bro er zijn hier users JAREN lang geband dus FOK! is strafbaar?quote:Op donderdag 16 juli 2026 09:27 schreef incel het volgende:
Volgens mij max 6 maanden of 24 maanden of zo.
Verder graag wel wat details over wat voor forum en wat je precies gedaan hebt anders is het ook zo'n saaie discussie.
misschien is hij daar gebannedquote:Op donderdag 16 juli 2026 09:10 schreef Koekoekmakto het volgende:
Je kunt je vraag beter op Tweakers stellen.
Ander forum, niet Fok want hier gedraag ik me voorbeeldig uiteraardquote:Op donderdag 16 juli 2026 09:27 schreef incel het volgende:
Volgens mij max 6 maanden of 24 maanden of zo.
Verder graag wel wat details over wat voor forum en wat je precies gedaan hebt anders is het ook zo'n saaie discussie.
Vraag is meer, of Fok in jouw voorbeeld een nieuw account mag blokkeren of bannen als dat account is aangemaakt op een ip-adres waarop jaren terug een ban is uitgedeeld.quote:Op donderdag 16 juli 2026 13:29 schreef Edding345 het volgende:
[..]
bro er zijn hier users JAREN lang geband dus FOK! is strafbaar?
Welk forum gaat het over?quote:Op donderdag 16 juli 2026 14:15 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ander forum, niet Fok want hier gedraag ik me voorbeeldig uiteraard
Maar neem aan dergelijke info gewoon onderdeel van privacywetgeving valt en dat daar in Nederland regelland wel het nodige over is vastgelegd toch?
Ben bijv. benieuwd of ze een IP-adres van een gebande van 3 jaar terug mogen gebruiken om nu bijv in een kloondetector te stoppen.
Dit is naar mijn interpretatie niet de kwestie waar TS op doelt, het gaat puur om het bewaren van die data om dit te kunnen handhaven, specifiek de duur van het bewaren.quote:Op donderdag 16 juli 2026 15:24 schreef Groepfunder het volgende:
Een website is van de eigenaar van die website. Die eigenaar mag daar in principe mee doen wat hij wil. Als hij een forum op deze website plaatst, is het aan de eigenaar om te bepalen wie daar berichten op mag plaatsen en onder welke voorwaarden. Als een gebruiker zich niet aan deze voorwaarden houdt, mag de eigenaar hem de toegang tot de website ontzeggen. Doorgaans staan de gebruiker en de eigenaar van de website alleen in een privaatrechtelijke relatie tot elkaar. Dus is de vraag: is er een contract waarvan jij nakoming kunt vorderen? Heb je bijvoorbeeld voor een 12 maanden toegang betaald? Of is er anderzins onrechtmatig jegens jou gehandeld? In z'n algemeenheid is er geen recht om op een website te posten en kan de eigenaar dus mensen daarvan uitsluiten voor zo lang dat hem of haar belieft.
Mwah, nee, dat denk ik niet. Een user id en username (en notities bij de ban) kunnen wel degelijk persoonsgegevens zijn - afzonderlijk of in combinatie met elkaar. Idem voor de posts zelf (maar daarvoor zal een licentie gegeven zijn, staat los van de vraag uit de OP die puur ziet op de ban). Dat iets openbaar is, maakt het niet geen persoonsgegeven.quote:Op donderdag 16 juli 2026 16:03 schreef -Sigaartje het volgende:
Alleen het IP-adres is een persoonsgegeven hier. De persoon zelf is geanonimiseerd door zijn/haar nickname. En alles wat hij/zij hier vertelt over hem-/zichzelf is openbaar.
Dan hebben we nog wel de mods: moesten die niet een kopietje van hun id doorsturen? Dacht ooit zoiets gelezen te hebben.
Voor zover ik er iets van weet: AVG gaat over gegevens die tot op de persoon herleid kunnen worden. Kan je met een IP-adres, achter iemands NAW komen?quote:Op donderdag 16 juli 2026 17:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
IP adres valt gewoon onder AVG en zal op verzoek moeten verwijderen alles wat eveneens daar aan verbonden is.
Ofwel het recht om vergeten te worden.
Dit lijkt mij sterk.quote:Op donderdag 16 juli 2026 17:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
IP adres valt gewoon onder AVG en zal op verzoek moeten verwijderen alles wat eveneens daar aan verbonden is.
Ofwel het recht om vergeten te worden.
Dan is de vraag: hoe lang blijft die data relevant? Als de ban vier jaren geldt, dat lijkt het mij niet relevant om de data langer dan vier jaren te bewaren. Maar ook niet korter, want anders kun je de ban niet handhaven.quote:Op donderdag 16 juli 2026 16:02 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Dit is naar mijn interpretatie niet de kwestie waar TS op doelt, het gaat puur om het bewaren van die data om dit te kunnen handhaven, specifiek de duur van het bewaren.
Dat IP wordt gebruikt om een evt kloonaccount te bannen dus ze gebruiken het om een username naar een specifiek persoon te herleiden. Dat ze daarbij niet iemands NAW weten is prima.quote:Op donderdag 16 juli 2026 17:16 schreef blomke het volgende:
[..]
Voor zover ik er iets van weet: AVG gaat over gegevens die tot op de persoon herleid kunnen worden. Kan je met een IP-adres, achter iemands NAW komen?
Dan is het IP-adres dus geen (tot op de persoon herleidbaar) persoonsgegeven??quote:Op donderdag 16 juli 2026 20:07 schreef Inbox het volgende:
[..]
Dat IP wordt gebruikt om een evt kloonaccount te bannen dus ze gebruiken het om een username naar een specifiek persoon te herleiden. Dat ze daarbij niet iemands NAW weten is prima.
Is ook niet zo moeilijk met die deug kneuzen daar.quote:Op donderdag 16 juli 2026 13:47 schreef junkiesietze het volgende:
[..]
misschien is hij daar gebanned
Ja, of dus wel. Want door dat IP-adrrs te koppelen wordt het nieuwe account geband omdat ze er vanuit gaan dat daar dezelfde persoon achter schuilgaat en het ip-adres in principe uniek is.quote:Op donderdag 16 juli 2026 21:46 schreef blomke het volgende:
[..]
Dan is het IP-adres dus geen (tot op de persoon herleidbaar) persoonsgegeven??
Nope, niet dat ik weet.quote:Op donderdag 16 juli 2026 13:47 schreef junkiesietze het volgende:
[..]
misschien is hij daar gebanned
Definitie is wel wat specifieker;quote:Op donderdag 16 juli 2026 23:06 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ja, of dus wel. Want door dat IP-adrrs te koppelen wordt het nieuwe account geband omdat ze er vanuit gaan dat daar dezelfde persoon achter schuilgaat en het ip-adres in principe uniek is.
Heb je een voorbeeld waar dit ooit is afgedwongen dan?quote:Op vrijdag 17 juli 2026 18:52 schreef Halcon het volgende:
[..]
Is toch wel het enige juiste antwoord.
Gerechtvaardigd belang (Artikel 6, lid 1(f) AVG).quote:Op vrijdag 17 juli 2026 18:52 schreef Halcon het volgende:
[..]
Is toch wel het enige juiste antwoord.
Nederland.quote:Op donderdag 16 juli 2026 22:33 schreef Domnivoor het volgende:
Het is ook wel relevant om te vermelden in welk land het forum gehost wordt.
https://www.ictrecht.nl/b(...)ven-het-hvj-oordeeltquote:Op vrijdag 17 juli 2026 19:05 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Heb je een voorbeeld waar dit ooit is afgedwongen dan?
Dat is geen absoluut recht. Als de verantwoordelijke het nog nodig heeft, kan ie het behouden.quote:Op donderdag 16 juli 2026 17:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
IP adres valt gewoon onder AVG en zal op verzoek moeten verwijderen alles wat eveneens daar aan verbonden is.
Ofwel het recht om vergeten te worden.
De vraag is of een ban op een internetforum een gerechtvaardigd belang is. Vast niet, want iemand kan met een VPN simpel een ander IP-adres nemen en een account aanmaken.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 20:24 schreef Rolfieo het volgende:
[..]
Gerechtvaardigd belang (Artikel 6, lid 1(f) AVG).
Dat is niet het juiste antwoord, want het antwoord is Nee. Het recht op vergeten is geen "free out of jail" kaart.
Of ze nu wel of niet je echte naam kunnen achterhalen is irrelevant. Gebruikersnamen zijn óók persoonsgegevens, of ze nu wel of niet weten dat @randomuser Piet Jansen heet.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 16:00 schreef allegoedenickszijnop het volgende:
[..]
Definitie is wel wat specifieker;
IP-adres is een persoonsgegeven wat onder AVG valt, als degene die het IP-adres opslaat achter de NAW-gegevens van de persoon achter het IP-adres kan komen. Dus als FOK! achter jouw echte naam en adres kan komen, wel. Anders niet.
Maar domweg weten dat achter een IP-adres een en dezelfde persoon zit, maakt het nog niet tot persoonsgegeven onder de AVG.
Iemand kan ook van provider wisselen, op de wifi van de buren of bij de bibliotheek gaan internetten. Maakt de belangenafweging m.i. miet per se anders.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 21:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
De vraag is of een ban op een internetforum een gerechtvaardigd belang is. Vast niet, want iemand kan met een VPN simpel een ander IP-adres nemen en een account aanmaken.
Dit onderschrijft geenszins de stelling waarop ik reageerde, daarnaast gaat dit over Duits recht.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 21:58 schreef Halcon het volgende:
[..]
https://www.ictrecht.nl/b(...)ven-het-hvj-oordeelt
Maar wel gebaseerd op een Europese richtlijn. EU-wetgeviing dus, waar de staten dat wat vastgelegd is in de richtlijn moeten implementeren in hun nationale wetgeving.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 23:26 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Dit onderschrijft geenszins de stelling waarop ik reageerde, daarnaast gaat dit over Duits recht.
Gaat over Europese wetgeving. Dat Duits recht slaat puur op het dynamische IP.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 23:26 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Dit onderschrijft geenszins de stelling waarop ik reageerde, daarnaast gaat dit over Duits recht.
Dan zal de bewaarder van die gegevens, in dit geval dus de beheerder van het forum, wel moeten beargumenteren waarom het zo belangrijk is dat de desbetreffende gebruiker van het forum geweerd blijft. En of het bewaren van zijn IP daarvoor noodzakelijk is.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 22:04 schreef baskick het volgende:
[..]
Iemand kan ook van provider wisselen, op de wifi van de buren of bij de bibliotheek gaan internetten. Maakt de belangenafweging m.i. miet per se anders.
Ik neem aan dat ze kunnen kijken welke browser je gebruikt en wat voor soort device. Als je op dezelfde manier met posten doorgaat als met je oude account, dan is dat daaruit ook wel af te leiden.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 00:03 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ach, is gebeurd. Nu een dynamisch ip-adres dus een account is zo wel weer aangemaakt waarschijnlijk. Tenzij... en dat weet ik dus niet ze ook heel makkelijk de gebruikte smartphone en laptop hernieuwd kunnen identificeren.
Euhm ik heb hier wel zwaar mij twijfels over of dat idd wel zo is?quote:Op donderdag 16 juli 2026 15:59 schreef baskick het volgende:
Persoonsgegevens mogen bewaard worden zo lang dat nodig is voor het doel waarvoor ze verwerkt worden. Je kunt gegevens niet na een jaar verwijderen als de ban langer duurt. Bij een permanente ban ontkom je er dus niet aan gegevens oneindig te bewaren.
Dat lijkt me dus ook niet. Er moet een zwaarwegend belang zijn. De vraag is of iemand van een internetforum weren een zwaarwegend belang is en of daarvoor het IP bewaren strikt noodzakelijk is.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 06:28 schreef kree het volgende:
[..]
Euhm ik heb hier wel zwaar mij twijfels over of dat idd wel zo is?
sowieso op verzoek van user dienen ze alles t verwijderen (EU) voor zover ik weet. En als iemand dat niet doet en neit gebruikt of kan gebruiken. dan lijkt het mij zeer onaannemelijk dat dan 3e partij dat maar mag blijven houden?
Denk t niet. maargoed mss weet iemand hier meer over ook.
Op verzoek van de gebruiker moeten ze wissen, mits er een gerechtvaardigd belang is om die gegevens te bewaren. De gebruiker zal dan ook moeten aantonen dat hij degene is wie hij zegt te zijn, dus die zich zich moeten identificeren. Anders kan ik ook mailen met het verzoek om alle gegevens van de gebruiker 'Kree' te wissen, o maar eens een voorbeeld te noemen.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 06:24 schreef kree het volgende:
volgens mij en ga dit ook ff volgen, moeten ze sowieso altijd inzage geven naar jezelf van alle gegevens die ze van je hebben.
En op verzoek van gebruiker ze wissen.
Ok never nooit niet dat dat zo gaat, maar dacht dat zo de EU wetgeving was
Tenzij. Mits betekent ‘gesteld dat’.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 07:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Op verzoek van de gebruiker moeten ze wissen, mits er een gerechtvaardigd belang is om die gegevens te bewaren. De gebruiker zal dan ook moeten aantonen dat hij degene is wie hij zegt te zijn, dus die zich zich moeten identificeren. Anders kan ik ook mailen met het verzoek om alle gegevens van de gebruiker 'Kree' te wissen, o maar eens een voorbeeld te noemen.
Een gerechtvaardigd belang is voldoende, niet een zwaarwegend belang.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 07:01 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat lijkt me dus ook niet. Er moet een zwaarwegend belang zijn. De vraag is of iemand van een internetforum weren een zwaarwegend belang is en of daarvoor het IP bewaren strikt noodzakelijk is.
Iemand moet het dan al behoorlijk bont hebben gemaakt, bijvoorbeeld strafbare uitingen doen op datzelfde internetforum, copyrightschendingen of cyberaanvallen. Dan heb je een goede reden om het IP te bewaren om dit IP te kunnen blokkeren, zodat vanaf dat IP je internetforum niet meer bezocht kan worden.
De ban is ongetwijfeld gebaseerd op hun huisregels. Om de ban te effectueren moeten ze wel persoonsgegevens verwerken. Die afweging zou zomaar eens wel rond kunnen komen.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 06:15 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dan zal de bewaarder van die gegevens, in dit geval dus de beheerder van het forum, wel moeten beargumenteren waarom het zo belangrijk is dat de desbetreffende gebruiker van het forum geweerd blijft. En of het bewaren van zijn IP daarvoor noodzakelijk is.
Inzage kan in gevallen geweigerd worden, wissing is geen absoluut recht. Zie artikel 17 lid 1 onder a AVG:quote:Op zaterdag 18 juli 2026 06:24 schreef kree het volgende:
volgens mij en ga dit ook ff volgen, moeten ze sowieso altijd inzage geven naar jezelf van alle gegevens die ze van je hebben.
En op verzoek van gebruiker ze wissen.
Ok never nooit niet dat dat zo gaat, maar dacht dat zo de EU wetgeving was
Zou wat zijn als mensen zich bij de Belastingdienst konden laten wissenquote:De betrokkene heeft het recht van de verwerkingsverantwoordelijke zonder onredelijke vertraging wissing van hem betreffende persoonsgegevens te verkrijgen en de verwerkingsverantwoordelijke is verplicht persoonsgegevens zonder onredelijke vertraging te wissen wanneer een van de volgende gevallen van toepassing is:
a) de persoonsgegevens zijn niet langer nodig voor de doeleinden waarvoor zij zijn verzameld of anderszins verwerkt;
Dan is het aan de rechter om te bepalen wat gerechtvaardigd is.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 08:29 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Een gerechtvaardigd belang is voldoende, niet een zwaarwegend belang.
Misschien gebruiken ze wel meer gegevens dan alleen een IP-adres. Bijvoorbeeld een device fingerprint. Strikt genomen alleen na toestemming ("cookiewet", 11.7a Tw). Wel óók een persoonsgegeven.quote:Op donderdag 16 juli 2026 23:06 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ja, of dus wel. Want door dat IP-adrrs te koppelen wordt het nieuwe account geband omdat ze er vanuit gaan dat daar dezelfde persoon achter schuilgaat en het ip-adres in principe uniek is.
Als de verantwoordelijke zich op het standpunt stelt dat gegevens a, b en c na een verzoek niet verwijderd worden, dan is het aan betrokken om naar de toezichthouder of rechter te gaan. Over gerechtvaardigd belang is tot het HvJ-EU geprocedeerd (bijvoorbeeld VoetbalTV, andere casus wel).quote:Op zaterdag 18 juli 2026 08:56 schreef Droopie het volgende:
[..]
Dan is het aan de rechter om te bepalen wat gerechtvaardigd is.
Dus heeft een user, zonder veel gezeik, zelf gevraagd om gewist te worden, kan dat denk ik.
Heeft een user heel veel nare dingen gedaan, en is mede daarom geband, dan kan het voor FOK! gerechtvaardigd zijn om bepaalde informatie te bewaren om te zorgen dat hij niet als een kloon terugkomt.
