Zie de tv-uitzending .quote:Bij het Indisch Monument in Den Haag is stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in het voormalig Nederlands-Indië, het huidige Indonesië. Het is vandaag 81 jaar geleden dat Japan capituleerde.
Premier Jetten legde samen met minister Sterk namens de regering een krans voor de slachtoffers bij het Indisch Monument in de Scheveningse Bosjes. Ook was er een minuut stilte.
Schrijver Maddy Stolk hield als hoofdspreker van de Nationale Herdenking 15 augustus 1945 een toespraak. Haar ouders maakten de Japanse bezetting mee, ze zaten een tijd in Japanse interneringskampen.
Geluk gehad
Aan de duizenden bezoekers vertelde Stolk dat ze geboeid naar de soms gruwelijke verhalen van haar vader luisterde. Die verhalen boden haar vader ook houvast, zei ze.
"Telkens weer vertelde hij hoe hij in het kamp aan zijn nek werd opgehangen en Japanse bewakers daarna als een spelletje op het touw schoten waaraan hij bungelde. Dat hij altijd 'geluk' had gehad: ze schoten raak, het touw rafelde en hij viel naar beneden. Sommige van zijn vrienden bleven hangen."
Elk jaar registreert men de minister-president. Hij komt niet voor eigen promotie. Het is zijn verplichting.quote:Op zondag 16 augustus 2026 10:34 schreef Filosoofert het volgende:
Goed dat hier jaarlijks opnieuw bij stilgestaan wordt. Die verhalen mogen we zeker niet vergeten. Persoonlijke verhalen maken duidelijk hoe verschrikkelijk het daar moet zijn geweest.
En kijk eens aan: Jetten is ook weer gevonden. Zodra er een krans, camera en microfoon in de buurt is...
Wil je een rel rond herdenkingen zoals deze opzetten of ervan genieten?quote:Op zondag 16 augustus 2026 11:42 schreef Fer het volgende:
Misschien moeten we ook even rellen, zoals bij andere evenementen de norm is geworden. Free Maluku enzo, End corruption
quote:Op zondag 16 augustus 2026 18:35 schreef nixxx het volgende:
Ben bij de lokale herdenking geweest, eerst een wandeltocht en daarna de herdenking, was mooi.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |