U krijgt volgende vier beweringen.
Bakker is timmerman.
De Boer is bakker.
Schilders is geen timmerman.
Timmermans is geen schilder.
U ontdekt echter dat 3 beweringen vals zijn (als (3) vals is, dan is het zeker dat Schilders timmerman is).
Wie is boer van beroep?
quote:edit: ow kut, volgens mij lees ik niet goed .. Je moet ervan uit gaan dat 3 stellingen vals zijn?
Op vrijdag 7 maart 2003 22:22 schreef Optimism het volgende:
De heren Bakker, de Boer, Schilders en Timmermans blijken inderdaad bakker, boer, schilder en timmerman te zijn. De man die Bakker heet is echter niet de bakker, De Boer niet de boer, enz... U probeert te ontdekken wie welk beroep uitoefent.U krijgt volgende vier beweringen.
Bakker is timmerman.
De Boer is bakker.
Schilders is geen timmerman.
Timmermans is geen schilder.
U ontdekt echter dat 3 beweringen vals zijn (als (3) vals is, dan is het zeker dat Schilders timmerman is).Wie is boer van beroep?
[Dit bericht is gewijzigd door qyn op 07-03-2003 22:33]
hier de antwoorde:
Een van de vier gegevens is waar:
Indien de eerste bewering waar is, dan zijn er twee personen timmerman: Bakker en Schilders; dit is niet mogelijk
Indien de tweede bewering waar is, dan is De Boer bakker, Schilders timmerman, Timmermans schilder. Bakker is dan boer
Indien de derde bewering waar is, dan is Timmermans schilder; Bakker moet dan opnieuw boer zijn.
Indien de vierde bewering waar is, dan is Schilders timmerman. De Boer is geen timmermanbaker of boer. Dus is De Boer Schilder.
Weerom is Bakker zodoende boer.
Het antwoord? Dat laat ik aan de slimmere mensen hier over.. SUCCES!
[Dit bericht is gewijzigd door qyn op 07-03-2003 22:46]
Een van de manden hangt altijd boven, de andere onder. De man weegt 195 pond, de jongeman 105 en de jongen 90; de kist met juwelen weegt 75 pond. Het gewicht in de dalende mand mag maximaal 15 pond zwarder zijn dan het gewicht in de stijgende mand; wordt dit maximum overschreden, dan daalt de mand te snel, vallen de inzittenden dood en is er geen puzzel meer.
Het raam is te hoog om te springen. De mand kan slechts 2 personen te gelijk bevatten of 1 persoon en de kist.
Bepaal de kortste ontsnappingsmethode.
quote:om de bochten af te snijden
Op vrijdag 7 maart 2003 23:03 schreef mcDavid het volgende:
zo laat op de avond?'k weet een makkelijkere: waarom heeft een belg een mes in zijn auto liggen?
quote:iedereen wil naast elkaar zitten
Op vrijdag 7 maart 2003 23:06 schreef SkandalouZ het volgende:
dan weet ik er ook nog wel een waarom is een belgische bus 18m breed en 1 m lang?
quote:oja dat was hem
Op vrijdag 7 maart 2003 23:09 schreef SkandalouZ het volgende:
bijna...ze willen allemaal voorin zitten
een iets pittigere:
waarom rijdt een belg zijn auto de sloot in?
quote:Omdat ie em beu is?
Op zaterdag 8 maart 2003 09:08 schreef mcDavid het volgende:
multipla = belgische bus! huh? waarom ben ik geen belg?een iets pittigere:
waarom rijdt een belg zijn auto de sloot in?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |