FOK!forum / Digital Corner / Vreemde storing bij NTSC-signaal
Lexiedinsdag 11 maart 2003 @ 13:58
Help!
Ik heb gisteren mijn gamecube weer op mijn eigen t.v. aangesloten. Ik gebruik een freeloader zodat ik americaanse spellen kan spelen. Er komt dan een NTSC-signaal uit je gamecube, en voor de meeste t.v.'s is dat geen probleem. Op de t.v. van mijn ouders heb ik een week gespeeld zonder problemen.
Maar toen ik hem aansloot op mijn eigen t.v. (samsung Plano, nog geen jaar oud), zaten er opeens rare strepen bovenin beeld, vaag te zien op deze webcamshot:

.

Dit terwijl mijn t.v. wel een NTSC-signaal zou moeten ondersteunen, dat staat namelijk op de site van Samsung. Daarnaast lijkt het ook niet erg op de normale storing die optreedt als je t.v. niet geschikt is voor NTSC. Meestal krijg je dan zwart-wit, of zwaar vervormd beeld, en ik heb alleen een paar lijnen in beeld.
Ik heb hem al eens op de tulip aangestoken, en met een normale scartkabel (gebruik normaal RGB-kabel), maar dit wilde allemaal niet helpen.
Iemand een idee waar het aan zou kunnen liggen? Anders moet ik mijn freeloader en Metroid maar verkopen .

Fliepkedinsdag 11 maart 2003 @ 13:59
komt door die kiddieconsole,
whehehehehehehe

hoi, Lexie
Bis morgen!
ik stop ook maar met programmeren, lukt toch niet

Lexiedinsdag 11 maart 2003 @ 14:00
quote:
Op dinsdag 11 maart 2003 13:59 schreef Fliepke het volgende:
komt door die kiddieconsole,
whehehehehehehe

hoi, Lexie
Bis morgen!
ik stop ook maar met programmeren, lukt toch niet


He, als je wil lamen, doe dat dan op msn, maar niet in mijn topic!

Fliepkedinsdag 11 maart 2003 @ 14:02
maar weet je wat je kunt doen, als je het toch graag speelt.
Gewoon wat zwarte tape over de bovenste rand van je scherm plakken, dan zie je de strepen tenminste niet meer...
Of is dat een slecht plan

-edit de strepen zijn 8 cm hoog dan mis je wel veel van je scherm -edit-

Guidotddinsdag 11 maart 2003 @ 14:18
zet hem weer eens terug op de tv van je ouders en kijk of daar nu ook het probleem optreed zo ja hoef ik niks meer te zeggen denk
Lexiedinsdag 11 maart 2003 @ 14:25
quote:
Op dinsdag 11 maart 2003 14:18 schreef Guidotd het volgende:
zet hem weer eens terug op de tv van je ouders en kijk of daar nu ook het probleem optreed zo ja hoef ik niks meer te zeggen denk
Lijkt me sterk, mijn gamecube werkt nog gewoon met PAl-spellen. En bij Rogue Leader heb je de mogelijkheid om over te schakelen tussen 50 en 60 hertz. Zo snel ik hem daar op 60 hertz zet treedt er storing op.
Lexiedinsdag 11 maart 2003 @ 19:15
*schopje*
Lexiewoensdag 12 maart 2003 @ 16:42
Is er nou echt geen 1337 mofo in de buurt die weet waar dit aan kan liggen?