Denk ik dan, daar gaat een rechter over.
hmm maar is dit zo voor andere diensten bedoel denk niet ze kunnen zo ff die regel erin zetten en zijn ze van alles gevrijwaard...quote:Op zaterdag 18 juli 2026 08:50 schreef baskick het volgende:
[..]
Inzage kan in gevallen geweigerd worden, wissing is geen absoluut recht. Zie artikel 17 lid 1 onder a AVG:
[..]
Zou wat zijn als mensen zich bij de Belastingdienst konden laten wissen
nou precies dit vraag ik me wel af. de TS stelt nl wel een goeie vraag?quote:Op zaterdag 18 juli 2026 08:56 schreef Droopie het volgende:
[..]
Dan is het aan de rechter om te bepalen wat gerechtvaardigd is.
Dus heeft een user, zonder veel gezeik, zelf gevraagd om gewist te worden, kan dat denk ik.
Heeft een user heel veel nare dingen gedaan, en is mede daarom geband, dan kan het voor FOK! gerechtvaardigd zijn om bepaalde informatie te bewaren om te zorgen dat hij niet als een kloon terugkomt.
Denk ik dan, daar gaat een rechter over.
Het Hof van Justitie van de Europese Unie (CJEU) heeft dit standpunt bevestigd in de zaak Breyer tegen de Bondsrepubliek Duitsland ( C-582/14 ), waarin het oordeelde dat een dynamisch IP-adres persoonsgegevens vormt als de websitebeheerder wettelijke middelen heeft om verdere identificerende gegevens te verkrijgen van een internetprovider.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 22:02 schreef baskick het volgende:
[..]
Of ze nu wel of niet je echte naam kunnen achterhalen is irrelevant. Gebruikersnamen zijn óók persoonsgegevens, of ze nu wel of niet weten dat @:randomuser Piet Jansen heet.
Doet er niet toe wat mensen er van vinden.quote:
Met een beetje fingerprinting ben je er met een nieuw ip adres nog niet.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 00:03 schreef Inbox het volgende:
[..]
Maar wel gebaseerd op een Europese richtlijn. EU-wetgeviing dus, waar de staten dat wat vastgelegd is in de richtlijn moeten implementeren in hun nationale wetgeving.
De reden van de ban ligt in mijn geval simpelweg in het feit dat mijn laatste account gekoppeld kon worden aan een eerder account. Daarmee was het direct te linken. Daarnaast vermoed ik dat de moderatoren de logs hebben bekeken van het accountz waarin ze konden zien dat ik heb gezocht op mn oudere username, om terug te lezen.
Ach, is gebeurd. Nu een dynamisch ip-adres dus een account is zo wel weer aangemaakt waarschijnlijk. Tenzij... en dat weet ik dus niet ze ook heel makkelijk de gebruikte smartphone en laptop hernieuwd kunnen identificeren.
Dat laatste zie ik nog steeds nergens terug, en nogmaals, zijn er voorbeelden van zaken waar dit door een rechter is afgedwongen waarbij het ip adres gebruikt is om misbruik tegen te gaan?quote:Op zaterdag 18 juli 2026 10:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Doet er niet toe wat mensen er van vinden.
Ik quote.
Een IP-adres wordt onder de AVG in de meeste gevallen gezien als een persoonsgegeven, omdat het direct of indirect te herleiden is tot een specifiek apparaat en daarmee tot een persoon. Het verzamelen en verwerken van IP-adressen is toegestaan, mits je voldoet aan de strenge regels van de privacywetgeving
Maw volgens de AVG en de autoriteit persoonsgegevens mag je niet oneindig IP adressen bewaren en fok zal dit sowieso op aanvraag moeten verwijderen bij een “recht op vergeten” aanvraag.
Jij komt in de war met gerechtvaardigd belang.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 10:22 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Dat laatste zie ik nog steeds nergens terug, en nogmaals, zijn er voorbeelden van zaken waar dit door een rechter is afgedwongen waarbij het ip adres gebruikt is om misbruik tegen te gaan?
Zo werkt het dus niet.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 09:06 schreef kree het volgende:
[..]
nou precies dit vraag ik me wel af. de TS stelt nl wel een goeie vraag?
Mag dat wel zo? Ik denk nl niet en moet op verzoek van user als zijn gegevens gewist worden.
en ga ik ervan uit zonder strafbaar feit enzo, maar dan nog..... als een user t vraagt moeten ze die wmb wissen. als het er nog is erna en justitie vraagt op, is het ander verhaal.
Ja.quote:maar denk ik nu verkeerd denken jullie?
De vraag is dan of het kunnen handhaven van die ban (en in hoeverre dat afhangt van het bewaren van de desbetreffende persoonsgegevens) een zwaarwegend belang is. Als iemand ooit eens 'n moderator uit heeft gescholden voor klootzak, dan kun je je dat afvragen.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 08:43 schreef baskick het volgende:
[..]
De ban is ongetwijfeld gebaseerd op hun huisregels. Om de ban te effectueren moeten ze wel persoonsgegevens verwerken. Die afweging zou zomaar eens wel rond kunnen komen.
Klopt.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 08:29 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Een gerechtvaardigd belang is voldoende, niet een zwaarwegend belang.
In de AVG staat akelig precies beschreven wat als gerechtvaardigd belang classificeert. Dat is ook het referentiekader van een rechter (áls je al voor zoiets wilt gaan procederen).quote:Op zaterdag 18 juli 2026 08:56 schreef Droopie het volgende:
[..]
Dan is het aan de rechter om te bepalen wat gerechtvaardigd is.
Dus heeft een user, zonder veel gezeik, zelf gevraagd om gewist te worden, kan dat denk ik.
Heeft een user heel veel nare dingen gedaan, en is mede daarom geband, dan kan het voor FOK! gerechtvaardigd zijn om bepaalde informatie te bewaren om te zorgen dat hij niet als een kloon terugkomt.
Denk ik dan, daar gaat een rechter over.
Voor het handhaven van de ban is het nodig. Of de ban terecht is, is geen privacyvraag. Er is geen zwaarwegend belang noodzakelijk, zolang het maar gerechtvaardigd is.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 11:21 schreef Halcon het volgende:
[..]
De vraag is dan of het kunnen handhaven van die ban (en in hoeverre dat afhangt van het bewaren van de desbetreffende persoonsgegevens) een zwaarwegend belang is. Als iemand ooit eens 'n moderator uit heeft gescholden voor klootzak, dan kun je je dat afvragen.
maar als je dus vraagt als user ik wil mijn hele account verwijderd hebben incl opgeslagen data? dat mag toch wel?quote:
Tuurlijk mag je dat vragen.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 16:23 schreef kree het volgende:
[..]
maar als je dus vraagt als user ik wil mijn hele account verwijderd hebben incl opgeslagen data? dat mag toch wel?
Of is het anders een soort van schijn veiligheid en zeggen doen we? Maar uiteindelijk staat het in een database alsnog?
nee kijk ff afgezien van Fok dus? en denk dat vraagt TS ook, wat bij anderen?quote:Op zaterdag 18 juli 2026 16:26 schreef maily het volgende:
[..]
Tuurlijk mag je dat vragen.![]()
Maar feit is dat er dan boven al jouw posts ipv kree ANONIEM staat. Behalve waar je gequote bent.
btw ik denk dus dat dat ook niet magquote:Op zaterdag 18 juli 2026 16:26 schreef maily het volgende:
[..]
Tuurlijk mag je dat vragen.![]()
Maar feit is dat er dan boven al jouw posts ipv kree ANONIEM staat. Behalve waar je gequote bent.
De vraag is of die ban zo belangrijk is dat je iemand z'n persoonsgegevens moet bewaren. In sommige gevallen zal dat zo zijn, maar niet in alle gevallen, denk ik.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 15:00 schreef baskick het volgende:
[..]
Voor het handhaven van de ban is het nodig. Of de ban terecht is, is geen privacyvraag. Er is geen zwaarwegend belang noodzakelijk, zolang het maar gerechtvaardigd is.
De ban bestaat conform de huisregels. Het uitdelen en handhaven van een ban lijkt me een gerechtvaardigd belang. De verwerking van een beperkte set persoonsgegevens lijkt me daarvoor noodzakelijk. Dan moeten de belangen van de verantwoordelijke en die van de betrokkene afgewogen worden. Me dunkt dat je dat vaak, maar mogelijk inderdaad niet altijd, wel rond krijgt. Die ban is niet voor niets uitgedeeld. Naarmate de tijd is verstreken zal die weegschaal in het voordeel van de betrokkene uitvallen.quote:Op woensdag 22 juli 2026 11:20 schreef Halcon het volgende:
[..]
