Een chinees spreekwoord zegt dat het 'recept' voor geluk bestaat uit 'iemand om van te houden, iets om te doen en iets om op te hopen.' Nou vraag ik me af of dit klopt. Dat is vast voor ieder mens verschillend, maar er zijn vast mensen die zonder partner heel gelukkig zijn. Of mensen die niet zo'n geweldige baan hebben maar toch gelukkig zijn.
Jullie gedachten hierover?
Als ik ff bij mezelf na ga zijn dat denk ik inderdaad wel de dingen die me het meest gelukkig maken. Iets te doen om niet de hele dag te niksen (niks is vervelender dan dat, iemand om van te houden omdat dat gewoon rieleks is en iets om op te hopen zodat je een doel hebt (er nis niet voor niets het spreekwoord 'hoop doet leven')
of je gelukkig wordt ligt enorm aan andere mensen in zakelijk en prive opzicht
quote:en dna op een gegeven moment tot de conclusie komen dat je helemaal niet gelukkig bent
Op donderdag 6 maart 2003 17:22 schreef Blaze85 het volgende:
jezelf wijsmaken dat je gelukkig bent roeleert![]()
quote:Is dat niet jezelf voor de gek houden?
Op donderdag 6 maart 2003 17:22 schreef Blaze85 het volgende:
jezelf wijsmaken dat je gelukkig bent roeleert![]()
quote:daar is een psycholoog ook voor bedoeld
Op donderdag 6 maart 2003 17:28 schreef Yvonnetje het volgende:[..]
Is dat niet jezelf voor de gek houden?
Volgens mij is het een veel diepgaandere theorie dan jij hier schetst, kan dat kloppen?
Da's ook wat ... ik ben gelukkig!
En tuurlijk is die theorie een heel stuk dieper dan dat stukje in mijn openingspost, anders zou het wel heel simpel zijn wat misschien ook wel lekker is...
quote:Ik ben het wel eens met dit chineze spreekwoord. Alleen zal dat van iemand houden wel niet voor iedereen gelden, al denk ik wel dat het voor de meeste mensen nodig is om gelukkig te zijn. Iets om te doen lijkt me logisch, anders verveel je je maar een beetje.. (kan trouwens ook leuk zijn wat er allemaal niet ontstaat uit vervelening
Op donderdag 6 maart 2003 17:18 schreef Yvonnetje het volgende:
Heb van de week een boek gekocht van Manfred Kets de Vries. Dit gaat over geluk. Staat een hoop in wat me aan het denken zet...Een chinees spreekwoord zegt dat het 'recept' voor geluk bestaat uit 'iemand om van te houden, iets om te doen en iets om op te hopen.' Nou vraag ik me af of dit klopt. Dat is vast voor ieder mens verschillend, maar er zijn vast mensen die zonder partner heel gelukkig zijn. Of mensen die niet zo'n geweldige baan hebben maar toch gelukkig zijn.
Jullie gedachten hierover?
Het zijn de stofjes in m'n hersenen, of het is door de ongelofelijke buitenwereldse inzichten die ik kreeg. Of beide...
quote:Ik denk dat je dit breder moet trekken:
Op donderdag 6 maart 2003 17:18 schreef Yvonnetje het volgende:
... 'iemand om van te houden, iets om te doen en iets om op te hopen.' ...
Als je het over mensen zonder partner hebt, denk ik dat die personen absoluut tevreden kunnen zijn met hun situatie, maar dat er wel degelijk iets essentieels ontbreekt.
Mensen gebruiken het woord geluk zo gemakkelijk, terwijl het eigenlijk aaneensluitende of veelvuldig voorkomende momenten van tevredenheid zijn. Geluk zit veel dieper.
Maar goed da's dus mijn mening
quote:
Op maandag 10 maart 2003 17:01 schreef mazaru het volgende:
Volgens mij ligt het er ook aan waar je geboren bent.
Hier in de westerse maatschappij zijn minder mensen gelukkig dan in landen waar minder welvaart heerst.
Waarschijnlijk omdat er meer jaloezie heerst, en de maatschappij zeer gestressed is.
Als de buurman een mooie auto heeft, en je rijdt zelf op een oude fiets, hebben de meeste mensen de neiging om niet eerder gelukkig te zijn dan wanneer ze ook zo'n mooie bak onder hen bibs hebben.
Als mensen in de "armere landen" iets hebben, zijn ze veel eerder geneigd om datgene wat ze hebben te delen.
Bovendien is het ook niet goed voor je gestel om altijd maar haast te hebben.
Dat bevordert het geluksgevoel niet echt.
Maar ik ga nu opschieten, want ik ben laat met het eten klaar maken!!!
Geluk heeft toch niet te maken met bezit?
Kijk, je 'moet' wel een dak boven je hoofd hebben en wat te eten hebben, maar denk je echt dat je gelukkig wordt van een dure auto kopen?
Ik vind het ook weleens leuk om gewoon lekker geld uit te geven, maar ik kan nou niet zeggen dat ik daar gelukkig van word... Dan is het meer blijheid of idd tevredenheid (net als hierboven al genoemd werd) volgens mij.
quote:Ben ik helemaal met je eens, maar ik ben bang dat het merendeel van de westerse mens niet zo denkt.
Op maandag 10 maart 2003 17:44 schreef Yvonnetje het volgende:[..]
Geluk heeft toch niet te maken met bezit?
Kijk, je 'moet' wel een dak boven je hoofd hebben en wat te eten hebben, maar denk je echt dat je gelukkig wordt van een dure auto kopen?
Ik vind het ook weleens leuk om gewoon lekker geld uit te geven, maar ik kan nou niet zeggen dat ik daar gelukkig van word... Dan is het meer blijheid of idd tevredenheid (net als hierboven al genoemd werd) volgens mij.
quote:Ik denk dat je gelukkig bent als je in je behoeften kunt voorzien. Voor ieder mens is dit verschillend. Een persoon heeft de behoefte om van iemand te houden ... wordt hierin voorzien kan men spreken van een zekere mate van geluk. Een ander persoon heeft andere behoeftes en kan dus ook door andere dingen in een staat van "gelukkig" gebracht worden.
Op donderdag 6 maart 2003 17:18 schreef Yvonnetje het volgende:
Heb van de week een boek gekocht van Manfred Kets de Vries. Dit gaat over geluk. Staat een hoop in wat me aan het denken zet...Een chinees spreekwoord zegt dat het 'recept' voor geluk bestaat uit 'iemand om van te houden, iets om te doen en iets om op te hopen.' Nou vraag ik me af of dit klopt. Dat is vast voor ieder mens verschillend, maar er zijn vast mensen die zonder partner heel gelukkig zijn. Of mensen die niet zo'n geweldige baan hebben maar toch gelukkig zijn.
Jullie gedachten hierover?
Ik denk dat iets om op te hopen een heel belangrijk aspect is als het gaat om geluk. Zelf zie ik dit heel erg in mezelf terug.
Het klinkt misschien een beetje raar maar af en toe kan men gelukkiger zijn door ongelukkig te zijn dan andersom. Mensen hebben het meeste hoop in moeilijke tijden. Ze hebben andere behoeftes. In moeilijke tijden is er altijd: hoop op beter tijden. Wat moet je met hoop als alles perfect loopt? Als alles helemaal goed gaat..kan het dan nog beter? Of kan het dan alleen maar slechter gaan?
http://www.underthesun.cc/Classics/Twain/whatisman/
Mark Twain heeft daarin een gesprek gezet tussen een oude en een jonge man, die praten over hoe individueel een mens nou eigenlijk is. De oude man geeft hierin aan dat alle mensen een gemeenschappelijk doel hebben: gelukkig zijn.
De mens doet dit door zijn eigen acceptatie en de acceptatie van anderen te behalen. Iemand die al zijn geld aan de armen geeft is niet blij omdat de armen dan een leuker leven hebben, maar omdat het geven van geld aan armen, die daarmee een leuker leven kunnen hebben, HEMZELF goed laten voelen, waardoor hij zelf blij word. Hij doet het dus niet voor de armen, maar voor zichzelf. Er is dus geen zelfopoffering, omdat dat de persoon blij maakt.
Ik kan het heel moeilijk uitleggen, omdat ik dan een essay van honderden kantjes moet gaan samenvatten in een post...
Als je geinteresseerd bent, volg dan vooral de link!!!
quote:
Op donderdag 6 maart 2003 17:18 schreef Yvonnetje het volgende:
Een chinees spreekwoord zegt dat het 'recept' voor geluk bestaat uit 'iemand om van te houden, iets om te doen en iets om op te hopen.'
Mooi gezegd hoor...
Ik kan het er alleen maar mee eens zijn, en hopen dat ik ooit al die 3 dingen heb. Hmm, hoop, daar heb ik tenminste er al één...
owja, in een moment van triestigheid wil het weleens helpen als je je lievelings ijs gaat eten
- Je kan niet constant gelukkig zijn. Je moet wel een keer ongelukkig (of verdrietig oid) zijn om weer te ervaren wat geluk is... Een soort van vergelijking dus. Simpel voorbeeldje: als je elke dag je lievelingseten eet, weet je op een gegeven moment ook niet meer hoe lekker het is.
- Je moet er niet teveel naar op zoek gaan. Ga je zoeken, vind je het niet. Ben je niet op zoek, komt het vanzelf
quote:
Op zaterdag 15 maart 2003 13:30 schreef new_moon het volgende:
wat een standaard-dingen allemaal,.....
maar als je al die genoemde "ezelsbruggetjes" nou goed onthouden hebt, en wat dan? Dan ben je gelukkig?
Nou nou zo gaat het ook niet he,.. goh,.. ja.. nee, inderdaad.
Ieder mens zou gelukkig kunnen zijn als je je niet bezighoudt met van die boeken waarin "staat beschreven hoe je gelukkig kan zijn" of "geluk is: (vul in:....)"
whatever. ieder mens is verschillend, met verschillende behoeftes en persoonlijke dingen die je leuk/niet leuk vindt, ga daar eens naar kijken en bedenk dan waar JIJ ZELF gelukkig van wordt. Ik weet wel 1 ding, de schrijvers van al die boeken, die worden er gelukkig van dat JIJ hun boeken koopt,.. en jij raakt alleen gefrustreerder, want "ja nu heb je het boek gekocht,.. maar ben je er gelukkiger van geworden.."
Ik koop zo'n boek ook niet omdat ik niet gelukkig ben, zeker niet
Vind het interessant om de filosofie erachter te lezen, dat zet me aan het denken...
Het is natuurlijk geen handleiding 'hoe word ik gelukkig', het zou knap zijn als iemand daar een handleiding voor kan schrijven...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |