En volgens mij zijn ze ook bang dat de Irakezen chemische wapens gaan gebruiken. Wanneer de Amerikanen dan (na zware verliezen) de fabrieken vinden en er staat overal "made in Germany" op kan dit wel eens vervelende gevolgen hebben voor Duitse bedrijven in de VS.
Waarom is Duitsland nou zo tegen??
Ook een leuke: Waarom is de Spaanse regering zo expliciet voor de oorlog?
quote:Hmmmm, daar heb ik eigenlijk nognieteens over na gedacht.
Op dinsdag 18 maart 2003 20:34 schreef rvand het volgende:
Ook een leuke: Waarom is de Spaanse regering zo expliciet voor de oorlog?
quote:Mee eens, Duitsland heeft een nationaal oorlogstrauma en Frankrijk gaat het m.i. puur en alleen om de vele miljarden die ze nu kwijt raken (olie-contracten met Saddam die zometeen met een VN-regering nix meer waard zijn).
Op dinsdag 18 maart 2003 20:34 schreef rvand het volgende:
In het geval Frankrijk ben ik 100% overtuigd van eigenbelang. Voor Duitsland weet ik het niet zo zeker. Ik geloof dat daar een oprechte aversie heerst tegen alles wat met oorlog te maken heeft. Er zullen ongetwijfeld wat onzuivere motieven bijzitten, maar ik sla hun goede bedoelingen wel wat hoger aan dan Frankrijk en de VS.Ook een leuke: Waarom is de Spaanse regering zo expliciet voor de oorlog?
Waarom Spanje zo voor is? Trouwe bondgenoot VS, ze zijn het gewoon eens met de VS en zij durven dus wel consequenties te verbinden aan 1441 en in te grijpen.
Puntje voor een andere discussie: wat dachten we van een herverdeling van veto's in de V-raad? De veto voor Frankrijk is hedentendage werkelijk NERGENS meer op gebaseerd en zou binnen Europa aan Duitsland moeten worden gegeven en anders buiten Europa aan Japan!
quote:daar heb ik al antwoord op gegeven in dit topic
Op dinsdag 18 maart 2003 20:09 schreef Vuur het volgende:
Vandaag dan maar een topic:Waarom is Duitsland nou zo tegen??
quote:Ach lul toch niet, en verdiep je zelf eens wat ...
Op dinsdag 18 maart 2003 00:44 schreef Nyrem het volgende:[..]
Dan zou ik me toch eens gaan verdiepen in de europese unie.
Echt verdiepen dan he!![]()
Is wel lastig hoor, moet je namelijk veel lezen en colleges volgen. Zelfs wat historische kennis opdoen; waarschijnlijk weer iets teveel gevraagd.Dan zul je er achter komen dat Duitsland de motor van Europa is.
Misschien heb je al gezien hoe de economische europese regio ervoor staat? Die staat niet zo heel slecht (gezien de toestand in de wereld; zie koers Euro t.o.v. dollar).
4 miljoen werklozen en ondanks de vele beloftes van Schroeder worden het er alleen maar meer. Schroeder, die toch ook een sociaal imago wil hebben, kondigde deze week nog massale bezuinigingen in de sociale zekerheid aan. Ook terug op tafel in Duitsland, meer werken en minder vakantiedagen ... zeker omdat het er zo schitterend gaat ![]()
En ontopic wat de Fransen betreft, volgens mij doen ze een gooi naar het absolute leiderschap in Europa. Herinner je de uitspraken van Chirac die in het openbaar de nieuwkomers waarschuwde voor steun aan de VS. We mogen er blij mee zijn
quote:Klopt, het ging al niet zo goed met Duitsland maar sinds dat die linkse regering er zit is het echt bergafwaards gegaan
Op dinsdag 18 maart 2003 21:27 schreef battlesickloner het volgende:
Ach lul toch niet, en verdiep je zelf eens wat ...4 miljoen werklozen en ondanks de vele beloftes van Schroeder worden het er alleen maar meer. Schroeder, die toch ook een sociaal imago wil hebben, kondigde deze week nog massale bezuinigingen in de sociale zekerheid aan. Ook terug op tafel in Duitsland, meer werken en minder vakantiedagen ... zeker omdat het er zo schitterend gaat
En ontopic wat de Fransen betreft, volgens mij doen ze een gooi naar het absolute leiderschap in Europa. Herinner je de uitspraken van Chirac die in het openbaar de nieuwkomers waarschuwde voor steun aan de VS. We mogen er blij mee zijn
quote:Sterker nog, Schroeder heeft zijn herverkiezing zelfs te danken aan zijn anti-amerikaans geblaat.
Op dinsdag 18 maart 2003 21:29 schreef Wisp het volgende:
Klopt, het ging al niet zo goed met Duitsland maar sinds dat die linkse regering er zit is het echt bergafwaards gegaanmaarja zo heeft het volk het gewild blijkbaar, alleen jammer dat ze de rest van europa ook meesleuren
quote:Lijkt me handiger om de VS eruit te gooien, want die doen echt precies waar ze zin in hebben en trekken zich helemaal nergens wat van aan. Sinds daar een rechtse regering zit is het met de economie ook alleen maar bergafwaarts gegaan, jammer dat ze de rest van de wereld zo meetrekken.
Op dinsdag 18 maart 2003 21:12 schreef [Efink] het volgende:[..]
Puntje voor een andere discussie: wat dachten we van een herverdeling van veto's in de V-raad? De veto voor Frankrijk is hedentendage werkelijk NERGENS meer op gebaseerd en zou binnen Europa aan Duitsland moeten worden gegeven en anders buiten Europa aan Japan!
quote:Klopt, dat heb ik eerder ook al gezegd in dit topic, en nu kan hij niet meer terug
Op dinsdag 18 maart 2003 21:31 schreef battlesickloner het volgende:
Sterker nog, Schroeder heeft zijn herverkiezing zelfs te danken aan zijn anti-amerikaans geblaat.
quote:
Op dinsdag 18 maart 2003 21:31 schreef rvand het volgende:
Lijkt me handiger om de VS eruit te gooien, want die doen echt precies waar ze zin in hebben en trekken zich helemaal nergens wat van aan. Sinds daar een rechtse regering zit is het met de economie ook alleen maar bergafwaarts gegaan, jammer dat ze de rest van de wereld zo meetrekken.
quote:Ik wel, bovendien is het vreemdelingenlegioen constant betrokken in allerlei operaties wereldwijd.
Op dinsdag 18 maart 2003 21:41 schreef schatje het volgende:
Nou ja, alle partijen hebben wel boter op hun hoofd wat betreft relatie's met Irak.
En volgens mij heeft Frankrijk ook ingegrepen in Ivoorkust zonder goedkeuring van de VN, maar dat weet ik dus niet zeker.
quote:Oh ja, zo had ik het nog niet gezien. Sterk argument. Nu ben ik echt overtuigd van de goede bedoelingen van Bush. Echt waar.
Op dinsdag 18 maart 2003 21:32 schreef Wisp het volgende:[..]
afbeelding
quote:Dat jij de wereld niet begrijpt is niet mijn probleem hoor
Op dinsdag 18 maart 2003 21:45 schreef rvand het volgende:
Oh ja, zo had ik het nog niet gezien. Sterk argument. Nu ben ik echt overtuigd van de goede bedoelingen van Bush. Echt waar.
quote:Tja als dat kweken van begrip voor jou bestaat uit: 'I want you to shut the fuck up, quit bitching and get over it' dan denk ik dat jouw wereldbeeld inderdaad mijlenver van het mijne afstaat.
Op dinsdag 18 maart 2003 21:49 schreef Wisp het volgende:[..]
Dat jij de wereld niet begrijpt is niet mijn probleem hoor
quote:
(p.s. probeer een beetje bij het topic te blijven. die oorlog komt waarschijnlijk toch wel dus je hoeft niet meer te zeggen of je dat stom vindt of niet. En ook niet gaan vertellen dat Bush een lul is. Dat mag je in andere topics doen)
quote:Dit is inderdaad een heel erg interessant gegeven. Zeker nu de verhoudingen in de wereld anders liggen. Ook de permanente leden van de VN-veiligheidsraad hebben hun lidmaatschap te danken aan de Koude Oorlog. Het zou nuttig zijn om de hele Veiligheidsraad op de schop te gooien, gezien de veranderingen qua supermachten.
Op dinsdag 18 maart 2003 21:12 schreef [Efink] het volgende:
Puntje voor een andere discussie: wat dachten we van een herverdeling van veto's in de V-raad? De veto voor Frankrijk is hedentendage werkelijk NERGENS meer op gebaseerd en zou binnen Europa aan Duitsland moeten worden gegeven en anders buiten Europa aan Japan!
quote:Helaas zal dat niet gebeuren, ieder land dat nu in de permanente raad zit zal z'n Veto gebruiken als ze eruit geschopt dreigen te worden.
Op woensdag 19 maart 2003 10:08 schreef IHOAKSISnoet het volgende:Dit is inderdaad een heel erg interessant gegeven. Zeker nu de verhoudingen in de wereld anders liggen. Ook de permanente leden van de VN-veiligheidsraad hebben hun lidmaatschap te danken aan de Koude Oorlog. Het zou nuttig zijn om de hele Veiligheidsraad op de schop te gooien, gezien de veranderingen qua supermachten.
quote:Ik vind dat de 1,1 miljard inwoners van India ook wel minimaal recht hebben op een permanente plaats in de V-raad. Dat Veto mogen ze wel afschaffen.
Op dinsdag 18 maart 2003 21:12 schreef [Efink] het volgende:
Puntje voor een andere discussie: wat dachten we van een herverdeling van veto's in de V-raad? De veto voor Frankrijk is hedentendage werkelijk NERGENS meer op gebaseerd en zou binnen Europa aan Duitsland moeten worden gegeven en anders buiten Europa aan Japan!
En ik geloof dat Saddam nog een paar rekeningen moet betalen voor geleverde 'goederen' aan Frankrijk. Ongeveer hetzelfde geld voor Rusland. Die hebben ooit eens een bult geld geleent aan Irak dat ze graag terug willen hebben. Daarnaast speelt natuurlijk nog mee wie de macht krijgt in het midden oosten. Wie de macht krijgt over de olie dus. Frankrijk en Rusland zijn denk ik bang dat de VS teveel macht krijgen.
Ze wilden samen met Duitsland laten zien dat ze de machts-as zijn van Europa, maar faalden daarin wat mij betreft.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |