FOK!forum / Relaties & Psychologie / Baas van je eigen gedachtes en van jezelf zijn.
yingyangzondag 23 maart 2003 @ 19:22
Ohhhhhhhhhhh ja. De psychiatrie komt vaak met een diagnose. Jij bent dit, jij bent dat, jij hebt dit en jij hebt dat. Maar ik weet van mezelf dat ik dat niet heb. En een simpele dokter die mag mij niet beoordelen omdat ik zelf genoeg kennis heb om mezelf als gezond te zien nu. Ik bepaal zelf wat ik voel en wat ik denk. Danny is baas over zijn eigen lichaam.

Ik weet van mezelf dat ik veel meer ben. Ik ben baas van mijn eigen gedachtes en van mijn eigen doen en laten. En een simpele psychiater die 4 jaar gestudeerd heeft, die kan mij geen diagnose aanpraten waar ik mijn hele leven mee moet blijven rond lopen. Is toch belachelijk dat ik mijn hele leven met iets moet blijven rondlopen omdat een simpele hbo afgestudeerde dat denkt te mogen zeggen. Ze moeten zich laten nakijken.

Ik sta boven mezelf. Ik ben baas van mezelf. En ik weet verdomde goed wat ik aan mezelf heb. Ik voel me niet manisch depressief. Ik voel me gezond. Okey, stress is een klein struikelblok maar daar hebben wel meer mensen last van. Stress is voor niemand gezond.

Ik voel me bevrijd van het negatieve en ik weet heel goed dat ik baas over mijn denken kan zijn. Ik heb controle over mijn gedachtes. Die controle die heb ik van mezelf opgeeist. Ik eis dat ik baas ben over mezelf. Omdat dit mijn lichaam en geest is. Ik heb het me toegeeigend dus. Mijn hele doen, denken en laten is mijn eigendom en mag niet worden gestuurd door iets onbekends.

Ik ben baas over mezelf. En mijn gedachtes zijn van mij. Dus ik ben degeen die de gedachtes aanstuurd. En niet iets anders.

Ik ben dus geen psychiatrisch patient meer. Omdat ik het zelf onder controle heb allemaal. Ik voel me goed en vooral ben ik baas over mezelf.

Ik moest dit ff kwijt. Ik wilde ff laten zien dat je zeer zeker kan genezen van die zogenaamde psychiatrische ziektes. Ik ben genezen in ieder geval en als ik dat kan dan kunnen dat anderen ook. Je moet gewoon jezelf onder controle krijgen en jezelf weten te hanteren. Als dat lukt dan ben je goed op weg.

Ik ben baas nu. Baas van mezelf. Ik bepaal wat ik denk en wat ik doe. En dat is maar goed ook. Want Yingyang alias Danny heeft bezit over zijn eigen lichaam en geest

En dat zouden meer mensen moeten doen. Een psychiatrische ziekte heb ik nooit geaccepteerd. Ik heb mezelf altijd als gezond beschouwd. En wat die doktoren ook mogen beweren. Ik zie mezelf als gezond. En dat is maar goed ook. Als ik mezelf als psychiatrisch ziek zie dan daalt mijn zelfbeeld met 200 procent naar beneden.

Nu kan ik pas trots op mezelf zijn. Ik ben gezond.

WeirdMickyzondag 23 maart 2003 @ 19:26
je zegt zo vaak: ik ben mn eigen baas, dat ik alweer denk: die is niet helemaal lekker bezig
addicted_to_jellybeanszondag 23 maart 2003 @ 19:27
je moet jezelf ook niet als ziek zien , maar misschien meer als iemand met gebruiksaanwijzing en iemand die bewuster in het leven moet staan als een ander .
Ik denk ook niet dat ontkenning goed is voor je , juist omdat je dan nog harder op je bek gaat .
Misschien moet je het niet zien als ziek zijn maar bewuster van jezelf zijn , je weet hoe je voorheen gevoeld heb wat je moet doen omdat te voorkomen en dat kun je alleen maar door je jezelf er mee te confronteren in plaats van hard roepen dat het niet waar is .
DennisMoorezondag 23 maart 2003 @ 19:32
Wat zijn de symptomen?
Syrenazondag 23 maart 2003 @ 19:33
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:26 schreef WeirdMicky het volgende:
je zegt zo vaak: ik ben mn eigen baas, dat ik alweer denk: die is niet helemaal lekker bezig
Nou, dat dacht ik dus ook. Ik kreeg geen goed gevoel bij het lezen van het hele verhaal, maar ik ken de topicstarter verder niet, maarrrr hij zal wel weten waar ie over praat.

Psycholoog is trouwens een vierjarige universitaire studie bij mijn weten, en psychiater zelfs een specialisatie...

addicted_to_jellybeanszondag 23 maart 2003 @ 19:38
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:26 schreef WeirdMicky het volgende:
je zegt zo vaak: ik ben mn eigen baas, dat ik alweer denk: die is niet helemaal lekker bezig
Ja inderdaad , zoiets noem je vaak wishfull thinking .
Angeleszondag 23 maart 2003 @ 19:39
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:33 schreef Syrena het volgende:

Psycholoog is trouwens een vierjarige universitaire studie bij mijn weten, en psychiater zelfs een specialisatie...


Klopt, psychologie is een universitaire opleiding, psychiatrie is trouwens een afstudeerrichting van geneeskunde, niet van psychologie. Psychiaters hebben dus wel een beetje langer gestudeerd dan vier jaar.

Maar goed, als je er niet in gelooft moet je er niet heen gaan. Mensen die niet geholpen willen worden, kunnen ook niet geholpen worden en die psychiaters hebben ook wel wat beters te doen.

Syrenazondag 23 maart 2003 @ 19:41
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:32 schreef DennisMoore het volgende:
Wat zijn de symptomen?
Nou, oa. ditte :

Manische fase

De diagnostische criteria voor manische en de wat minder ernstige hypomane fasen zijn in vele opzichten tegengesteld aan de kenmerken die horen bij depressies. Gedurende deze perioden voelt men zich juist uitgelaten of geprikkeld, soms zelfs zo ernstig dat werk, sociale activiteiten of relaties er schade door oplopen. Men slaapt minder, spreekt vaak snel, opgewonden en indringend, en wisselt vaak en gemakkelijk van onderwerp. Patiënten zijn meestal bijzonder overtuigd van het belang en de juistheid van hun eigen ideeën; door deze zelfoverschatting is er vaak verminderd inzicht in situaties en meer impulsief gedrag. Manische of hypomane mensen kunnen soms veel geld uitgeven, roekeloos autorijden of twijfelachtige zakelijke of seksuele relaties aangaan. Zowel depressies als manieën kunnen naast de genoemde ook psychotische kenmerken hebben zoals wanen en hallucinaties.

Men spreekt van een manische episode als drie of meer van de volgende symptomen dagelijks gedurende minstens een week aanwezig zijn:
opgeblazen gevoel van eigenwaarde of grootheidsideeën
minder slaapbehoefte
verhoogde spraakzaamheid
verminderde concentratie, gemakkelijk af te leiden
toename van doelgerichte activiteit of psychomotorische agitatie
zich overmatig bezighouden met aangename activiteiten
De klachten moeten een verstoring betekenen van het normale functioneren, en niet het gevolg zijn van een lichamelijke aandoening of van alcohol- of drugsmisbruik.

Een milde manische of zg. hypomane episode, is een periode met verhoogde, prikkelbare stemming gedurende tenminste vier dagen, plus minstens drie van de volgende symptomen:
1. Opgeblazen gevoel van eigenwaarde of grootheidsideeën
2. Afgenomen behoefte aan slaap
3. Spraakzamer
4. Gedachtenvlucht
5. Verhoogde afleidbaarheid
6. Toename van doelgerichte activiteit
7. Overmatig bezighouden met aangename activiteiten waarbij een grote kans op pijnlijke gevolgen

Soms kunnen manische en/of depressieve periodes gepaard gaan met psychotische symptomen zoals hallucinaties, waanideeën


En de rest staat op: http://www.gezondheid.be/index.cfm?fuseaction=dossier&art=1245

addicted_to_jellybeanszondag 23 maart 2003 @ 19:45
Huh syrena hoe weet jij er zoveel over ?? Doe je daar een opleiding die richting ofzo ??
DuchessXzondag 23 maart 2003 @ 19:58
Heej YY,

vraagje: wat is precies de aanleiding tot dit topic?

Moonahzondag 23 maart 2003 @ 20:06
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:45 schreef addicted_to_jellybeans het volgende:
Huh syrena hoe weet jij er zoveel over ?? Doe je daar een opleiding die richting ofzo ??

Wat denk je van een copy/paste?
DimeBagzondag 23 maart 2003 @ 20:07
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:22 schreef yingyang het volgende:
En een simpele psychiater die 4 jaar gestudeerd heeft,
Uhmmm, zo`n opleiding bestaat toch uit 6 jaar geneeskunde en dan nog een 4,5 jaar in de praktijk leren.
quote:
En dat zouden meer mensen moeten doen. Een psychiatrische ziekte heb ik nooit geaccepteerd. Ik heb mezelf altijd als gezond beschouwd. En wat die doktoren ook mogen beweren. Ik zie mezelf als gezond. En dat is maar goed ook. Als ik mezelf als psychiatrisch ziek zie dan daalt mijn zelfbeeld met 200 procent naar beneden.

Nu kan ik pas trots op mezelf zijn. Ik ben gezond.


Oftewel je beschermt je zelf van negatieve gevoelens door je ziekte te negeren ?

[Dit bericht is gewijzigd door DimeBag op 23-03-2003 20:14]

addicted_to_jellybeanszondag 23 maart 2003 @ 20:11
quote:
Op zondag 23 maart 2003 20:06 schreef Moonah het volgende:

[..]


Wat denk je van een copy/paste?


@ moi .

Dimebag ik denk dat je daar weleens gelijk in kan hebben .

Morphszondag 23 maart 2003 @ 20:32
De topicstarter lijkt zichzelf wel erg dwangmatig zelfvertrouwen aan te praten. Als je zovaak tegen jezelf moet zeggen dat je je eigen baas bent, dan is het misschien beter om eerlijk te zijn tegen jezelf en toe te geven dat het misschien toch niet zo is.

Ik ken de topicstarter verder niet, maar een psychiater heeft wel meer mensen over de vloer gehad. Misschien vind je het idee beangstigend dat zo'n persoon in korte tijd meer over je te weten komt dan jijzelf in een heel leven, maar daar is een psychiater in gespecialiseerd (hoewel, ook alleen maar beperkt tot psychische aandoeningen).

Baas van je eigen gedachten kun je eigenlijk alleen echt goed worden als je kennis van meditatie hebt. Baas over jezelf ben je niet door het je toe te eigenen. Baas over jezelf wordt je door je over te geven om vervolgens tot de conclusie te komen dat er niks is dat je gedachten overneemt. DAN ben je pas eigen baas.

#ANONIEMzondag 23 maart 2003 @ 20:37
Ik krijg een enigzins ongemakkelijk gevoel bij de toon van de openingspost. Gewoon het algemene sfeertje dat ervan af straalt.

Maar dat kan aan mij liggen, hoor.

addicted_to_jellybeanszondag 23 maart 2003 @ 20:39
quote:
Op zondag 23 maart 2003 20:32 schreef Morphs het volgende:
De topicstarter lijkt zichzelf wel erg dwangmatig zelfvertrouwen aan te praten. Als je zovaak tegen jezelf moet zeggen dat je je eigen baas bent, dan is het misschien beter om eerlijk te zijn tegen jezelf en toe te geven dat het misschien toch niet zo is.

Ik ken de topicstarter verder niet, maar een psychiater heeft wel meer mensen over de vloer gehad. Misschien vind je het idee beangstigend dat zo'n persoon in korte tijd meer over je te weten komt dan jijzelf in een heel leven, maar daar is een psychiater in gespecialiseerd (hoewel, ook alleen maar beperkt tot psychische aandoeningen).

Baas van je eigen gedachten kun je eigenlijk alleen echt goed worden als je kennis van meditatie hebt. Baas over jezelf ben je niet door het je toe te eigenen. Baas over jezelf wordt je door je over te geven om vervolgens tot de conclusie te komen dat er niks is dat je gedachten overneemt. DAN ben je pas eigen baas.


Dat dwangmatige herken ik er ook in . Maar ik denk niet dat je door meditatie baas van je eigen gedachten kan worden , dat kan wel degelijk door zelfinzicht .
Bij mij is dat gegaan door heel veel zelfanalyse en dagboeken , waar ik later dingen uit terug las en dingen ging herkennen . Soms moet je voor jezelf toegeven dat dingen niet goed gaan om het weer beter te later worden als voorheen , als je wegrent van je problemen en het ontkent lukt het niet .
DimeBagzondag 23 maart 2003 @ 20:41
Ik ken zat mensen van uit mijn werk die door 'zelfanalyses' helemaal de weg kwijt raakten. Door de bomen het bos niet meer zien heet dat.

En ik vind dat er idd een dwangmatig sfeertje in de openingspost hangt.

addicted_to_jellybeanszondag 23 maart 2003 @ 20:46
Dan doen ze het ook te veel lijkt me , bij mij is het meer als ik mezelf op iets betrap , oude gewoontes zeg maar en dan stuur ik mezelf bij . Niet dat ik het me de hele dag afvraag hoor .
milagrozondag 23 maart 2003 @ 20:49
toet toet boing boing peppie en kokkie
centjes verdienen, vlug aan de wal
peppie een schep en kokkie een schoppie
peppie zegt 'hoek om' en kokkie een knal
toet toet boing boing

Filmgekzondag 23 maart 2003 @ 21:49
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:41 schreef Syrena het volgende:
2. Afgenomen behoefte aan slaap
3. Spraakzamer
4. Gedachtenvlucht
5. Verhoogde afleidbaarheid
6. Toename van doelgerichte activiteit
7. Overmatig bezighouden met aangename activiteiten waarbij een grote kans op pijnlijke gevolgen
een beetje manie hoeft toch niet slecht te zijn! Dan leef je weer een beetje en geniet je ook meer!

gr Filmgeek

Moonahzondag 23 maart 2003 @ 21:58
quote:
Op zondag 23 maart 2003 20:49 schreef milagro het volgende:
toet toet boing boing peppie en kokkie
centjes verdienen, vlug aan de wal
peppie een schep en kokkie een schoppie
peppie zegt 'hoek om' en kokkie een knal
toet toet boing boing


YingYang, met alle respect voor hoe je je voelt.
Als je de reacties leest, kun je daar uit opmaken hoe je overkomt op mensen. Het is fijn dat je je goed voelt, maar is het jezelf overschatten voor jou niet een teken dat je jezelf hoognodig in acht moet nemen?

thothzondag 23 maart 2003 @ 22:25
quote:
Op zondag 23 maart 2003 20:32 schreef Morphs het volgende:
De topicstarter lijkt zichzelf wel erg dwangmatig zelfvertrouwen aan te praten. Als je zovaak tegen jezelf moet zeggen dat je je eigen baas bent, dan is het misschien beter om eerlijk te zijn tegen jezelf en toe te geven dat het misschien toch niet zo is.
Wat is het significante verschil met depressief zijn en jezelf steeds maar vertellen dat je niets waard bent of ongelukkig bent of geen controle over je eigen leven hebt. Dat zijn ook dwangmatige gedachten. Als je jezelf blijft vertellen dat het tegengestelde waar is en het op ten duur ook kan geloven.....nouja daar lijkt me niets mis mee.
quote:
Baas van je eigen gedachten kun je eigenlijk alleen echt goed worden als je kennis van meditatie hebt. Baas over jezelf ben je niet door het je toe te eigenen. Baas over jezelf wordt je door je over te geven om vervolgens tot de conclusie te komen dat er niks is dat je gedachten overneemt. DAN ben je pas eigen baas.
Door je over te geven aan wat? Aan wie? Je bent baas over jezelf. Punt. Meditatie is interessant maar heeft nog maar weinig mensen in staat gesteld om volledige controle over hun angsten en twijfels te krijgen. Het is een leuke manier om vrede te vinden maar in de praktijk iets moeilijker gerealiseerd.
DimeBagzondag 23 maart 2003 @ 23:04
Een leuke is ook dat je met meditatie geen controle over je gevoelens kan krijgen. Dat lukt nooit, dat is ook niet de bedoeling. Je leert ze alleen te accepteren en observeren. Dus ook je depressieve gevoelens.
Sambalzondag 23 maart 2003 @ 23:48
quote:
Op zondag 23 maart 2003 20:46 schreef addicted_to_jellybeans het volgende:
Dan doen ze het ook te veel lijkt me , bij mij is het meer als ik mezelf op iets betrap , oude gewoontes zeg maar en dan stuur ik mezelf bij . Niet dat ik het me de hele dag afvraag hoor .
Dat je baas bent over je eigen gedachten is natuurlijk leuk maar wat ga je daar nu mee doen? Ik neem aan dat je een aantal problemen hebt, in zo'n mate dat je daarvoor naar een psych bent geweest. Heb je die problemen nu opgelost omdat je voor jezelf stelt dat je de baas bent over je eigen gedachten?

m.a.w. wat voor problemen lost dat op? Ik kan me voorstellen dat je op die manier b.v een beter zelfbeeld ofzo voor jezelf oproept maar bestaat het gevaar niet dat je niet eerlijk tegen jezelf bent omdat je graag de baas wilt zijn over je eigen gedachten?

R_ONzondag 23 maart 2003 @ 23:58
quote:
Op zondag 23 maart 2003 20:46 schreef addicted_to_jellybeans het volgende:
Dan doen ze het ook te veel lijkt me , bij mij is het meer als ik mezelf op iets betrap , oude gewoontes zeg maar en dan stuur ik mezelf bij . Niet dat ik het me de hele dag afvraag hoor .
Denk je dat het jou ook nog een keer gaat lukken te reageren op een topic zonder het op jezelf te betrekken?

Niet elke situatie van een ander is te vergelijken met die van jou. Te meer het erg storend kan zijn voor de topicstarter, want die herkent zich niet altijd in jouw ideeën, ervaringen en meningen en draagt dus niet (altijd) bij tot hulp.

R_ONmaandag 24 maart 2003 @ 00:30
Het lijkt er idd op dat je vooral jezelf ervan moet overtuigen dat je de baas bent van je eigen gedachtes.

Op mij kom je toch over als, en dan zeg ik het misschien onaardig, labiel. Het ene moment schrijf je hier op Fok hoe klote je je voelt, het volgende moment is er ECHT nix met je aan de hand.
En dan heb ik het nog niet eens gehad over je topic van een tijd terug: 'ik stop met Fokken'.

Verder is het me opgevallen dat elk probleem wat jij hebt, in jouw ogen, de schuld is van anderen (de buitenwereld). Enkele voorbeelden:
- Je bent verslaafd (geweest) aan b.v gokken. Jouw verklaring: mensen zijn egoistisch en proberen aan mij te verdienen.
- Ik voel me kut. Jouw verklaring: Andere mensen respecteren niet dat ik ben wie ik ben.

Dat kan dan misschien allemaal waar zijn, maar het kan handig zijn om je te beseffen dat er ook nog zoiets bestaat als eigen verantwoordelijkheid. Zelf kom je er niet goed uit en lijkt het vaak of je niet goed zicht hebt op je eigen leven (situatie) en kan het voor jou juist verstandig zijn met iemand te praten die je helpt een aantal dingen op een rijtje te zetten, maar dat is je eigen keus.

KonnieKipkemaandag 24 maart 2003 @ 00:31
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:22 schreef yingyang het volgende:
De psychiatrie komt vaak met een diagnose. Jij bent dit, jij bent dat, jij hebt dit en jij hebt dat. Maar ik weet van mezelf dat ik dat niet heb. En een simpele dokter die mag mij niet beoordelen omdat ik zelf genoeg kennis heb om mezelf als gezond te zien nu.
't probleem is vaak dat psychiatrische patienten geen ziekteinzicht meer hebben en een diagnose wordt gesteld op basis van DSM criteria. Kun jij jezelf nog zo goed voelen, ziek ben je....
neliz123maandag 24 maart 2003 @ 00:41
quote:
Ik ben genezen in ieder geval en als ik dat kan dan kunnen dat anderen ook. Je moet gewoon jezelf onder controle krijgen en jezelf weten te hanteren. Als dat lukt dan ben je goed op weg.
Lijden creeer jezelf... Depressiviteit creeer je ook zelf, negatieve gedachtes leiden tot negatieve gevoelens die leiden tot negatieve gebeurtenissen die je negatieve gedachtes weer aansporen etc. Doorbreek die circel en je zult je beter voelen. Hmmmm, hoezo Boeddhistisch...? ^_^

MAAAAAAR het is ook belangrijk te zien dat OOK JIJ te kort komingen hebt! Dat is ook belangrijk om je te realiseren... sommige waar jij wat aan kunt doen... en sommige waar je zelf nix aan kunt doen.

Er zijn dingen in je leven waar je je aan kunt/zult ergeren waar JIJ ZELF geen invloed op hebt... als jij je realiseert welke dingen dat zijn scheelt het je dat veel pijn en energie!

Maar euh, ik geloof ook dat je jezelf in de hand hebt... ook psychisch... geluk zit niet in een pilletje.

ArmaniManiamaandag 24 maart 2003 @ 02:03
quote:
Op zondag 23 maart 2003 19:22 schreef yingyang het volgende:


Nu kan ik pas trots op mezelf zijn. Ik ben gezond.


Em welke reacties had je nou graag gehoord ?
Maanvismaandag 24 maart 2003 @ 11:13
quote:
Op maandag 24 maart 2003 02:03 schreef ArmaniMania het volgende:

[..]

Em welke reacties had je nou graag gehoord ?


Is dat in R&P belangrijk dan, dat je je reacties aanpast aan wat de topicopener wil horen?

Voor mijzelf komt dit nogal triest en ook wel een beetje bekend voor. Als je al je problemen op anderen kunt afschuiven is er geen nood meer om jezelf depressief te voelen, het gaat immers toch maar allemaal buiten je om. Geforceerde denkbeelden zijn echt NOOIT goed, je kunt niet geforceerd gelukkig zijn net zoals je niet geforceerd ongelukkig kan zijn. Het is net hoe je de wereld om je heen ervaart, en als je DAT kunt veranderen ben pas je echt goed bezig.

En nu is het weer de schuld van de psychiaters en de dokters. Geloof mij, die mensen doen ook alleen maar hun best. Maar ze kunnen je niet beter maken, jijzelf zult dat moeten doen. Zij kunnen je alleen helpen, en je alleen HELPEN met diagnoses etc. Zij zijn ook geen wonderkinderen die je gedachten kunnen lezen. Ze baseren hun oordeel op hoe jij je gedraagt en wat jij hun vertelt. Shit in, Shit out idee.

Je komt op mij erg arrogant over de laatste tijd, maar op zich vind ik het wel goed waar je nu mee bezig bent. Lieg zoveel tegen jezelf als je wilt, want op den duur zul je er zelf in gaan geloven en hoef je misschien niet meer aan je problemen te denken die in je dagelijks leven nog weldegelijk aanwezig zijn, maar die je toch gewoon kunt afschuiven op anderen zoals je dat met al je problemen tot nu toe hebt gedaan.

Veel succes

MacBethmaandag 24 maart 2003 @ 11:25
quote:
Op maandag 24 maart 2003 11:13 schreef Maanvis het volgende:
Je komt op mij erg arrogant over de laatste tijd, maar op zich vind ik het wel goed waar je nu mee bezig bent. Lieg zoveel tegen jezelf als je wilt, want op den duur zul je er zelf in gaan geloven en hoef je misschien niet meer aan je problemen te denken die in je dagelijks leven nog weldegelijk aanwezig zijn, maar die je toch gewoon kunt afschuiven op anderen zoals je dat met al je problemen tot nu toe hebt gedaan.
En als 'ie geestelijk in heel veel stukjes breekt valt er weer meer geld te dienen in mijn toekomstige vakgebied... Win-win situation
Morphsmaandag 24 maart 2003 @ 15:59
quote:
Op zondag 23 maart 2003 22:25 schreef thoth het volgende:
Wat is het significante verschil met depressief zijn en jezelf steeds maar vertellen dat je niets waard bent of ongelukkig bent of geen controle over je eigen leven hebt. Dat zijn ook dwangmatige gedachten. Als je jezelf blijft vertellen dat het tegengestelde waar is en het op ten duur ook kan geloven.....nouja daar lijkt me niets mis mee.
Als je controle over jezelf hebt, dan heb je de oorzaak bestreden (je gebrek aan controle). Als je continu tegen jezelf moet zeggen dat je zelfcontrole hebt, om op die manier te trachten zelfcontrole te hebben, dan probeer je alleen maar de symptomen te bestrijden.

Het lijkt erop dat zelfcontrole het uiteindelijke resultaat (doel) is, terwijl voorkomen dat je je controle verliest slechts het uitstellen van de problemen is.

quote:
Door je over te geven aan wat? Aan wie? Je bent baas over jezelf. Punt.
Je kunt aanvechten in hoeverre gedachten en handeling door jezelf worden aangestuurd, of door autonoom gestuurde (onbewuste) reacties op bepaalde zaken. Iemand met agorafobie wil echt wel graag de straat op, maar kan het gewoon niet.

Wat ik met overgave bedoelde: probeer eens niet om zelf controle te hebben, maar je laat bewust de kans bestaan dat je je zelfcontrole verliest. Als dat vervolgens uitblijft dan weet je zeker dat je zelf in controle bent, er is immers niks anders dat je controle overneemt. Sommige mensen hebben echter wel dwangmatige acties die ze zelf liever niet uitvoeren. Voor hen is het een dagtaak om hier steeds tegen te vechten. Als zij zich overgeven aan hun dwangmatigheden, dan zullen die onherroepelijk plaats gaan vinden.

quote:
Meditatie is interessant maar heeft nog maar weinig mensen in staat gesteld om volledige controle over hun angsten en twijfels te krijgen. Het is een leuke manier om vrede te vinden maar in de praktijk iets moeilijker gerealiseerd.
Volledig misschien niet, maar het helpt zeker. Of het ook geschikt is voor psychiatrische doeleinden weet ik niet, het wordt in ieder geval niet voorgeschreven.

Overigens is het uitgangspunt bij meditatie dat negatieve gevoelens onecht zijn en niet behoren tot wat je werkelijk bent. Het zijn slechts gevoelens van je lichaam. Doel van meditatie is onder andere bewust te worden van zaken, zoals je lichaam en geest en welke gevoelens waartoe behoren. Kost inderdaad de nodige tijd maar je kunt er eigenlijk zoveel uit halen als je zelf wilt.

Fregtiamaandag 24 maart 2003 @ 17:05
quote:
Op maandag 24 maart 2003 00:41 schreef neliz123 het volgende:

[..]

Lijden creeer jezelf... Depressiviteit creeer je ook zelf, negatieve gedachtes leiden tot negatieve gevoelens die leiden tot negatieve gebeurtenissen die je negatieve gedachtes weer aansporen etc. Doorbreek die circel en je zult je beter voelen. Hmmmm, hoezo Boeddhistisch...? ^_^

Maar euh, ik geloof ook dat je jezelf in de hand hebt... ook psychisch... geluk zit niet in een pilletje.


Geluk kan wel degelijk in een pilletje zitten. Depressiviteit is vaak iets lichamelijks: in een bepaald deel van de hersenen wordt te weinig van een bepaalde stof geproduceert. Dit heeft depressiviteit tot gevolg. antidepressiva zorgen ervoor dat er weer voldoende van deze stof in de hersenen wordt aangemaakt waardoor de depressie na een tijdje kan verdwijnen.

Verder vind ik het leuk voor je,YingYang, dat je je zo goed voelt, maar een vraag: Hoe lang voel je je al zo? Werd je vanmorgen wakker en was je hele denkbeeld plotseling anders geworden? Of heb je dit al een tijdje zo? Als je dit al een tijdje hebt ben je misschien inderdaad op de goeie weg....Genezing moet vanuit jezelf komen, beginnen bij jezelf, niet alles laten afhangen van een psychiater. Succes verder!

boebiedoemaandag 24 maart 2003 @ 17:47
-edit Off-topic

[Dit bericht is gewijzigd door MUUS op 24-03-2003 19:00]

Maanvismaandag 24 maart 2003 @ 17:48
-edit- Off-topic

[Dit bericht is gewijzigd door MUUS op 24-03-2003 19:01]