quote:Eerste prognose: wettelijke stop op Zwitserse bevolkingsgroei afgewezen in referendum
Berlijn- Volgens de eerste prognoses na een referendum dat deze zondag is gehouden, zal Zwitserland niet als eerste land ter wereld een bovengrens aan het aantal inwoners stellen.
Een voorstel om de bevolking te maximeren op 10 miljoen lijkt door een meerderheid van de Zwitserse kiezers afgewezen.
Wouter van Bergen
Correspondent Duitsland en Midden-Europa
13 minuten geleden
Doordat een groot deel van de stemmen schriftelijk is uitgebracht en de stembussen ’s ochtends al sloten, waren rond 12.00 uur de eerste prognoses bekend. De definitieve uitslag volgt later op zondagmiddag.
Het referendum was een initiatief van de rechts-populistische regeringspartij SVP.
Die had in zijn campagne de snelle groei van het aantal migranten als oorzaak aangewezen voor problemen als de drukte op de weg, criminaliteit, aantasting van de Zwitserse waarden en vernieling van het alpenlandschap.
Tegenstanders van een bevolkingsmaximum hadden gewezen op het belang van buitenlandse arbeidskrachten voor de economie en de zorg, nu vanwege de vergrijzing steeds meer artsen en verpleegkundigen nodig zijn.
Bevolkingsgroei bijna 2 miljoen sinds 2000
De bevolking van Zwitserland is sinds het begin van de eeuw gegroeid van 7,2 miljoen tot 9,1 miljoen inwoners.
De toename wordt met name veroorzaakt door een toestroom van mensen uit de Europese Unie, die op de hoge Zwitserse salarissen en goede leefomstandigheden afkomen.
Groei is goed? Hoeveel wil je aankomen?quote:Op zondag 14 juni 2026 13:03 schreef Mikeytt het volgende:
Groei is goed. Dat dat niet door migratie moet zijn, is wel duidelijk, maar dit per wet regelen...
binnen is binnen een schengen verblijfsvergunning die telt ook hierquote:Op zondag 14 juni 2026 13:59 schreef Koekoekmakto het volgende:
. En de rest doorverwijzen naar uitgestorven Italiaanse dorpjes of het Bulgaarse platteland. Dat EU beleid biedt kansen.
De bevolkingsgroei zal afnemen? Wat betekent dat? Dat er nog wel groei is, maar minder snel? Of dat de omvang van de bevolking afneemt?quote:Op zondag 14 juni 2026 13:15 schreef Abrikozentaart het volgende:
Goede zaak bevolkingsgroei zal na 2050 alleen maar afnemen in Europa. Dus onzinning om dit via een wet te willen regelen
nee , hij bedoelt dat de mensen kleiner worden de komende jarenquote:Op zondag 14 juni 2026 14:27 schreef Kottnauer het volgende:
[..]
De bevolkingsgroei zal afnemen? Wat betekent dat? Dat er nog wel groei is, maar minder snel? Of dat de omvang van de bevolking afneemt?
Omdat ze hun economie niet willen opblazen? Als ze dit hadden aangenomen dan had dat het einde betekent van alle handelsverdragen met de EU.quote:
waarom ??quote:
dus blijven de boten komen, ook uit Bangladeshquote:De bevolking van Bangladesh telt in 2026 naar schatting ruim 177,8 miljoen inwoners. Het jaarlijkse bevolkingsgroeipercentage ligt rond de 1,21%.
Met een landoppervlakte van ca. 130.170 km² is het een van de dichtstbevolkte landen ter wereld, met een bevolkingsdichtheid van ongeveer 1.366 inwoners per vierkante kilometer.
waarom beste jongenquote:Op zondag 14 juni 2026 15:55 schreef Edding345 het volgende:
Laat je witte vrouwen dan kids baren en niet de broek aan doen TS
Bekijk deze YouTube-videoquote:Beelden: zo snel gaat Chinese opmars in Nairobi
China is in Afrika hard bezig met het afsluiten van contracten over grondstoffen en infrastructuur.
Maar in de Keniaanse hoofdstad Nairobi is duidelijk dat de Aziaten een Chinese enclave aan het realiseren zijn waar Afrika vrijwel niet meer zichtbaar is.
Correspondent Ruud Elmendorp laat zien hoe de invloed eruitziet in het alledaagse leven in Nairobi.
Extreem rechtse user gespot. Maar ja, dat wisten we al met je voorstander zijn voor Chinese onderdrukking van Oeigoeren.quote:Op zondag 14 juni 2026 13:03 schreef Mikeytt het volgende:
Dat dat niet door migratie moet zijn, is wel duidelijk
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |