Ik denk dat dit in tegenstelling tot Godzilla uit 1998 wel een groot succes wordt. Vooral ook doordat de film door Peter Jackson wordt geregiseerd, hij weet als geen ander balans te vinden tussen special effects, verhaal en emoties, dat was tenslotte ook de reden waarom ROTK zo'n groot succes werd. De regiseur van Godzilla bijvoorbeeld: Roland Emmerich, had eerder films gemaakt als Independence Day, die wel succesvol waren, maar toch niet echt vanwege hun oscar gehalte.
Peter Jackson weet hoe hij dit moet aanpakken, en heeft in tegenstelling tot Emerich wel verstand van special effects, en hoe hij ze moet gebruiken.
En voor WETA geldt, ze hebben reeds de meeste aantal shots in 3 jaar tijd afgeleverd, en allemaal van top kwaliteit. King Kong komt er cker goed uit te zien, het is niet makkelijker om te renderen, maar de kwailiteit van haren zijn wel gauw hoger dan die van vlakke objecten zonder haren.
Vooral maya (programma waarmee het gemaakt wordt) kan en heeft dit in het verleden bewezen dat het goed kan.
De wereld is wat je er zelf van maakt.