De vraag is of die ban zo belangrijk is dat je iemand z'n persoonsgegevens moet bewaren. In sommige gevallen zal dat zo zijn, maar niet in alle gevallen, denk ik.
Voor het in stand kunnen houden van een ban moeten er inderdaad persoonsgegevens bewaard blijven.quote:Op woensdag 22 juli 2026 12:45 schreef baskick het volgende:
[..]
De ban bestaat conform de huisregels. Het uitdelen en handhaven van een ban lijkt me een gerechtvaardigd belang. De verwerking van een beperkte set persoonsgegevens lijkt me daarvoor noodzakelijk. Dan moeten de belangen van de verantwoordelijke en die van de betrokkene afgewogen worden. Me dunkt dat je dat vaak, maar mogelijk inderdaad niet altijd, wel rond krijgt. Die ban is niet voor niets uitgedeeld. Naarmate de tijd is verstreken zal die weegschaal in het voordeel van de betrokkene uitvallen.
Een ban geheel zonder persoonsgegevens lijkt me onmogelijk, maar als je een manier weet hoe, ben ik benieuwd.
Dat mag zijn maar volgens mij is intern de naam 'kree' slechts veranderd in 'anoniem_[uniekID]'.(wat weer gekoppeld blijft aan je user-nummer).quote:Op zaterdag 18 juli 2026 16:26 schreef maily het volgende:
Maar feit is dat er dan boven al jouw posts ipv kree ANONIEM staat.
Dat is geen antwoord op de vraag en het helpt soms niet voldoende. Je device fingerprint wordt niet anders.quote:
Huh? Hoezo niet? Een kenteken is toch rechtstreeks gekoppeld aan een kentekenhouder? En daarmee ‘herleidbaar tot’?quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 16:18 schreef raptorix het volgende:
Wat betreft IP bans, het IP zelf is geen persoonsgegeven naar mijn weten. Een beetje de zelfde categorie als een kenteken.
Het is een beetje een schaduwgebied, je mag het niet zomaar opslaan, maar als er een verwerkingsdoel is mag het, ik denk dat je dat bij IP adressen ook zo kunt zien.quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 16:21 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Huh? Hoezo niet? Een kenteken is toch rechtstreeks gekoppeld aan een kentekenhouder? En daarmee ‘herleidbaar tot’?
Dat geldt voor ALLE persoonsgegevens.quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 16:47 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het is een beetje een schaduwgebied, je mag het niet zomaar opslaan, maar als er een verwerkingsdoel is mag het, ik denk dat je dat bij IP adressen ook zo kunt zien.
Jawel, ik legde het misschien niet helemaal fijn uit, maar wat betreft gegevens mag een bedrijf nog een tijdje gegevens bewaren ook als de "klant" weg is, neem bijvoorbeeld een bank, daar kan je niet zomaar direct alles weggooien als die overstapt, naar mijn weten bewaren de meeste klanten 5-7 jaar de gegevens na beeindiging relatie. Voor een IP adres zou je dat wellicht ook kunnen doen.quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 17:15 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Dat geldt voor ALLE persoonsgegevens.
Dus persoonsgegeven, zonder schaduw.
Breyer.quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 16:18 schreef raptorix het volgende:
Wat betreft IP bans, het IP zelf is geen persoonsgegeven naar mijn weten. Een beetje de zelfde categorie als een kenteken.
Dat bestrijd ik ook helemaal niet. Alleen je eerdere stelling dat een IP en kenteken (wellicht) geen persoonsgegevens zijn.quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 17:22 schreef raptorix het volgende:
[..]
Jawel, ik legde het misschien niet helemaal fijn uit, maar wat betreft gegevens mag een bedrijf nog een tijdje gegevens bewaren ook als de "klant" weg is, neem bijvoorbeeld een bank, daar kan je niet zomaar direct alles weggooien als die overstapt, naar mijn weten bewaren de meeste klanten 5-7 jaar de gegevens na beeindiging relatie. Voor een IP adres zou je dat wellicht ook kunnen doen.
Deze kende ik niet, ik heb al even niet met websites te maken namelijk, het was lang grijsgebied, ook bij Google, deze namen toen het besluit om alleen heb subnet op te slaan, zoiets zou je natuurlijk ook nog kunnen doen, hoewel ik persoonlijk denk dat IPs ansicht niet echt een manier zou moeten zijn om je te identificeren voor een dubbel account, het is foutgevallig en je kunt er ook verkeerde mee treffen.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |