Valt er nou te wennen aan rechts zitten en rechts sturen? Je zit net tussen twee uitersten in natuurlijk: in Engeland rijden ze links met het stuur rechts en in Nl. rijden we rechts met het stuur links.
Als je nu een Engelse auto in Nl. gaat gebruiken, dan combineer je de twee dus.
Misschien dat ik er ooit aan denk een auto uit Engeland in te voeren (ik zoek inmiddels heel de wereld af om een goeie Supra te vinden) en alle ervaringen zijn welkom! Vroeger kon ik ook niet autorijden, en moest ik bij elke versnelling weer nadenken hoe het moest. Als ik zo'n stuur-rechts auto heb, dan is het waarschijnlijk weer gewoon opniew beginnen en een aantal maanden wennen?
Kijk maar eens op http://www.japanese-car-imports.co.uk/ , getunede supra's met aftermarket aanpassingen zoals turbo timers en boost valves, met maar 25000km op de teller uit 1997 voor omgerekend nog geen 25000 euro inclusief service, 3 jaar garantie, verwijdering begrenzer en aanpassing aan de Europese markt!
Daar heb je op mobile.de een afgeragde supra uit 1993 met 150k km op de teller voor...
En daar wil ik eventueel best opnieuw voor leren rijden met een stuur rechts
Zal wel komen omdat er een veel kleinere markt is voor rechts gestuurde modellen.. alleen Japan en Engeland. In de VS hoef je zonder een grote zak geld al niet aan meer te komen voor een goede supra, in Europa zijn er bijna geen goede modellen krijg ik de indruk.
Echt nie verantwoord om dan een engelse auto aan te schaffen, zou het uberhaupt wel mogen?
quote:Tuurlijk mag dat
Op dinsdag 22 april 2003 00:05 schreef ExTreme-e het volgende:
Waarom denk je zelf dat het stuur links zit als je rechts rijd? Allemaal kwestie van veiligheid lijkt mij, overzicht op de weg...Echt nie verantwoord om dan een engelse auto aan te schaffen, zou het uberhaupt wel mogen?
quote:Nee hoor, het schakelen gaat volgens mij ook op dezelfde manier, alleen zit je nu aan de andere kant.
Op maandag 21 april 2003 23:35 schreef Pushit het volgende:
Pedalen en sturen blijft hetzelfde. Alleen schakelen en kijken moet je omgekeerd aanleren. Full-time kwestie van een week denk ik. Met autorijlessen doe je dat ook maar in een week totaal eigenlijk.
quote:klopt. Het is alleen met je andere hand schakelen
Op dinsdag 22 april 2003 09:16 schreef Kreator het volgende:[..]
Nee hoor, het schakelen gaat volgens mij ook op dezelfde manier, alleen zit je nu aan de andere kant.
.
Ik ben zelf in Engeland geweest en heb ook engelse auto's gereden en er is niks anders, alleen dat het stuur aan de andere kant zit, meer niet.
Versnelling is niet in spiegelbeeld, maar gewoon gelijk als de rest van de wereld. Hun moeten dus de 1 van zich af duwen, omdat ze aan de andere kant zitten.
Pedalen zitten ook in dezelfde volgorde: vlnr: Koppeling, rem en gas.
quote:ik weet van mijn oom ook dat het totaal niet moeilijk is om links te rijden als het stuur rechts zit, dat doe je gewoon automatisch, maar als je slechts 1 van de 2 hebt dan kan het wel eens latsig zijn, omdat je opeens aan de buitenkant van de weg rijdt....
Op dinsdag 22 april 2003 12:36 schreef masterzipper het volgende:
Mensen, ik zal gelijk ff een fabeltje uit de wereld helpen:Ik ben zelf in Engeland geweest en heb ook engelse auto's gereden en er is niks anders, alleen dat het stuur aan de andere kant zit, meer niet.
Versnelling is niet in spiegelbeeld, maar gewoon gelijk als de rest van de wereld. Hun moeten dus de 1 van zich af duwen, omdat ze aan de andere kant zitten.
Pedalen zitten ook in dezelfde volgorde: vlnr: Koppeling, rem en gas.
quote:bij gemeente wagens is het weer zo omdat zij langs de stoep zelf moeten rijden en bijvoorbeeld de goot schoonvegen, dan heb je beter zicht aan de binnenkant, zal mij weer niets verbazen dat in engeland de gemeentewagens weer het stuur links hebben
Op dinsdag 22 april 2003 00:10 schreef Pushit het volgende:[..]
Tuurlijk mag dat
. Hier rijden er genoeg rond, allemaal van de afnorth. Vuilniswagens en andere gemeentevoertuigen hebben het ook veel trouwens. Het is even wennen maar het maakt niet veel uit in principe.
quote:Er zijn ook geldwagens met het stuur rechts. Zal vast ook een reden achter zitten.
Op dinsdag 22 april 2003 00:10 schreef Pushit het volgende:[..]
Tuurlijk mag dat
. Hier rijden er genoeg rond, allemaal van de afnorth. Vuilniswagens en andere gemeentevoertuigen hebben het ook veel trouwens. Het is even wennen maar het maakt niet veel uit in principe.
tis even wennen om met links te schakelen in plaats van rechts, maar dat is ook maar een dag, wel klote is inhalen!! je ziet namelijk niets, ik loste dit altijd op door er eerst rechts langs te kijken en dan maar hopen op het beste...
quote:+ omzetten reminrichting (incl leidingen)
Op dinsdag 22 april 2003 19:47 schreef George_Bush het volgende:
Mischien is het een idee om een Engelse Supra te halen en er dan een Europees Dashbord in te laten zetten. (en de pedalen over te zetten)
valt wel mee hoor, ombouwen van rechts naar linksgestuurd
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |