abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_88141697
Ik ga ze vanavond zien! :)

Speelden ze Sons of the Staves of Time ook?

En wat zou het een droom van me zijn als ze Alduruna Rediviva eens live zouden spelen.... maar dat is vast valse hoop!

^^
pi_88145131
Niet dat ik me kan herinneren. En ik zou denken dat ik me dat toch wel zou kunnen herinneren, omdat ik die ook graag hoor.

Alvast veel plezier vanavond. Verslagje naderhand?
  zondag 31 oktober 2010 @ 09:09:16 #153
50298 QM84
Het Orakel
pi_88165249
Ik kwam pas binnen tijdens de laatste 2 nummers van Lock Vostok. Deze vond ik persoonlijk niet echt super, maar dat komt deels ook doordat het niet echt mijn genre is.. Vond het meer hardcore dan prog, als ik eerlijk moet zijn. Ben er dus niet zo rouwig om dat ik ze gemist heb.

Leprous: Voor zo'n jong bandje vond ik ze echt goed. Die laatste 2 nummers van hun voorganger klonken voor mij als 1 grote muur van herrie, waarin ze maar door bleven raggen en geen rust namen. Deze band doet dat zeker wel. Misschien af en toe iets teveel, waardoor de nummers soms wat samenhang missen en teveel een golfbeweging vertonen.
Vooral het samenspel en de opvallende vertoning van de bassist vond ik het grootste pluspunt hiervan, zeker aangenaam om naar te kijken/luisteren.

Therion:

Ik vraag me af waar Chris elke keer zijn muzikanten vandaan haalt. Ergens zat toch de vrees, dat het technische hoogstaande niveau van 'vroegah', met deze nieuwe lineup minder zou zijn, maar niets is minder waar. Ik heb genoeg momenten meegemaakt waarbij je duidelijk merkte dat ze er in de afgelopen tijd gewoon op vooruit zijn gegaan.

Qua techniek en muzikaliteit zonder twijfel een van hun beste optredens ooit!
Zeker de nieuwe gitarist was echt een verrassing, hij voelde zich duidelijk op zijn gemak op het podium met de muziek die gespeeld werd, wat je terug zag in het feit dat hij de tijd nam om ook af en toe een klein toneelstukje op te voeren en dat hij effectief zich de muziek eigen heeft gemaakt. Dit merkte je goed in bepaalde solo's, waarbij hij duidelijk zijn eigen draai eraan durfte te geven, maar toch de intentie van het nummer overeind liet staan!

De bassist had van mij wel iets meer mogen bewegen, maar dat is bassisten eigen volgens mij.. Johan was ook nooit echt een springer op het podium..

De drummer was 9 vd 10x onzichtbaar doordat de rookmachines een paar tandjes te hoog stonden en het hele podium in een dikke mist was gehuld. Maar ritmisch zeker in orde.

Ik vond zelf Siren ietwat tegenvallen, zeker in vergelijking met hun optreden van '03 waarin ze hem ook speelden (met Mats!). Het gevoel kwam hierbij naar boven, dat ze het nummer niet helemaal serieus namen, teveel probeerden om een toneelstukje erbij op te voeren.

Dat is overigens een van de dingen wat ik persoonlijk wat minder vind: Je merkt gewoon aan alles, dat zo'n beetje elke beweging, zeker van de zangers, geregisseerd is. De spontaniteit gaat er daardoor wel een beetje af voor mij.

Het was ook geinig om te zien dat Chris heel vaak (waarschijnlik onbewust) bezig was met het evalueren van de overige bandleden. Hoe vaak hij wel niet na een solootje of een moeilijke riff, even knikte naar de persoon in kwestie van 'goedzo', of ze juist aanmoedigde om nét ff dat beetje extra te geven.. Echt leuk om te zien.

Meest opvallende voor mij: Die grunts van Snowy tijdens Typhon... Ik dacht serieus dat zulke stemgeluiden alleen mogelijk waren met een stemvervormer... Serieus, wat die kerel kan met zijn stem is gewoon niet normaal meer..

Overall: Een van de betere, zo niet de beste, live performances van Therion (gemeten over de tijd dat ik naar concerten ga van hun, dus de afgelopen 7 jaar)..
Minpuntje: De strakke regie op het podium
Pluspunt: nieuwe muzikanten en de duidelijk merkbare technische vooruitgang
Werkpuntje: Het 'showband-zijn' niet in elk nummer door willen voeren, maar merken wanneer je gewoon moet spelen en het nummer zelf zijn werk moet laten doen.

@horned_reaper: Sons of the Staves of Time speelden ze niet. Ik weet eigenlijk ook niet of ik die gezongen wil horen door iemand anders dan Mats Léven... is toch 'zijn' nummer.

Adulruna hebben ze op hun jubileumconcert gespeeld in Amsterdam.. Het is zeker een mooi nummer, maar voor op het podium misschien iets te lang.. Plus dat ze toen een live-toetsenist erbij hadden, die imho iets té veel vrijheden nam, wat het nummer zeker niet gen goede kwam..
dat dus.
  zondag 31 oktober 2010 @ 09:11:35 #154
202348 Susi
Temple of Love
pi_88165267
quote:
1s.gif Op zaterdag 30 oktober 2010 15:05 schreef horned_reaper het volgende:
Ik ga ze vanavond zien! :)

Speelden ze Sons of the Staves of Time ook?

En wat zou het een droom van me zijn als ze Alduruna Rediviva eens live zouden spelen.... maar dat is vast valse hoop!

^^
Adelruna Rediviva heb ik gehoord toen ze in de Melkweg speelden een aantal jaar terug.

Edit: Oh, dat staat hierboven ook :')
pi_88169505
Ik ben het redelijk eens met bovenstaand statement!

Alle vooroordelen die ik had over Therion neemt ik per direct terug.
Ik ben expres niet in het springende publiek gaan staan maar gewoon op een mooie hoogte dichtbij het podium op een bankje tegen mijn vriendin aan gaan zitten en gewoon lekker gekeken.

Natuurlijk is Snowy soms een beetje een impulsief mannetje en natuurlijk zijn sommige elementen op het podium iets geacteerd.... maar wat maakt dat uit als je zulke muziek neer kunt zetten?

De gitarist was voor mij echt een verassing..... hier zou John Petrucci op sommige momenten nog zijn gelijke in zien. En de zang was fantastisch........

Het geluid stond heerlijk afgesteld, alles was mooi te horen en ik heb me voor het eerst in HEEEEELE lange tijd niet geërgerd aan de geluidsmannen. Meer kan ik er denk ik niet over zeggen.

En inderdaad QM84.... wat Snowy deed tijdens Typhoon was echt even een WOW momentje voor me.... echter vond ik de andere zanger nog even een klasse beter.

Therion, de band die live zoveel beter is als op CD! :)
pi_88176531
ik ga geen verslag maken (suck in het maken van verslagen) maar vond het concert in Groningen te gek. Helaas zou het allemaal om half 9 beginnen en ik dacht in de grote zaal maar toen we om 5 over half 9 in de kleine zaal binnen kwamen was Los Vostock al voorbij. Leprous vonden wij dan niet zo geweldig, het vloog een beetje overal heen en dan kan je dat afwisseling noemen, wij vonden het minder geslaagd. Overigens speelden ze technisch wel redelijk goed.

Therion (mijn eerste keer dat ik ze zie na het heavy begin van de band ;)) imponeerde ons. We zaten recht voor het podium (wegens rugklachten maar niet staan tussen de massa :(). Het geluid was hard maar niet overdreven hoewel soms wel wat details weg vielen (overigens wel afhankelijk waar je zat of stond) maar de techniek, die gitarist, het plezier in het samenspel, de timing, het elkaar aanvoelen... 't was genieten. Het (soms wat overdreven) mee krijgen van het publiek, ach... heb zoveel bands gezien die helemaal geen oog hadden voor het publiek...
There are three things that smell like fish!
pi_88180764
quote:
Op zondag 31 oktober 2010 09:09 schreef QM84 het volgende:
Ik kwam pas binnen tijdens de laatste 2 nummers van Lock Vostok. Deze vond ik persoonlijk niet echt super, maar dat komt deels ook doordat het niet echt mijn genre is.
Die laatste waren ook echt hard. De eerste ook. In het midden hadden ze iets meer rust.

quote:
Therion:

Ik vraag me af waar Chris elke keer zijn muzikanten vandaan haalt. Ergens zat toch de vrees, dat het technische hoogstaande niveau van 'vroegah', met deze nieuwe lineup minder zou zijn, maar niets is minder waar. Ik heb genoeg momenten meegemaakt waarbij je duidelijk merkte dat ze er in de afgelopen tijd gewoon op vooruit zijn gegaan.
Waarop zijn ze vooruit gegaan dan? Technisch was het meesterlijk met de band van '2007'. Je kon daar zo merken dat ze totaal wisten wat ze deden en daar nog ook nog wat aan toevoegden. Het is moeilijk om uit te leggen, maar voor mij kon deze band daar nog niet tegenop.

quote:
De bassist had van mij wel iets meer mogen bewegen, maar dat is bassisten eigen volgens mij.. Johan was ook nooit echt een springer op het podium.
Toch viel Johan wel op. Omdat het een lieverd is volgens mij. En ook zo strak kan spelen dat het gaat opvallen. Hiero niets dan goeds over de gebroeders Niemann. Maar bij jou vast ook.

quote:
De drummer was 9 vd 10x onzichtbaar doordat de rookmachines een paar tandjes te hoog stonden en het hele podium in een dikke mist was gehuld.
Je hebt helemaal gelijk. Lol. Bij The rise was zelfs helemaal niets meer te zien. _O-

quote:
Ik vond zelf Siren ietwat tegenvallen, zeker in vergelijking met hun optreden van '03 waarin ze hem ook speelden (met Mats!). Het gevoel kwam hierbij naar boven, dat ze het nummer niet helemaal serieus namen, teveel probeerden om een toneelstukje erbij op te voeren.
Ik heb ze in 2003 niet gezien. Maar Mats is ook God, wat wil je nou? :P Wij hebben ook staan te grappen van: Goh, is het nou uit? Komt het ook nog goed? Maar ik heb me er niet aan geirriteerd. Zal wel komen omdat Thomas dit gewend is. Komt ook van de musicals enzo. Dus hij kan dat wel op die manier overbrengen.

quote:
Het was ook geinig om te zien dat Chris heel vaak (waarschijnlik onbewust) bezig was met het evalueren van de overige bandleden. Hoe vaak hij wel niet na een solootje of een moeilijke riff, even knikte naar de persoon in kwestie van 'goedzo', of ze juist aanmoedigde om nét ff dat beetje extra te geven.. Echt leuk om te zien.
Ik zie Chris daarnaast ook graag dirigeren. Met dat handje zo netjes op de maat van de muziek. Echt grappig.

quote:
Meest opvallende voor mij: Die grunts van Snowy tijdens Typhon... Ik dacht serieus dat zulke stemgeluiden alleen mogelijk waren met een stemvervormer... Serieus, wat die kerel kan met zijn stem is gewoon niet normaal meer..
Dat wist ik allang. Niet opgelet bij de Live Gothic tour? ;)


quote:
Op zondag 31 oktober 2010 16:29 schreef m0672 het volgende:
Het (soms wat overdreven) mee krijgen van het publiek, ach... heb zoveel bands gezien die helemaal geen oog hadden voor het publiek...
Ik vond dit toch wel irritant. Haalde mij uit de muziek. In 2007 deed hij dit beter. Zoals ook op de dvd te zien is, trouwens.

Iemand op het Nightwish forum heeft de setlist gepost:


[ Bericht 8% gewijzigd door Phoenixbirdy op 31-10-2010 18:51:14 ]
pi_88196459
Ik weet eigenlijk wel zeker dat Therion beter tot zijn recht kwam in de Oosterpoort als in 013.... puur omdat de akoestiek in de Oosterpoort werkelijk subliem is.... de zaal doet haast denken aan een opera zaal als je kijkt naar de hoogte van het plafond en de opzet van de tribunes.

Ik heb Therion daarom ook heerlijk vanaf een hoger gelegen, zacht gestoffeerd bakje gevolgd!
pi_88285226
Ik wil best geloven dat het geluid in de Oosterpoort veel beter was. Maar ik woon in Tilburg, dus om nou dat hele eind te reizen voor beter geluid. Zo slecht was het bij ons nou ook weer niet.
Een ander voordeel van 013 zijn de trapjes. Wij stonden op trap 3 langs de geluid/lichtman. En we konden het daar perfect zien. Ik ben maar 1,65 meter, weet je.
  donderdag 4 november 2010 @ 09:54:23 #161
50298 QM84
Het Orakel
pi_88316932
lol, aan welke kant van de geluidsmensen? Links of rechts? Stond ongeveer op dezelfde hoogte nl..
dat dus.
pi_88346546
Kijkend naar het podium, aan de rechterkant.
  vrijdag 5 november 2010 @ 09:50:39 #163
50298 QM84
Het Orakel
pi_88354573
Dan stonden we inderdaad vlak bij elkaar :p
Niet dat het boeit, maar wel geinig..
dat dus.
pi_88405562
Ben ik niet boeiend dan? :( O~)
  maandag 8 november 2010 @ 14:07:44 #165
50298 QM84
Het Orakel
pi_88471683
Dat zeker wel hoor ;)
Maar er zijn belangrijkere dingen op de wereld dan er achter komen dat 2 personen vlak bij elkaar hebben gestaan, zonder dat je daar verder iets mee kunt.. 't is niet dat we van elkaar weten hoe we er uitzien :P

Voor het volgende concert moeten we maar naamkaartjes opplakken, wellicht dat we er dan wel op tijd achter komen...

[ Bericht 7% gewijzigd door QM84 op 08-11-2010 14:32:36 ]
dat dus.
pi_88499900
O, dat dacht ik ook. :P Ik vind jou ook heel boeiend, hoor. Maar je hebt helemaal gelijk. Wie gaat er nu op het publiek letten als ze naar Therion kunnen kijken. De keuze is gemakkelijk....
  dinsdag 9 november 2010 @ 10:28:19 #167
50298 QM84
Het Orakel
pi_88506737
Soms is het wel interessant om naar het publiek te kijken hoor... Om te zien hoe zij reageren op de muziek, hoe ze zich uiten, wat ze aan het doen zijn, of om gewoon wat extra sfeer op te snuiven..

Ik vind het altijd wel leuk om te zien dat er af en toe echt heeeeel rare figuren tussen staan. Is gewoon prachtig om te zien dat iedereen gewoon zichzelf kan/durft te zijn op zo'n concert. Zal je in het Concertgebouw niet snel tegenkomen..
dat dus.
pi_89853721
Therion is officieel bevestigd voor Female voices fest!
De rest van de line up ziet er tot nu toe ook wel ok uit:

quote:
MFVF9 LINE UP - BANDS

21 + 22 + 23 October 2011

THERION - DORO- DIABULUS IN MUSICA - STREAM OF PASSION - DEADLOCK - AMARANTHE - TRAIL OF TEARS - LEAVES EYES - SYSTEME DIVIDE - DRACONIAN - MIDNATTSOL - HANGING DOLL + VISIONS OF ATLANTIS
NEMHAIN - ECHOTERRA + BENEDICTUM
more tbc
Misschien eens kijken of ik weer ga. :)

Nieuwste interview (november):
pi_94680247
quote:
First the good news! Nalley has used his time well, sobered up and got his life back together. We're very happy to welcome him back and do all the upcoming shows with him again! : )

A BIG THANX to Waldemar Sorychta for filling Nalleys duties meanwhile!

Second news will make many* of you sad. Kat has decided to give it a second attempt to join the boring civil world and not be a cool rock star anymore. To sit at home with the boyfriend and just have a regular job. She gave that a try before after the Gothic Kabbalah Tour and she therefore wasn't with us for the Adulruna Redviva 20 year anniversary tour. Maybe it was the wrong boyfriend back then, or maybe it was the wrong job? Or both? Anyway, with a new boyfriend (and hopefully soon a new job), she's now up for giving BRLWBAR** (version 2,0) a try. But this time she have at least found a great boyfriend, so as much as we will miss her on stage and on the road, we wish her all the best and all the luck! : )

* We're writing down the names of those who dare not missing her and compile a list of names and give it to Kat (so she can beat you up)

** Boring Regular Life Without Being A Rockstar

.: Posted by Christofer Johnsson :: March 12, 2011 :.
Lekker late reactie. O nee, niet Kat weg! Ik ben dol op Kat. Haar zang en persoonlijkheid ga ik zeker missen. Zeker in dit nummer:

Gelukkig hebben we Lori nog. Ik hoop dat zij zeker nog wat jaartjes blijft.
pi_101961725
Zie laatste post. Mijn Therion wens komt uit. *O*

quote:
We are happy to announce that Lori Lewis have obtained permanent status in Therion. She has been a fantastic partner of the band being a great friend and making the best operatic performace known to the metal world for several years. Now she will also be an active part of the creative process behind the making of our future releases. We know fans will agree when we say she is one of a kind and have a natural place in the band now and in the future.

.: Posted by Christofer Johnsson :: September 11, 2011
Bron

Deze band zorgt er ook weer voor dat we wat te lachen hebben binnen de metal: Site
pi_101984410
Ik had het al gelezen ja... Aan de ene kant is het natuurlijk mooi dat de band blijft groeien. Aan de andere kant, vond ik dat 'random-effect' dat de band had door geen vaste zangers te hebben, ook wel zijn charmes hebben. Je wist van te voren echt nooit wat je zou krijgen voor album, qua zangstijl e.d.
Nu is het wel zo dat een sopraan altijd welkom is en Thomas zo'n diverse stem heeft dat hij zeer breed inzetbaar is, maar ik krijg toch het onderbuikgevoel dat dit een volgende stap naar de 'commercialisering' van de band is..

Het kan aan mij liggen, maar de laatste twee albums vond ik het qua muzikaliteit wat afgevlakt worden, nog steeds Therion-stijl, maar het grote experimenteren is er een beetje uit. Op zich logisch, als ze inderdaad in Amerika ook door willen breken, maar jammer is het wel.

Hoe meer mensen er aan een album meewerken, hoe meer meningen er gelden. Aan de ene kant kan dat goed uitpakken, als je allemaal echt goed op één lijn zit en dezelfde richting uitwilt. Aan de andere kant, kan het er ook voor zorgen dat er meer 'middens' gevonden moeten worden, waardoor de extremen uit de muziek raken.

Therion, en vooral Chris kennende, zal dat niet snel gebeuren, maar na de laatste 2 albums vrees ik er wel een beetje voor... Ik wacht het volgende in spanning af.
dat dus.
pi_102089256
Misschien zijn de teksten van die gozer uit de Dragon Rouge wel op. Aangezien Therion al zo lang meedraait. Lori en Thomas lijken me niet echt mensen die echt alles naar hun hand gaan zetten. Er was toch een tijd geleden een interview waarin Snowy zei dat hij en Thomas het weleens hadden over het zingen van de teksten waar ze eigenlijk niets van begrepen? En dat ze daar om konden lachen. Volgens mij zijn Thomas en Lori best handig om mee samen te werken, maar ik kan het mis hebben.

Chris is inderdaad best eigenwijs en in mijn hierboven geposte interview kan je, geloof ik, horen dat hij WT bijvoorbeeld niet zijn ding vind. Volgens mij hoeven we niet echt bang te zijn voor commercialisering.
pi_108170408
Therion komt weer speulen!!!
Wij gaan ook weer. Oh, wat hou ik toch van deze technische band. O+

In de zon.... En ze smolten niet. :o Zelfs Snowy niet (lame joke). :+
  vrijdag 24 februari 2012 @ 15:02:10 #174
50298 QM84
Het Orakel
pi_108347536
Ha, leuk dat ze weer naar NL komen.

Wat voor soort tour is dit dan? Een nieuw album zal het nog niet zijn gok ik.. 't is een Therion-concert, dus ik ga er sowieso wel bij zijn..
dat dus.
pi_108350895
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 15:02 schreef QM84 het volgende:
Ha, leuk dat ze weer naar NL komen.

Wat voor soort tour is dit dan? Een nieuw album zal het nog niet zijn gok ik.. 't is een Therion-concert, dus ik ga er sowieso wel bij zijn..
25 jarig bestaan van de band! :)

Ze staan ook in Oosterpoort in Groningen, net als de vorige keer! :)
pi_108565249
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 15:02 schreef QM84 het volgende:
Ha, leuk dat ze weer naar NL komen.

Wat voor soort tour is dit dan? Een nieuw album zal het nog niet zijn gok ik.. 't is een Therion-concert, dus ik ga er sowieso wel bij zijn..
Nuclear Blast zegt dit
quote:
2012-02-14 - Swedish symphonic metal masters THERION have announced a European tour for September and October to celebrate their 25th year of existence. Accordingly, the tour will be called “Therion 25th Anniversary Tour” and will include the following dates:...

More shows to be announced later! Moreover, their new, yet untitled studio album will be released in September 2012, shortly before the tour kicks off. It’s gonna be one hell of an Autumn for all THERION fans out there!
Bron
  donderdag 1 maart 2012 @ 10:36:46 #177
50298 QM84
Het Orakel
pi_108577755
Wauw, nu alweer een nieuw album.. zou mooi zijn.

Helemaal als ze daar ook nog apart voor gaan touren in 2013..
dat dus.
pi_112579843
Ze spelen nu ook Land of Canaan live. :)


Ik hoop dat ze dat in Nederland ook doen. En Kings of Edom tegen die tijd? O~)

De Europese tour heeft een andere naam gekregen:
  vrijdag 8 juni 2012 @ 09:18:33 #179
50298 QM84
Het Orakel
pi_112601306
Ik moet nog kaarten bestellen ja.. Thanks voor de reminder ;)
Dat de tour een andere naam had gekregen had ik een tijdje geleden al gezien. Ben benieuwd of dit dan ook de titel van het nieuwe album gaat worden.

Daar is eigenlijk nog weinig over bekend, gezien die in september al uit zou moeten komen... geen titel, geen art, geen nummers, geen stijl, geen niks....
dat dus.
  vrijdag 8 juni 2012 @ 09:30:46 #180
55581 L3viathan
Hollywood Hootsman
pi_112601598
Vroegah..... toen ikzelf nog heel jong was.. vond ik Therion echt super mega ultra vet.
Totdat ik erachter kwam dat hun muziek eigenlijk enorm saai en repetitief is. En daarnaast een te hoge cheesiness factor heeft.
Sindsdien draai ik deze meuk bijna nooit meer, op Theli na.
Just a fool will play tricks on Angus McSix
  zaterdag 9 juni 2012 @ 17:24:19 #181
50298 QM84
Het Orakel
pi_112663198
Tja, overal is een doelgroep voor. Da's het hele punt met smaak.. Ik vind het zelf allesbehalve repetitief.
dat dus.
pi_112904456
quote:
7s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 09:18 schreef QM84 het volgende:
Ik moet nog kaarten bestellen ja.. Thanks voor de reminder ;)
Dat de tour een andere naam had gekregen had ik een tijdje geleden al gezien. Ben benieuwd of dit dan ook de titel van het nieuwe album gaat worden.

Daar is eigenlijk nog weinig over bekend, gezien die in september al uit zou moeten komen... geen titel, geen art, geen nummers, geen stijl, geen niks....
Graag gedaan.
Waarom had je het zelf niet gepost dan? ;) Ik had het trouwens ook al gezien.

Dat nieuwe album is idd nog een groot geheim. :{

quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 09:30 schreef L3viathan het volgende:
Vroegah..... toen ikzelf nog heel jong was.. vond ik Therion echt super mega ultra vet.
Totdat ik erachter kwam dat hun muziek eigenlijk enorm saai en repetitief is. En daarnaast een te hoge cheesiness factor heeft.
Sindsdien draai ik deze meuk bijna nooit meer, op Theli na.
Ten tijde van Blitzkrieg? Want daar doen ze weer een medley van (met Chris aan de mic):

In saai en repetitief kan ik me ook niet vinden. Cheesiness kan ik dan eerder begrijpen.
  maandag 3 september 2012 @ 13:23:49 #183
50298 QM84
Het Orakel
pi_116342798
Het nieuwe album is getiteld "Les Fleurs du Mal". Dat verklaart ook de titel van de tour ;)

http://www.megatherion.com/store/item.php?itemid=95

Ik ben wel benieuwd of het album ook daadwerkelijk is geïnspireerd door het werk van Baudelaire.. Wel jammer dat het album pas uitkomt op de dag van de tour. Heb je niet echt veel tijd om het alvast een paar keer goed te luisteren.
dat dus.
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 9 september 2012 @ 16:21:12 #184
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_116567091
hm, er is wel heel erg weinig info te vinden over die nieuwe cd. Alleen dus de titel en de cover, in de webshop. Maar verder niks?
Nothing lasts forever but the certainty of change
  maandag 10 september 2012 @ 10:23:41 #185
50298 QM84
Het Orakel
pi_116594165
En dat deze na de tour via de gangbare retailkanalen beschikbaar zal zijn. Ze gaan een beetje de mysterie-kant op lijkt het.

Het is afwachten en hopen dat we op de tour veel nieuw materiaal horen..
dat dus.
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 10 september 2012 @ 11:45:19 #186
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_116596324
na de komende tour gaan ze dus een rock-opera opnemen en verwachten daar enkele jaren voor nodig te hebben. Ondertussen doen ze geen tours meer maar nog wel wat festivalshows. En gaan ze zich op hun andere bands concentreren.
Nothing lasts forever but the certainty of change
  maandag 10 september 2012 @ 11:52:20 #187
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_116596544
De eerste 2 albums vond ik niks maar wat daarna uitkwam vind ik echt heerlijke muziek.

Lekkerste nummers vind ik:

Nightside of eden
beauty in black
helheim
son of the staves of time
wand of abaris

Maar wat lul ik, eigenlijk is vrijwel alles goed :)

Heb wel begrepen dat ze nogal vaak van bandleden veranderen :+
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_117003332
He nieuws! :) Dat is fijn. Ik vind het altijd fijn als artiesten de tijd nemen om lange stukken typen voor hun fans. Hier dus voor de mensen die het nog niet gelezen hebben: http://megatherion.com/en/.

Ik vind het erg jammer dat ze een tijd gaan stoppen met touren om aan de opera te werken. Maar ik zag het al wel aankomen. Zeker na de lange stilte. En Christofer is ook de jongste niet meer (sorry Christofer).
Maar..... Het lijkt me wel dat als 1 band behalve TSO een opera kan schrijven dat Therion is. Daar twijfel ik geen seconde over. Ook hebben ze de juiste vocalisten in huis om het ook echt te brengen.

Uiteraard ga ik nu bij het aankomende concert alles zoveel mogelijk opzuigen zodat ik er een jaar of tien zonder concert van hun tegen kan. Dan maar veel de dvd draaien om afkickverschijnselen te voorkomen.
Ik vind het trouwens wel jammer dat Snowy er niet bij zal zijn. Ik had liever gehad dat hij dan nog deze tour mee zou gaan. Maar ja, dat bepaalt hij zelf.
Massive songs, dus heb ik toch nog kans op Kings of Edom? Zou leuk zijn. Voor de classics kunnen ze natuurlijk niet maken om To Mega Therion niet te spelen. Dat zou voor veel scheve gezichten zorgen. :P

Laten we hopen dat de band ook bij de Effenaar bij de merch komt hangen. En op een mooie cd en alvast een mooie opera, natuurlijk.
Ik heb nu extra veel zin in het concert.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 26 september 2012 @ 13:53:26 #189
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_117271622
zo, ik heb nu net ruim drie kwartier met Christopher aan de telefoon gehangen (bijna 2x zo lang als eigenlijk de bedoeling was), om te praten over de tour, het art project en de rock opera enzo.

in het kort: het art project is 1 groot experiment. Van het boeken van de tour tot het album tot de videoclips en nog diverse dingen.

o ja, en hij had nog wat moois over Les Fleurs Du Mal: it's an album performed by Therion, but it's not a Therion album.

[ Bericht 1% gewijzigd door Tokus op 26-09-2012 14:00:16 ]
Nothing lasts forever but the certainty of change
pi_117304367
Hmm.. dat laatste kan nog alle kanten opgaan.. Als het maar niet zoiets wordt als A'Arab Zaraq..

Aan de ene kant vind ik het erg positief dat hij gewoon lekker doet waar hij zin in heeft. Aan de andere kant, als mensen een Therion-album kopen, dan verwachten ze ook een Therion-album. Zou een beetje hetzelfde zijn als Stephen King in ene romantische verhalen zou gaan schrijven.. Zelfde auteur, andere stijl. Niet echt wat je verwacht (en dit is een slecht voorbeeld).

Aan de andere kant.. zolang het maar geen R'nB-album wordt, denk ik dat het wel mee zal vallen.
dat dus.
pi_117412747
Het concert was erg goed. Weer terug op het niveau van 2007, zeg maar. De reeks die er tussenin zat deed me op een een of andere manier iets minder. Wel miste ik Snowy zijn basnoten af en toe.

Ook de voorprogramma's klonken lekker. Antalgia bracht voldoende variatie met een goede gitarist en zangeres. Ze kwamen over als sypathieke en rustige personen die simpelweg van lekkere rockmuziek maken houden en genoten van het oprechte applaus wat ze af en toe kregen.

Eloyse deed zelf hun eigen soundcheck en hielp ook mee met de op en afbouw, wat ik altijd wel mag. Ze poseerden gewillig voor elke camera die ze zagen. Uit het jonge en dunne zangeresje kwam een stem die je bijna niet zou verwachten, een beetje Simone Simons-like. Ik was even plaatsvervangend bang voor haar tussen de bandleden die volgens mij zeker 2 a 3 keer zo oud zijn als zijzelf, maar dat was volgens mij niet echt nodig. Het zangeresje had ook geleerd 'dank je wel' te zeggen. Pluspunten voor Frankrijk (steeds meer Fransen worden minder elitair). ;) De muziek van de band was behoorlijk sfeervol en misschien wel wat technischer dan de vorige, maar op een gegeven moment werd het helaas wel wat veel van hetzelfde.

Therion had dit jaar gekozen voor een minimalistische presentatie, maar eigenlijk maakt dat niet uit, omdat het in ieder geval mijn oren (en daarmee hart en hoofd) al vult met allerlei lekkers. In de kostuums zat trouwens nog wel steeds werk. De bassist had bijvoorbeeld een heul erg mooie jas aan.
De setlist was erg fijn. Veel klassiekers, zoals Son of the Sun, Abraxas, Siren of the Woods, Ginnegap :P, The rise of Sodom and Gamorrah, Son of the staves of time en je raad nooit waarmee ze afsloten. :P
Verder deden ze een paar nummers van de nieuwe cd, die ook allemaal zeker als Therion klonken, al zijn ze in het Frans.
Mijn eerste keer Linnea en Nalle. Beide bevielen goed. Met Nalle had ik ook best veel contact. Maar sowieso kwamen Christofer en de vocalisten geregeld voor ons staan en en was het erg gemakkelijk om contact met ze te maken. Christian heb ik verschillende keren zien lachen. Als hij zag dat ik dat zag zette hij weer snel zijn metalface op. Lol. De toetsenist moeten ze ook houden. Leuke toevoeging is hij.

Therion blijft dus mijn party-metalband, meer dan een Paganmetalband dat kan zijn. Dat komt met name door de melodieën en het hoge meezinggehalte, denk ik.
Verder stond ik vrij ver vooraan in het midden daar lalde iedereen gezellig mee. Van onze buurman kregen we een drankje en we hebben nog veel contact gehad met een Mats lookalike. Die heeft ook onze foto met Christofer gemaakt. Christofer trilte tijdens het maken van de foto. En terecht, we zijn ook erg eng. Vooral ikzelf. ;)

Ik heb ook de nieuwe Therion cd gekocht (met handtekening van Christofer) en die van Eloyse. Die van Antalgia ga ik waarschijnlijk nog wel bij Sounds scoren.

De setlist


2012-09-28 21.47.04 by Phoenixbirdy, on Flickr

2012-09-28 21.49.01 by Phoenixbirdy, on Flickr

Kopie van 2012-09-28 23.38.49 by Phoenixbirdy, on Flickr

Video van anderen (geen top kwaliteit):
Deze user heeft er meer.

Ik vond ook weer wat nieuw officieels van ze:

Deze is al wat ouder, maar had hem nog niet gezien. Therion in feestmodus. Abraxas blijft leuk.:


[ Bericht 7% gewijzigd door Phoenixbirdy op 30-09-2012 01:46:23 ]
pi_117422277
Ik was er vrijdag ook! Verdomme zeg, wat een geluid, mijn oren zitten er nog net aan. Ik ben totaal geen metalhead, maar voor Therion heb ik wel een zwak. Ik dacht Christofer al te zien bij de merchandise, maar omdat ik niet helemaal zeker was of hij het echt was maar niks gedaan. Volgens mij hadden wel meer mensen dat, hij had het in ieder geval niet erg druk. Ik ken hem alleen van die Live in Mexico DVD, met haar tot op zijn kont. :P

Eerste voorprogramma heb ik gemist, tweede vond ik maar herrie.

Soms vond ik wel dat ze de gitaren wel wat minder mochten laten overheersen. Er zitten mooie melodieën bij en die worden soms wat overstemd door die distortion. Thomas Vikström vond ik ook wat veel aandacht opeisen met zijn metalgilletjes soms. Ik vond het wel jammer dat de helft van Sirius B werd gespeeld. Had liever bijvoorbeeld In the Desert of Set, Melez, Nightside of Eden, Birth of Venus Illegitima, ach ja. Ik vind Sirius B maar een suf eendimensionaal album. Typisch heavy metalalbum. Son of the Sun is wel leuk, maar Therion kan wel meer dan dat.

Anyway, wel leuk om eens mee te maken. Voelde me wel een beetje ongemakkelijk af en toe tussen al dat langharige volk. :P
pi_117446199
Lol, het is in 1 zin samengevat dus niet helemaal je ding.
Ik vond het geluid helemaal niet overdreven hard staan. Ik heb vaak nog veel erger meegemaakt.
Christofer stond in zijn eigen bandshirt bij de merch, ja. Dat zag er wel geloofwaardig uit. Lol. Ik vond het trouwens een goed idee van hem om zijn dooie haar af te knippen. Nu ziet hij er een beetje uit als de zakenman achter Therion, maar het staat hem wel veel beter.
Voor Nightside of Eden hebben ze echt Snowy nodig hoor, ik weet niet of je Live Gothic hebt gezien?

quote:
1s.gif Op woensdag 26 september 2012 13:53 schreef Tokus het volgende:
zo, ik heb nu net ruim drie kwartier met Christopher aan de telefoon gehangen (bijna 2x zo lang als eigenlijk de bedoeling was), om te praten over de tour, het art project en de rock opera enzo.

in het kort: het art project is 1 groot experiment. Van het boeken van de tour tot het album tot de videoclips en nog diverse dingen.

o ja, en hij had nog wat moois over Les Fleurs Du Mal: it's an album performed by Therion, but it's not a Therion album.
Moet die nog goedgekeurd worden voor jullie site? Ik zie hem niet, of ik zoek niet goed. Of was het misschien een privegesprekje?

Ik heb een 'review' van Fleurs du mal getikt:
1.Poupée de Cire, Poupée de Son
Meteen een energieke binnenkomer. Ik geloof niet dat ik Lori’s hoge noten hier helemaal op zijn plaats vind. Ze klinkt me wat te schel.

2.Une Fleur Dans le Coeur
Dat is een prettiger rustig begin. Mari Paul past hier goed bij. Lori en Thomas mogen er dan weer zijn bij de climax.

3.Initials B.B.
Ik vind de gitaar en de violen lekker hier. Fijn ritme. Geile stem van die vrouw (Johanna Najla). Om Snowy moet ik weer lachen.

4.Mon Amour, Mon Ami
Ik vind dit wel een heel traag en saai stuk muziek. Gelukkig gaat het op ongeveer 2:30 de betere kant op als het tempo iets wordt verhoogd.

5.Polichinelle
Niet mijn ding. Wat te simplistisch.

6.La Maritza
Oh, dat bouwt een mooi oud opera sfeertje. Weer een moment voor Lori en Thomas om te stralen. Het heeft ook wel iets komisch en wat zelfspot.

7.Soer Angélique
Weer zo’n fijne start. Goed dat de gitaar zich ermee gaat bemoeien. Lori kan volgens mij zo elke aria die ze wil inzingen.

8.Dis-moi Poupée
Hehe, gelukkig weer wat drama. Daarom sta ik er ook niet van te kijken om Snowy weer te horen. En ook weer een fijn stukje gitaarmuziek.

9.Lilith
Ook niet mijn ding. Echt zo’n Franse chanson.

10.En Alabama
Volgens mij veer ik de hele tijd weer op als ik gitaren hoor. Ik vind deze ook lekker. De wisselwerking tussen Thomas en Lori mag er zijn. Oldschool symfo-metal natuurlijk. Mari is een goede toevoeging voor de start. Een van de beteren op de cd.

11.Wahala Manitou
De gitaar kan dit lied niet redden.

12.Je N„ai Besoin Que de Tendresse
…En toen as ik weer wakker. Mag ik meebleren? Mooi.

13.La Licorne D„or
Deze heeft wel sfeer. Maar het had ook goed een Franse inzending van het Songfestival kunnen zijn. En dat bedoel ik natuurlijk niet positief. Lori maakt het nog beluisterbaar.

14.J„ai le Mal de Toi
Het drama is voelbaar. Dat doet Thomas goed.

15.Poupée de Cire, Poupée de Son
Betere versie dan de 1e. Blijkbaar had het wat testosteron nodig.

Bonus: Les sucettes
Thomas zit hier goed op zijn plek. Upbeat eindje van de cd zo.

Ik vond de cd bij de eerste keren luisteren beter dan nu, vrees ik. In het begin zat ik, denk ik, nog in het sfeertje van het concert en kon de cd me in het oude Franse land trekken (of zoiets). Nu beginnen me weer dingen op te vallen die me gewoon niet zo bevallen aan de Franse chansons. Ik snap nu dus ook dat Snowy hier niet zonodig mee wilde touren. De inbreng die hij heeft gegeven heeft vat mij betreft wel wat toegevoegd.
Verder zijn de violen en het gitaarwerk onmisbaar. Geen idee of de violen al in het origineel zaten, trouwens. Geen cd om na je werk even aan te zetten. Maar meer op een vrije dag even te doen alsof je over de straten in Parijs flaneert.

Ik tel er 8 van de 16. Dat gaat ermee door.
pi_117448870
quote:
0s.gif Op zondag 30 september 2012 22:46 schreef Phoenixbirdy het volgende:
Lol, het is in 1 zin samengevat dus niet helemaal je ding.
Ik vond het geluid helemaal niet overdreven hard staan. Ik heb vaak nog veel erger meegemaakt.
Christofer stond in zijn eigen bandshirt bij de merch, ja. Dat zag er wel geloofwaardig uit. Lol. Ik vond het trouwens een goed idee van hem om zijn dooie haar af te knippen. Nu ziet hij er een beetje uit als de zakenman achter Therion, maar het staat hem wel veel beter.
Voor Nightside of Eden hebben ze echt Snowy nodig hoor, ik weet niet of je Live Gothic hebt gezien?
Nee, ik vond het erg leuk hoor, maar als ik kijk naar mijn vorige concert (Patrick Watson) was het wel een aanslag op mijn oren. Wat betreft kapsel inderdaad een goede zet, maar toch jammer. Ik was wel benieuwd of hij de hedendaagse muziek een beetje volgt en zo ja wat zijn favoriete albums van dit jaar tot nu toe zijn.

Leuke recensie trouwens! Ik ben het afgelopen weekend helemaal die Franse chansonwereld ingedoken na ''Poupée de cire, poupée de son'' en zie al een aantal leuke bekende titels staan (Initials, Sucettes). Voor de rest nog veel onbekend gedoe, of zijn het niet alleen covers?
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 1 oktober 2012 @ 13:38:20 #195
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_117462271
quote:
0s.gif Op zondag 30 september 2012 22:46 schreef Phoenixbirdy het volgende:


Moet die nog goedgekeurd worden voor jullie site? Ik zie hem niet, of ik zoek niet goed. Of was het misschien een privegesprekje?

ik moet het nog altijd afmaken. Er gaat erg veel tijd zitten in het uitwerken, namelijk :)
Nothing lasts forever but the certainty of change
pi_117818609
quote:
0s.gif Op zondag 30 september 2012 23:24 schreef Thomas2301 het volgende:

[..]

Nee, ik vond het erg leuk hoor, maar als ik kijk naar mijn vorige concert (Patrick Watson) was het wel een aanslag op mijn oren. Wat betreft kapsel inderdaad een goede zet, maar toch jammer. Ik was wel benieuwd of hij de hedendaagse muziek een beetje volgt en zo ja wat zijn favoriete albums van dit jaar tot nu toe zijn.

Leuke recensie trouwens! Ik ben het afgelopen weekend helemaal die Franse chansonwereld ingedoken na ''Poupée de cire, poupée de son'' en zie al een aantal leuke bekende titels staan (Initials, Sucettes). Voor de rest nog veel onbekend gedoe, of zijn het niet alleen covers?
Ik ken Watson alleen van naam. Dus even wat opgezocht. Dat is inderdaad een heel ander genre en andere zangtechniek. Goed voor een heel andere mood dus. Hij lijkt wel wat op mijn broertje, lol.

Dank je. Het stelt niet veel voor hoor, gewoon wat burgerjournalistiek. Het zijn alleen covers trouwens.
pi_143356815

Ik dacht altijd dat Yezidi's iets mythologisch was, maar ze blijken gewoon echt te bestaan!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')