Romanos IVquote:Op zaterdag 1 augustus 2026 20:36 schreef Mikeytt het volgende:
Er was sowieso geen enkel zuiver figuur in het Byzantijnse rijk
Na de Slag bij Manzikert (1071) trok Andronikos Doukas zich met een deel van het leger terug en verspreidde het gerucht dat keizer Romanos IV Diogenes was gesneuveld. Nadat Romanos door de Seltsjoeken was vrijgelaten, greep de Doukas-familie de macht en kroonde Michael VII Doukas tot keizer. Romanos gaf zich uiteindelijk over nadat hem was beloofd dat hij zich als monnik zou mogen terugtrekken. Die belofte werd echter niet nagekomen: in plaats daarvan werd hij gevangengenomen, blind gemaakt en verbannen. De blindmaking leidde tot ernstige verwondingen, waaraan hij korte tijd later overleed. Het breken van deze belofte wordt vaak gezien als een van de beruchtste voorbeelden van politieke intriges en verraad in de Byzantijnse geschiedenis.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 20:29 schreef SebbeSwensje het volgende:
Ik geloof dit wel, maar zou toch graag iets van de achterliggende verhaallijnen willen vernemen. Mag gerust een korte wikipediapage zijn.
Dat de familie Doukas heeft bestaan, en alles heeft vertyft.quote:
Die faalde in letterlijk alles wat die deed.quote:
Door de familie Doukas. Hij was een van de weinige die weer een leger deed opbouwen. Hij had ook kleine overwinningen. Om die klootzak van een Doukas mee te nemen was zijn fout, ja. Maar Romanos was een van de weinige die wilde stoppen met huurlingen en weer wilde opbouwen.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 20:46 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Die faalde in letterlijk alles wat die deed.![]()
Misschien had Anatolië niet Turks geweest anno 2026 zonder hem
Ik denk nooit aan de Romeinen.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 20:42 schreef Hetekip het volgende:
[..]
Na de Slag bij Manzikert (1071) trok Andronikos Doukas zich met een deel van het leger terug en verspreidde het gerucht dat keizer Romanos IV Diogenes was gesneuveld. Nadat Romanos door de Seltsjoeken was vrijgelaten, greep de Doukas-familie de macht en kroonde Michael VII Doukas tot keizer. Romanos gaf zich uiteindelijk over nadat hem was beloofd dat hij zich als monnik zou mogen terugtrekken. Die belofte werd echter niet nagekomen: in plaats daarvan werd hij gevangengenomen, blind gemaakt en verbannen. De blindmaking leidde tot ernstige verwondingen, waaraan hij korte tijd later overleed. Het breken van deze belofte wordt vaak gezien als een van de beruchtste voorbeelden van politieke intriges en verraad in de Byzantijnse geschiedenis.
Ik redelijk vaak, ik probeer de wereld te begrijpen door geschiedenis te lezen.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 20:51 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Ik denk nooit aan de Romeinen.
Ik denk dat we meer van de mensheid leren door te forecasten.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 20:51 schreef Hetekip het volgende:
[..]
Ik redelijk vaak, ik probeer de wereld te begrijpen door geschiedenis te lezen.
Daar ben ik helaas wanhopig slecht in, dat is een vloek.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 20:55 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Ik denk dat we meer van de mensheid leren door te forecasten.
Ik zie veel gebeuren, maar in het verleden probeerde ik dat te tackelen met mijn grote smoel. Dat werkt niet, maar ik kan het mezelf ook niet afleren. Uiteindelijk moet ik met mezelf leren leven en dat doe ik steeds beter.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 20:58 schreef Hetekip het volgende:
[..]
Daar ben ik helaas wanhopig slecht in, dat is een vloek.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |