'Nederlandse cultuur' ook niet wegrelativeren natuurlijk. Maar het is voor al die mannetjes die schijnbaar een niet in te houden aandrang voelen om met een Nederlands vlaggetje rond te lopen, en op hoge toon debatteren over de heilige rechtvaardiging daartoe, wel goed om te lezen.
detulp050vrijdag 25 april 2003 @ 22:05
Gierigheid
Witte sokken in sandalen
De rekening delen
Apartheid
Zoute Drop
Zoute haring met uitjes
de Gloeilamp
Cruyff, van Basten, van der Vaart, van der Sar etc...
De Afsluitdijk
Inpolderen
etc etc
ChrisJXvrijdag 25 april 2003 @ 22:08
Maar zo kun je een hoop dingen wel terugvoeren. De Romeinse en Griekse wereld waren veel gecultiveerder dan de Nederlandse wereld in die tijd. Logisch dat daar dingen vandaan komen.
Maar voor de modernere dingen: gaat het erom waar iets ontwikkeld wordt, of waar je het mee associeert?
En de cultuur is natuurlijk wel iets anders dan tastbare dingen.

Wel typisch Nederlands: multinationals. VOC was de eerste, heb ik gehoord

tong80vrijdag 25 april 2003 @ 22:10
Amerika verkopen voor een gulden.


THEDUTCHJOKERvrijdag 25 april 2003 @ 22:14
Stroopwafels!!!!!!!
ChrisJXvrijdag 25 april 2003 @ 22:16
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:10 schreef tong80 het volgende:
Amerika verkopen voor een gulden.



Dat heet handelsgeest
NightH4wkvrijdag 25 april 2003 @ 22:20
Philips, ING (+ heel veel meer multinationals), handelsland al voor eeuwen, VOC, PortOfRotterdam, we zijn ooit de grootste en machtigste land van de wereld geweest.
Meneer_Aartvrijdag 25 april 2003 @ 22:20
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:20 schreef NightH4wk het volgende:
Philips, ING (+ heel veel meer multinationals), handelsland al voor eeuwen, VOC, PortOfRotterdam, we zijn ooit de grootste en machtigste land van de wereld geweest.
Wel omdat het met de rest van Europa zo verrot ging in de zeventiende eeuw, maar goed .
Elevationvrijdag 25 april 2003 @ 22:21
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:10 schreef tong80 het volgende:
Amerika verkopen voor een gulden.



Niet Amerika, maar Manhattan toch?
Nog geeneens zo'n stomme zet! (11 september )
NightH4wkvrijdag 25 april 2003 @ 22:22
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:21 schreef Elevation het volgende:

[..]

Niet Amerika, maar Manhattan toch?
Nog geeneens zo'n stomme zet! (11 september )


Nééééé, Nieuw Amsterdam.
NightH4wkvrijdag 25 april 2003 @ 22:25
Btw, iedereen stamt af van Adam en Eva, dus je kan van niets zeggen dat het typisch iets is van een land/volk want iedereen stamt toch van dezelfde lui af.
Toffe_Ellendevrijdag 25 april 2003 @ 22:30
het Poldermodel... maar dat was ten tijden van dit artikel nog geen modewoord geloof ik...
NightH4wkvrijdag 25 april 2003 @ 22:33
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:30 schreef Toffe_Ellende het volgende:
het Poldermodel... maar dat was ten tijden van dit artikel nog geen modewoord geloof ik...
Dan hebben we ook nog de verzorgstaat enzo, ook typisch Nederlands.
Meneer_Aartvrijdag 25 april 2003 @ 22:33
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:30 schreef Toffe_Ellende het volgende:
het Poldermodel... maar dat was ten tijden van dit artikel nog geen modewoord geloof ik...
Het poldermodel is trouwens wel een van de dingen die echt typisch Nederlands zijn, dat dateert nog van voor de Republiek.
Nuorovrijdag 25 april 2003 @ 22:36
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:14 schreef THEDUTCHJOKER het volgende:
Stroopwafels!!!!!!!
Kut met peren!!!!!!!
ChrisJXvrijdag 25 april 2003 @ 22:37
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:20 schreef Meneer_Aart het volgende:
Wel omdat het met de rest van Europa zo verrot ging in de zeventiende eeuw, maar goed .
Dat maakt niet uit, wij waren beter, wij gingen voor goud
Elevationvrijdag 25 april 2003 @ 22:40
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:22 schreef NightH4wk het volgende:

[..]

Nééééé, Nieuw Amsterdam.



Manhattan dus...

tong80vrijdag 25 april 2003 @ 22:40
Hier en daar een bui.

ChrisJXvrijdag 25 april 2003 @ 22:41
In "In Holland staat een huis" was nog wel een grappige uitspraak over het de Hollandse mentaliteit.
Het poldermodel houdt eik. in dat iedereen doet wat hij zelf wel en dat moet je maar gedogen.
Ofzo...
Adfundumvrijdag 25 april 2003 @ 22:46
wij hebben het gedoogbeleid en het caravangebruik tot grote hoogte doen stijgen. en vergeet de friettent niet.
#ANONIEMvrijdag 25 april 2003 @ 22:48
Kut Marrokkanen zijn volgens mij typisch Nederlands. Hier in de UK zie je ze bijna niet
NightH4wkvrijdag 25 april 2003 @ 22:50
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:40 schreef Elevation het volgende:

[..]


Manhattan dus...


Manhatten was toen toch nog heel NYC?
_ThundeR_zondag 20 juli 2003 @ 21:55
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:50 schreef NightH4wk het volgende:

[..]

Manhatten was toen toch nog heel NYC?


Wij kregen een stuk Suriname in ruil voor NY, wat een slimme zet bleek te zijn, aangezien Amerika snel onafhankelijk daarna werd, ook al zond Engeland 1000000 soldaten ernaar toe.
De boerkes wonnen
Jeukaanmenaatzondag 20 juli 2003 @ 21:58
Daarom is het ook beter te denken in Germaanse cultuur. Of de Europese als overtreffende trap.

En de Nederlandse taal is natuurlijk een voorbeeld van iets dat wel typisch NLs is.

Kordotiumzondag 20 juli 2003 @ 23:28
Te triest voor woorden dit. Dit cultuurrelativisme kan ik me echt aan kapot ergeren. Zo selectief allemaal en ongenuanceerd.

Kunnen we de conclusie trekken dat alle andere landen van de wereld wel extreem nationalistisch en racistisch mogen zijn, omdat zij wel van alles hebben uitgevonden???

BAZZAmaandag 21 juli 2003 @ 00:23
Een openbare aandelenbeurs.
sp3cmaandag 21 juli 2003 @ 09:35
windmolens ... nuff said

anyways zo kun je elke cultuur aan stukken trekken, je kunt klompen moeilijk typisch spaans gaan noemen oid

Wij gebruik(t)en die shit het meest dus is het typisch Nederlands, het vrijheidsbeeld is toch ook niet typisch frans ...

Kptelmomaandag 21 juli 2003 @ 09:43
Lees in dit verband ook eens The Undutchables. Een boek geschreven door buitenlanders over wat allemaal typisch Nederlands is.

Voorbeelden :

Het in- en uitstappen bij bussen en treinen ( en dan voornamelijk de chaos )
Het examination-plateau welk zich schijnbaar alleen maar in Nederlands wc's bevindt.
Het stapje naar links bij een loket om rustig alles in de beurs te doen.

Miwemaandag 21 juli 2003 @ 09:48
quote:
Op maandag 21 juli 2003 09:35 schreef sp3c het volgende:
windmolens ... nuff said

anyways zo kun je elke cultuur aan stukken trekken, je kunt klompen moeilijk typisch spaans gaan noemen oid

Wij gebruik(t)en die shit het meest dus is het typisch Nederlands, het vrijheidsbeeld is toch ook niet typisch frans ...


Windmolens komen uit Turkije. Weer niet Nederlands dus
Straycatmaandag 21 juli 2003 @ 12:26
- Koffieshops
- De Wallen
- Je caravan vol met eten laden als je op vakantie gaat
- Altijd, maar dan ook echt altijd, klagen over het weer
Tikorevmaandag 21 juli 2003 @ 13:18
Zo kun je de cultuur van elk volk wel ontkennen.

Wat is typisch Amerikaans? Zeker niets omdat het oorspronkelijk allemaal uit andere landen komt. Wat een onzin.

Jeukaanmenaatmaandag 21 juli 2003 @ 13:23
Idd. Kul en bull.

Zo kan ik ieder land wel doodrelativeren.

0nn0maandag 21 juli 2003 @ 13:57
de wallen?
meer dan de helft van de hoertjes zijn import!!!
Ulxmaandag 21 juli 2003 @ 20:59
quote:
Op maandag 21 juli 2003 13:18 schreef Tikorev het volgende:
Zo kun je de cultuur van elk volk wel ontkennen.

Wat is typisch Amerikaans? Zeker niets omdat het oorspronkelijk allemaal uit andere landen komt. Wat een onzin.


Wat is dan typisch Nederlands? Behalve klagen en zeuren?
Tikorevmaandag 21 juli 2003 @ 22:06
quote:
Op maandag 21 juli 2003 20:59 schreef Ulx het volgende:

[..]

Wat is dan typisch Nederlands? Behalve klagen en zeuren?


Klompen, ook al is de eerste misschien in Frankrijk of Spanje gemaakt.

Of ga jij nu met droge ogen beweren dat dat niet iets typisch Nederlands is, maar iets typisch Frans?

Mylenemaandag 21 juli 2003 @ 23:44
Kroketje uit de muur.
BAZZAmaandag 21 juli 2003 @ 23:54
Verzuiling schijnt ook echt wat Nederlands te zijn
Tigamaandag 21 juli 2003 @ 23:58
De bitterballen?
Ulxdinsdag 22 juli 2003 @ 06:26
quote:
Op maandag 21 juli 2003 22:06 schreef Tikorev het volgende:

[..]

Klompen, ook al is de eerste misschien in Frankrijk of Spanje gemaakt.

Of ga jij nu met droge ogen beweren dat dat niet iets typisch Nederlands is, maar iets typisch Frans?


Klompen, nou, ik ben d'r trots op.
Tikorevdinsdag 22 juli 2003 @ 10:13
quote:
Op dinsdag 22 juli 2003 06:26 schreef Ulx het volgende:

[..]

Klompen, nou, ik ben d'r trots op.


Nee natuurlijk ben jij daar niet trots op, het is iets Nederlands.
Aventuradinsdag 22 juli 2003 @ 10:23
Typisch Hollands:

Pijn is Fijn: een echte hollander neemt nog geen paracetamol maar ziekt lekker uit en bevallen doen we thuis zonder een prik want stel je niet aan en pijn=fijn..

Verzorgingsstaat: iedereen wordt in de watten gelegd door de Nederlandse staat. Had in principe goed kunnen werken ware het niet dat het de bikkelende, hardwerkende Calvinisten van vroeger heeft veranderd in gemakzuchtinge aanstellers die bij de minste poep of scheet het handje ophouden.

Euthanasie

Gedoogbeleid softdrugs

Supersoft: iedereen mag het land binnen en ze krijgen nog geld toe ook. Zelfs als ze hier komen stelen en de boel verneuken.

Maeryckedinsdag 22 juli 2003 @ 10:27
Uitbundig over werkelijk alles klagen en met niets tevreden zijn.. Ik vind dat bij Nederlanders toch wel nadrukkelijker aanwezig dan bij andere volkeren.

Misschien dat het elders even goed aanwezig is, maar dan komen ze er in ieder geval niet zo openlijk voor uit.

Jeukaanmenaatdinsdag 22 juli 2003 @ 15:04
Tsk, jullie vergeten het grootste van ons land.

Droogleggingstechnieken.

Met dank aan Leeghwater, die het als 1e deed.

Quasar_de_Duifdinsdag 22 juli 2003 @ 16:27
quote:
Op dinsdag 22 juli 2003 10:27 schreef Maerycke het volgende:
Uitbundig over werkelijk alles klagen en met niets tevreden zijn.. Ik vind dat bij Nederlanders toch wel nadrukkelijker aanwezig dan bij andere volkeren.

Misschien dat het elders even goed aanwezig is, maar dan komen ze er in ieder geval niet zo openlijk voor uit.


Openhartig mag je dus niet zijn? Alles lekker opkroppen dus.
Ulxdinsdag 22 juli 2003 @ 21:36
quote:
Op dinsdag 22 juli 2003 10:13 schreef Tikorev het volgende:

[..]

Nee natuurlijk ben jij daar niet trots op, het is iets Nederlands.


Ik schrijf anders dat ik er trots op ben. Klompen. Hoi.
JAMwoensdag 23 juli 2003 @ 00:22
Volgens mij klopt dat met dat Delfsts blauw niet. Ik heb mij laten vertellen dat het eerst vanuit Nederland naar Japan is geëxporteerd, en zo weer via de Japanners (die immers bekend staan om hun kopieërdrang) via China weer teruggekomen is als "China".

Zo heb ik het mij laten vertellen, iemand meer info ?

deflenatoneswoensdag 23 juli 2003 @ 19:47
delfts blauw is japans zekerste weten.....aangzien ik het toch al in meerdere geschiedenis readers heb zien staan.


echt nederlands....is onze mentaliteit, die na de 80 jarige oorlog tegen de spanjaarden, en de reformatie en calvijn meegekomen is:
hard werken beloond (met veel goud en geld)
amsterdam was het handelscentrum, er was vrijheid van meningsuiting en geloofsuiting ( alleen in de politiek moest je protestant zijn), mensen werkte hard, waren sober en nuchter...werkte hard voor hun geloof, en om te laten zien, hoe goed ze wel niet waren...en dat zij de spanjaarden toch wel even een poepie hadden laten ruiken (net als de bataven.....die zij als hun voorouders zagen, de romeinen van hun gebied wisten te houden)


eingelijk al die aspecten zijn zo ongeloofelijk typisch nederlands.

Nikkiwoensdag 23 juli 2003 @ 19:56
Echt nederlands is gezellig.
Probeer een willekeurige toerist de betekenis van het woord gezellig maar eens uit te leggen en kijk eens hoe vaak wij nederlanders dat woord gebruiken.
Alles is bij ons gezellig. Gezellig koffiedrinken, gezellig samen eten, gezellig een terrasje pakken, alles kan, als het maar gezellig is.
Maar wat is nou gezellig?
maartenazaterdag 26 juli 2003 @ 01:26
Typisch Nederland:

- Constant klagen over hoe duur alles wel niet is. En dan ook nog eens de allergoedkoopste spullen kopen om vervolgens nog meer te kunnen klagen over de kwaliteit.

- Geen service. Winkelpersoneel weet meestal niet eens wat het woord "service" nu eigenlijk echt inhoudt. Onder het mom "ik krijg toch wel betaald" wordt echt alleen de broodnodige dienstverlening gegeven.

- Strippenkaarten voor het Openbaar Vervoer. (In de rest van de wereld koop je gewoon een kaartje) Het is fantastisch te zien hoe buitenlanders in Amsterdam stuntelen met dit "fantastische" systeem. Afgeleid van de strippenkaart zijn er diverse instellingen en winkels die dat systeem geadopteerd hebben.

- Een koekje bij de koffie. Maar dan ook èèn koekje. En de trommel gaat natuurlijk meteen weer dicht nadat de gasten hun koekje hebben uitgekozen. In de meeste andere landen zou zo'n trommel gewoon open op tafel worden gezet om gasten nog meer koekjes te laten eten

- Moeders die met 2 kids op 1 fiets (eentje achterop, eentje op een stuurzitje) en 2 boodschappen tassen aan het stuur (en nog iets laat vasthouden door het kind achterop) 2 kilometer fietsen om te kunnen winkelen. En dan uiteraard zonder na te denken door rood rijden als er even geen auto aankomt.

- Verjaardagen moet je ZELF geven. Er is niemand die een feest voor je geeft zoals je in Amerika wel eens ziet met "throw someone a (surprise) birthday party" enzo. Een typisch Nederlands verjaardagsfeest bestaat uit een van te voren opgestelde kring in de woonkamer alwaar de gasten vrijwel de hele avond op dezelfde plek blijven zitten. Uiteraard moet je bij (late) binnenkomst IEDEREEN feliciteren door de gehele kring af te gaan.

- Automatiek. Alhoewel dit in het verleden ook al in andere landen voorkwam (New York had in de jaren 30 een hele grote en in Japan kun je alles in automaten krijgen) kun je alleen in Nederland voedsel uit de muur krijgen wat vetter en ongezonder is dan wat men in een Amerikaans "Fast Food" restaurant kan krijgen. Je stopt er een euro in, je trekt een deurtje open en een meestal lauw-warme kroket van een dubieus merk bevindt zich op een kartonnetje. Mosterd zit er niet bij, dus nu moet je alsnog in de rij om 20 cent voor mosterd te betalen.

- Zegeltjes erbij Mevrouw? Heppu een spaarkaart? Alleen in Nederland weten we de consument zo te beduvelen door ze door middel van zegeltjes of spaarpunten op een eletronische kaart ze te laten denken dat ze ook daadwerkelijk iets "gratis" krijgen terwijl wat zo'n spaarsysteem kost meestal zowiezo in de prijs is verrekend. Natuurlijk zijn er ook stempelkaarten en andere spaarsystemen.

- Verjaardagskalender op de WC. In ieder respectabel Nederlands gezin hoort natuurlijk een verjaardagskalender. Maar dan niet in de keuken ofzo, maar op het TOILET! Uiteraard zo gepositioneerd zodat gasten eens kunnen rondsnuffellen op de kalender om te zien of ze niet eens iemand kennen - of om te zien of ze er zelf opstaan natuurlijk. Nee, een typisch Nederlands gezin MOET natuurlijk een verjaardagkalender op de plee hebben.

- Zoals een andere poster opmerkte: Alles is "gezellig". Ik heb nog steeds geen goede vertaling voor het woord.... maar op de koffie bij iemand is "gezellig", winkelen met de vriendinnen is "gezellig", verjaardagsfeestjes zijn "gezellig", s'avonds in de tuin zitten is "gezellig". Alles is gezellig! Gezelligheid kent geen tijd toch?


Phew.... ik denk dat ik nu maar stop voordat ik nog meer typische Nederlandse dingen vindt

ghettomanzaterdag 26 juli 2003 @ 14:26
quote:
Op vrijdag 25 april 2003 22:48 schreef Aernout het volgende:
Kut Marrokkanen zijn volgens mij typisch Nederlands. Hier in de UK zie je ze bijna niet
Nee, daar hebben ze kut-Paki's.

Kut-marokkanen hebben ze trouwens ook in Belgie, Frankrijk en Spanje.

Meneer_Aartzaterdag 26 juli 2003 @ 14:47
quote:
Op maandag 21 juli 2003 13:23 schreef Jeukaanmenaat het volgende:
Idd. Kul en bull.

Zo kan ik ieder land wel doodrelativeren.


Dat kun je idd ook.
Toffe_Ellendezaterdag 26 juli 2003 @ 18:38
quote:
Op zondag 20 juli 2003 23:28 schreef Kordotium het volgende:
Te triest voor woorden dit. Dit cultuurrelativisme kan ik me echt aan kapot ergeren. Zo selectief allemaal en ongenuanceerd.

Kunnen we de conclusie trekken dat alle andere landen van de wereld wel extreem nationalistisch en racistisch mogen zijn, omdat zij wel van alles hebben uitgevonden???


Je neemt het te serieus net als zoveel mensen die reageren op dit topic. Het is gewoon grappig om te zien dat de typisch Nederlandse dingen (waar andere landen ons aan herkennen) gewoon niet Nederlands zijn. Meer niet.
Miwezaterdag 26 juli 2003 @ 22:27
Weten jullie trouwens wat volgens de Duitsers de NL achter op een Nederlandse caravan betekent?

Nur links
of
Nur langsam

Kordotiumzondag 27 juli 2003 @ 00:38
quote:
Op zaterdag 26 juli 2003 18:38 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Je neemt het te serieus net als zoveel mensen die reageren op dit topic. Het is gewoon grappig om te zien dat de typisch Nederlandse dingen (waar andere landen ons aan herkennen) gewoon niet Nederlands zijn. Meer niet.
Waarom staat er dan dat de expositie is opgezet om extreem nationalisme en racisme te voorkomen???

Ik ben juist bang dat de orginisatoren het iets te serieus nemen...

Toffe_Ellendezondag 27 juli 2003 @ 00:43
quote:
Op zondag 27 juli 2003 00:38 schreef Kordotium het volgende:

[..]

Waarom staat er dan dat de expositie is opgezet om extreem nationalisme en racisme te voorkomen???

Ik ben juist bang dat de orginisatoren het iets te serieus nemen...


Ik zie eigenlijk niet het probleem in relativeren van een cultuur als dat er toe bijdraagt dat vage groeperingen minder de kans krijgen om nationalistische ideeën te uiten.
Kordotiumzondag 27 juli 2003 @ 01:16
quote:
Op zondag 27 juli 2003 00:43 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Ik zie eigenlijk niet het probleem in relativeren van een cultuur als dat er toe bijdraagt dat vage groeperingen minder de kans krijgen om nationalistische ideeën te uiten.
Persoonlijk heb ik meer op met de waarheid dan met een paar gekken die hun eigen waarheid creeren om zogenaamd vage groeperingen te ontzenuwen.
Die vage groeperingen komen er toch wel achter dat Nederland niet zo onorigineel is als deze cultuurrelativisten beweren en het lijkt me beter om dan maar gelijk de hele waarheid te vertellen ipv alleen deze kant van het verhaal te vertellen.

Bovendien roepen ze op tot nationalisme in de landen waar die zogenaamd Nederlandse zaken wel vandaan komen...dat kan onmogelijk de bedoeling zijn.

Ik snap niet dat jij dit relativeren (lees: zaken eenzijdig weergeven) prevaleert boven de waarheid.

Toffe_Ellendezondag 27 juli 2003 @ 01:38
ik geloof best dat alle voorbeelden die in het stuk genoemd zijn ergens anders vandaan komen. Ik vind het alleen grappig en dat is de reden waarom het topic geopend heb. En natuurlijk weet ik dat Nederland genoeg dingen heeft die niet gestolen zijn uit andere landen en dingen die door Hollanders zijn uitgevonden of ondekt. (waar zie je me eigenlijk voor aan?)

Maak je niet zo druk. Vraag je zelf eens af waarom je zo druk maakt.

maartenazondag 27 juli 2003 @ 01:49
quote:
Op zondag 27 juli 2003 01:38 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Maak je niet zo druk. Vraag je zelf eens af waarom je zo druk maakt.
Ik maak me niet druk Maar als je ondertussen anderhalf jaar in het buitenland woont (zoals ik) is het toch wel leuk relativeren wat er nou typisch Nederlands is

Ik had toch een leuk lijstje gebouwd dacht ik zo

Meneer_Aartzondag 27 juli 2003 @ 12:26
quote:
Op zondag 27 juli 2003 01:16 schreef Kordotium het volgende:

[..]

Persoonlijk heb ik meer op met de waarheid dan met een paar gekken die hun eigen waarheid creeren om zogenaamd vage groeperingen te ontzenuwen.
Die vage groeperingen komen er toch wel achter dat Nederland niet zo onorigineel is als deze cultuurrelativisten beweren en het lijkt me beter om dan maar gelijk de hele waarheid te vertellen ipv alleen deze kant van het verhaal te vertellen.

Bovendien roepen ze op tot nationalisme in de landen waar die zogenaamd Nederlandse zaken wel vandaan komen...dat kan onmogelijk de bedoeling zijn.

Ik snap niet dat jij dit relativeren (lees: zaken eenzijdig weergeven) prevaleert boven de waarheid.


Nationalisme is ook niet meer dan het creëren van een waarheid, één kant van een verhaal vertellen en zaken eenzijdig weergeven.
Kordotiummaandag 28 juli 2003 @ 00:04
quote:
Op zondag 27 juli 2003 01:38 schreef Toffe_Ellende het volgende:
ik geloof best dat alle voorbeelden die in het stuk genoemd zijn ergens anders vandaan komen. Ik vind het alleen grappig en dat is de reden waarom het topic geopend heb. En natuurlijk weet ik dat Nederland genoeg dingen heeft die niet gestolen zijn uit andere landen en dingen die door Hollanders zijn uitgevonden of ondekt. (waar zie je me eigenlijk voor aan?)
Ik zie jou nergens voor aan. Het ging mij om de organisatoren van de expeditie. Jij plaatst gewoon een grappig stukje; daar reken ik je echt niet op af hoor
quote:
Maak je niet zo druk. Vraag je zelf eens af waarom je zo druk maakt.
Hahaha. Anders dan misschien uit mijn teksten blijkt, maak ik me er ook echt niet zo druk over hoor. Het is idd grappig te noemen dat zoveel "Nederlandse" dingen niet zo Nederlands zijn, de bedoeling van de expositie is dat wat mij tegenstaat.
Kordotiummaandag 28 juli 2003 @ 00:07
quote:
Op zondag 27 juli 2003 12:26 schreef Meneer_Aart het volgende:
Nationalisme is ook niet meer dan het creëren van een waarheid, één kant van een verhaal vertellen en zaken eenzijdig weergeven.
Een beetje een rare definitie van nationalisme als je het mij vraagt. Als nationalisme dat betekent dan is het idd een slechte zaak. Dat maakt het tegenovergestelde, de zaken de andere kant op verkeerd weergeven echter nog niet goed.
nikkymaandag 28 juli 2003 @ 00:11
en de deltawerken dan?

is dat ook niet van ons?

Big_Yinmaandag 28 juli 2003 @ 00:29
Dit alles is op alle landen wel van toe passing denk ik.
Ze hadden hier in Engeland laatst een serie die heette "mongrel nation".
De Britten houden ook van hun typische Britse dingen en de pond enz enz.
Maar alles bleek van buiten Engeland te komen tot de taal aan toe.
Iemand die oud Engels had leren spreken die ging naar Friesland om in het oud Engels een bruine koe te kopen en kreeg hem mee ook.
De pond is ingevoerd door de romeinen .
Is ergens ook wel humor ook.
deflenatonesmaandag 28 juli 2003 @ 11:19
'gezellig' achter de computer zitten! :p