FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Discriminatie van autochtonen neemt toe
Tikorevvrijdag 4 april 2003 @ 18:28
quote:
Discriminatie van autochtonen neemt toe

ROTTERDAM | Discriminatie in Nederland neemt af, maar het zijn nu de blanke Nederlanders die het om hun etniciteit steeds vaker moeten ontgelden. Dat meldt het anti-discriminatiebureau Radar in zijn jaaroverzicht.

Vergeleken met 2001 werden vorig jaar drie procent minder klachten ingediend. In Rotterdam werden volgens Radar vijftien procent minder klachten geregistreerd. Met die daling loopt de Maasstad voorop in Nederland.

Blanke Nederlanders moeten het om hun etniciteit echter steeds vaker ontgelden. Klachten van hun kant stijgen scherp bij het meldpunt discriminatie; vijftien procent van de slachtoffers wordt gevormd door autochtonen. In 2000 was dat nog slechts zes procent. De tanende tolerantie treft tegenwoordig iedereen, stelt Radar een tikje bedroefd vast.

Zeker in de oude wijken worden de overgebleven bewoners van Nederlandse afkomst steeds vaker het mikpunt van spot en pesterijen. Of zijn zij de dupe van discriminatie op grond van sekse (vrouw) of seksuele geaardheid (homo), stelt Radar bezorgd vast. Ook in Den Haag daalde het aantal klachten over discriminatie. Volgens Directeur G.J. Ankoné van het Bureau Discriminatiezaken in Den Haag valt de daling samen met de opkomst van de LPF. "In het begin van 2002 was het aantal klachten nog zo hoog, dat we er zelfs van schrokken. Zeker na de moord op Pim Fortuyn in mei daalde het aantal meldingen behoorlijk. We zijn dat nog aan het onderzoeken." Van een toename van discriminatie van blanke Nederlanders is naar zijn mening geen sprake. "Doordat er minder allochtone klachten zijn, neemt het aandeel autochtone klachten verhoudingsgewijs vanzelf toe. Maar in absolute cijfers is het niet toegenomen."

Radar trekt uit de daling van het aantal klachten niet de conclusie dat discriminatie ook daadwerkelijk afneemt.


Haagsche Courant

Waar blijft toch dat paradijs dat links ons 30 jaar geleden heeft beloofd

Strolie75vrijdag 4 april 2003 @ 18:33
Sja, respect en tolerantie moet blijkbaar altijd maar van één kant te komen.
TrenTsvrijdag 4 april 2003 @ 18:34
Nee hoor, dat denken wij alleen maar. Allochtonen hebben het toch zo ontzettend zwaar hier.
HassieBassievrijdag 4 april 2003 @ 18:36
Ik verwacht ieder moment een censuur slotje op dit topic..

Hier mag gewoon niet over gepraat worden. En trouwens, weinig discussiepunten ook. Tis gewoon een feit

ReSpawnvrijdag 4 april 2003 @ 18:39
[sarcasme mode]
Ho!! Stop!! Dat kan niet!!
Allochtonen worden achtergesteld en autochtonen zijn daar verantwoordelijk voor... Altijd al zo geweest...
[/sarcasme mode]
hyperfuzzvrijdag 4 april 2003 @ 18:40
Dit was ook niet allang bekend ofzo ...
NordCorevrijdag 4 april 2003 @ 18:41
Idd, FOK Forum houdt niet zo van die ''waarheids berichten''

Maar ik neem aan dat iedereen dit al weet...

Punicavrijdag 4 april 2003 @ 18:42
Tijd om volkert v/d G met een Uzi naar rotterdam te sturen

ownee, dan knalt ie alle blanken overhoop

Kozzmicvrijdag 4 april 2003 @ 18:44
Het bericht spreekt zichzelf tegen...
quote:
"Doordat er minder allochtone klachten zijn, neemt het aandeel autochtone klachten verhoudingsgewijs vanzelf toe. Maar in absolute cijfers is het niet toegenomen."
En daarbij....
quote:
Radar trekt uit de daling van het aantal klachten niet de conclusie dat discriminatie ook daadwerkelijk afneemt.
Misschien dat bepaalde groepen niet eens aangifte meer durven te doen??
quote:
Op vrijdag 4 april 2003 18:28 schreef Tikorev het volgende:

Waar blijft toch dat paradijs dat links ons 30 jaar geleden heeft beloofd


Owww, op die fiets... Het is weer tijd voor een laten-we-links-bashen-topic...
TrenTsvrijdag 4 april 2003 @ 18:44
quote:
Op vrijdag 4 april 2003 18:42 schreef Punica het volgende:
Tijd om volkert v/d G met een Uzi naar rotterdam te sturen

ownee, dan knalt ie alle blanken overhoop


Kijk door dit soort jammere reacties komen er wel slotjes op. Als hier nou gewoon heel normaal over gepraat werd zou er geen slotje op hoeven komen.
Kozzmicvrijdag 4 april 2003 @ 18:44
quote:
Op vrijdag 4 april 2003 18:36 schreef HassieBassie het volgende:
Ik verwacht ieder moment een censuur slotje op dit topic..

Hier mag gewoon niet over gepraat worden. En trouwens, weinig discussiepunten ook. Tis gewoon een feit


quote:
Op vrijdag 4 april 2003 18:41 schreef NordCore het volgende:
Idd, FOK Forum houdt niet zo van die ''waarheids berichten''

Maar ik neem aan dat iedereen dit al weet...


Wat doen jullie hier nog?
Robert_Jensenvrijdag 4 april 2003 @ 18:45
Dit soort zaken zijn vooral kenbaar in de vorm van allochtone mannen die vrouwen niet serieus nemen en botweg negeren, bijvoorbeeld in winkels. Een slechte zaak. Misschien kan de Socialistische Partij, Groen Links en de Milli Gurus in samenwerking met het Meldpunt Discriminatie hier een campagne voor opzetten?

Groeten, Robert.

ReSpawnvrijdag 4 april 2003 @ 18:45
Het is wel een slechte zaak dat autochtonen in hun eigen wijk, bang moeten zijn voor hun buren. Het is een hele andere mentaliteit die allochtonen erop nahouden die dergelijke pesterijen en ruzies ontketent.. Wanneer een autochtoon er iets van zegt, wordt hij afgewimpeld en wordt er gezegd dat hij zich maar een beetje moet aanpassen.... Dat is belachelijk!! Een autochtoon die zich in eigen land moet aanpassen zou niet mogelijk moeten zijn!!
Wanneer een allochtoon een melding doet van een ruzie, wordt meteen de halve autochtone bevolking van die wijk aangeklaagd en onderzocht... Het is tevens zo dat allochtonen veel te snel gooien met de termen 'discriminatie' en 'racisme'.. Dat zijn de meest populaire termen onder allochtonen en er wordt door de overheid ook veel te veel aandacht aan besteedt..
Robert_Jensenvrijdag 4 april 2003 @ 18:47
quote:
Op vrijdag 4 april 2003 18:44 schreef Kozzmic het volgende:
Het bericht spreekt zichzelf tegen...
[..]
Nee, Radar stelt dat de discriminatie van autochtonen is toegenomen. Radar is een Rotterdamse groepering, dus zij baseren zich op de gebeurtenissen in die stad.

Het Meldpunt Den Haag deelt de ervaringen van Radar niet, misschien omdat het in die stad inderdaad (nog) niet zo is. Dat wil echter nog niet zeggen dat de conclusies van Rader mbt Rotterdam niet correct kunnen zijn.

Groeten, Robert.

robhvrijdag 4 april 2003 @ 18:47
Slotje

Ga de FAQ van OOG eens lezen.