Ik ga met een paar mensen om, die buiten mij eigenlijk niet veel mensen om zich heen hebben..Ik ben erg blij met het contact, maar wat me wel stoort is dat juist deze mensen uitermate veel over zichzelf praten..het lijkt wel alsof ze alles proberen uit te vergroten..okee generalisering a la. maar dit komt doordat die mensen (te) weinig (durven te) praten met anderen..dat ze alles op een hoop gooien./.ik merk aan mezelf dat ik het de laatste tijd steeds minder leuk heb met die mensen..omdat ik helemaal nerveus wordt van de klachtenregen en uitvergrotingen..
ik probeer dan ook andere dingen te doen met ze..maar dit krijgt een nogal sturend karakter
quote:Ja is ook wel zo..maar probeer erg laagdrempelig te zijn, om het zo te noemen..maar iedere keer lijkt dit juist een kleine explosie tot gevolg te hebben..en dat is wat me dwarszit,..begint steeds meer een verplicht uurtje te worden..
Op zaterdag 1 maart 2003 15:38 schreef lawsuit het volgende:
Mensen met minder vrienden / lichte sociale problemen zie je veel over z'n eigen problemen praten... verder zijn ze goeie vrienden hoor!!
quote:Dit hoeft niet gelijk te staan he
Op zaterdag 1 maart 2003 15:41 schreef Willaaam het volgende:
minder vrienden / lichte sociale problemen
En tsja, het beste wat je kan doen is ze gewoon zeggen te doen wat ze voelen en ervoor gaan, dan mislukt het maar een keer...
quote:Ja maar ik voel me steeds meer en meer een psycholoog in dat soort gesprekken..en mijn manier van antwoorden wordt ook een steeds groter cliché..en dat vind ik jammer..ben wel degelijk bij die mensen betrokken..maar ik lijk te worden gedwongen tot deze maatregelen..en wat ook meespeelt is dat ik erg voorzichtig moet zijn met mijn antwoorden en vragen..dus een soort flame richting iemand is ook al moeilijk,..juist omdat ik vaak de sturende en begrijpende partij ben.
Op zaterdag 1 maart 2003 15:46 schreef Willaaam het volgende:
Vind het ook helemaal niet belangrijk om over mezelf te praten ik luister meer naar wat andere dwaars zit en als ik daar bij kan helpen doe ik dat.
(heb zelf ook niet bepaald veel vrienden maar praat heel weinig)
quote:Uhuh, snap ik wel dat je je meer een psycholoog voelt, en ik heb dit ook een tijdje gehad. Ik begrijp hun probleem ook wel enzo, maar stuur ze dan een richting in van zelfverbetering, anders komt er iets uit van, hmm, oke, en dan is het volgende keer dat ze online komen weer hetzelfde. Als je ze zelf aan hun eigen probleem laat werken gaat het steeds beter en dan stuur je ze ook echt naar iets dat helpt om hun steviger in hun schoenen te laten staan.
Op zaterdag 1 maart 2003 15:49 schreef Rulin het volgende:[..]
Ja maar ik voel me steeds meer en meer een psycholoog in dat soort gesprekken..en mijn manier van antwoorden wordt ook een steeds groter cliché..en dat vind ik jammer..ben wel degelijk bij die mensen betrokken..maar ik lijk te worden gedwongen tot deze maatregelen..en wat ook meespeelt is dat ik erg voorzichtig moet zijn met mijn antwoorden en vragen..dus een soort flame richting iemand is ook al moeilijk,..juist omdat ik vaak de sturende en begrijpende partij ben.
Dus het is niet zo dat personen die weinig vrienden hebben veel praten,
maar dat mensen die veel praten geen vrienden hebben
quote:jawel..maar dat heeft weinig effect bij die mensen (misschien is dit situatiegebonden)..ik ben er juist continu mee bezig om ze sterker te maken..maar dit maakt de verhoudingen in de vriendschappen zo krom
Op zaterdag 1 maart 2003 16:03 schreef Willaaam het volgende:
En dat heb ik duidelijk ondervonden en ondervind ik nog steeds. Als het goed gaat dan heb je vrienden en als het slecht gaat dan blijft er vaak maar een of twee over.
Heb ondervonden dat mensen niet geinteresseerd zijn als je je slecht voelt. En dan kun je je verhaal bij bijna niemand kwijt.
Voel je je goed en heb je wel positief nieuws te melden dan staan ze als het ware voor je in de rij.
Het recht van de sterkste geldt dan alweer.
quote:je hebt gelijk.
Op zaterdag 1 maart 2003 16:09 schreef yingyang het volgende:
misschien dat tijd met vrienden juist als enkel ontspanning wordt gezien..maar dat is toch bullocks..
dieptes zijn juist interessant, toch
quote:Dat is toch juist de uitdaging..misschien is dit een strijd die ik niet moet voeren..maar zolang je dit niet kenbaar maakt is de kans op een sociaal isolement des te groter
Maar dat soort mensen hebben het zelf volgens mij ook niet door he.
quote:Ik denk dat het meer met onzekerheid te maken heeft..en dan met name tijdelijke of wegneembare onzeker
Het zit gewoon in hun.
quote:Meer diepgang is inderdaad interessanter. Ik hou er dus totaal niet van als het nergens over gaat. En vaak gaat het nergens over. Dan ga ik me vervelen en weet ik niet wat ik moet zeggen.
Op zaterdag 1 maart 2003 16:11 schreef Rulin het volgende:[..]
je hebt gelijk.
misschien dat tijd met vrienden juist als enkel ontspanning wordt gezien..maar dat is toch bullocks..
dieptes zijn juist interessant, toch
Voel me dan ook niet op mijn gemak.
Vrienden zijn er om elkaar te vermaken heb ik in de gaten. Een soort hobby is het.
Echte vriendschap vind ik dat je luistert naar andermans problemen en probeert te helpen. Maar dat laatste zit er niet zo in. Voor elkaar door het vuur gaan zit er ook vaak niet in.
Als het erop aankomt heb ik een hele goede vriend waar ik dan ook altijd naar toe ga als ik problemen heb. Die beschouw ik als het meest intelligente en meelevende. Die kan tenminste ook luisteren inplaats van alleen maar praten en met zichzelf bezig zijn.
quote:Of het met egoisme te maken heeft weet ik niet zo zeker. Ik denk dat die mensen zich niet bewust zijn van hun gedrag. Ze zijn zo en ze weten niet beter. Ze zijn het gewend om zo te doen.
Op zaterdag 1 maart 2003 16:19 schreef lindaatje het volgende:
Tja, ik weet het verder niet hoor. Maar sommige mensen zijn nu eenmaal ook wat egoistischer ingesteld, dus zoiets verander je ook niet zo snel bij mensen.
Niet iedereen is anders en niet iedereen wordt hetzelfde opgevoed. Ik heb in ieder geval thuis geleerd dat je naar mensen moet luisteren.
Het grootste waar ik me aan erger is dat ze zoveel met zichzelf bezig zijn allemaal. Hun eigen leven is het aller belangrijkste dat er is. En ze denken dan ook dat anderen hun leven ook interessant vinden. En praten dan ook veels te veel over hun leven.
Misschien is er toch wel een beetje egoisme in het spel
Mensen die erg populair zijn, veel vrienden hebben en daardoor erg egocentrisch worden.. zichzelf erg belangrijk vinden en eigenlijk heel slecht kunnen luisteren..
Een meisje die ik ken bijv. is écht zo een allemansvriend.. legt heel snel contacten.. maar eigenlijk is ze heel oppervlakkig en heeft ze het alleen over zich zelf..
quote:Ja, af en toe heeft het ook wel iets grappigs..
Op zaterdag 1 maart 2003 16:35 schreef yingyang het volgende:
Misschien is er toch wel een beetje egoisme in het spel
quote:Snap niet wat ze er leuk aan vinden. Ik hoef dus echt geen grote aantallen mensen te kennen. Daar heb ik totaal geen behoefte aan. Omdat die contacten toch niets voorstellen.
Op zaterdag 1 maart 2003 16:37 schreef Qarinx het volgende:
Andersom kom je ze ook heel vaak tegen..Mensen die erg populair zijn, veel vrienden hebben en daardoor erg egocentrisch worden.. zichzelf erg belangrijk vinden en eigenlijk heel slecht kunnen luisteren..
Een meisje die ik ken bijv. is écht zo een allemansvriend.. legt heel snel contacten.. maar eigenlijk is ze heel oppervlakkig en heeft ze het alleen over zich zelf..
En ik ben erg slecht in oppervlakkige gesprekken en relaties. Ik wil mensen goed leren kennen en daar heb ik tijd voor nodig. En vaak is het ook zo dat de ander een masker opzet en alleen maar praat over hetzelfde.
quote:Inderdaad.. ik denk dus dat het gewoon afhankelijk is van de persoon en niet van de hoeveelheid vrienden die iemand heeft..
Op zaterdag 1 maart 2003 16:48 schreef lindaatje het volgende:
Ja, zoals ik al zei, je hebt mensen die wat egocentrischer ingesteld zijn en mensen die wat altruistischer zijn ingesteld.
quote:maar ik denk dat het wel zo is dat mensen die egocentrischer ingegesteld zijn minder vrienden hebben.
Op zaterdag 1 maart 2003 16:54 schreef Qarinx het volgende:[..]
Inderdaad.. ik denk dus dat het gewoon afhankelijk is van de persoon en niet van de hoeveelheid vrienden die iemand heeft..
quote:Uitvergroten zijn veel mensen een kei in. Alles wordt zo mooi omgeschreven en weergegeven. Het moet overkomen als de ideale situatie. Het moet perfect overkomen.
Op zaterdag 1 maart 2003 16:37 schreef Rulin het volgende:[..]
Ja, af en toe heeft het ook wel iets grappigs..
alles wordt zo enorm uitvergroot...dat het net lijkt als of ik geen bal meemaak
Niet iedereen doet dat gelukkig.
quote:Dat weet ik nog zo net niet...
Op zaterdag 1 maart 2003 16:57 schreef lindaatje het volgende:
maar ik denk dat het wel zo is dat mensen die egocentrischer ingegesteld zijn minder vrienden hebben.
Mensen met weinig vrienden zijn in gezelschap toch vrij bang om niet aardig gevonden te worden en houden zich daarom een beetje op de achtergrond..
Maar goed zoals ik al zei, je hebt ze in alle soorten en maten.. ken ook weer mensen die juist weer heel overdreven gaan doen... om op te vallen..
[Dit bericht is gewijzigd door Qarinx op 01-03-2003 17:04]
quote:ja maar ook uitvergroten..in de zin van dat alles gezegd wordt..voorbeeld..als ik een vriendin van me vertel over wat ik in een week heb gedaan kan ik dat wel in een minuut of 10..bij haar is het een uur per dag..ik snap dat niet,..kijk als ze nou echt iets bijzonders mee zou maken
Op zaterdag 1 maart 2003 16:58 schreef yingyang het volgende:[..]
Uitvergroten zijn veel mensen een kei in. Alles wordt zo mooi omgeschreven en weergegeven. Het moet overkomen als de ideale situatie. Het moet perfect overkomen.
Niet iedereen doet dat gelukkig.
quote:Ja, das waar, dan maakt het ook helemaal niet uit of ze ego of niet zijn. Dan zijn ze gewoon onzeker/verlegen. Das ook een lastige..
Op zaterdag 1 maart 2003 17:02 schreef Qarinx het volgende:[..]
Dat weet ik nog zo net niet...
Mensen met weinig vrienden zijn in gezelschap toch vrij bang om niet aardig gevonden te worden en houden zich daarom een beetje op de achtergrond..
quote:Hehe, ik kan me erg vinden in je stukjes. Heb het zelf ook Als ik dan weer een uur de verhalen aan heb gehoord dan heb ik eigenlijk geen zin meer om m'n eigen dingen te vertellen (ben al murm gelult). De tegenpartij denkt dan ook vaak dat ik nooit wat meemaak
Op zaterdag 1 maart 2003 16:37 schreef Rulin het volgende:[..]
Ja, af en toe heeft het ook wel iets grappigs..
alles wordt zo enorm uitvergroot...dat het net lijkt als of ik geen bal meemaak
Ook heb ik altijd ff tijd nodig om mensen leren kennen. Dat doe ik dan niet door over mezelf te ouwehoeren
Als ik dan iemand echt ken voel ik me zwaar op m'n gemak en heb ik 't idee dat ik echt alles tegen ze kan zeggen, daar zoek ik meer naar.
Ook herken ik ook wat hierboven werd gezegd over mensen die iedereen als vriend beschouwen e.d., die dan zelf best erg oppervlakkig bezig zijn en eigenlijk erg veel over hunzelf praten. Vind ik niet erg verder ofzo, iedereen is anders
quote:Ik stoor menog meer aan mensen die te veel vrienden hebben en dan zo'n persoon in een groep gooien..dat houdt ook niet op he
Op zaterdag 1 maart 2003 17:04 schreef lindaatje het volgende:
Ja, das waar, dan maakt het ook helemaal niet uit of ze ego of niet zijn. Dan zijn ze gewoon onzeker/verlegen. Das ook een lastige..
Ik ben zo dat ik geen mensen meer om me heen hoef die ik niet als vrienden beschouw. Ik laat ze vallen allemaal. Ze mogen lekker gaar koken in hun eigen leventje.
Damn ik heb best een hekel aan ze ja. Hoe ze zich gedragen. Een grote fake zooi is het.
Ik pas er niet tussen.
[Dit bericht is gewijzigd door yingyang op 03-03-2003 06:04]
Echt een ziellig persoon, als een gesprek niet om hem draait dan probeert die altijd de aandacht weer op hem te trekken.
Alles wat iemand anders meemaakt heeft hij ook meegemaakt maar dan erger.
Maarja die jongen spreek ik nu niet meer gelukkig
quote:dit klopt wel denk ik zo.
Op zaterdag 1 maart 2003 15:41 schreef Willaaam het volgende:
Ik geef je gelijk rulin... ik merk het ookMensen met minder vrienden / lichte sociale problemen zie je veel over z'n eigen problemen praten... verder zijn ze goeie vrienden hoor!!
quote:Ik ken er ook zo een jah..
Op maandag 3 maart 2003 11:30 schreef psycho83 het volgende:
Maar het is lastig..om te blijven volhouden..je wilt wel er zijn voor die persoon maar ben altijd ontzettend pissig na zo'n uurtje
quote:Ik was er ook altijd voor hem, totdat hij 50 Euro van me had gejat toen heb ik gezecht dag dag
Op maandag 3 maart 2003 14:45 schreef Rulin het volgende:[..]
Ik ken er ook zo een jah..
Maar het is lastig..om te blijven volhouden..je wilt wel er zijn voor die persoon maar ben altijd ontzettend pissig na zo'n uurtje
quote:Snap ik
Op maandag 3 maart 2003 15:43 schreef psycho83 het volgende:[..]
Ik was er ook altijd voor hem, totdat hij 50 Euro van me had gejat toen heb ik gezegt dag dag
jouw wil ik nooit meer zien!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |